Домой / ПМЖ Польщі / Грощі і банки Польщі / Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті?

Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті?

Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті?

Після того, як Європа стала українцям трохи ближче, ніж раніше, виникло питання про те, де вигідніше обміняти іноземну валюту. В першу чергу це стосується польських злотих — громадяни України туди їздять як в якості туристів, так і в якості повноцінних працівників. У цій статті ми розповімо про те, як зробити цю фінансову операцію максимально вигідною для Вас.

Обмін злотих на гривні і навпаки: основні рекомендації

Отже, Ви зібралися їхати в Польщу в якості туриста, і Вам необхідно мати при собі певну суму національної валюти. Відразу хочемо сказати, що їхати в Польщу з українськими гривнями — затія не найвдаліша. Чому? Обміняти їх там на злоті за вигідним для Вас курсом не вийде. Краще подбати про це заздалегідь на території нашої країни.

Якщо все ж необхідно здійснити обмін валюти в Польщі, то не рекомендуємо це робити у вихідні дні . Контори (так називаються польські обмінники, або Kantor wymiany walut) і банки відкриті тільки в будні, а що залишилися працювати у вихідні приватні особи пропонують іноземцям дуже невигідні умови.

Де можна купити і продати польські злоті?

Купівлею і продажем польських злотих займаються як обмінні пункти, так і державні банки.

 1. Обмінники

Курс злотого в таких закладах дуже різна. Рекомендуємо читачам звертатися тільки в ті точки, які працюють по виданої ліцензії — там Вас не обдурять і не видадуть фальшиві купюри. Не лінуйтеся переглядати пропозиції кількох обмінних пунктів, щоб знайти найвигіднішу для себе.

 1. Банки

Найнадійніший спосіб купівлі та продажу — це звернутися в державний банк. Найбільшими відділеннями, де можна обміняти злоті, є:

 • Укргазбанк;
 • Укрексімбанк;
 • Креді Агріколь Банк.

Звертаємо увагу на те, що курс продажу злотих в перерахованих відділеннях практично завжди залишається однаковим. А ось курс покупки дещо відрізняється, тому рекомендуємо ретельно вивчати курс валют для певного відділення і шукати оптимальний варіант для себе.

Акцентуємо ще на одному важливому моменті. Далеко не кожен пункт обміну або державний банк переводить курс злотого в гривню і навпаки без сторонніх транзакцій. Деякі відділення попередньо конвертують суму спочатку в долар або євро, і тільки потім в гривню або злоті.

Краще відразу у представників відділення запитати, як відбувається обмін. Це пов’язано з тим, що за проміжну конвертацію може стягуватися певний відсоток.

На території Польщі не рекомендується змінювати гроші в туристичних центрах і на жвавих вулицях — сумлінність і чесність таких працівників залишає бажати кращого. Для перебування в цій країні рекомендуємо оформити банківську карту в доларах або євро — так валюту можна буде знімати в будь-якому польському банкоматі. При цьому обмін буде здійснюватися за курсами, встановленими Mastercard або Visa: це завжди краще, ніж у комерційних банків.

Для обміну на території Польщі можна скористатися послугами Kantor wymiany walut — там досить вигідні курси. Знаходяться відділення недалеко від вокзалів, а часом навіть у великих супермаркетах.

Продаж польського злотого: найвигідніші варіанти

Багато українців, що працюють на території Польщі, можуть отримувати зарплату в злотих. Щоб не робити зайвих рухів і не обмінювати їх в євро і долари, а тільки потім в гривні, рекомендуємо обмін в пунктах поряд з кордоном. Практика показує, що дуже часто в прикордонних обмінних пунктах курс злотого по відношенню до гривні виявляється дуже хорошим. Вигода може досягати 10-15%.

Читайте так же — Яка пенсія в Польщі, чи можуть Українці розраховувати на Польську пенсію?

Смотрите также

Гостьова віза в Польщу: оформлення та вартість

Туристична віза в Польщу: оформлення та вартість Багато українців вже довгі роки живуть і працюють …

6 комментариев

 1. Привіт, підкажіть-де все ж вигідніше зробити обмін злотих на гривню ?, тут в Польщі., Або в Україні?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, це залежить від умов банків. Українські курси частіше більш вигідні. Але, повторюся, треба дивитися на конкретні пропозиції

 2. Підкажіть з якою валютою вигідніше їхати в Польщу і Росію?

  • Константин - визовый специалист

   Дмитро, однозначно ніхто на це питання не відповість. Багато що залежить від поточних курсів, стабільності, що є у Вас валюти тощо. З одного боку, витрачати в країнах краще в їх національних валютах — відсутні витрати на конвертацію. Але з іншого, ці валюти треба придбати — і тут потрібно прораховувати курси. Точно можуть сказати, що чим менше ступенів конвертації, тим, в звичайних умовах, вигідніше. Тобто переклад гривня — долар — рубль, в більшості випадків, менш вигідний ніж гривня — рубль. Ну, і точно не вигідно їхати в одну з країн з валютою іншої: як гривні з рублями в Польщі, так і гривні з злотими в Росії, зажадають довгої і витратною конвертації. При цьому картка в євро може бути цікава. Але, повторюся, треба прораховувати за поточним курсом, тому що ситуація постійно змінюється.

 3. В якій валюті вигідніше везти заробіток в Україну? Я маю на увазі: Злотий — долар-гривня Злотий — євро — гривня Або злотий — гривня І де яку валюту буде вигідніше купувати? Спасибі заздалегідь.

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня. Мені здається, що чим менше конвертацій буде — тим вигідніше для вас. І ще ви повинні розуміти для чого вам ці гроші. Наприклад, якщо ви їх плануєте витратити в Україні на проживання, їжу, розваги, товари (тобто всі розрахунки в гривнях), то міняти злотий на долар не потрібно. Якщо планується або збираєте гроші на покупку авто або житла (зазвичай розрахунок в доларах), то краще відразу поміняти. До речі, в кантур можна торгуватися

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *