Домой / Віза / Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?

Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?

Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?

Все більше наших співвітчизників воліють працювати в Польщі. Це пов’язано з рівнем заробітних плат, хорошими умовами праці, та і їхати з України не далеко. Для здійснення задуманого мало знайти підходящу роботу, потрібно ще й мати робочу візу. Оформляючи робочі візи в Польщу, важливо пам’ятати про візовий коридорі. Багато знають про його наявність, але не знають, як його вирахувати. Сьогодні ми розповімо про всі нюанси, пов’язані з візовим коридором.

Розберемося в поняттях

В офіційних даних часто використовуються поняття щодо термінів по візі. Важливо розібратися в цих поняттях з самого початку, щоб не плутатися в подальшому. Отже:

1 — Термін дії – це період від початку відкриття візи до її кінця.

2 — Термін перебування (czas pobytu) – це період, протягом якого нерезидент може бути в країні з даного дозволу.

Різниця в кількості днів по цим двом поняттям і є візовим коридором.

Візовий коридор – це не офіційний термін, а лише розмовне поняття, яке найчастіше позначає термін дії дозволу.

Як самостійно прорахувати візовий коридор

Щоб розрахувати коридор, візьмемо відкриту польську візу. У паспорті проставлений штамп:

початок — 01.01.2018 р., кінець – 31.12.2018 р.

Проставлений Штамп на рік, отже, термін дії становить 365 д. але знаходження в країні не більше 180 днів

Таким чином, іноземець може перебувати в РП не більше 180 д, при цьому він повинен в’їхати після 01.01.2018 р. і виїхати не пізніше 31.12.2018 р. При цьому кількість в’їздів/виїздів не лімітовано, як і кількість днів при кожному відвідуванні.

Головне, не перевищити цифру 180 д. Якщо з якоїсь причини ви перевищили допустиму кількість днів, до вас можуть застосовуватися штрафні санкції або примусова депортація. Тому, слідкуйте за кількістю днів і не порушуйте закон.

Розрахунок коридору по робочій візі

Вирушаючи на заробітки в РП, віза дає вам право перебувати в РП протягом 180 днів. При цьому віза може бути відкрита як на 180, так і на 360 д. Розглянемо такий приклад:

Піврічна віза

  • Термін дії з 01.02.2018 за 30.07.2018 – 180 д.
  • Сzas pobytu — 180 д., в’їхати потрібно після 01.02.2018, а виїхати не пізніше 30.07.2018
  • Наступну робочу візу можна відкрити після закінчення попередньої, але не раніше 01.02.2019

Річна віза

  • Термін дії з 01.02.2018 за 31.01.2019 – 365 д.
  • Сzas pobytu — 180 д., в’їхати потрібно після 01.02.2018, а виїхати не пізніше 31.01.2019
  • Наступну робочу візу можна відкрити після закінчення попередньої, але не раніше 01.02.2019

Як ви бачите, різниця між цими двома візами лише в періоді, коли іноземець може перебувати в країні. Що стосовно такого дозволу, то отримати його можна лише через рік після відкриття попереднього.

Якщо ви відкрили національну польську візу, то вести трудову діяльність ви можете тільки в Польщі. За Шенгенською угодою, ви можете поїхати в туристичну поїздку в інші країни ЄС і бути там протягом 90 д. Але ось офіційно влаштуватися на роботу ви не маєте права.

Коридор по Шенгенській візі

Якщо ви відкрили Шенгенську візу і хочете відвідати якусь з країн Шенгену, то ви повинні витратити ці 90 д. в найближчі 180 д. І не важливо, які параметри у вашої візи.До речі, існує онлайн калькулятор, за допомогою якого ви можете розраховувати коридори. Але пам’ятайте, що це не офіційні дані, а лише інформативний ресурс. Він дозволяє розраховувати коридори, але не виступає офіційним документом.

Якщо ваша робоча віза вже минула, але ви плануєте залишитися в країні і продовжити роботу, ви можете подати заяву на видачу візи від воєводи. У неї немає коридорів, і така віза може бути видана в будь-який час, незалежно від візи D05. Для цього запитайте у роботодавця воєводське запрошення і сміливо оформляйте воєводської візу. Деякі надходять іншим способом — їдуть працювати щодо безвізового режиму, поки дійсний коридор і немає можливості оформити чергову візу. Але цей крок не зовсім законний і на кордоні вас можуть просто повернути в Україну. Не варто так ризикувати, краще робити все по закону.

Підсумки

Візовий коридор є надзвичайно важливим поняттям для безперешкодної, а головне законної роботи за кордоном. Якщо ви неправильно розрахували можливість отримати новий дозвіл, то ви тільки даремно витратите час і кошти на відкриття візи, а в підсумку одержите відмову або ще гірше, депортацію. А це вкрай неприємна ситуація.

З цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на пів року, робоче Які бувають типи і види Польських віз Перелік документів , необхідних для роботи в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 5 ( 1 Голоса)

Смотрите также

Як продовжити шенген візу не виїжджаючи з Польщі

Продовження Шенгенської і польської національної візи без виїзду з Польщі Оформлена раніше віза має свої …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *