Домой / Віза / Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?
Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?

Поняття візовий коридор і як його порахувати?

Візовий коридор і як його порахувати — Все більше наших співвітчизників воліють працювати в Польщі. Це пов’язано з рівнем заробітних плат, хорошими умовами праці, та і їхати з України не далеко. Для здійснення задуманого мало знайти підходящу роботу, потрібно ще й мати робочу візу. Оформляючи робочі візи в Польщу, важливо пам’ятати про візовий коридорі. Багато знають про його наявність, але не знають, як його вирахувати. Сьогодні ми розповімо про всі нюанси, пов’язані з візовим коридором.

Розберемося в поняттях

В офіційних даних часто використовуються поняття щодо термінів по візі. Важливо розібратися в цих поняттях з самого початку, щоб не плутатися в подальшому. Отже:

Поняття «візовий коридор» і як його порахувати?

1 — Термін дії – це період від початку відкриття візи до її кінця.

2 — Термін перебування (czas pobytu) – це період, протягом якого нерезидент може бути в країні з даного дозволу.

Різниця в кількості днів по цим двом поняттям і є візовим коридором.

Візовий коридор – це не офіційний термін, а лише розмовне поняття, яке найчастіше позначає термін дії дозволу.

Як самостійно прорахувати візовий коридор

Щоб розрахувати коридор, візьмемо відкриту польську візу. У паспорті проставлений штамп:

початок — 01.01.2018 р., кінець – 31.12.2018 р.

Проставлений Штамп на рік, отже, термін дії становить 365 д. але знаходження в країні не більше 180 днів

Таким чином, іноземець може перебувати в РП не більше 180 д, при цьому він повинен в’їхати після 01.01.2018 р. і виїхати не пізніше 31.12.2018 р. При цьому кількість в’їздів/виїздів не лімітовано, як і кількість днів при кожному відвідуванні.

Головне, не перевищити цифру 180 д. Якщо з якоїсь причини ви перевищили допустиму кількість днів, до вас можуть застосовуватися штрафні санкції або примусова депортація. Тому, слідкуйте за кількістю днів і не порушуйте закон.

Як самостійно прорахувати візовий коридор

Розрахунок коридору по робочій візі

Вирушаючи на заробітки в РП, віза дає вам право перебувати в РП протягом 180 днів. При цьому віза може бути відкрита як на 180, так і на 360 д. Розглянемо такий приклад:

Піврічна віза

  • Термін дії з 01.02.2018 за 30.07.2018 – 180 д.
  • Сzas pobytu — 180 д., в’їхати потрібно після 01.02.2018, а виїхати не пізніше 30.07.2018
  • Наступну робочу візу можна відкрити після закінчення попередньої, але не раніше 01.02.2019

Річна віза

  • Термін дії з 01.02.2018 за 31.01.2019 – 365 д.
  • Сzas pobytu — 180 д., в’їхати потрібно після 01.02.2018, а виїхати не пізніше 31.01.2019
  • Наступну робочу візу можна відкрити після закінчення попередньої, але не раніше 01.02.2019

Як ви бачите, різниця між цими двома візами лише в періоді, коли іноземець може перебувати в країні. Що стосовно такого дозволу, то отримати його можна лише через рік після відкриття попереднього.

Якщо ви відкрили національну польську візу, то вести трудову діяльність ви можете тільки в Польщі. За Шенгенською угодою, ви можете поїхати в туристичну поїздку в інші країни ЄС і бути там протягом 90 д. Але ось офіційно влаштуватися на роботу ви не маєте права.

Коридор по Шенгенській візі

Якщо ви відкрили Шенгенську візу і хочете відвідати якусь з країн Шенгену, то ви повинні витратити ці 90 д. в найближчі 180 д. І не важливо, які параметри у вашої візи.До речі, існує онлайн калькулятор, за допомогою якого ви можете розраховувати коридори. Але пам’ятайте, що це не офіційні дані, а лише інформативний ресурс. Він дозволяє розраховувати коридори, але не виступає офіційним документом.

Візовий коридор

Якщо ваша робоча віза вже минула, але ви плануєте залишитися в країні і продовжити роботу, ви можете подати заяву на видачу візи від воєводи. У неї немає коридорів, і така віза може бути видана в будь-який час, незалежно від візи D05. Для цього запитайте у роботодавця воєводське запрошення і сміливо оформляйте воєводської візу. Деякі надходять іншим способом — їдуть працювати щодо безвізового режиму, поки дійсний коридор і немає можливості оформити чергову візу. Але цей крок не зовсім законний і на кордоні вас можуть просто повернути в Україну. Не варто так ризикувати, краще робити все по закону.

Підсумки

Візовий коридор є надзвичайно важливим поняттям для безперешкодної, а головне законної роботи за кордоном. Якщо ви неправильно розрахували можливість отримати новий дозвіл, то ви тільки даремно витратите час і кошти на відкриття візи, а в підсумку одержите відмову або ще гірше, депортацію. А це вкрай неприємна ситуація.

Візовий коридор — з цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на пів року, робоче  Які бувають типи і види Польських віз Перелік документів , необхідних для роботи в Польщі
Запрошення на пів року, робоче Які бувають типи і види Польських віз Перелік документів , необхідних для роботи в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Виза на лечение в Германии: что нужно знать

Як продовжити шенген візу не виїжджаючи з Польщі

Продовження Шенгенської і польської національної візи без виїзду з Польщі Як продовжити шенген візу — …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Раїса
Гость
Раїса

Доброго дня. Маю мультивізу 05А на 180 днів з 03.07.19 до 09.03.20. Запрошення з коридором. Перебувала в Польщі з 07.07.19 до 06.09.19 та з 23.12.19 до 08.03.20 (планую виїхати). Коли я можу робити наступну піврічну візу.

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. З 7.07.20

Саша
Гость
Саша

Добрий день 3 місяці назад я получив запрошення від воєводи подав на візу.
Після розгляду отримав відказ.Тоді той роботодавець сказав щоб я їхав по безвіз що він він мене оформить на це запошення щоб воно непропало.Я побув на без візу 87-днів він мене оформив.Перед моїм поверненням на Україну він сказав щоб я подав ще раз з цим запрошенням в чистий паспорт.
Тепер я повернувся на Україну відкрив нову біометрію і чи можу подати з цим запрошенням на візу знову?І чи приймуть документи в мене візовий центир ?І які в них можуть виникти питаня до мене?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Так, можна відкривати з цим. Бажано, щоб роботодавець надав листа підтвердження, що Ви там працювали і просить консула відкрити візу

Тетяна
Гость
Тетяна

Добрий день.
Чоловік був з кінця січня 2019 по квітень 2019 по шенгенській візі в Чехії, потім повернувся в Україну. В червні 2019 по польській візі заїхав в Польшу і по сьогоднішній день. Чи є в нього безвіз? І чи можна відкрити студентську візу щоб перекрити коридор?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Так, безвіз є, але лише туристом можна перебувати. Студентську візу, воєводську робочу чи сезонну візи можна відкривати одразу

Інна
Гость
Інна

Здрастуйте.Скажіть, будь-ласка, я пропрацювала офіційно біометрію,чи можу я відкриту візу на 3місяці і чи треба пересидіти коридор?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Залежно де Ви були і яку візу збираєтесь відкривати.

Інна
Гость
Інна

Цікавить віза на 3 або 6 міс.Працювала на заводі

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Ми готуємо документи на відкриття візи. Можемо з цим допомогти. Наші контакти на сайті.

Наталія
Гость
Наталія

Доброго дня. В мене була сезонна віза, з 5.03.19 по 20.11.19., коли можу знову відкрити таку візу

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. В наступному році

Олена
Гость
Олена

Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, коли буде новий коридор по безвізу на 90 днів, якщо терміни перебування в Польщі по безвізу з 30.07.19 по 15.09.19 і в Литві з 24.11.19 по 30.12.19 ?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Тут можна порахувати: Візовий калькулятор

Ксения
Гость
Ксения

Добрий день подскажите на сколько дней я могу открыть робочую визу,если первый заезд был по безвизу в октябре 2018 года на 2 с с.,второй в апреле 2019 года была 2 мес.работала легально,хочу сделать визу,но не знаю на сколько откроют.

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Добрый день. Сказать сложно как будут считать. Могут отнять дни в Ужонде. Но, если логично, то с Октября уже Вам должны выдать приглашение на все 180 дней на открытие визы. Это будет уже годовой коридор.

Ольга
Гость
Ольга

Використала по біометричному паспорту в Польші 50 днів. Чи можу через місяць знову пересісти кордон і використати залишок 40 днів

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Так, можете

Ольга
Гость
Ольга

Я по без візу використавши два місяці повернулася з Польші в Україну. Чи можу я чер місяць знову в’їхати в Польщу на 30 днів

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Можна хоч одразу поїхати на залишок з 90та днів

Татьяна
Гость
Татьяна

Добрый день. рабочая виза в паспорте С июля до 16 ноября 2019( Do, au, until 16 )входит ли последний день 16 , если так написано?)или 15 надо покинуть страну ? При условии, что паспорт биометрический .

Татьяна
Гость
Татьяна

Скажите, пожалуйста, если написано в паспорте виза рабочая until 16 ноября — то этот день включительно , или все же — до 16 надо покинуть страну?Паспорт биометрический .

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня. Перебувала по безвізу в Польщі

15.10.18- 05.01.19

15.04.19- 01.07.19

Весь цей час працювала офіційно. Зараз в ужонді дають відмову на запрошення, яке мало бути з 16.10

Чому так і коли зможу знову поїхати на роботу туди?

Ірина Чапала
Участник
Ірина Чапала

Підкажіть,будь-ласка, я мала виїхати з Польщі до 10-09-2019,а виїхала 05-10-2019,так як я мала при собі біометричний паспорт,то виїзд відмітили в біометрії і позначка 25 днів сьогодні 08-10-2019 відмітка в біометрії в’їзду до Польщі коли я маю виїхати в Україну?

Наталія
Гость
Наталія

Добрий день. Підскажіть, будь ласка, чи перетинаються робоча віза Польш і з чеською візою? Тобто, з червня по вересень я працювала в Польщі по робочій візі, а зараз хочу відкрити чешську віза на 3 місяці. Чи потрібний візовий коридор чекати? Адже це теж країна ЄС. Дякую.

Марія
Гость
Марія

Скажіть будласка в мене віза з 27’/11/2018 по 20/10/2019 перший раз я виїхала в польшу 09/12/2018 і пробула там 83 дня і виїхала 01/03/2019,і в мене таке питання чи можу я відкрити нову візу враховуючи те шо я не використала всі дні по візі?дякую

Лев
Гость
Лев

Добрий день. Чоловік працював у Польщі на підставі візи 3 міс віза на 6 міс. Може він зараз поїхати до Латвії за без візу на 3 міс.?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Лев коридори по візі і безвізу враховуються окремо. В’їжджати по безвізу при наявності візи так само не заборонено.