Домой / ПМЖ Польщі / Карта Поляка / Навчання в Польщі з Картою поляка

Навчання в Польщі з Картою поляка

Чи достатньо ви знаєте про навчання в Польщі з Картою поляка?

«Вчення — світло, а не навчання — тьма» — каже давня народна мудрість. Чим якісніше будуть знання, тим більше успіхів Ви зможете домогтися в професійній сфері. На сьогоднішній день, європейську освіту зарекомендувало себе одним з кращих в світі, в тому числі і польське. Мало хто власники Карти поляка знають які бонуси вона надає в частині утворення. У цій статті ми детально висвітлимо це питання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Карта поляка і безкоштовну вищу освіту.
Що треба для безкоштовного навчання.
Перелік документів.
Підтвердження польського походження.
Підготовка шкільного атестата і проходження тестування.
Карта поляка і надходження для громадян України та Білорусі.
Умови навчання та проживання студентів з Картою поляка.
Проживання.
Дошкільні навчальні заклади.
Стипендії.
Легальне перебування в Польщі і навчання по Карті поляка.
Університети, в яких можна вчитися безкоштовно.

Карта поляка і безкоштовну вищу освіту.

Дійсно, якщо Ви успішно закінчили школу з високими оцінками в атестаті і володієте Картою поляка, то отримати європейську освіту на безкоштовній основі реально.

https://www.youtube.com/watch?v=1MaGZU73KU4

Крім цього, Карта поляка дає, такі переваги:

 • Навчання та надходження на рівні з корінними поляками;
 • Можливість отримувати матеріальну винагороду за успішне навчання, т.зв. стипендію;
 • Можливість бути зарахованим на підставу українського шкільного атестата.

Єдиний мінус — це, обов’язкове відвідування річних курсів для підготовки до вступу. Від керівництва університету, залежить, чи будуть вони платні або безкоштовні.

Що треба для безкоштовного навчання.

Для отримання безкоштовної освіти в Польщі необхідно виконати ряд умов:

 • Вибирати тільки державні навчальні заклади.
 • Бути готовим до викладання всіх предметів польською мовою.
 • Вступати тільки на очно-денну форму навчання.
 • Високий середній бал атестата з профільних предметів.
 • Пройти додатковий іспит у формі тесту або співбесіди.


Природно, щоб бути зарахованим на безкоштовне навчання треба виконати всі вище перераховані вимоги і мати рівень знань не нижче, ніж у інших претендентів.

Перелік документів.

Для володарів Карти поляка передбачено два варіанти вступу до вищих навчальних закладів: самостійно або за допомогою Консульства.

Не дивлячись на те, який спосіб Ви оберете, будьте готові, що Вам потрібно надати наступний перелік документів:У таблиці перераховані основні документи, які знадобляться в 90% випадків. Кожен конкретний ВНЗ має право вимагати додаткові документи для вступу. Краще уточнити це питання заздалегідь у адміністрації, обраного навчального закладу.

Підтвердження польського походження.


Хочемо попередити, що в більшості випадків буде потрібно надати підтверджуючі документи на підставі, яких видавалася Карта поляка. Для українців і росіян є шанс, що і не зажадають ці документи, а для білорусів це обов’язкова вимога.

Підготовка шкільного атестата і проходження тестування.

Не можна в Польщі здати в університет атестат, в такому в вигляді, в якому його видали на випускному вечорі. Цей документ вимагає додаткової підготовки. У більшості випадків потрібно просто завірений переклад. У менших випадках потрібно провести процедуру апостилювання. І зовсім, в рідкісних випадках, може знадобиться нострифікація. Але тут треба уточнити, що розуміється під цим, так це дуже часто позначає лише необхідність пройти додаткове тестування або здати іспити з профільних предметів, тим самим підтвердивши оцінки в атестаті.

Карта поляка і надходження для громадян України та Білорусі.

На наше сайті, є стаття, в якій ми вже надавали поетапну інструкцію надходження до польського університету. Не будемо повторюватися, а лише звернемо увагу, що існує два способи надходження:

 1. Власними силами.

Всі етапи вступу абітурієнт проробляє сам і всюди потрібно його особиста присутність. Це спосіб доступний всім бажаючим вступити.

 1. За допомогою консульства.


На відміну від попереднього способу, цей вид надходження доступний лише власникам Карти поляка. Консул домовляється з керівництвом навчального закладу про здачу іспиту в певний день. Про цю інформацію можна дізнатися на сайті консульства. Про результати іспитів Вам повідомлять по телефону або напишуть листа і відправлять на електронну пошту.

Умови навчання та проживання студентів з Картою поляка.


Все залежить від обраного ВНЗ, так як керівництво навчальних закладів може організовувати різні умови. Бажано спочатку навести довідку, як і де буде проходити навчання, надається гуртожиток і в якому воно стані. І всі інші, що цікавлять питання, треба задати уповноваженим особам, обраного університету.

Проживання.

Тут можливо кілька варіантів:

 • За ВУЗом значитися гуртожиток і всі студенти, у яких немає житла заселяються туди. Будьте готові, що Вам доведеться оплачувати комунальні послуги.
 • У ВНЗ немає гуртожитку, але укладений договір з найближчим хостелом. Цей варіант проживання обійдеться дорожче, ніж попередній.


Для особливо обдарованих студентів адміністрація навчального закладу може прийняти рішення звільнити його від оплати житла.

Дошкільні навчальні заклади.У деяких університетах організовані дитячі сади. Знаходяться вони прямо на території вищого навчального закладу. Це дає можливість молодим батькам закінчити вищу освіту.

Стипендії.

Розмір і види матеріальної допомоги студентам встановлюються в кожному окремому Воєводстві свої. Як правило, для громадян інших країн, у яких є Карта поляка доступні такі виплати:

 • Якщо Ви надходили через консульство, то після успішного складання іспитів Ви можете сподіватися, що Консул призначить Вам стипендію. Цей вид виплат називається Консульськими.
 • Для католиків, регулярно відвідують церкву і мають хороші оцінки, є єпископська стипендія. Її призначають на рік і називається вона біскупські.
 • У разі, важке матеріальне становище студента, призначається соціальна допомога. Її розмір залежить від кожного конкретного випадку.
 • Якщо студент показав високі результати в навчанні, то він може претендувати на призначення стипендії за хорошу навчання . Зазвичай її розмір не перевищує 1 500 злотих і призначається раз в 6 місяців.


Більш докладно про стипендії в Польщі читайте тут.

Легальне перебування в Польщі і навчання по Карті поляка.

Не дивлячись на всі переваги Карти поляка, вона не дає законного права знаходиться на території права. Але на її підставу можна оформити такі види віз:

 • Віза, видана на підставі наявності Карти поляка. Видається за спрощеною схемою.
 • Віза на час навчання. Видається тільки після підтвердження факту зарахування до вищого навчального закладу.
 • Карта побиту або тимчасовий вид на проживання. Видається на підставі Карти поляка і документа, що підтверджує навчання в університеті. Максимальний термін, на який видається ця карта — 3 роки.

Університети, в яких можна вчитися безкоштовно.

Список університетів, в яких можуть навчатися іноземні громадяни на бюджетній основі обмежений і постійно коригується. Повний і актуальний перелік Ви можете побачити на спеціалізованих польських сайтах. Як правило, такі університети знаходяться в великих містах і в обов’язковому порядку є державними.

Отже, тепер Ви знаєте які ж привілеї дає карта поляка при надходженні, так що дерзайте і успіх не змусить себе довго чекати!

З цією статтею так само цікавляться:

Стипендія в Польщі і як її отримати Яка вартість навчання в Польщі для іноземців Страховка для студентської візи в Польщу

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 5 ( 1 Голоса)

Смотрите также

Как найти корни для карты поляка

Пошук польських коренів для карти поляка

Пошук польських коренів для карти поляка Пошук польських коренів для карти поляка — однією з …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *