Домой / Виза / З 2018 року зміна в Польському законодавстві

З 2018 року зміна в Польському законодавстві

З 2018 року зміна в Польському законодавстві. З січня 2018г. Для роботи Українців в Польщі. Нова віза сезонні роботи, робота по безвизу і види запрошень.
Ці зміни в працевлаштуванні Українців в Польщу будуть цікаві для усіх сторін.

Нова віза в Польщу

Нова віза в Польщу — сезонні роботи що там цікавого, в перших список сезонних робіт визначений Польським законодательствам — Це сільське господарство, садівництво і туризм. Причому кожне з напрям в широкому значенні цього слова, туризм приміром це не лише походи з наметами але і ресторанний, готельний бізнес і усі супутні бізнеси в широкому спекторе, усе це стосується і сільського господарства і садівництва.

Спеціально під сезонні роботи в Польщі вводиться нова форма візи — Робоча віза D тільки з формою 5a, дозвіл (запрошення) на сезонні роботи видається на 9 місяців в течії трьох років.

Як це усе відбуватиметься?

Працедавець в Польщі повинен буде написати заява на старосту про те що йому потрібні сезонні робітники і отримати дозвіл від старости на запрошення іноземного співробітника. Це буде платно для працедавця, вартість звернення і видачі 30 злотих, причому староста може відмовити працедавцеві, це передбачено законодавчо, якщо приміром староста порахує що цьому працедавцеві не потрібний такий працівник або вид діяльності не відповідає на думку старости той дозвіл можуть і не видати, більше того запрошення староста може відмінити в процесі оформлення сезонної візи з Польщу, якщо він або його апарат виявить які або порушення. Зміна в Польському законодавстві

Так само з 01.01.2018 працедавець тепер не може автоматично віднімати плату за житло із зарплати, тепер це заборонено, це питання працедавець особисто обговорюватиме з працівником.

Що буде з піврічними запрошеннями?

З наступного року освядчения (оswiadczenie) дозвіл на роботу на підлогу року (180 днів) залишаються, не дивлячись на те що увесь рік ходили чутки що їх відмінять тим не мение вони залишаються, але і тут так само є присутніми зміни, із за того що минулого року державним органом Польщі було видано 1500 000 освядчений, а податки платили всього 227 000 чоловік, тобто мільйон куди те подівся усе це є посилився і береться під контроль.

З нового 2018 року буде зв’язка між трьома польськими структурами — це державна служба страхування, так звана ЗУС, агенция по контролю праці і варти граничними, тобто прикордонниками. Як тільки за запитом працедавця видаватиметься освядчение (оswiadczenie) вмить йтиме сигнал в усі три органи, і усі знатимуть що таке те запрошення видане такій те організацією.

Це означає що на межі з фальшивим запрошенням пройти буде вже неможливо, тому що прикордонники бачитимуть що таке запрошення видавалося і людина їде законно.

По прибуттю до працедавця, працедавець буде зобов’язаний тут же повідомити в агенцию по праці що ця людина прибула до нього і працюватиме, але якщо від фірми не поступатимуть інформація про прибуття людини на місце роботи вмить розходитиметься інформація по усіх органах. Охорона праці яка з нового року отримує великі повноваження по перевірках і штрафуванні може у будь-який час заявиться з перевіркою чому запрошення видаються, люди перетинають межу але не платяться зусы, причому штрафи значні від 1000 до 50000 злотих має право інспекція по охороні праці накладати штрафу, так само передається сигнал варта граничний про те що людина перетнув межа але на робота не прийшов і швидше за все де те знаходиться не легально, ось так є посилюється правило з 01.01.2018 р. в Польща.

Робота по безвизу в 2018г.

Залишається так само можливість працювати по біометричному паспорту для громадян України, процес не змінився, Ви можете заїхати в Польщу по біометричному паспорту, знайти роботу на місці, отримати освядчение від працедавця і далі спокійно працювати, після витікання 90 днів можна повернутися в Україну і оформити робочу візу на підлогу року або якщо вдалося домовиться з працедавцем подаватися на карту побыта.

Мінімальна заробітна плата в Польщі з 2018 р.

З 1-го січня мінімальна заробітна плата затверджена на рівні 2100 злотих брутто (тобто з урахуванням податків) вона піднялася на 100 злотих в порівнянні з 2017 роком, нетто що у нас прийнято називати на руки 1530 злотих, підняття звичайно не велике але воно у будь-якому разі є, так само якщо Ви працюєте не на трудовому договорі те почасова заробітна плата з 1-го січня складає 13.7 злотий. Так само хочу доповнити що прожитковий мінімум в Польщі вважається не як у нас індивідуально а на сім’ю і він складає 3489 злотих.

Якщо залишилися питання пишіть в коментарях, постараємося на все відповісти.

О программе Константин - визовый специалист

Смотрите также

Реєстрація в візовий центр Польщі

Реєстрація в візовий центр Польщі Реєстрація в візовий центр Польщі — після оплати візового збору …

397 комментариев

 1. Доброго дня! Мені прийшло СМС, що віза готова, але я її ще не забрала. Через який термін треба виїхати в Польщу?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, можно за 1-2 тижня виїхати, або через місяць, це вже по узгодженню з роботодавцем, голвне по приїзду за 7 днів приступити до роботи.

 2. Надежда

  Доброго дня. В мене таке питання, якщо я їду до польщі на закупи по біопаспорті ,як довго я можу перебувати там? Коли мені потрібно виїхати?

 3. Михайло

  Доброго дня!В мене таке питання!
  В мене польська віза D закінчується 24 червня!Чи можу я відразу подавати документи на відкриття знову польської візи!?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня! Якщо у Вас запрошення від воеводи тоді так, якщо на пів року вже залежіть від того коли була відкрита минула віза, якщо по запрошенню 2017 року тоді можно також зразу, якщо по запошенню 2018 року тоді потрібно бута в Україні пів року.

 4. Доброго дня. В мене робоча віза в звичайному паспорті закінчується 24 липня. Я маю також ще біометричний паспорт. Через скільки часу я зможу поїхати в Польщу по безвізу?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, псля закінчення робочої візи можете зразу по безвізу їхати, звичайно якщо протягом ціх пів року не були по безвізу.

 5. татьяна

  добрий день!пояснить будь-ласка отримала визу///запрошення дие 6мисяцив//скажить мени зразу треба виежати чи в мене е время///дякую

  • Доброго дня. Потрібно виїхати на протязі 7 днів з моменту відкриття візи

   • Добрий день! скажіть будь ласка в мене питання , мені відкрили візу з 6.06 запрошення теж з того числа , я на роботу можу поїхати аж в липні , якщо я зараз не поїду мені не анулюють візу і запрошення?( чи мені потрібно перетнути кордон туди і назад, а поїхати потім на роботу в липні, так можна?)

    • Бажано виїхати в Польщу на протязі тижня від відкриття візи, щоб не було проблем на кордоні. Щодо запрошення — тут потрібно домовлятись з роботодавцем, адже якщо Ви не поїдете до нього в даний час і не повідомите він може анулювати запрошення.

 6. З огляду на вищевказані зміни, які перспективи очікують громадян, які заїхати по робочій візі , не з’явились по місцю праці і по закінченню візи прямують додому?

 7. Доброго дня, маю візу ( по запрошенню 2018 р) умову з роботодавцем маю до 5 серпня, а віза дійсна до 7 вересня, чи можу я по цій візі влаштуватись на іншу роботу,? І чи можу я подавати одразу на нову робочу візу?

  • Доброго дня. Так, Ви можете знайти іншого роботодавця і оформити нове запрошення з яким будете виїждати в Україну.
   Одразу, не чекаючи коридор, можна подавати документи на візу по воєводському запрошенні, тобто на рік.

 8. Добрий день я можу працювати якщо працюю в іншого роботодавця але не реєструю запрошення

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, це не офіційна робота, краще так не робити

 9. Доброго дня . Прислали запрошення на сезонні роботи . Роблю візу , але нема бажання працювати в того господаря , який вислав запрошення . Я можу , як вїду в Польщу , поїхати на іншу роботу і там мені перероблять запрошення ? І що в такому випадку мене можуть питати на кордоні , коли я буду їхати з роботи назад ?

 10. Доброго дня,я відкрив піврічну візу в кінці 2017 року, і коли змінив місце роботи в 2018 мені зробила фірма своє запрошення, чи можу я відкрити знову таку саму візу(коридор в мене ще не закінчиться) чи мені потрібно робити інше запрошення

 11. Доброго дня я получила візу на 9 місяців коли я маю виїхати щоб непрострочити

 12. Добрий день . Мене завернули з польського кордону , в паспорті ручкою перекреслили штамп , і з боку дописали букву Е ( тодв мав при собі тільки біо паспорт, і вїзжав по ньому перший раз) . Коли мені можна другий раз вїхати до польщі на 2 дні по закупи ? п.с вернули з рава — руської

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, нажаль не знаю, требо було спитати це у прикордоників

 13. Доброго вечора, я закінчила польський ВНЗ, отримала диплом. На час навчання перебувала на студентській візі. Чи можу я подавати на zezwolenie na pobyt czasowy на підставі документів про закінчення. Віза закінчується на початку вересня. Буду дуже вдячна за відповідь.

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, ми займаємось лише робочими візами, нажаль по Вашему питанню відсутня інформація

 14. Олександр

  Чи можу я податися на пів рчну візу якщо в мене моя віза ( 156 днів )oswidczenie o zamiare powirzenia wykonywania prasy дійсна до 7 липня 2018 а другу візу oswiadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi пів річну мені зробили з 15.серпня .2018 чи потрібно мені чекати коридор пів року на Україні?

  • Константин - визовый специалист

   А першу візу Ви відкривали по запрошенню зразка 2017 року чи 2018 го? Якщо 2017 то можно відкривати, якщо вже 2018 го то потрібно чекати коридор пів року.

 15. Людмила

  добрий день! мені прийшло повідомлення що воєводське запрошення на 3 роки зроблене і я можу його забрати…але я його так довго чекала( що подала документи на 3місячну роботу в Чехію ! мені потрібно забирати воєводьке запрошення чи ні?

 16. Добрий вечір!
  Підкажіть будь ласка. Мій чоловік на роботі у Польщі по робочій піврічній візі, у листопаді 2017 подавав заявку на запрошення від воєводи і тепер прийшло запрошення. Питання скільки дійсне запрошення і чи можливо потрібно їхати анульовувати теперішню візу і подавати на воєводську уже чи можна пізніше?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, якщо ще візу не відкатали, можно анульувати остаток візи і зробити нову, ткрміна дії воєводського запрошення до станніх 3-х місяців.

 17. Добрий день. Виникла така ситуація , що мій чоловік отримав візу типу D з приміткою 05А; вказаний термін у візі 23.04.18 — 16.12.18. На 180 днів.
  У запрошенні від роботодавця стоять терміни перебування розділенні на два періоди з 23.04.18 по 20.07.18 та 19.09.18- 16.12.18. З цим роботодавцем у нього не склалося. Він залишився там працювати, але вже на іншій роботі. Виникає таке питання : чи обов’язково йому дотримуватися цих термінів вказаних у запрошенні, чи можна попрацювати 4 місяці , а потім поїхати ще на 2 місяці , або взагалі відбути ці 180 днів за один раз?
  Дякую.

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, Вам потрібно по перше взяти нове запрошення, від нового работодавця, там вже будуть інші коридори. Можно їх не дотримуватись, можно всі 180 днів перебувати без виїзда, але якщо Ви будете в Україні під час коридору, наприклад з 20.07.18 по 19.09.18 не можно заїзджати в Польщу

   • Тобто якщо він буде на території Польщі з 26.04.18 (дата коли він перетнув кордон) наприклад до 10.08.18 (більше трьох місяців вказаних у коридорі) то на кордоні проблем не повинно бути (коли він буде повертатися в Україну), а їхати назад до Польщі , то вже можна буде не раніше 19.09.2018 вказаних в запрошенні?

 18. Доброго дня. В мене відкрита віза в кінці 2017 року. У 2018 року я працював у Польщі офіційно на 2 роботах і обидві вони робили нові освячення. Чи можу я відкрити нову візу на 6 місяців без коридору?

 19. Але агенство в Польщі говорить що так як я працював по новому запрошенні то мені слід чекати коридор

 20. Олександр

  Доброго дня !В мене таке питання що таке відмова у запрошенні і чи є загалом таке,а якщо є топідсакжіть чому можуть відмовити та як це уникнути.Дуже дякую!

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, може бути, якщо Ви раніше порушивали правила або умови знаходження в ЕС, якщо у Вас є запрошення яке ще діє

 21. Доброго дня
  Планую їхати на роботу по безвізу на 90 днів. Одразу після повернення хочу зробити піврічну робочу візу. На який термін я зможу виїхати/скільки днів можна буде працювати в такому разі по піврічній візі? Чи потрібно в даному випадку враховувати попередній термін 90 днів, протягом якого я працював по безвізу?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, якщо у Вас запрошення буде на пів року можно на пів року їхати і процювати, якщо роботодавець дасть запрошення на 3 місяці, тоді візу по такому запрошенню не дадуть.

 22. Доброго дня,у мене 6 липня закінчується польська віза,чи можу я того самого дня виїхати з Польщі чи потрібно на декілька днів швидше?

 23. Добрий день. Скажіть чи можна після піврічної візи їхати одрузу працювати по безвізу офіційно?

 24. Доброго дня. Скажіть будь ласка чи можу я перетнути кордон по біометрії із запрошення про сезонну працю на 5місяців?

 25. Маю візу на сільськогосподарську роботи . Перетинала кордон в травні ПОльщу і назад на початку червня. Запрошення було з одного місця на роботу поїхала на інше. Коли я другий раз хотіла поїхати в ПОльшу мене не пустили . Чи можу я попасти на роботу на фабрику з новим запрошенням на сільхозроботи. І чи пропустять мене на кордоні якщо я буду мати запрошення не на сільхозроботи. При приїзді мене влаштують офіційно на фабриці.ДОкументи переробити зможуть щоб ч офіційно працювала на фабриці терміном вказаним у візи.

  • Константин - визовый специалист

   А з якої причини Вас не пустили? З новим запрошенням можно перетинати кордон

   • Добрий день ,в мене таке питання ,нам прислали запрошенняна ,але ми подавали дані ще старих паспортів ,а тепер срочно виробили біопаспорти ,чи дійсні ці запрошення ,щоб їхати на роботу

    • Константин - визовый специалист

     Добрий день, потрібно відкрити візу в старий паспорт, або переробити запрошення, якщо паспорта старі сдали.

 26. Татьяна

  Доброго дня, чи можу я в Польші у роботодавця відпрацювати, маючи піврічну національну візу, тільки 1,5 місяці, так як не встигаю з офіційною роботою в Україні

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, Ви можете працювати скілько Вам потрібно, але зауважде, якщо підписуєте договір, часто роботодавець вказує штрафні санкції, якщо звільняєтесь раніше 3 місяців

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *