ПМЖ в Польщі / Карта Поляка / Навчання в Польщі з Картою поляка
Навчання в Польщі з Картою поляка

Навчання в Польщі з Картою поляка

Навчання в Польщі з Картою поляка «Вчення — світло, а не навчання — тьма» — каже давня народна мудрість. Чим якісніше будуть знання, тим більше успіхів Ви зможете домогтися в професійній сфері. На сьогоднішній день, європейську освіту зарекомендувало себе одним з кращих в світі, в тому числі і польське. Мало хто власники Карти поляка знають які бонуси вона надає в частині утворення. У цій статті ми детально висвітлимо це питання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Карта поляка і безкоштовну вищу освіту.
Що треба для безкоштовного навчання.
Перелік документів.
Підтвердження польського походження.
Підготовка шкільного атестата і проходження тестування.
Карта поляка і надходження для громадян України та Білорусі.
Умови навчання та проживання студентів з Картою поляка.
Проживання.
Дошкільні навчальні заклади.
Стипендії.
Легальне перебування в Польщі і навчання по Карті поляка.
Університети, в яких можна вчитися безкоштовно.

Навчання в Польщі з Картою поляка і безкоштовна вища освіта

Дійсно, якщо Ви успішно закінчили школу з високими оцінками в атестаті і володієте Картою поляка, то отримати європейську освіту на безкоштовній основі реально.

https://www.youtube.com/watch?v=1MaGZU73KU4

Крім цього, Карта поляка дає, такі переваги:

 • Навчання та надходження на рівні з корінними поляками;
 • Можливість отримувати матеріальну винагороду за успішне навчання, т.зв. стипендію;
 • Можливість бути зарахованим на підставу українського шкільного атестата.

Єдиний мінус — це, обов’язкове відвідування річних курсів для підготовки до вступу. Від керівництва університету, залежить, чи будуть вони платні або безкоштовні.

Навчання в Польщі з Картою поляка - що треба для безкоштовного навчання.

Навчання в Польщі з Картою поляка — що треба для безкоштовного навчання.

Для отримання безкоштовної освіти в Польщі необхідно виконати ряд умов:

 • Вибирати тільки державні навчальні заклади.
 • Бути готовим до викладання всіх предметів польською мовою.
 • Вступати тільки на очно-денну форму навчання.
 • Високий середній бал атестата з профільних предметів.
 • Пройти додатковий іспит у формі тесту або співбесіди.


Природно, щоб бути зарахованим на безкоштовне навчання треба виконати всі вище перераховані вимоги і мати рівень знань не нижче, ніж у інших претендентів.

Перелік документів.

Для володарів Карти поляка передбачено два варіанти вступу до вищих навчальних закладів: самостійно або за допомогою Консульства.

Не дивлячись на те, який спосіб Ви оберете, будьте готові, що Вам потрібно надати наступний перелік документів:

Навчання в Польщі з Картою поляка Перелік документів.

У таблиці перераховані основні документи, які знадобляться в 90% випадків. Кожен конкретний ВНЗ має право вимагати додаткові документи для вступу. Краще уточнити це питання заздалегідь у адміністрації, обраного навчального закладу.

Підтвердження польського походження.


Хочемо попередити, що в більшості випадків буде потрібно надати підтверджуючі документи на підставі, яких видавалася Карта поляка. Для українців і росіян є шанс, що і не зажадають ці документи, а для білорусів це обов’язкова вимога.

Підготовка шкільного атестата і проходження тестування.

Не можна в Польщі здати в університет атестат, в такому в вигляді, в якому його видали на випускному вечорі. Цей документ вимагає додаткової підготовки. У більшості випадків потрібно просто завірений переклад. У менших випадках потрібно провести процедуру апостилювання. І зовсім, в рідкісних випадках, може знадобиться нострифікація. Але тут треба уточнити, що розуміється під цим, так це дуже часто позначає лише необхідність пройти додаткове тестування або здати іспити з профільних предметів, тим самим підтвердивши оцінки в атестаті.

Карта поляка і надходження для громадян України та Білорусі.

Карта поляка і надходження для громадян України та Білорусі.

На наше сайті, є стаття, в якій ми вже надавали поетапну інструкцію надходження до польського університету. Не будемо повторюватися, а лише звернемо увагу, що існує два способи надходження:

 1. Власними силами.

Всі етапи вступу абітурієнт проробляє сам і всюди потрібно його особиста присутність. Це спосіб доступний всім бажаючим вступити.

 1. За допомогою консульства.


На відміну від попереднього способу, цей вид надходження доступний лише власникам Карти поляка. Консул домовляється з керівництвом навчального закладу про здачу іспиту в певний день. Про цю інформацію можна дізнатися на сайті консульства. Про результати іспитів Вам повідомлять по телефону або напишуть листа і відправлять на електронну пошту.

Умови навчання та проживання студентів з Картою поляка.


Все залежить від обраного ВНЗ, так як керівництво навчальних закладів може організовувати різні умови. Бажано спочатку навести довідку, як і де буде проходити навчання, надається гуртожиток і в якому воно стані. І всі інші, що цікавлять питання, треба задати уповноваженим особам, обраного університету.

Проживання.

Тут можливо кілька варіантів:

 • За ВУЗом значитися гуртожиток і всі студенти, у яких немає житла заселяються туди. Будьте готові, що Вам доведеться оплачувати комунальні послуги.
 • У ВНЗ немає гуртожитку, але укладений договір з найближчим хостелом. Цей варіант проживання обійдеться дорожче, ніж попередній.


Для особливо обдарованих студентів адміністрація навчального закладу може прийняти рішення звільнити його від оплати житла.

Дошкільні навчальні заклади.

Навчання в Польщі з Картою поляка Дошкільні навчальні заклади.

У деяких університетах організовані дитячі сади. Знаходяться вони прямо на території вищого навчального закладу. Це дає можливість молодим батькам закінчити вищу освіту.

Стипендії.

Розмір і види матеріальної допомоги студентам встановлюються в кожному окремому Воєводстві свої. Як правило, для громадян інших країн, у яких є Карта поляка доступні такі виплати:

 • Якщо Ви надходили через консульство, то після успішного складання іспитів Ви можете сподіватися, що Консул призначить Вам стипендію. Цей вид виплат називається Консульськими.
 • Для католиків, регулярно відвідують церкву і мають хороші оцінки, є єпископська стипендія. Її призначають на рік і називається вона біскупські.
 • У разі, важке матеріальне становище студента, призначається соціальна допомога. Її розмір залежить від кожного конкретного випадку.
 • Якщо студент показав високі результати в навчанні, то він може претендувати на призначення стипендії за хорошу навчання . Зазвичай її розмір не перевищує 1 500 злотих і призначається раз в 6 місяців.


Більш докладно про стипендії в Польщі читайте тут.

Легальне перебування в Польщі і навчання по Карті поляка.

Не дивлячись на всі переваги Карти поляка, вона не дає законного права знаходиться на території права. Але на її підставу можна оформити такі види віз:

 • Віза, видана на підставі наявності Карти поляка. Видається за спрощеною схемою.
 • Віза на час навчання. Видається тільки після підтвердження факту зарахування до вищого навчального закладу.
 • Карта побиту або тимчасовий вид на проживання. Видається на підставі Карти поляка і документа, що підтверджує навчання в університеті. Максимальний термін, на який видається ця карта — 3 роки.

Університети, в яких можна вчитися безкоштовно.

Список університетів, в яких можуть навчатися іноземні громадяни на бюджетній основі обмежений і постійно коригується. Повний і актуальний перелік Ви можете побачити на спеціалізованих польських сайтах. Як правило, такі університети знаходяться в великих містах і в обов’язковому порядку є державними.

Отже, тепер Ви знаєте які ж привілеї дає карта поляка при надходженні, так що дерзайте і успіх не змусить себе довго чекати!

З цією статтею так само цікавляться:

Стипендія в Польщі і як її отримати Яка вартість навчання в Польщі для іноземців Страховка для студентської візи в Польщу
Стипендія в Польщі і як її отримати Яка вартість навчання в Польщі для іноземців Страховка для студентської візи в Польщу

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Анкета на студенческую визу в Польшу

Анкета на студентську візу в Польщу

5 / 5 ( 19 голосов ) Анкета на студентську візу в Польщу Європейська освіта …

Подписаться
Уведомление о
guest
24 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Лиза
Лиза
1 рік назад

Добрий день.Била карта поляка і подати на сталий побит на 10 лет.Но руках карта сталого побиту по карті поляка, я можу вчитися якщо карта побиту по карті поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лиза
1 рік назад

Лиза у Вас постійний вид на проживання, тобто всередині Польщі практично ті ж права, що і у громадян. Зрозуміло, всі преференції КП Вам доступні.

Валя
Валя
1 рік назад

Є Карта Поляка,планую переїзд в Польщу. Закінчила вищу економічну освіту в РБ.Чи можу я підтвердити свій диплом в Польщі, і куди звертатися, або доведеться заново переучуватися?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Для того щоб Ваш білоруський диплом був визнаний в РП треба пройти процедуру нострифікації.

Матвей
Матвей
1 рік назад

Добрий день.Маю карту поляка.В університет можна вступати тільки з атестатом про середню освіту чи можна подати документи про закінчення коледжу в якому була програма середньої освіти.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Матвей
1 рік назад

Матвей атестат коледжу так само повинні прийняти.

Коля
Коля
1 рік назад

Я зараз закінчую Юридичний факультет БГУ, у мене є Карта поляка.Можу я поступити на навчання в Польщу через консульство?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Коля
1 рік назад

Коля так можете.

Катя
Катя
1 рік назад

Добрий день.У метери є Карта Поляка. Може донька (17 років, через рік закінчить школу)отримати право на безкоштовне навчання в Польському університеті?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Катя
1 рік назад

Катя поки дочки немає 18 років, можна оперативно оформити їй карту поляка, вже тільки на підставі карти матері. Тоді вона отримає права власника КП. Тільки треба не забути за досягнення повноліття продовжити карту, інакше доведеться починати процес заново.

Веня
Веня
1 рік назад

Доброго дня.Є карта поляка, можна навчається заочно?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Веня
1 рік назад

Веня для перебування на території РП потрібна віза. Отримати її можна по карті поляка. Далі ніхто не забороняє Вам вчитися.

Макс
Макс
1 рік назад

Я можу поступити у вищу худ.академію мистецтв імені Яна Матейка в Кракові, на очне відділення з картою поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Макс інформацію по конкретним навчальним закладам треба уточнювати безпосередньо у них.Подивіться на сайті самої академії. Якщо не знайдете – просто зателефонуйте їм і уточніть.

Олег
Олег
1 рік назад

Доброго дня.Закінчую коледж, спеціальність архітектор, але після базової освіти. Можна поступити на вищу освіту у Польщі? Карта поляка є.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Олег можна вчинити і після школи. Але потрібно і знання мови, а в окремих внз можуть бути свої додаткові правила. Можливо, знадобляться «нульові» курси. З’ясувати все це потрібно безпосередньо в обраному навчальному закладі.

Оля
Оля
1 рік назад

Я хочу , щоб дитина отримав карту Поляка для отримання освіти в Польщі, у нас прадідусь — поляк. Може бабуся подавати документи на КП для внучки, оскільки я перебуваю в розлученні, і немає можливості знайти батька, щоб він подав документи в посольство?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Оля якщо повнолітня дитина, то подає сам. Якщо 18-ти ще немає, то єдиний спосіб отримати КП – це по карті поляка батьків або одного з них, але з обов’язковою згодою другого. Альтернатива – дочекатися 18 років і подавати самостійно. Але одного прадіда недостатньо. «Пра» – родичів потрібно мінімум двох.

Женя
Женя
1 рік назад

У мене дитина закінчує 11 клас і збирається вступати до Польщі, маючи карту побуту(сталый побыт). Може вона поступити на бюджет і отримувати стипендію?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Женя може. Володарі КСП всередині Польщі мають практично ті ж права (за винятком виборчих), що і громадяни.

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Донька навчається у Польщі на бакалавра з КП і в цьому році закінчує,їй 20 років.

Далі планує вступати на магістратуру. Якщо вона вирішить вступати знову на бакалавра (просто на іншу спеціальність), то буде теж безкоштовне навчання?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

По КП в Польщі можливо безкоштовну освіту. Кількість навчальних закладів на даний момент не регламентовано.

Эрика
Эрика
1 рік назад

Добрий день.я можу чинити наприклад на магістратуру в іншому універі не пов’язаним з моїм факультетом ?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Эрика
1 рік назад

Эрика можливість магістратури за іншим профілем – це питання до ВУЗу.