Питання, які задає консул на співбесіді для отримання карти поляка
Питання, які задає консул на співбесіді. Отже, ви зібрали всі необхідні документи, підтвердили підстави для отримання карти поляка і тепер залишається останній, самий важливий етап – співбесіда з консулом. Це обов’язкова процедура, яку повинні проходити всі. Не має причин, по яких ви зможете відмовитися від співбесіди, тому потрібно зробити максимум, щоб її пройти.
Співбесіда є офіційною процедурою, але не варто сильно її боятися. Консул просто хоче з вами поспілкуватися і переконатися в своїй думці, що ви дійсно заслуговуєте на карту поляка, знаєте і любите все, що пов’язано з Польщею і хочете далі жити в цій країні.
Часті питання на карту поляка

Вам необхідно гарненько підготуватися до співбесіди. Вона проходить виключно польською мовою, тому елементарне орієнтування в мові повинно бути. Звичайно, консул може поставити будь-яке питання, точного переліку не має. Але ми зібрали для вас питання, що найчастіше виникають на співбесіді. Прочитайте їх, і ви приблизно зрозумієте, який вигляд може мати співбесіда і ви зможете її пройти, хоча б теоретично.
На які теми ставить питання консул?
Ніхто точно не знає, про що консул буде питати саме вас. Але є ряд питань, які він 100% підніме, тому відповіді на них ви повинні вивчити на зубок:
- Особиста інформація про вас. ПІБ, де ви проживете, коли і де народилися;
- Інформація про родича з польськими коренями, на підставі національності якого ви хочете отримати карту поляка. Якщо ж підставою виступає робота в організації, спрямована на популяризацію і підтримку Польщі, її культури та історії, то трохи розповісте про це.
Також консул може захотіти дізнатися про ваш рівень знань щодо країни. Це не обов’язково, але дуже часто відбувається. Основні теми, на які з вами захочуть поговорити:
- Важливі історичні дати, події, які вплинули на становлення і розвиток країни;
- Відомості про польську культуру;
- Політичні питання: державний гімн, якого кольору прапор;
- Питання відносно відомих польських діячів. При цьому це можуть бути як політики, так і поети, письменники, спортсмени.
Ви не повинні досконально знати відповіді на питання, використовувати складні речення або завчені фрази. Консул повинен бачити, що ви можете відповідати польською мовою, ви вільно володієте необхідною інформацією. Головне показати, що ви хочете вчитися далі і розвивати свої мовні навички. Якщо ж ви не зрозуміли питання, перепитайте ще раз. І не варто ходити навколо, відповідайте коротко і по суті. А якщо не знаєте правильну відповідь, розкажіть, як ви з друзями ходили в ресторан польський і їли національні польські страви. Наприклад, суп журек і як він вам сподобався. Поляки обожнюють свою кухню, особливо, коли про її хвалить іноземець.
Питання консула з відповідями українською мовою
Для зручності ми підібрали п’ять питань в кожній категорії і відповідь на них. І хоча є переклад російською, запитувати і відповідати потрібно буде виключно польською. Тому, запам’ятовуйте польський варіант.
Особиста інформація. На початку співбесіди консул захоче ближче познайомитися з претендентом на Карту поляка, тому він почне ставити запитання особистого характеру. Він може запитувати конкретну інформацію, а може попросити розповісти трохи про себе. У будь-якому випадку, потрібно орієнтуватися в таких питаннях:
Інформація про родича польської національності. Якщо ви подаєте документи на карту поляка і підставою виступає наявність родича-поляка, консул буде ставити про нього питання. Підготуйтеся якомога ретельніше, тому що це дуже важливий пункт.
Історія Польщі. Поляки знають свою історію і пишаються нею. Тому, питання про історію Польщі також ставляться дуже часто. Вивчіть важливі дати і події, може бути, знайдіть щось цікаве в Інтернеті. Також будуть питання і про релігію.
Поляки люблять свої національні свята. Вони шанують католицькі свята, народні, державні.
Географія і адміністративний устрій Польщі.
Відомі особистості польського походження. Це стосується різних сфер життя Польщі, тому не зупиняйтеся на вивченні життя тільки президента.
Поляки шанують свої традиції і традиції своїх предків. Тому, різні народні гуляння, кінець врожаю і дні шанування різних святих теж потрібно знати.
Символи польської держави. Без гімну і прапора немає держави, тому їх потрібно знати обов’язково. Можна наприклад вивчити не тільки назву гімну, а й кілька рядків з нього. Консулу це буде дуже приємно.
Головне — вільне володіння мовою
Як би добре ви не завчили відповіді на основні питання, без знання мови хоча б на початковому рівні вам не обійтися. Адже консул може відійти від стандартних тем і запитати, наприклад, про останній фільм, який ви подивилися. Якщо ви не будете знати елементарних слів, пройти співбесіду буде дуже складно. Тому, вчіть мову, спілкуйтеся, по можливості, з поляками, дивіться фільми і мультфільми польською мовою. Не забувайте і про мовні курси, які не тільки допоможуть підучити мову, але і допоможуть підготуватися до співбесіди.
Питання які задає консул на співбесіді — з цією статтею також цікавляться:
![]() |
![]() |
![]() |
Навчання в Польщі з картою поляка?![]() |
Карта поляка для Українців, які потрібні документи![]() |
Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Доброго дня,чи буде працювати консульсьво в Винниці завтра 18.11.2021 так як в вінниця переходить в червону зону з 18.11.2021??інформації ніде немає
Чому орел на гербі Польщі дивиться на право?))))
Готуюсь до співбесіди на карту поляку! Розкажіть хто як готувався і які були питання??
Добрий вечір) Питання будуть базуватися на тому, скільки Вам років і хто з родини поляк … Питання непередбачувані, моєму батькові задавали питання згідно його віку, про його ставлення до Сталіна, Леніна, дати запитували, першого призидента Польщі і т.д .
Мене запитували щодо моєї бабусі всю інформацію, які вона мені казки польські читала, які польські мультики дивилася, прапор Польщі, герб Польщі, гімн і т. Д., Поверхносние питань не торкаючись історії.
Бажаю вам успіху! Нічого не бійтеся, обов’язково отримаєте! 😎
доброго вечора) ооо супер ! дякую за інформацію) а де здавали?
В Варшаві
то ви зразу на сталий ?
Так
Якщо серйозні корені можна було відразу на громадянство подавати без карти поляка і сталого
Але треба мати сертифікат В1
Якщо в польщі подавати то треба
дуже часто спостерігав картину на кордоні, поляки своїх намагаються першими пропустити. люблять своїх більше. я про легковий транспорт.
Не сказав би щоб я мав прерогативу перед нашими, однаково стою в черзі; різниця хіба що як їду по зеленому пасі то швидше
У поїзді аналогічно, вони своїх не чіпають (сумки не шмонали, а там риса вивести можна), а українців сумки на виворіт вивернуть.
В часи коли я готувалась до екзамену на кп, ще не було жодних відео в інтернеті 😄 щастить вам зараз
і як успіхи ваші? отримали хоть??
Отримала)
Ну вітаю! а що питали хоть ? памятаєте перше питання?
Питали гімн, про свята польські і декілька питань про історію
везе вам, можете кататися туди-суди.
а питали за oplatek?
я вам одну таємницю відкрию, мені якщо чесно, то до бузкової зірки та карта
мені ні холодно, ні жарко від того, що вона у вас є, а так само і якби її у вас не було.
вшистко пох.
Стоп стоп стоп, остинь) Це просто жарт! А ти вже «хвіст» розпушив …
Карта поляка +- толком переваг не має: на карантин садять, працювати за межами польщі не можеш, візу треба як і всім і.т.д
Єдиний + легше зробити візу і не треба дозвіл на роботу
Заздрити погано 😏
Скільки за часом зараз відкрити польську піврічну візу? Це за новою поштою про спрямовувати ж документи? Як відбувається ця процедура? Ну найбільше час цікавить) всім добра і 36.6
Якщо цікавить ще, можу підказати, як саме швидко. Але не менше двох тижнів …. І дешевше.
Підкажіть, звичайно)
Потрібно написати лист в консульство, описати своє питання, прийде відповідь з повною інформацією. Відповідають завжди і швидко, день-два, у мене так було, ми робили візи сім’єю.
Адреса і зразок зараз скину …
Доброго дня!
Мене звати (ПІБ) ( фамилия имя как в загранпаспорте/карте поляка).
Я хотів би подати документи на візу за картою поляка в Генеральному Консульстві Республіки Польщі у місті Харків ( дд/мм/гггг)
Чи є така можливість і які є необхідні документи для подачі на візу?
Заздалегідь дякую.
З повагою!
Павло Бриль
charkow.kg.wizy@msz.gov.pl
26.10 в Радмір подався. 3.11 в посольстві. Завтра 16.11 вже за новою поштою отримаю паспорта
Як зрозуміти скільки по часу посольство опрацьовує документи на візу? На сайті написано, що близько 8 днів + -. Після того, як документи потрапили в посольство, статус без зміни.
Дякуємо.
Питання, які задає консул на співбесіді — якщо зилишились питання по цьому матеріалу пищіть їх тут