Виза / З 2020 року зміна в Польському законодавстві
З 2020 року зміна в Польському законодавстві

Зміна в Польському законодавстві

Зміна в Польському законодавстві з січня 2020 г. Для роботи Українців в Польщі. Нова віза сезонні роботи, робота по безвизу і види запрошень.
Ці зміни в працевлаштуванні Українців в Польщу будуть цікаві для усіх сторін.

Нова віза в Польщу

Нова віза в Польщу — сезонні роботи що там цікавого, в перших список сезонних робіт визначений Польським законодательствам — Це сільське господарство, садівництво і туризм. Причому кожне з напрям в широкому значенні цього слова, туризм приміром це не лише походи з наметами але і ресторанний, готельний бізнес і усі супутні бізнеси в широкому спекторе, усе це стосується і сільського господарства і садівництва.

Спеціально під сезонні роботи в Польщі вводиться нова форма візи — Робоча віза D тільки з формою 5a, дозвіл (запрошення) на сезонні роботи видається на 9 місяців в течії трьох років.

Як це усе відбуватиметься?

Працедавець в Польщі повинен буде написати заява на старосту про те що йому потрібні сезонні робітники і отримати дозвіл від старости на запрошення іноземного співробітника. Це буде платно для працедавця, вартість звернення і видачі 30 злотих, причому староста може відмовити працедавцеві, це передбачено законодавчо, якщо приміром староста порахує що цьому працедавцеві не потрібний такий працівник або вид діяльності не відповідає на думку старости той дозвіл можуть і не видати, більше того запрошення староста може відмінити в процесі оформлення сезонної візи з Польщу, якщо він або його апарат виявить які або порушення.

Так само з 01.01.2020 працедавець тепер не може автоматично віднімати плату за житло із зарплати, тепер це заборонено, це питання працедавець особисто обговорюватиме з працівником.

зміна в Польському законодавстві

Що буде з піврічними запрошеннями?

З наступного року освядчения (оswiadczenie) дозвіл на роботу на підлогу року (180 днів) залишаються, не дивлячись на те що увесь рік ходили чутки що їх відмінять тим не мение вони залишаються, але і тут так само є присутніми зміни, із за того що минулого року державним органом Польщі було видано 1500 000 освядчений, а податки платили всього 227 000 чоловік, тобто мільйон куди те подівся усе це є посилився і береться під контроль.

З нового 2020 року буде зв’язка між трьома польськими структурами — це державна служба страхування, так звана ЗУС, агенция по контролю праці і варти граничними, тобто прикордонниками. Як тільки за запитом працедавця видаватиметься освядчение (оswiadczenie) вмить йтиме сигнал в усі три органи, і усі знатимуть що таке те запрошення видане такій те організацією.

Це означає що на межі з фальшивим запрошенням пройти буде вже неможливо, тому що прикордонники бачитимуть що таке запрошення видавалося і людина їде законно.

По прибуттю до працедавця, працедавець буде зобов’язаний тут же повідомити в агенцию по праці що ця людина прибула до нього і працюватиме, але якщо від фірми не поступатимуть інформація про прибуття людини на місце роботи вмить розходитиметься інформація по усіх органах. Охорона праці яка з нового року отримує великі повноваження по перевірках і штрафуванні може у будь-який час заявиться з перевіркою чому запрошення видаються, люди перетинають межу але не платяться зусы, причому штрафи значні від 1000 до 50000 злотих має право інспекція по охороні праці накладати штрафу, так само передається сигнал варта граничний про те що людина перетнув межа але на робота не прийшов і швидше за все де те знаходиться не легально, ось так є посилюється правило з 01.01.2020 р. в Польща.

зміна в Польському законодавстві

Зміна в Польському законодавстві — Робота по безвизу в 2020 р.

Залишається так само можливість працювати по біометричному паспорту для громадян України, процес не змінився, Ви можете заїхати в Польщу по біометричному паспорту, знайти роботу на місці, отримати освядчение від працедавця і далі спокійно працювати, після витікання 90 днів можна повернутися в Україну і оформити робочу візу на підлогу року або якщо вдалося домовиться з працедавцем подаватися на карту побыта.

Мінімальна заробітна плата в Польщі з 2020 р.

З 1-го січня мінімальна заробітна плата затверджена на рівні 2100 злотих брутто (тобто з урахуванням податків) вона піднялася на 100 злотих в порівнянні з 2017 роком, нетто що у нас прийнято називати на руки 1530 злотих, підняття звичайно не велике але воно у будь-якому разі є, так само якщо Ви працюєте не на трудовому договорі те почасова заробітна плата з 1-го січня складає 13.7 злотий. Так само хочу доповнити що прожитковий мінімум в Польщі вважається не як у нас індивідуально а на сім’ю і він складає 3489 злотих.

Якщо залишилися питання пишіть в коментарях, постараємося на все відповісти.

Зміна в Польському законодавстві — з цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace)Запрошення на півроку (Oświadczenie)
Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Страховка для візи в Польщу Запрошення на півроку (Oświadczenie)
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

В мене дійсна річна віза з 29.05.19 до 10.05.20 а oświadczenie. 04.08.19 до 30.01.20 чи можу залишатись в Польщі і чи можу отримати таке саме. піврічне oświadczenie?

  • Так, можете залишитись і працювати по візі з таким запрошенням, потрім отримати нове для подальщої праці до кінця візи.

Як дизнатись чи онульоване запрошення

  • Нажаль не можно це дізнатись заздалегідь

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Запись в визовый центр Польши

Как зарегистрироваться в визовый центр Польши

5 / 5 ( 31 голос ) Как зарегистрироваться в визовый центр Польши Для того …

Подписаться
Уведомление о
guest
1.1K комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Галя
Галя
8 днів назад

Добрий вечір, запрошення дійсне з 15 лютого, закінчення його 25 червня (це 4 місяці). Поставили чергу на візу 22 березня тільки подача документів, чи зроблять візу, чи все ж таки буде відмова?
По біометриї їхати неможу, тому що в листопаді 2020 року тільки приїхала на Україну (порадьте будь-ласка, що в такому випадку можна робити, Дуже дякую)

Марія
Марія
9 днів назад

Доброго дня як можна перевірити запрошення чи воно не анульоване?

Женя
Женя
Відповідь для  Марія
9 днів назад

ніяк нажаль

Ліля
Ліля
11 днів назад

Добрий вечір,маю два запрошення одне від роботодавця з Польщі з 25.01,але їхати по ньому можна тільки 01.03.2021року,а друге я купляла в 14.02,чи не буде в мене проблем на кордоні?І по якім можна їхати?

Рая
Рая
Відповідь для  Ліля
10 днів назад

Потрібно їхати по остьньому запрошенню яке вам видали

Ольга
Ольга
16 днів назад

Чи можу я мати два запрошення, а поїхати по безвізу по одному з них?

Рая
Рая
Відповідь для  Ольга
10 днів назад

Так

Наталія
Наталія
19 днів назад

Добрий вечір.чи можна по одному тому самому запрошенні поїхати по безвізу, а потім зробити візу?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Наталія
18 днів назад

Так, але в запрошенні для відкритя візи повинно бути більше 97 днів в день подачі на візу, якщо менше не приймуть документи

Галя
Галя
25 днів назад

Добрий вечір, в мене запрошення буде дійсне 15 лютого, коли можна ставати на чергу і подавати на візу?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Галя
18 днів назад

Вже робіть візу, можете вже подавати

Таня
Таня
1 місяць назад

Доброго дня, маю воєвудське запрошення по якому зробила візу, хочу змінити роботодавця і зробити нову воєвуду. Чи потрібно анульовувати стару?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Таня
18 днів назад

Доброго дня, ні не потрібно

Христина
Христина
1 місяць назад

Добрий день) буду вдячна за відповідь!
В мене запрошення з 1 квітня 2021, видане 20 січня 2021, скільки в мене є часу щоб подати документи до візового центру з цим запрошенням?

Оксана
Оксана
Відповідь для  Константин - визовый специалист
18 днів назад

3 місяці від дати видачі чи дати,коли запрошення вступає в дію???

Ксенія
Ксенія
1 місяць назад

Доброго дня цікавить чи можна мати два одночасно сезонних запрошення. По одному я поїду по біо з січня по березень а по іншому візу відкрию коли приїду.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Ксенія
1 місяць назад

Так, можно

Оксана
Оксана
1 місяць назад

Доброго дня цікавить чи можна мати два одночасно сезонних запрошення. По одному я поїду по біо з січня по березень а по іншому візу відкрию коли приїду. Чи обов’язково їхати до того роботодавця від кого запрошення

Юрій
Юрій
1 місяць назад

доброго дня як можна провірити воєвуцьке запрошення чи воно не анульване

Катерина
Катерина
1 місяць назад

Доброго дня!
Якщо роботодавець по зезволеню типу А повідомив, що я вже більше ніж 3 місяці не працюю в нього, чи може запрошення анулювати Воєвода? І чи можна з цим запрошенням в»їхати в країну?

Дякую за відповідь!

Андрій
Андрій
2 місяців назад

Доброго дня!
Чи зможе новий роботодавець зробити запрошення до біометрії, якщо у мене є дійсне «Зезволення»?
Дякую

ІРИНА
ІРИНА
3 місяців назад

доброго дня. Чи можна мати одночасно 2 робочі запрошення?

паша
паша
5 місяців назад

чи можу я їхати по запрошенні видане 01 06 2020-29 11 2020 але думаю їхати 22 09 по ньому перший раз

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  паша
5 місяців назад

Лише по безвізу можна, адже лише 2 місяці в запрошенні залишається

Олександр
Олександр
5 місяців назад

Скільки мінімум днів мусить залишитись в запрошенні з моменту подачі документів на візу? Щоб відкрили пів річну візу.

Світлана
Світлана
6 місяців назад

Доброго дня,маю таке питання
Я пішла на роботу ,безпосередньо до польської фірми,пропрацювала там один день і відмовилась,умови жодної не встигла підписати,як дізнатись чи встиг працедавець виставити освядченіє в ужонді,і як можна його самостійно анулювати?
Дякую

Леся
Леся
6 місяців назад

Доброго дня, чи правда,що зараз в Польщі новий закон по запрошеннях,мені прислали запрошення і сказали,що це новий тип,і мені треба виїхати з України протягом 8 днів,інакше вони мусять його скасувати і робити нове????

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Леся
6 місяців назад

Ні, немає нововведень. Коли анулювати запрошення лише від роботодавця залежить і Ваших домовленостей

Леся
Леся
6 місяців назад

Доброго дня! Маю запрошення з квітня по вереснь цього року. Маю робочу візу. Не виїзджала в звязку з карантином. Роботодавець заявив старості про мою відсутність, але запрошення не анульовував. Чи воно анулювалося автоматично? Чи ні? Чи можу я зараз заїхати в Польщу, якщо роботодавець готовий підтвердити чинність запрошення телефонічно при потребі?

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Леся
6 місяців назад

Можна заїхати по безвізу, якщо роботодавець не анулював запрошення

Victor
Victor
6 місяців назад

Попередня віза була ( обичне запрошення )на 180 днів використав лише 60. Тепер відкрив сезону. Чи можу я переробивши запрошення доробити 120днів на роботі яка неповязано з сезонними роботами

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Victor
6 місяців назад

Так

Алина
Алина
7 місяців назад

Доброго дня!Маю сезону візу заїхала 27.06.20 працюю до кінця візи 31.12.20 чи зможу залишитись по біо в 2021 році?

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Алина
7 місяців назад

Так, можна

Michal
Michal
7 місяців назад

Добрий день,скажіть будь-ласка мені фірма погодилася зробити піврічне запрошеня для подачі на візу але я не буду їхати до них на роботу,чи можна мені отримавши візу взяти інше запрошеня від іншого роботодавця і з ним їхати на роботу?Дякую

Ірина
Ірина
7 місяців назад

Маю oswiadczenie, яке діє з 01,04,2020 до 25,09,2020. Чи можу я їхати до Польші по безвізу? І які ще документи потрібні для перетину кордону? Дякую.

Олег
Олег
8 місяців назад

Доброго дня. В мене є воєвудське запрошення дійсне з 20.03.2020 по 20.03.2023,візи я не міг відкрити так як був карантин, скажіть будь ласка чи не анулюється запрошення?

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
8 місяців назад

Це лише до роботодавця питання, він анульовує

Наталія
Наталія
Відповідь для  Татьяна - Визовый специалист
7 місяців назад

А якщо візу відкрили по запрошенню, то воно є дійсним досі,в консульстві перевіряються чи дійсні Зезволення

Наталія
Наталія
Відповідь для  Константин - визовый специалист
7 місяців назад

Дякую вам, просто візу відкрили, а тут дають таку інформацію що документ начебто скасований переживаю за проходження кордону.

Наталіа
Наталіа
Відповідь для  Константин - визовый специалист
7 місяців назад

Якщо віза відкрита нещодавно
то можна вважати що документ дійсний, так я розумію.Дякую за розтлумачення.

Роман
Роман
8 місяців назад

Чи можна отримати запрошення з не анульований старим яке дійсне до 28.08.20?

Віра
Віра
8 місяців назад

Доброго вечора. Планую їхати до Польщі по безвізу. Чекаю на запрошення. Підкажіть, будь ласка, чи потрібні мені ще якісь папери — крім паспорта, страховки і запрошення?

Юрій
Юрій
8 місяців назад

Чи можна перейти кордон з запрошенням, яке дійсне лише від 12 червня, а сьогодні 11?

Богдан
Богдан
8 місяців назад

Якщо до кінця дії візи і запрошення 60 днів(дійсна з 1.03.20-26.08.30, тільки зараз планую їхати), чи пропустять мене через кордон з таким терміном візи??

Олеся
Олеся
8 місяців назад

Скажіть будь ласка є воєводська віза чи скасуєтся, якщо зробить сезонне запрошення?

Ліліана
Ліліана
8 місяців назад

Доброго дня,скільки на даний час мінімальна погодинна зп в Польщі в нетто

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ліліана
8 місяців назад

Це питання до працедавців. Ми не займаємось пошуком роботи

Наталіа
Наталіа
Відповідь для  Ліліана
7 місяців назад

2700 брутто ,за 168 годин.
Або 17 брутто *0.7 =12 зл./нетто це для працівників після 26 років.До 26 років зменьшенний податок ,там зарплатня вища.А взагалом загальний податок Польщі по зарплатні складає 27-28%