Німеччина / Віза / Які бувають типи і види Польських віз
Які бувають типи і види Польських віз

Які бувають типи і види Польських віз

Які бувають типи Польських віз — для сучасної людини поїздки за кордон — звичайна справа. І досить часто виникає необхідність їхати в ту державу, для якого потрібно оформити візу. Нижче ми розглянемо важливі моменти отримання Шенгенської візи, які документи потрібні, що взагалі потрібно знати при отриманні дозволу, а також поговоримо про призначення і видах польських віз. Для початку потрібно звернутися до понять.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Види віз
Аеропортна віза ( «віза типу А»)
Транзитна віза ( «віза типу В»)
Національна віза ( «віза типу D»)
Категорії польських робочих віз
Бізнес-віза
Віза для туризму в Польщі
Документи, які потрібно надати
Шопінг-віза
Гостьова віза
Студентська віза
Ціна на візу
Випадки звільнення від сплати
Які категорії осіб зовсім звільняються від одержання візового дозволу

Шенгенська зона — простір об’єднаних держав Європи, в якому діє спрощений паспортно-митний контроль. Якщо ви іноземець, то, при отриманні візи в будь-яку з цих країн, інші країни ви можете відвідувати безперешкодно.

Завдяки своєму близькому і зручному розташуванню, Польща найчастіше вибирається українцями. Тому давайте розглянемо типи і види віз для поїздок до Польщі.

Види віз

Які бувають типи Польських віз

Всього існує чотири основні типи віз до Польщі, і всі вони, виходячи зі своїх особливостей, діляться на підвиди:

Аеропортна віза ( «віза типу А») . Маючи таку візу, у вас є можливість знаходиться лише на території польських аеропортів, не виходячи за їх межі. Звичайно ж, такий вид не має на увазі тривале перебування в країні. Ви можете використовувати таку візу для транзитних пересадок або очікування свого рейсу.

Транзитна віза ( «віза типу В»). Раніше такий тип візи видавався строком на п’ять днів, і дозволяв переміщатися між країнами Шенгену. Зараз цей тип скасований. Для транзиту вам оформлять візу «типу С», про яку ми поговоримо нижче, а у вказівці мети поїздки поставлять транзит.

Національна віза ( «віза типу D») . Видається цей дозвільний документ з метою знаходження лише в Польщі на вказаний термін. Є дозвіл на транзитне переміщення в усі країни ЄС.


Останні 2 види віз використовуються українцями найчастіше. Підходять для туристичних, навчальних, робочих і ділових цілей перебування в країні на тривалий термін. До груп віз, які використовуються громадянами України, Білорусі та Росії, відносяться: робочі, бізнес-візи, туристичні, шопінг-візи, гостьові та студентські. Далі ми детально зупинимося на кожній з них.

Категорії польських робочих віз

 Які бувають типи Польських віз

До них належать документи з кодовими позначеннями С05, D05 і D06, що дають право на працевлаштування і тривале перебування в Республіці Польща.

 • D05 видається для роботи на запрошення або заяви на термін до півроку.
 • D05А — для роботи протягом півроку по несезон заявою про намір доручити іноземцю виконання роботи.
 • D05B — це тип віз для сезонної роботи на строк до дев’яти місяців.


Є також варіант короткостроковій Шенген візи терміном до 90 днів.

Бізнес-віза

Які бувають типи Польських віз Бізнес віза

До бізнес-візі в Польщу для українців відносять документи категорії C04. Необхідність в ній виникає у представників бізнесу для ділових виїздів за кордон. Такий варіант дає можливість часто в’їжджати до Польщі, але лише на певний короткий час — 30 днів за 3 місяці або 90 днів за 1 рік.

Отримання даного документа можливо при запрошенні компанії-партнера або бізнесменів. Також підходить варіант раніше укладеного контракту з представниками польських бізнес-кіл.

Віза для туризму в Польщі

Відноситься вона до категорії С01. Є однією з найбільш простих Шенген віз, і дозволяє вільно перебувати українцям на території Польщі строком від 1 до 30 днів. Однак забороняються будь-які ділові контакти, або працевлаштування.

До того ж, якщо ви отримуєте таку візу вже в третій раз і більше, при цьому попередні візи ви використовували, не порушуючи умов договору, то ви можете отримати довгострокове вирішення на термін від 1 року. Такий варіант можливий за умови, що одну з попередніх туристичних віз видавала польська сторона.

Віза для туризму в Польщі

Документи, які потрібно надати:

 1. Підтверджена бронь на тимчасове проживання в готелі і т.д. під час подорожі.
 2. Оплата проживання (наприклад — готелі). Якщо ви збираєтеся зупинятися лише в Польщі, досить надати підтвердження лише 50% оплати житла. Якщо ви їдете в інші країни ЄС — 100%.
 3. План подорожей


Зверніть увагу, що з 2015 року Польща обрізала будь-яка взаємодія з туристичними фірмами для отримання віз. Тому отримувати туристичну візу ви зобов’язані в самостійному порядку. Також виникне необхідність надати свої біометричні дані.

Шопінг-віза

Шопінг-віза

Завдяки такому типу віз, у вас є можливість недовго перебувати на території Польщі для здійснення покупок. По ній ви не маєте права на працевлаштування і тривале перебування, але вона корисна в шопінг-турах, при розпродажах і тп. Отримання шопінг-візи можливе лише, якщо ви прописані у Львівській, Вінницькій або Луцької області. При першому отриманні такої візи ви можете один раз перетнути кордон протягом тижня.

При зворотному поверненні, тобто в процесі в’їзду-виїзду, вам потрібно надати:

 1. Підтвердження платоспроможності;
 2. Збережені чеки або іменні фактури при купівлі товарів або послуг. Пізніше вони можуть допомогти вам отримати більш довгострокову візу для покупок.

Вам не обов’язково матиме чеки на кожен куплений товар, досить лише одного документа, який можна буде оформити в будь-якому магазині Польщі. Зверніться там в службу підтримки клієнтів, і в цей документ внесуть ваші паспортні дані — це і стане доказом покупки товару.

Один раз використавши шопінг-візу, дотримуючись всіх правил, у вас є можливість отримати повноцінну. До її особливостей належить дозвіл на багаторазове відвідування Республіки Польща та інших країн Шенгену. Видається на рік, але можливі й індивідуальні виключення в разі потреби.

Туристична віза


Будь-яка особа, офіційно зареєстроване на території Польщі, має можливість вислати гостьове запрошення на відвідування країни. Такий варіант зручний для відвідування близьких і рідних, але з нею ви не можете вчитися, працювати або перебувати більше 3 міс.На ці три місяці вам дається можливість лише один раз в’їхати в країну, а переміщатися між іншими Шенген державами можна буде, виходячи з виду виданої візи.

Студентська віза

Які бувають типи Польських віз Студентська віза

Як ви могли вже зрозуміти з назви, її метою є дозвіл на навчання в Польщі. Зверніть увагу на те, який тип навчання ви хочете отримати — від цього буде залежність і тип видаваної візи. Якщо ви їсте в Польщу або країни ЄС для проходження курсів, тренінгів, семінарів, окремих лекцій, вам видадуть короткострокову шенгенську візу «типу С». Для навчання в вузах Польщі ви отримаєте довгострокову національну «типу D», без можливості виїзду в інші країни Шенгену.

Ініціатором видачі такої візи є навчальний заклад, відповідно — складається запрошення з їх боку або довідка про зарахування. Більш того, щоб отримати навчальну візу, ви повинні будете підтвердити свою платоспроможність навчання і проживання. Гарантією цього можуть виступати виписки з особового рахунку в банку або спонсорські довідки.

Ціна на візу


Вартість візи залежить, в першу чергу, від обраного вами типу дозволу, а також вашого громадянства та прописки. Важливо зауважити, що підтвердження платоспроможності, яке іноді потрібно, і сама оплата візи — це різні речі, які не залежать одне від одного.

Які бувають типи Польських віз Ціна на візу

Випадки звільнення від сплати

У деяких випадках здобувач, тобто громадянин України, звільняється від сплачення візи. Це можливо, якщо клопотання подає людина, яка підпадає під один або кілька наступних критеріїв:

 1. Якщо він є родичем або чоловіком родича (наприклад, батьком, дитиною, онуком, опікуном) громадянина країни Європейського Союзу, або людини, який має дозвіл на перебування на даній території і в дійсності проживає там.
 2. Він — член делегації, який в’їжджає з офіційного дозволу з метою проведення консультацій, міжурядових засідань або організації програм обміну.
 3. Якщо це учасник громадських організацій, цілі яких підпадають під попередній пункт.
 4. Сюди також відносяться представники органів влади та місцевого самоврядування, які прибули з візитом на офіційних умовах. Сюди ж варто зарахувати членів судів — верховних і конституційних.

Які категорії осіб зовсім звільняються від одержання візового дозволу:

 1. Викладачі, аспіранти та студенти, що прибули з метою отримання освіти.
 2. Інваліди та супроводжуючі їх особи, якщо письмово доведено, що існує реальна необхідність в такому супроводі.
 3. Людина, терміново відвідує важкохворого родича або похорон, а також його супроводжує, в разі доведеної необхідності в цьому.
 4. Спортсмен, який прибув на змагання.
 5. Учасники науково-культурних заходів. Сюди ж відносяться і програми учнівського обміну.
 6. Журналісти або технічні фахівці прес-команди в рамках своєї професійної діяльності.
 7. Пенсіонери
 8. Водії того транспорту, який має українську реєстрацію і виконує перевезення пасажирів і вантажів в країни ЄС.
 9. Члени залізничного складу, який виконує міжнародні перевезення.
 10. Особи, молодші 18 років. А також особи молодше 21 року, але які перебувають на постійному забезпеченні інших осіб.
 11. Представники офіційних релігійних асоціацій.
 12. Члени міжнародних виставок, семінарів, конференцій, які проводяться на території ЄС.
 13. Науково-культурних і спортивних заходів, вік яких не досяг 25 років.
 14. Члени державних програм співпраці Шенген держав і країн, що межують з ними.

Отже, ви ознайомилися з видами віз і деякими технічними моментами при їх отриманні. Процес отримання такого дозволу здається, на перший погляд, складним і довгим. Але це тільки на перший погляд. Уважно розібравшись з усіма деталями, ви зможете правильно визначити тип візи, яка вам необхідна, а це значно прискорить процес її отримання!

Які бувають типи Польських віз — з цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на пів року, робоче Річне запрошенняПерелік документів , необхідних для роботи в Польщі
Запрошення на пів року, робоче Річне запрошення Перелік документів , необхідних для роботи в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Програма Au-pair в Німеччині

5 / 5 ( 3 голоса ) Програма Au-pair в Німеччині Програма Au-pair в Німеччині …

Подписаться
Уведомление о
guest
40 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Дина
Дина
1 рік назад

Добрий день.Підкажіть з якого віку видаються робочі запрошення для громадян України?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дина
1 рік назад

Дина вікових обмежень, законом не передбачено. Але це не заважає працедавцям вводити власні (нехай і неофіційні), пов’язані з можливістю виконання, наприклад, фізичних робіт і т. п.

Даша
Даша
1 рік назад

Доброго дня.Скажіть з якого числа почали видавати освядчення нового зразка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Даша з червня 2017 року.

Марк
Марк
1 рік назад

Що потрібно для в’їзду на територію Польщі на 3 дні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марк
1 рік назад

Потрібно відкрити шенгенську візу.

Марина
Марина
1 рік назад

Скажіть попередньої візи в Польщу стояла печатка «консул у Харкові». Цього разу на візі такої печатки немає. Чи потрібна вона?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марина
1 рік назад

Так друк консула повинна бути обов’язково.

Макс
Макс
1 рік назад

Добрий день. Була польська національна робоча віза D. 2 місяці тому я повернулася на Україну, так як, вона вже закінчувалася. Тепер я відкрив чесшкую робочу візу шенген на 3 місяці, чи можу я їхати через Польський кордон транзитом в Чехію чи ні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Макс перше перетин кордону по візі вкрай бажано здійснювати в ту країну, що видала візу.

Миша
Миша
1 рік назад

Фірма, через яку працюю третій місяць по безвизу пропонує оформлення воєводського запрошення за півроку БЕЗКОШТОВНО, а якщо на 1 рік за 300 злотих, які зараз можуть вирахувати із зарплати? Хіба вона не повністю безкоштовна?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Миша
1 рік назад

Миша держмита за оформлення є, але їх оплачує роботодавець.

Рита
Рита
1 рік назад

Таня консульство може відмовити в робочій візі, якщо допущена помилка з датою народження у запрошенні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Рита будь-яка неточність може стати підставою для відмови.

Роман
Роман
1 рік назад

Добрий день.Закінчується перша піврічна віза на роботу, отримана за запрошенням,потрібен коридор для отримання наступної робочої візи теж піврічний за запрошення,але вже від іншого роботодавця?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Роман так, щоб отримати наступну візу того ж типу D05A треба вичікувати коридор.

Борис
Борис
1 рік назад

Я гр. РФ є нац. польська віза на 6міс, я вже перетинав кордон за запрошенням на роботу на кілька днів, зараз хочу поїхати ще раз на місяць або два. Мені треба нове запрошення? Або можна ще раз заїхати по старому?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис
1 рік назад

Все стандартно: якщо «запрошення» чинне, то пропустять. Якщо воно анульовано, то можуть перевірити і не пропустити.

Олег
Олег
1 рік назад

Добрий день.Скільки можна бути в єс з візою 05( сезонні роботи) і на яких умовах?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Олег якщо під ЄС Ви маєте інші, крім Польщі, країн, то допустиме перебування не більше 90 днів на півріччя з неробочими цілями.

Лена
Лена
1 рік назад

Добрий день. Я опікун над дитиною 10 років ( рішення суду)є біометрика.Хочу поїхати у гості до доньки.Вона працює в Польщі.Чи випустять із підопічною дитиною?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Лена якщо Ви єдиний опікун, а дочка зробить офіційне запрошення, в якому вкаже, що будете проживати у неї, можна їхати.

Лев
Лев
1 рік назад

Добрий день.У мене є польська віза -«D Mult“, але мета видачі 0.5 А. чи Можу я з цією візою працювати на території іншої країни ?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лев
1 рік назад

Без отримання додаткових дозволів — ні.

Кирилл
Кирилл
1 рік назад

Є запрошення в якому зазначені дати роботи з розривом за три місяці,тобто з коридором.Візу мені видадуть,з розривами або без?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Кирилл
1 рік назад

Кирилл швидше за все, видадуть у відповідності з періодами «запрошення».

Роман
Роман
1 рік назад

Добрий день.У мене є воєводська віза, я працюю безпосередньо на завод без агенції і подалася на карту побиту. Зезволение від заводу у мене до 23 жовтня. Мені потрібно виїхати до Львова і ввечері назад вьехать в Польщу. Чи можу я це все зробити по візі, раз до її кінця місяць чи потрібно вьезжать за безвизу як турист з бронью готелю і зворотним квитком?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Роман в рамках дії візи Ви можете використовувастовувати її в повній мірі. Термін безвізового перебування почне витрачатися тільки по закінченню візи.

Макс
Макс
1 рік назад

Правда що звільняються від сплати Візового збору працюючі пенсіонери (пенсіонер системи МВС за вислугою років), які отримують і пенсію і зарплату?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Згідно із законом від Візового збору звільняються пенсіонери, на підставі пенсійного посвідчення.Однак на практиці іноді виникають різночитання для працюючих пенсіонерів, особливо тих, що вийшли на пенсію «за вислугою років». Уточнити цей момент необхідно в конкретному візовому центрі.

Сергей
Сергей
1 рік назад

Добрий день.Яку відкрити візу одному з батьків для супроводу 17 річну дитину на навчання в Польщу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергей
1 рік назад

Сергей все залежить від необхідних умов. Якщо мова йде про одноразової короткостроковій поїздці або тривалому перебуванні з багаторазовим в’їздом, то і повинен вибиратися відповідний тип віз. У будь-якому випадку, якщо мова йде про супроводі одним з батьків, необхідно надати нотаріально завірений дозвіл від другого.

Валя
Валя
1 рік назад

Доброго дня.У нас з чоловіком є карти побуту, у дитини біометричний паспорт. Дитина народилася в Польщі,зараз збираємося в Україну на 2 тижні. Яку потрібно відкривати візу для в’їзду дитини до Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Валя якщо дні безвиза закінчилися, то потрібна національна віза,відкривати доведеться по воззєднанню родини або з «інших підстав». Але скільки це займе часу, сказати важко. Навряд чи Ви впораєтеся за два тижні.Якщо перетинати кордон з дитиною буде один батько, потрібен дозвіл від другого. Можливо, краще дочекатися карти, але вирішувати це тільки Вам.

Веня
Веня
1 рік назад

Добрий день.Як відкрити візу в Польщу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Веня
1 рік назад

Веня все залежить від того який тип візи вам потрібен?

Женя
Женя
1 рік назад

Відкрита віза на рік, але дали на 150 днів. В кінці жовтня термін дії візи закінчується. Що робити далі?Що можна зробити і чи можна відкрити шенгенську?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Якщо на даний момент відкрита національна робоча віза на півроку з коридором до 180 днів, то для продовження в Воєводство надаються документи на продовження. Як варіант, варто спробувати отримати запрошення на воєводської візу. Тут ви дізнаєтеся у чому переваги воєводської візи, як її отримати і інші важливі моменти.

Лена
Лена
1 рік назад

Добрий день.У мене шенгенська віза видана посольством Італії. Хочу приїхати в Гданськ на 2 дні через Калінінград на автобусі. Які документи ще попросить митниця для проходження митного контролю?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Лена стандартний туристичний набір: паспорт з візою, бронь готелю (або підтвердження проживання в іншому місці), наявність засобів чи спонсорської допомоги.