Домой / ПМЖ Польщі / Грощі і банки Польщі / Скільки взяти з собою грошей, вирушаючи на роботу в Польщу

Скільки взяти з собою грошей, вирушаючи на роботу в Польщу

Скільки взяти з собою грошей, вирушаючи на роботу в Польщу

Широко відомо, що зарплати в Польщі в кілька разів вище, ніж в Україні . Тому, деякі українці відправляються туди працювати в надії заробити кругленьку суму. Часто на оформлення документів витрачаються практично всі гроші і їхати доводиться з порожніми руками.

Це дуже необачний крок, адже перша зарплата може бути не раніше, ніж через місяць-півтора, і то, якщо наймач вас чекає і готовий надати роботу мало не в день приїзду. Отже, які витрати вас можуть чекати після прибуття до Польщі?

Основні витрати

  1. Витрати на проїзд до місця проживання . Уявімо, що ви знаєте адресу вашого майбутнього житла і вам потрібні будуть гроші на автобус або таксі. Нехай це буде близько 30 злотих, з запасом.
  2. Витрати на саме житло. Зазвичай наймачі надають житло безкоштовно або віднімають вартість проживання з зарплати. В такому випадку, гроші на оренду вам не знадобляться. Але бувають випадки, коли доводиться платити за житло самому. Особливо, коли вас не влаштували умови, надані наймачем, і ви вирішили самі знайти собі квартиру. В цьому випадку, близько 500 злотих має бути на руках.
  3. Польська сім-карта. Це не великі витрати, але все ж їх потрібно понести. Щоб спілкуватися з роботодавцем і працівниками по телефону, краще купити карту польського оператора. Це набагато зручніше і дешевше, ніж користуватися української сім-картою. Це близько 50 злотих.
  4. Харчування. Продукти в Польщі трохи дешевше, ніж в Україні, але їх все одно купувати потрібно. Порахуйте свій приблизний раціон будинку, переведіть в злоті. Приблизно стільки вам знадобиться на перший місяць до зарплати.
  5. Витрати, пов’язані з отриманням медичної книжки. Якщо ви плануєте працювати в сфері громадського харчування або на заводі з виробництва консервів, на рибному заводі, вам буде потрібно санітарна книжка. Це вам обійдеться в 100-200 злотих. Часто роботодавець сам платить за її оформлення, а пізніше вираховує з зарплати.

І це витрати за умови, що робота вас вже чекає. А якщо ви тільки плануєте її шукати, то додайте сюди ще витрати на посередників. І всі витрати помножте на 2, адже поки ви знайдете роботу, вам доведеться харчуватися, десь жити і їздити на співбесіди.

Як кажуть наші читачі, в основному сума повинна бути 1000-1500 злотих на перший час , цього вистачить з запасом, все що залишиться привезете назад, але краще з порожніми руками не їхати.

З цією статтею так само цікавляться:

Яку валюту брати з собою в Польщу Громадський транспорт в ПольщіЩо взяти з собою в Польщу

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 5 ( 1 Голоса)

Смотрите также

Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті?

Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті? Після того, як Європа стала українцям трохи …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *