З 2020 року зміна в Польському законодавстві
4.8/5 - (57 голосов)
Зміна в Польському законодавстві

Зміна в Польському законодавстві з січня 2020 г. Для роботи Українців в Польщі. Нова віза сезонні роботи, робота по безвизу і види запрошень.
Ці зміни в працевлаштуванні Українців в Польщу будуть цікаві для усіх сторін.

Нова віза в Польщу

Нова віза в Польщу — сезонні роботи що там цікавого, в перших список сезонних робіт визначений Польським законодательствам — Це сільське господарство, садівництво і туризм. Причому кожне з напрям в широкому значенні цього слова, туризм приміром це не лише походи з наметами але і ресторанний, готельний бізнес і усі супутні бізнеси в широкому спекторе, усе це стосується і сільського господарства і садівництва.

Спеціально під сезонні роботи в Польщі вводиться нова форма візи — Робоча віза D тільки з формою 5a, дозвіл (запрошення) на сезонні роботи видається на 9 місяців в течії трьох років.

Як це усе відбуватиметься?

Працедавець в Польщі повинен буде написати заява на старосту про те що йому потрібні сезонні робітники і отримати дозвіл від старости на запрошення іноземного співробітника. Це буде платно для працедавця, вартість звернення і видачі 30 злотих, причому староста може відмовити працедавцеві, це передбачено законодавчо, якщо приміром староста порахує що цьому працедавцеві не потрібний такий працівник або вид діяльності не відповідає на думку старости той дозвіл можуть і не видати, більше того запрошення староста може відмінити в процесі оформлення сезонної візи з Польщу, якщо він або його апарат виявить які або порушення.

Так само з 01.01.2020 працедавець тепер не може автоматично віднімати плату за житло із зарплати, тепер це заборонено, це питання працедавець особисто обговорюватиме з працівником.

зміна в Польському законодавстві

Що буде з піврічними запрошеннями?

З наступного року освядчения (оswiadczenie) дозвіл на роботу на підлогу року (180 днів) залишаються, не дивлячись на те що увесь рік ходили чутки що їх відмінять тим не мение вони залишаються, але і тут так само є присутніми зміни, із за того що минулого року державним органом Польщі було видано 1500 000 освядчений, а податки платили всього 227 000 чоловік, тобто мільйон куди те подівся усе це є посилився і береться під контроль.

З нового 2020 року буде зв’язка між трьома польськими структурами — це державна служба страхування, так звана ЗУС, агенция по контролю праці і варти граничними, тобто прикордонниками. Як тільки за запитом працедавця видаватиметься освядчение (оswiadczenie) вмить йтиме сигнал в усі три органи, і усі знатимуть що таке те запрошення видане такій те організацією.

Це означає що на межі з фальшивим запрошенням пройти буде вже неможливо, тому що прикордонники бачитимуть що таке запрошення видавалося і людина їде законно.

По прибуттю до працедавця, працедавець буде зобов’язаний тут же повідомити в агенцию по праці що ця людина прибула до нього і працюватиме, але якщо від фірми не поступатимуть інформація про прибуття людини на місце роботи вмить розходитиметься інформація по усіх органах. Охорона праці яка з нового року отримує великі повноваження по перевірках і штрафуванні може у будь-який час заявиться з перевіркою чому запрошення видаються, люди перетинають межу але не платяться зусы, причому штрафи значні від 1000 до 50000 злотих має право інспекція по охороні праці накладати штрафу, так само передається сигнал варта граничний про те що людина перетнув межа але на робота не прийшов і швидше за все де те знаходиться не легально, ось так є посилюється правило з 01.01.2020 р. в Польща.

зміна в Польському законодавстві

Зміна в Польському законодавстві — Робота по безвизу в 2020 р.

Залишається так само можливість працювати по біометричному паспорту для громадян України, процес не змінився, Ви можете заїхати в Польщу по біометричному паспорту, знайти роботу на місці, отримати освядчение від працедавця і далі спокійно працювати, після витікання 90 днів можна повернутися в Україну і оформити робочу візу на підлогу року або якщо вдалося домовиться з працедавцем подаватися на карту побыта.

Мінімальна заробітна плата в Польщі з 2020 р.

З 1-го січня мінімальна заробітна плата затверджена на рівні 2100 злотих брутто (тобто з урахуванням податків) вона піднялася на 100 злотих в порівнянні з 2017 роком, нетто що у нас прийнято називати на руки 1530 злотих, підняття звичайно не велике але воно у будь-якому разі є, так само якщо Ви працюєте не на трудовому договорі те почасова заробітна плата з 1-го січня складає 13.7 злотий. Так само хочу доповнити що прожитковий мінімум в Польщі вважається не як у нас індивідуально а на сім’ю і він складає 3489 злотих.
Якщо залишилися питання пишіть в коментарях, постараємося на все відповісти.

Робота в Польщі 2019! Зміни для заробітчан!Робота в Польщі 2019! Зміни для заробітчан!

Зміна в Польському законодавстві — з цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Запрошення на півроку (Oświadczenie)
Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Страховка для візи в Польщу Запрошення на півроку (Oświadczenie)
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

В мене дійсна річна віза з 29.05.19 до 10.05.20 а oświadczenie. 04.08.19 до 30.01.20 чи можу залишатись в Польщі і чи можу отримати таке саме. піврічне oświadczenie?

  • Так, можете залишитись і працювати по візі з таким запрошенням, потрім отримати нове для подальщої праці до кінця візи.

Як дизнатись чи онульоване запрошення

  • Нажаль не можно це дізнатись заздалегідь

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Что делать если пропустил звонок с визового центра

Что делать если пропустил звонок с визового центра

4.9/5 - (63 голоса) Что делать если пропустил звонок с визового центра? Бывают такие случаи …

Подписаться
Уведомление о
guest
1.2K комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Тома
Тома
4 місяців назад

Скажіть будь ласка мені дав роботодавець запрошення на 4 місяці візове я подала на візу назначили число дуже пізно можу я взяти у другого роботодавця запрошення і поїхати по безвізу ?

Наталія
Наталія
5 місяців назад

Доброго дня така ситуація
Я знаходжусь бо біометрії у польщі запрошення закінчується 14.02
Але робиться нове запрошення
Чи можу я залишитись по новому запрошенню у Польщі і працювати поки не закінчиться біометрія?
Чи потрібно виїхати в Україну і знову в їхати по новому запрошенню?

Лариса
Лариса
9 місяців назад

Доброго дня. Цікавить чи можна зробити одночасно 2 річних запрошення в різних воєводствах?

Ольга
Ольга
9 місяців назад

Доброго дня! Скажіть будь ласка, маючи воєвудську візу чи є терміни коли я мушу виїхати за кордон? Віза відкрита з червня місяця, а виїзд планую тільки в вересні

Олександр
Олександр
Відповідь для  Ольга
9 місяців назад

Якщо роботодавець не анульував запрошення можете їхати.

Руслан
Руслан
11 місяців назад

Дивіться в мене виникло таке питання, я зібрав усі документи що потрібно для виїзду за кордон (Польщу)
Зробив запрошення, відкрив візу..
Але плани раптово помінялися.
І я залишився на певний час в Україні
І так вийшло що, віза відкрита, а термін дії запрошення закінчився..
Чи можу я зробити нове запрошення, і без проблем виїхати за кордон? І чи є якісь нюанси?

Олександр
Олександр
11 місяців назад

Доброго дня. Роботодавець подав на піврічне запрошення, але прийшла відмова, бо ще не закінчився коридор, замовив сезоне запрошення у другого роботодавця, поки очікував зробили і перше і друге, подскажіть будь ласка по якому я можу перетнути кордон? Запрошення не анульовані, і збираюсь працювати в першого роботодавця. Дякую.

Андрей
Андрей
Відповідь для  Олександр
11 місяців назад

У якого будете працювати по тому і перетинайте

Оксана
Оксана
1 рік назад

Доброго дня. Маю сезонне запрошення від 20.01.21 по 15.10.21., працювала в Польщі на фірмі мені зробили звичайне запрошення на 3 місяці…Чи можу я тепер їхати по сезонному запрошенні, чи можна вважати його недійсним?

Андрей
Андрей
Відповідь для  Оксана
11 місяців назад

Можно на залишок запрошення заїхати по візі, а кщо дні по безвізу 90 днів вичерпано по безвізу не можно їхати

Світлана
Світлана
1 рік назад

Чи можна мати одночасно два сезонні польські запрошення?

Настя
Настя
Відповідь для  Світлана
1 рік назад

Так, можно

Анастасія
Анастасія
1 рік назад

Доброго вечора!маю воєвудське запрошення дійсне до 21.09.21. Чи може іший роботодавець зробити зараз піврічне запрошення?

Настя
Настя
Відповідь для  Анастасія
1 рік назад

Так, після воєвуди немає коридору

Оксана
Оксана
1 рік назад

Доброго дня. Цікавить питання.
Якщо запрошення анульоване, то чи зможу я по безвізу з ним переїхати кордон з подальшим пошуком роботи і працевлаштуванням?

Настя
Настя
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Ні, потрібно знайти роботу з України, оформити запрошення і тоді можно заїхати

Олеся
Олеся
1 рік назад

Доброго дня. Підкажіть будь ласка якщо маю воевудське запрошення віза закінчилась але запрошення ще дійсне, чи анулюють автоматично воевудське якщо відкрию сезонне запрошення? Тобто чи можна мати одночасно дві запрошенні воевудське польське і сезонне польське?

Максим
Максим
1 рік назад

Добрый день, помогите разобраться, у меня открыта виза с 23.02.21по29.05.21 запрошення с 01.02по29.05.Пока делал визу не стало работы, хочу ехать от другой агенцыи, они подали на переосвячення. Могу я заехать в Польшу по запрошенню которое у меня на руках от прошлой агенцыи?Сколько вообще можно иметь запрошень одновременно, по любому из них можно заехать?

Егор
Егор
Відповідь для  Максим
1 рік назад

Добрый день, полугодовых только 1 можно действующих иметь, пересекайте с том приглашением по которому по факту будете работать.

Максим
Максим
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Того по которому буду работать еще нету, мне сказали, что к моему приезду сделают.Переживаю, что бы у меня не было проблем при вьезде.Смогу я выехать с тем, что имею?

Максим
Максим
Відповідь для  Максим
1 рік назад

Подскажите пожалуйста, завтра ехать.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Максим
1 рік назад

ВАЖНО знать аннулировано первое или нет + могут позвонить с границе и спросить ждут ли вас на работе или нет.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Dimitrov
1 рік назад

Если приглашение аннулировано конечно не пустят, если работодатель по телефону не скажет что ждет вас, тогда не пустят.

Галя
Галя
1 рік назад

Добрий вечір, запрошення дійсне з 15 лютого, закінчення його 25 червня (це 4 місяці). Поставили чергу на візу 22 березня тільки подача документів, чи зроблять візу, чи все ж таки буде відмова?
По біометриї їхати неможу, тому що в листопаді 2020 року тільки приїхала на Україну (порадьте будь-ласка, що в такому випадку можна робити, Дуже дякую)

Сергей
Сергей
Відповідь для  Галя
1 рік назад

Якщо в запрошенні є хочаб 97 днів можете подавати на візу

Марія
Марія
1 рік назад

Доброго дня як можна перевірити запрошення чи воно не анульоване?

Женя
Женя
Відповідь для  Марія
1 рік назад

ніяк нажаль

Ліля
Ліля
1 рік назад

Добрий вечір,маю два запрошення одне від роботодавця з Польщі з 25.01,але їхати по ньому можна тільки 01.03.2021року,а друге я купляла в 14.02,чи не буде в мене проблем на кордоні?І по якім можна їхати?

Рая
Рая
Відповідь для  Ліля
1 рік назад

Потрібно їхати по остьньому запрошенню яке вам видали

Ольга
Ольга
1 рік назад

Чи можу я мати два запрошення, а поїхати по безвізу по одному з них?

Рая
Рая
Відповідь для  Ольга
1 рік назад

Так

Наталія
Наталія
1 рік назад

Добрий вечір.чи можна по одному тому самому запрошенні поїхати по безвізу, а потім зробити візу?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Наталія
1 рік назад

Так, але в запрошенні для відкритя візи повинно бути більше 97 днів в день подачі на візу, якщо менше не приймуть документи

Галя
Галя
1 рік назад

Добрий вечір, в мене запрошення буде дійсне 15 лютого, коли можна ставати на чергу і подавати на візу?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Галя
1 рік назад

Вже робіть візу, можете вже подавати

Таня
Таня
1 рік назад

Доброго дня, маю воєвудське запрошення по якому зробила візу, хочу змінити роботодавця і зробити нову воєвуду. Чи потрібно анульовувати стару?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Доброго дня, ні не потрібно

Христина
Христина
1 рік назад

Добрий день) буду вдячна за відповідь!
В мене запрошення з 1 квітня 2021, видане 20 січня 2021, скільки в мене є часу щоб подати документи до візового центру з цим запрошенням?

Оксана
Оксана
Відповідь для  Константин - визовый специалист
1 рік назад

3 місяці від дати видачі чи дати,коли запрошення вступає в дію???