lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Бізнес в Польщі для Українців
Бізнес в Польщі для Українців

Реєстрація власного бізнесу в Польщі для українського підприємця

Бізнес в Польщі для Українців — бізнесмени з України часто хочуть розширювати свої виробництва і підкорювати нові горизонти. Багато з них зупиняють свій вибір на Польщі. Як відомо, європейське ведення бізнесу дуже відрізняється від українського, воно більш прозоро і зрозуміло. Саме тому, прагнучи до якісного розвитку свого бізнесу, українські підприємці відправляються до Польщі. У цій статті ми розберемося, як правильно зареєструвати своє підприємство, і що для цього потрібно.

Зі статті Ви дізнаєтесь
Які категорії іноземних громадян можуть відкрити власний бізнес в Польщі?
Які види бізнесу існують в Польщі?
Що і як потрібно робити українцеві, щоб відкрити свій бізнес в Польщі?
Етап 1. Вибір виду діяльності майбутнього бізнесу
Етап 2. Визначення статутного фонду
Етап 3. Нотаріальне підтвердження факту організації суспільства
Етап 4. Реєстрація в Державному Судовому Реєстрі
Етап 5. Отримання NIP
Чи може підприємець претендувати на візу?
Чи може підприємець отримати Карту став побиту?
Висновки

Які категорії іноземних громадян можуть відкрити власний бізнес в Польщі для Українців?

Бизнес в Польше. Почему стоит начинать. Реальная история владельца Барбершопа из Украины.

Не секрет, що будь-який іноземець не може просто приїхати і стати польським бізнесменом. Для цього потрібні певні підстави. До них відносяться:

 • Громадянство Євросоюзу;
 • Наявність Карти поляка;
 • Карта став побиту;
 • Наявність Карти тимчасового побиту;
 • Офіційний шлюб з громадянином Євросоюзу і законне перебування в Польщі;
 • Документальне підтвердження статусу біженця.

Але навіть при наявності хоча б одного з цих підстав, для відкриття бізнесу в Польщі, іноземець повинен відповідати трьом критеріям:

 1. Бути повнолітнім;
 2. Мати дійсний закордонний паспорт з подальшим терміном дії не менше півтора року;
 3. Володіти досвідом підприємництва.

Що стосується третього критерію, він не завжди є обов’язковим. Цей момент необхідно уточнювати в конкретному Воєводстві.

Що робити, якщо іноземець не підпадає ні під одну з перерахованих вище категорій? Невже про власний бізнес в Польщі потрібно забути? Ні, власну справу відкрити все одно можна, тільки з обмеженою кількістю допустимих форм власності. Головне — не впадати у відчай.

 Бізнес в Польщі для Українців

Які види бізнесу існують в Польщі?

Законодавство Республіки Польща передбачає приватне та публічне ведення підприємницької діяльності. Важливо, що приватний бізнес може зареєструвати тільки особа, яка має хоча б одне з перерахованих вище підстав, а частиною суспільного бізнесу може стати практично будь-який іноземець.

Типи громадського ведення підприємницької діяльності в Польщі:

 • З обмеженою відповідальністю. Скорочена назва — SP.Z.O.O. Мабуть, це самий простий і зрозумілий тип суспільного ведення підприємницької діяльності. Таку фірму найпростіше відкрити іноземцю. Як показує практика, близько 85% усіх офіційно зареєстрованих підприємств є саме SP.Z.O.O.
 • Командитне. Для створення такого бізнесу необхідна наявність двох груп учасників: керуючих і вкладників (коммандітістов). Керуючі партнери ведуть всю діяльність від імені цілої компанії і відповідають всім своїм станом. А коммандітісти несуть відповідальність виключно в розмірах командитного суми.Саме основне відміну командитного товариства від товариства з обмеженою відповідальністю — це те, що тут можуть брати участь партнери з різними капіталами і, відповідно, з різним рівнем відповідальності.
 • Акціонерне. Реєстрація такого бізнесу для іноземних підприємців відбувається дещо складніше. По суті, порядок дій практично такий же, як при відкритті SP.Z.O.O. Тільки спочатку необхідно організувати акціонерний капітал. Якщо суспільство закрите, то акції розподіляються між акціонерами, а якщо відкрите — акції виставляють на продаж.
 • Акціонерно-командитне. Для цього виду підприємства також необхідна наявність двох груп учасників: комплементарістов і акціонерів. Комплементарісти несуть відповідальність перед кредиторами, а акціонери не є відповідальними за зобов’язаннями даного товариства.


Бізнес в Польщі для Українців Які види бізнесу існують в Польщі?

Що і як потрібно робити українцеві, щоб відкрити свій бізнес в Польщі?


Для всіх видів підприємств процедура практично однакова, хоча і є певні нюанси. Детально розглядати кожен з них ми не будемо, а опишемо лише стандартний процес відкриття товариства з обмеженою відповідальністю.

Етап 1. Вибір виду діяльності майбутнього бізнесу

Бізнес в Польщі для Українців Вибір виду діяльності майбутнього бізнесу

Мабуть, на це піде більше всього часу і сил. Необхідно ретельно вивчити ринок і зрозуміти, що дійсно потрібно вашої цільової аудиторії, адже від правильності вибору діяльності залежить майбутній успіх підприємства.

Етап 2. Визначення статутного фонду


У польському законодавстві цей момент чітко встановлений. Розмір статутного фонду повинен бути не менше 5 тисяч злотих. Кожен засновник повинен внести мінімум 50 злотих.

Етап 3. Нотаріальне підтвердження факту організації суспільства


Запевнити всі необхідні документи можна тільки при присутності всіх засновників даного бізнесу.

Етап 4. Реєстрація в Державному Судовому Реєстрі


Для цього потрібно прийти і подати всі необхідні документи, а також заповнити wniosek. На розгляд справи зазвичай потрібно близько 10 днів. Зазвичай відповідь приходить набагато швидше, однак в періоди високої завантаженості цей процес може затягнутися. При успішному відкритті бізнесу юридичній особі присвоюється REGON (унікальний код).

Етап 5. Отримання NIP

Для початку необхідно вибрати найближчий ужонд, в який можна буде подати документи. Важливо враховувати, що вони бувають трьох рівнів: державний, районний, місцевий. Після попереднього вибору краще зв’язатися з ужондом і уточнити, чи приймають вони такі документи. Після успішної подачі документів необхідно почекати кілька днів, зазвичай тиждень, і отримати свій NIP. Це аналог нашого ІНН.

Це основні етапи, необхідні для відкриття власного бізнесу в Польщі. Також можуть знадобитися додаткові інструменти. Наприклад, якщо передбачається, що на підприємстві будуть працевлаштовані наймані працівники, то ще необхідна реєстрація ZUS. Плюс до всього можливо буде необхідно зробити друк або різні ліцензії та дозволи. Це вже залежить від конкретного виду діяльності.

Ще одним способом реєстрації власного бізнесу є Інтернет. Це можна зробити на сайті ems.ms.gov.pl і далі слідувати підказкам. Детальну покрокову інструкцію можна знайти на багатьох онлайн-ресурсах. Важливо враховувати, що весь процес реєстрації буде проходити польською мовою.

Чи може підприємець претендувати на візу?


Звичайно.В цьому випадку покладена віза категорії Д, термін дії якої буде не менше півроку. Підставою для її отримання послужить запрошення, яке може надати своє ж підприємство.

Чи може підприємець отримати Карту став побиту?

Може. Тільки для цього необхідно дотримати кілька важливих умов:

 1. Підприємство повинно працювати легально і приносити постійний дохід. Мінімальний розмір доходу встановлюється окремо в кожному воєводстві. Цю інформацію краще уточнити, адже вона може змінюватися. Приблизно це буде 10-15 тисяч євро на рік.
 2. На фірмі повинні офіційно працювати громадяни Польщі або іноземці, які мають zezwolenie na prace dla cudzoziemca. Період їх роботи на даному підприємстві повинен бути більш ніж 12 місяців.

Які плюси і мінуси очікують іноземного бізнесмена після реєстрації власної справи в Польщі?

Бізнес в Польщі для Українців Які плюси і мінуси очікують іноземного бізнесмена після реєстрації власної справи в Польщі?

Звичайно, для українського підприємця вихід на європейський ринок це вже величезний плюс. І саме в Польщі можна відчувати себе найбільш впевнено. Конкретні переваги полягають у наступному:

 • По-перше, близьке розташування до України. Чи не кожен бізнесмен готовий відразу відкривати фірму в якийсь дуже далекій країні. Якщо вже й зважилися на закордон — краще почати з Польщі.
 • По-друге, максимальна схожість менталітетів і мов. Завдяки цьому ймовірність мовного бар’єру буде зведена до мінімуму і налагодження відносин з поляками пройде легко.
 • По-третє, сам факт наявності власної фірми в Європі підвищує авторитет бізнесмена в Україні.
 • По-четверте, прозорі і зрозумілі умови ведення бізнесу.
 • По-п’яте, можливість отримання довгострокової національної візи, а в подальшому ВНЖ і польське громадянство.

Це ще далеко не всі плюси, які очікують українського підприємця в Польщі. Однак не завжди все проходить безхмарно. І, приймаючи рішення про відкриття власної справи за кордоном, необхідно бути готовими зіткнутися з мінусами польського підприємництва. А саме:

 • Досить високі податки порівняно з сусідніми країнами. Хоча тут відсутня корупція, що є незаперечною перевагою.
 • Необхідність знання польської мови на високому рівні. Інакше як спілкуватися з польськими партнерами?!
 • Можливість непередбачених політичних змін щодо іммігрантів. До цього ризику схильні всі іноземці в будь-якій країні, але, завдяки стриманої політики Польщі, здається, що все буде розвиватися тільки в кращу сторону.
 • Відтік молоді з Польщі. Для країни це істотні проблеми, а український бізнесмен може працевлаштовувати в свою фірму іноземних громадян, навіть не помітивши цього недоліку.

Висновки

Ведення бізнесу в Польщі це нелегка, але разом з тим захоплююча справа. Детально вивчивши цю статтю можна уникнути багатьох нюансів і без проблем відкрити власну фірму закордоном.

Бізнес в Польщі для Українців — з цією статтею так само цікавляться:

Різниця між польською національною і шенгенською візою Скільки часу робиться робоча віза в Польщу Як відмовитися від карти побуту в Польщі самому
Різниця між польською національною і шенгенською візою Скільки часу робиться робоча віза в Польщу Як відмовитися від карти побуту в Польщі самому
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

Ми чекаємо на карту тимчасового перебування, чи можемо відкрити власний бізнес?

 • Так, можно

Бізнес в Польщі для Українців — якщо залишилися питання-пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі