Навчання в Польщі для Українців
5/5 - (6 голосов)
Навчання в Польщі для Українців

Навчання в Польщі для Українців — отримання освіти в Польщі в останні роки стало цілком доступним процесом для багатьох українців, а престижність польського диплома підтверджена високим світовим рейтингом місцевих університетів. Багато вузів країни мають найдавніші традиції — адже навчальні заклади тут існують понад 700 років.

Безсумнівно, ви бажаєте своїй дитині найкращого, тому буде розумним ознайомитися з умовами отримання освіти в Польщі, починаючи зі школи і закінчуючи навчанням в Польщі на магістратурі.

Середня освіта: навчання в Польщі після 9 класу

Строго кажучи, в будь-яку польську школу може надійти іноземець, в тому числі — і Українець. Ваша дитина має право отримати повноцінну середню освіту, почавши навчання в семирічному віці , але за умови, що ви будете проживати разом з ним постійно в країні.

Якщо ж ви не плануєте переїзд на ПМЖ до Польщі, то можна дати дитині можливість вступити до місцевих гімназії, ліцеї або технікуми після 13 років.

Для цього необхідно виконати наступні вимоги польського законодавства:

 • Володіння польською мовою на рівні А2;
 • Середній бал атестата не повинен бути нижче 8;
 • Вибір відповідного навчального закладу — гімназія, ліцей, технікум;
 • Оформлення всіх необхідних документів, потрібних для вступу, включаючи — бронь в гуртожитку;
 • Вибір офіційного опікуна — громадянина Польщі або людини, що знаходиться там на ПМЖ, який зможе відповідати за вашої дитини;
 • Оформлення візи на в’їзд (для громадян країн, що мають візовий режим з Польщею)

Важливо знати, що отримання середньої освіти в державних навчальних закладах безкоштовно і для поляків, і для іноземців, а проживання в гуртожитках частково оплачується з бюджету.

Крім того, учням надається безкоштовний медичний поліс страхування, безкоштовні курси польської, англійської та ін. Європейських мов. Таким чином, витрати на навчання складуть не більше € 200 /міс.

10 причин поступить в Польшу | Высшее образование в Польше10 причин поступить в Польшу | Высшее образование в Польше

Що набуває випускник польського ліцею або технікуму?

 1. Сертифікат про отримання середньої освіти європейського зразка, визнаний в Євросоюзі.
 2. Можливість продовжити освіту в будь-якому університеті Європи.
 3. Можливість працевлаштування в будь-якій країні Євросоюзу за фахом, отриманої в польському технікумі.

Навчання в Польщі для Українців Гімназія, ліцей або технікум — що краще вибрати?

По суті, ліцей — це та ж сама загальноосвітня школа, тільки з посиленою підготовкою за окремими напрямами — математичного, гуманітарного, хімічному і т.д. Навчання триватиме три роки, після чого випускники здають іспит ( «матуру») і можуть вступати до вузів країни або за кордоном.

Технікум , крім загальної середньої освіти, дає ще й професійні навички — випускники здають і «матуру», і професійний іспит, отримуючи спеціальний сертифікат, який дає право на працевлаштування в будь-якій країні Європи.

У гімназію можуть надходити діти після 13 років для отримання повної середньої освіти. Проживають такі хлопці в гуртожитках, для них організовано систему харчування і нагляду кураторів.

Як поступити в польський вуз?

Першим кроком до вступу, безсумнівно, стане процес вибору університету. Необхідно ретельно вивчити всі пропозиції, навіть дорогі, і відібрати серед доступних варіантів вашій дитині по його бажанням і здібностям.

Важливо знати, що отримання вищої освіти в Польщі платне, воно обійдеться вам в кілька тисяч євро за рік, правда, є можливість отримання стипендії для малозабезпечених іноземців або зниження оплати. Для цього подається заява на ім’я ректора, часто вуз йде назустріч. Також студенти можуть підробляти, частково компенсуючи витрати на навчання.

УЧЕБА В ПОЛЬШЕ/КАК Я ПОСТУПИЛАУЧЕБА В ПОЛЬШЕ/КАК Я ПОСТУПИЛА
УЧЕБА В ПОЛЬШЕ 2/ПОСТУПЛЕНИЕ/ЖИЗНЬ В ОБЩЕЖИТИИУЧЕБА В ПОЛЬШЕ 2/ПОСТУПЛЕНИЕ/ЖИЗНЬ В ОБЩЕЖИТИИ

Що потрібно для вступу до польського вузу?

Якщо ваша дитина вирішила здобути вищу освіту в Польщі після закінчення 11-ого класу, то до вступу треба готуватися заздалегідь, щоб встигнути зробити наступні процедури:

 • Оформлення студентської візи;
 • Навчання польській або англійській мові (краще володіти обома);
 • Вибір вузу, ознайомлення з умовами та обов’язковим пакетом документів.

Як правило, набір необхідних документів стандартний, але кожен університет має право зажадати будь-які додаткові довідки. Зазвичай потрібні такі свідчення:

 1. Атестат про повну загальну середню освіту — з перекладом на польську і обов’язковим апостилем.
 2. Сертифікати про володіння англійською (IELTS), польською (В2-В1) мовами.
 3. Медична довідка про стан здоров’я.
 4. Документи для оформлення студентської візи.

Може також знадобитися заповнення анкети на сайті обраного вузу, слід приготувати 4-6 стандартних фото (паспортного формату), сам паспорт і свідоцтво про народження.

Претендентам також краще підготуватися до співбесіди по скайпу — так вуз перевіряє рівень володіння польською мовою.

Навчання в Польщі для Українців
Умови навчання в університетах Польщі набагато вільніше, ніж в українських вузах — нагляду і вимог до студентів менше, зате більше приділяється часу для самостійного засвоєння знань, рівень яких перевіряється проміжними тестами. Проживання в гуртожитках також цілком комфортне, різноманітне і недороге харчування в студентських їдальнях, численні безкоштовні курси

(Мовні, комп’ютерні та ін.), Можливість підробітку — все це робить життя українського студента в Польщі досить зручною і цікавою.

Навчання в Польщі для Українців: магістратура

Для отримання сертифікату магістра в польському виші також необхідно вибрати напрямок, при цьому — воно може і не збігатися зі спеціальністю, зазначеної у вашому дипломі бакалавра. Наприклад, філолог може подати документи на магістрат за професією менеджера і т.п.

Навчання в Польщі для Українців

Набір документів для вступу на магістрат той же самий, що і для бакалаврату, тільки замість атестата про повну загальну середню освіту ви надаєте диплом бакалавра.

Як правило, вартість навчання на магістра трохи вище, ніж на бакалавра, але вкладені кошти окупляться з лишком — коли разом з дипломом випускник отримує можливість влаштуватися на роботу в будь-якій європейській країні. Багато українських студенти отримують пропозиції про працевлаштування ще в процесі навчання, і після закінчення вузу практично відразу ж починають коштувати успішну кар’єру.

Навчання в Польщі для Українців — з цією статтею так само цікавляться:

 Що таке Karta absolwenta, які переваги вона дає українським випускникам у Польщі? Поліцеальная школа в Польщі і як в неї вступити Яка вартість навчання в Польщі для іноземців.
Що таке Karta absolwenta, які переваги вона дає українським випускникам у Польщі? Поліцеальная школа в Польщі і як в неї вступити Яка вартість навчання в Польщі для іноземців.

Студентська віза в Польщу, якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Кому нострификация не нужна

Як підтвердити диплом в Польщі

5/5 - (1 голос) Як підтвердити диплом в Польщі. Нострифікація Практично у всіх країнах, що …

Подписаться
Уведомление о
guest
45 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Христина
Христина
1 рік назад

Хочу поїхати на місячні курси польської мови, хтось підкаже куди звертатися?

Николай
Николай
1 рік назад

Доброї ночі. Підкажіть будь ласка, чи є можливість купити сертифікат В1 (польська мова) чи ні виходу окрім як вчити. Якщо можна купити, то напишіть будь ласка перевірених людей.

Тимур
Тимур
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Це не Україна, перевірять ай-ай зроблять.

Лена
Лена
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Депорт.

Оля
Оля
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Начебто потрібно 5 років щоб на резидента подаватися.

Николай
Николай
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Мені не резидент потрібен, а громадянство.

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Не хочеш польський вчити, вчи китайський.

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Просто не повіриш як не хочеться вчити граматику, її навіть не всі поляки знаю … Говорити без проблем, з розумінням теж все добре, читання супер, а ось писати-це проблема …
А громадянство так хочеться.

Лев
Лев
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Талоном не обійтися, здавати потрібно, тобто вчити.

Николай
Николай
Відповідь для  Лев
1 рік назад

Так він мені не особливо потрібен, а ось паспорт ЄС … Це справа треба.

Жека
Жека
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Якщо не секрет — на підставі чого передбачено отримання Вами громадянства?

Дана
Дана
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Staly pobyt, перебування тут понад рік, потрібен ще сертифікат B1.

Леша
Леша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Ви на сталом вже прожили тут більше року?

Николай
Николай
Відповідь для  Леша
1 рік назад

Більше, 3 роки вже, але пару раз їздив в Україну …

Леша
Леша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Зрозуміло. Тоді бажаю Вам удачі «пройти фініш» до отримання громадянства. У мене це ще все попереду.

Лена
Лена
2 років назад

Добрий день.Буду вступати до Вузу в Польщі, мій тато офіційно працює в РП, є карта побиту.Чи можу я розраховувати на які-небудь знижки при оплаті за навчання ?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена
2 років назад

Лена в законах немає таких пільг. Чи є щось подібне в конкретному вузі – треба уточнювати у них. Але мені жодного разу не попадалася інформація про такі пільги.

Богдан
Богдан
2 років назад

Добрий день.Я хочу вступити в польський університет, свого часу кинув інститут у Києві після 3-го курсу. На даний момент у мене є лише атестат про середню освіту (2003 року). Питання в наступному, мій атестат актуальне для надходження або зараз мені потрібно перездавать ЗНО?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Богдан
2 років назад

Богдан шкільний атестат повинні прийняти. Але треба здавати вступні, які форми навчання можливі і т. д. – це все залежить від внутрішніх правил внз.

Борис
Борис
2 років назад

Доброго дня.Я учюсь на 3 курсі але для бакалаврів покладено 4, чи можу я перевестися в польську Академію відразу на 3 курс або на магістратуру?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис
2 років назад

Борис у внз свої вимоги, і вони можуть відрізнятися – треба уточнити у конкретному закладі – але як правило з 3-го курсу магістратури перевестися досить складно.

Витя
Витя
2 років назад

Доброго дня.Син хоче поступати після 9 класу в польський технікум.Я їду на роботу за безвизу.А так як синові влітку буде 15,потрібен опікун на території РП.Чи можу я по приїзду в Польщу оформити опікунство і це буде на 3 міс.Як правильно вчинити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Витя
2 років назад

Витя поясніть і Ви, і Ваш син будуть одночасно знаходитись у Польщі? Про яке опікунство тоді йде мова, якщо він буде перебувати зі своїм батьком? Це при відсутності батьків поруч потрібен опікун.Але для виїзду дитини за кордон треба відповідно дозвіл від другого батька.

Вика
Вика
2 років назад

Доброго дня.Донька закінчила бакалаврат у Варшаві і вступила до магістратури.У уженде затягують отримання карти побиту ,в лютому 2020 тільки буде розгляд.Чи законні такі дії польського уженда по відношенню до студента?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Вика
2 років назад

Вика навряд чи Ви зможете вплинути на ситуацію. Зараз черги величезні, а терміни очікування розтягнулися до непристойності. Але якщо документи прийняті і поставлений штамп, перебування Вашого сина цілком законно весь строк розгляду запиту з карти побиту, скільки б він не склав.

Вера
Вера
2 років назад

Добрий день. Їду в Польщу з немовлям, я буду вчитися, а дитину в ясла поки не хочу віддавати (я мати одиначка). Навчання починається в лютому, а ми їмо в кінці жовтня для вивчення мови, звикнути до нового місця. Як правильно легалізувати своє прибування і якщо вдасться влаштуватися на роботу, як це зробити з візою без дозволу на роботу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Вера
2 років назад

Вера якщо під «без дозволу» Ви мали на увазі як студент, дивіться відповідний розділ. Якщо з заяви – зверніть увагу на статті про освядчення.

Саша
Саша
2 років назад

Доброго дня.Студентська віза до 26 листопада, але я вже захистила диплом недавно і фактично не є студентом. Чи можу я легально працювати( на umowa zlecenie, umowa o prace) залишився?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
2 років назад

Саша так, якщо отримаєте документ-підставу. Це може бути освядчення або зезволення. Договір при цьому обов’язковий, але сам по собі він права на роботу не дає.

Женя
Женя
2 років назад

Доброго дня.Я поступаю в університет по студентській візі (D), чи зможу я під час навчання працювати на Umowa o crape?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
2 років назад

Женя все залежить від форми навчання. Очна, як правило, дозволяє працювати протягом певних годин, заочна – в залежності від внутрішніх правил Воєводства. У будь-якому випадку, при офіційному перебування в РП Ви можете оформити освдчення / зезволення і працювати, в т. ч. і за умове про праце, і по іншим типам

Паша
Паша
2 років назад

Добрий день.Їмо всією родиною в Польщі в перший раз,ніхто з нас в Польщі ще ні разу не був. доньці 14 років.запрошення в школу нам можуть вислати запрошення на роботу підлозі річні теж.Відкриють візу дитині учнівську на рік якщо у батьків буде піврічна віза?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Паша
2 років назад

Паша навряд чи відкриють. Але ви можете отримати всі піврічні, а вже в Польщі подати на карти побиту.

Петя
Петя
2 років назад

Добрий день.у мене національна студентська віза ( cel wydania 09) на 8 місяців можу перетинати польський кордон щоб поїхати додому на канікули в Україну і потім повернутися назад?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Петя
2 років назад

Петя якщо віза передбачає мульти-в’їзд (MULT), то кількість в’їздів-виїздів не обмежена, але в рамках дії візи / допустимого періоду перебування.

Дима
Дима
2 років назад

Добрий день.При зміні вишу треба змінювати національну студентську візу? В новому вузі кажуть,що досить віднести в старий внз лист про прийняття в новий.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима
2 років назад

Діма старий ВУЗ зобов’язаний повідомити страж граничний, що Ви там не вчіться,замінити ВУЗ – Ваше право. Звичайно, нові підстави – нова віза, але, думаю, подати на карту від нового навчального закладу – оптимальний варіант для Вас. Знаходження буде офіційним навіть на етапі розгляду, а у стража граничного зникнути підстави пред’явити Вам які-небудь претензії.

Женя
Женя
2 років назад

Доброго дня.Маючи сталый побут і бажання навчання неповнолітньої доньки(11 років) у польській школі,є необхідність робити дитині навчальну візу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
2 років назад

Якщо дитина не громадянин України, то для в’їзду в країну потрібна віза. Якщо дочка українка (за громадянством), то теоретично може в’їхати щодо безвізового режиму, але чи вистачить визначеного ліміту для оформлення сталего побиту – питання.

Лика
Лика
2 років назад

Добрий день.Можна вчитися у вузі маючи на руках воевудское запрошення?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лика
2 років назад

Воевудское видається під конкретне робоче місце. Якщо Ви приїдете, працевлаштуєтесь, оформіть всі необхідні документи та влаштуватися на заочне у ВНЗ (продовжуючи працювати), то теоретично це можливо. Якщо Ви збираєтеся вчитися без працевлаштування на вказаний у запрошенні місце, то не можна.

Лиза
Лиза
2 років назад

Добрий день.Де можна знайти текст апеляції при відмові у візі в Польщу на навчання і які додатково документи потрібно надати в консульство щоб підтвердити мету поїздки на навчання (крім листа з технікуму про зарахування)?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лиза
2 років назад

Лиза отримати зразок апеляційного листа можна в ППВА і саму форму. Вона подається співробітникові цього центру з документами на розгляд справи. Як варіант, можна попросити аудієнції у консула Польщі, з метою прояснити причину відмови. Список документів краще подати заново в повному обсязі, по можливості.

Костя
Костя
2 років назад

ЗдравствуйтеГде я можу дізнатися детальніше про середню освіту в Польщі.Чи є стаття на цю тему?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Костя
2 років назад

Ви можете переглянути матеріали на тему освіти в Польщі для іноземців.

45
0
Залиште будь ласка коментарx