Як виїхати в Україну, якщо чекаєш карту побиту
4.7/5 - (31 голос)
Чи можна виїхати в Україну, поки чекаєш карту побиту

Для наглядності наверемо один із прикладів наших читачів: Моя дочка вчиться в Вроцлавському університеті на економічному факультеті на четвертому курсі. Перших два роки перебування в Польщі вона відкривала візу Д. На третьому курсі робила карту побиту. У жовтні термін дії картки закінчується, і вона здала документи на оформлення нової карти. Але вона її ще не отримала, хоча на руках є документ, в якому зазначено, що вона здала документи на її оформлення в уженд.

Зараз ми хочемо, щоб дочка приїхала в Україну. Але розуміємо, що вона виїхати з Польщі може, а в’їхати назад в неї не вийде. Чи є якийсь варіант, щоб після відвідування України, можна було без перешкод повернутися на територію Польщі без карти побиту, щоб продовжити навчання?

Можливо, потрібно зробити наступне:

  1. Оформити біометричний паспорт і по ньому в’їхати до Польщі? Остання дата перетину кордонів України і Польщі була в серпні.
  2. Знову відкрити візу Д для студента і надати документ, що вона переведена на 5 курс університету, у неї проведена оплата за навчання і вона числиться в гуртожитку.

Якщо хтось знає відповідь на мої питання, то підкажіть, будь ласка, як нам краще вчинити в цій ситуації?

 Як виїхати в Україну якщо чекаєш карту побиту

Як можна заїхати в Україну, якщо немає карти побиту

Відповідь експерта

У кожному регіоні Польщі діють свої закони і правила, які суттєво відрізняються один від одного. Тому краще звернутися в уженд Воєводства, в якому навчається і проживає дівчина.

За законодавством Польщі:

  • іноземець може перебувати в країні три місяці з дня, зазначеного в штампі прибуття або по безвізу, або Шенгенською візою. Якщо ці можливості були витрачені, то отримати Шенген та безвіз в найближчі три місяці не вийде.
  • можна скористатися національною візою, якщо децізія не закінчилася. Якщо під час відсутності іноземного громадянина в Польщі прийде позитивне рішення по карті побиту, то іноземець вважається власником ВНЖ. Маючи такий статус, який відзначений у всіх базах, іноземець не має право на відкриття візи.

Чи можна виїхати в Україну поки не готова карта?

Так, виїхати в Україну можна без проблем, на кордоні ви показуєте печатку про те, що ви чекаєте карту і без проблем вас випускають на батьківщину. Печатка про очікування карти вам можуть поставити в паспорт, або на окремий аркуш А4 формату з вашими даними.

Як заїхати в Польщу якщо карту побиту ще немає на руках?

Якщо ви подали на карту, не дочекалися її і виїхали в Україну, для того що б заїхати назад до Польщі вам потрібно буде:

  • Відкрити довгострокову візу на будь-який термін, це може бути робоча або студентська віза.
  • Для того що б по безвізу заїхати вам потрібно пробути в Україні 90 днів! Відразу заїхати по безвізу не можна, через те, що у вас коридор і для заїзду в Польщу немає підстав, печатка на очікування карти це не підстава для заїзду.

Інших варіантів більше не існує за законодавством Польщі, але є в кожному регіоні свої правила, і вони дуже відрізняються. Тому краще відразу звернутися в уженд Воєводства за роз’ясненням ситуації.
 Як можна виїхати в Україну якщо немає карти побиту

Головне, що потрібно розуміти іноземцеві в Польщі

  • Коли здані документи на оформлення або продовження карти побиту, то іноземець може перебувати в країні весь термін розгляду справи.
  • У статусі очікування карту побиту можна перетинати кордони інших держав і знову в’їжджати до Польщі, але ця заборона не поширюється на виїзд в країну проживання, якщо іноземець чистий перед законом Польщі.
  • Виїжджати з країни під час очікування оформлення карти не бажано. Але заборони в законодавстві немає . Іноді може знадобитися додаткові документи для оформлення картки побиту, і термін їх надання обмежений за часом, а якщо іноземця немає на місці, то можна не встигнути це зробити, і тоді можна чекати відмови в оформленні. А це означає, що оформлення доведеться починати спочатку.
  • Якщо людина претендує на довгострокове перебування в країні, то він не повинен виїжджати за її межі на довгий термін. Інакше може статися децізія і можна опинитися в замкнутому колі. Це коли візу не дають, щоб в’їхати в країну, тому що є ВНЖ. А карту побиту забрати немає можливості, тому що візу не дають.

У будь-якому випадку, якщо іноземцю потрібно виїхати з країни, де він оформляє карту побиту, то краще звернутися до місцевого уженд і мати документальне підтвердження причин виїзду.

Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

4.8/5 - (24 голоса) Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави …

Подписаться
Уведомление о
guest
336 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Віталік
Віталік
10 днів назад

я подав документи на карту побиту в Польші, і їду на Україну, якщо карта буде готова, а я буду в Україні, скільки часу вона може зберігатись в них?

Інна
Інна
10 днів назад

Підкажіть будь ласка чи на первіод військового стану в Україні умови для тих, хто виїхав до 24.02 не змінилися? Якщо я подала на карту в лютому місяці, зараз карта не готова, але я хочу повернутися в Україну на деякий період. То чи потрібно буде чекати коридор для того, щоб знову виїхати в країни ЄС?

Василь
Василь
14 днів назад

Доброго дня.
Підкажіть будь ласка.
Заїхав у Польщу по робочій візі до 24.02., віза закінчилася 15.03.(але продовжена у зв’язку з карантином/війною в Україні), зараз подав документи на карту побиту.
Печатки в паспорті ще не маю.
Чи можу я виїхати з Польщі у країни Шенгену та повернутись назад у Польщу?

Сергій
Сергій
4 місяців назад

Добрий вечір. Якщо ми подалися на карту побиту в Польщі, але нам потрібно виїхати терміново в Україну, на кордоні депорт не дадуть?? І чи взагалі впустять в Україну і чи потім можна буде заїхати назад в Польщу??

Nataliia
Nataliia
4 місяців назад

Доброго дня) можливо хтось підкаже, є діюча карта побиту, але хочу змінити роботу і відкрити візу маю нове запрошення. Як правильно зробити. Наперед вдячна

Leona
Leona
5 місяців назад

Добрий день, буду вдячна за уточнення, як слід розуміти тезу з розділу «Як заїхати в Польщу, якщо карти побиту ще нема» про те, що «Для того щоб по безвізу заїхати, вам потрібно пробути в Україні 90 днів!» До пандемії, користуючись біометрією, чоловік мав короткі безвізові поїздки в ЄС кожного місяця, поки не набігло 90 днів. Тепер чоловік перебуває 2 місяці в Польщі по тій самій біометрії і має печатку в паспорті про подачу заяви на карту побиту. Наскільки відомо, можна виїхати з Польщі в Україну на декілька днів і повернуся в Польщу по тій самій біометрії в рамках 90-денного безвізу. В якому випадку тоді необхідно пробути в Україні 90 днів? Це коли попередній в`їзд був не по біометрії? Чи це якісь нові правила під час пандемії?

Leona
Leona
5 місяців назад

Добрий день, питання стосується вїзду у Польщу, поки триває очікування на рішення по карті побиту. Спершу опишу ситуацію і після цього конкретне питання. Українець перебуває зараз в Польщі по безвізу і працює. Є дозвіл на працю типу А на три роки (оформлений перед вїздом) і є печатка в паспорті про подання на карту побиту, на яку треба чекати принаймі 6 місяців. Чи є можливість в рамках 90-денного безвізу поїхати в Україну на декілька днів і повернутися на роботу у Польщі, поки ще не вичерпалися 90 днів безвізу? Далі він має намір чекати безвиїзно на рішення по видачі карти побиту.

Ruslan
Ruslan
6 місяців назад

Доброго дня, таке питання, заїхав до Польщі по безвізу і на 87 день подав документи на карту побиту, вимушений був не дочекавшись карту поїхати на Україну, і чи маю я іще ті три дні біометрії щоб заїхати назад до Польщі??

Наталія
Наталія
7 місяців назад

Добрий ранок,а зараз діє такий закон хто заїхав рік тому в Польшу то віза автоматично продовжується,і подалася на карту побиту вже є штамп після одпічатків,і я виїхала у відпустку маю освядчення на працю чи можу я вертатися по біо обратно в Польшу через три тижні?Підкажіть будьласка.

Марія
Марія
7 місяців назад

Доброго вечора ,маю таке питання карта тимчасового побиту закінчилася 07.07.21. отримала печатку в паспорт і децизію позитивну,змушена була терміново виїхати до України за сімейними обставинами,чи зможу по цій децизії знову заїхати до Польщі,паспорт старого зразка….,чи можливий варіант зробити біометричний паспорт і заїхати по ньому?Заїхала до України 01.09.21 ,але незнаю з якого часу лічити 90 днів коридор,прошу поради у досвідчених у цій справі людей.Дякую.

Тетяна
Тетяна
7 місяців назад

Як ще довго чекати на децизію?Якщо час на децизію був до 09.09.2021, а 23.09 прийшов лист додати договір про оренду житла,бо попередній протермінувався 25.09.2021

Микола
Микола
7 місяців назад

Чи можна зі штампом на карту заїхати по біометрії в Польщу?

Вітаю! Чи можна зі штампом на карту заїхати по біометрії в Польщу?
Заїхав по безвізу 07.02.21 виїхав 02.07.21 друк поставили 17.05.21

підозрюваний
підозрюваний
Відповідь для  Микола
7 місяців назад

Якщо є дні по безвізу, то можна

Віталій
Віталій
Відповідь для  Микола
7 місяців назад

Штамп на карту не є підставою для заїзду. Або по біометрії, або віза

Микола
Микола
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Я ж і питаю за біометрії.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Микола
7 місяців назад

Ну так порахуйте 90 днів виїзду, 02.10 можете заїжджати

Миха
Миха
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

омг

Миха
Миха
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

90 днів в півріччі, а не 90 на рік

Віталій
Віталій
Відповідь для  Миха
7 місяців назад

Я так і написав, роззуй очі

Ганна
Ганна
Відповідь для  Микола
7 місяців назад

Зараз пускають по безвізові, але біометрія повинен оновитися. Вважайте 90 днів виїзду і тоді можна повернутися, якщо і далі можна буде їхати без запрошення

Віталій
Віталій
Відповідь для  Ганна
7 місяців назад

не 90 днів після виїзду, а 90 днів протягом 180 днів

Ганна
Ганна
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Так за його дат, він уже свої 90 відбув в Польщі

Віталій
Віталій
Відповідь для  Ганна
7 місяців назад

Точно, йому від виїзду 90 днів вважати. Enschuldigen Sie bitte.

Люба
Люба
8 місяців назад

Доброго дня,,,.Заїхала в Польшу 12.01-по безвізу,,,0604-,,,подача на карту побуту,,є печатка про прийняття документів поштою…,05.09 виїхала до України,,,..чи є у мене безвіз ?

Анатолій
Анатолій
8 місяців назад

кордон
Вітаю! Питання — Чи можу я чекаючи карту побиту полетіти з Польщі в Україну і повернутися назад по безвізу?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

На підставі чого був в’їзд до Польщі? Безвіз або віза?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Suspected
8 місяців назад

Запрошення на роботу і віза

Suspected
Suspected
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Ну тоді можеш

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Suspected
8 місяців назад

спасибі

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

При наявності днів безвізових і запрошення на роботу так

інкогніто
інкогніто
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

запрошення вже начебто не потрібно, якщо не помиляюся, правила в’їзду від учора помінялися, можеш їхати як турист, але карантин не скасували.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  інкогніто
8 місяців назад

При наявності біо паспорта і наявності днів. А коли їх немає і візи також

інкогніто
інкогніто
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

ну це ясно, якщо дні є, то можна по біо, але я просто уточнив, що зараз вже можна і без запрошення їхати

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  інкогніто
8 місяців назад

Так людина написала що чекає карту не уточнивши або по безвізових подавалася або з візи. Тут ми в більшості вгадуємо

Ольга
Ольга
Відповідь для  Анатолій
7 місяців назад

Якщо ми чекаємо карту по безвізу, чи відновиться біометрія через пів року?

Давид
Давид
8 місяців назад

Поїхав до Польщі по безвізу ….
Поїхав до Польщі по безвізу, подався на карту побиту, в сумі пробув 5 місяців, виїхав на Україну, був тут 3 місяці. Чи можу я назад поїхати по безвізу?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Давид
8 місяців назад

на Україну це де?

Іван
Іван
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

На карті глянь

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

в Україні знайшов, на Україні не знаходить

Alexey
Alexey
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

Я тільки що глянув, і в гуглі забив, і все-одно не знайшов, де це на Україні

Ist
Ist
Відповідь для  Alexey
8 місяців назад

Молодець, злився і видалив гілку повідомлень. Але скріни то залишилися і вже пізно. вдалих поневірянь

Кабан
Кабан
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

Ваня ти дурачек!
Якщо ти в ЄС то топи піч свою і кати на Росію.
Там брати зачекалися.

Іван
Іван
Відповідь для  Кабан
8 місяців назад

Я сказав щось за Росію? Ти зовсім додик відбитий? Так, я в ЄС, а Україна тут при чому?

Ist
Ist
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

Такі з Польщі пишуть як вони люблять Україну, при цьому не вклавши нічого в її розвиток.

Іван
Іван
Відповідь для  Ist
8 місяців назад

Намагаюся уникати таких

Іван
Іван
Відповідь для  Кабан
8 місяців назад

Якщо ти такий патріот, то що робиш на цьому форумі? Зустрічав я таких, які топили за Україну і мріяли про польських паспортах.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

в Польщу їдуть про безвиході, а на Україну говорять тільки сепаратисти

Іван
Іван
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

А нахера мені країна, яка довела мене до безвиході? І не приплітати сепаратизм, до Росії ставлюся, так само як і ти. Просто бісить цей вишіватний «патріотизм»

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Іван
8 місяців назад

я не ношу вишиванки і не великий патріот, але на Україні дійсно говорять тільки сепаратисти

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Брехня і розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Вище я відправив посилання про це діалектичному аспекті.

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Сепаратизм (фр. Séparatisme від лат. Separatus — окремий) — теорія, політика і практика, прагнення до відокремлення, відособлення (сецесії). Це особливий тип політичних та інших рухів або напрямків, заснований на ідеології, що закликає і веде до відокремлення частини території від держави.
У Каталонії теж сепаратизм, а це «нібито» територія Іспанії. Ніхто їх не вбиває за інакомислення. Варто задуматися.

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

gn.org.ua/in_ua

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Давид
8 місяців назад

ну даєш …

Анатолій
Анатолій
8 місяців назад

Як запросити дружину до Польщі якщо чекаєш діцізію по карті?
Чи можна купити запрошення для дружини щоб вона приїхала, дайте контакти хто цим займається або запропонуйте ваші варіанти як зробити?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

вакансії ж безкоштовні, нехай отримає запрошення, робить візу і їде

Oleksandr
Oleksandr
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Якщо в гості, то робите дружині запрошення, вона купує страховку, біометричний закордонний паспорт і спокійно дружина приїде. До мене дружина так 2-3 рази в рік приїжджає.

Nataliia
Nataliia
8 місяців назад

Карта побиту
Привіт, чи правда що якщо закінчується карта то вона як би продовжується до закінчення пандемії?

Сергій Yukhik
Сергій Yukhik
Відповідь для  Nataliia
8 місяців назад

Так. До кінця карантину плюс 30 днів.

Сергій Yukhik
Сергій Yukhik
Відповідь для  Nataliia
8 місяців назад

Моя закінчилася в липні.

Suspected
Suspected
Відповідь для  Nataliia
8 місяців назад

Так

Ларіса
Ларіса
8 місяців назад

Доброго дня. Підкажіть хто знає. Віза закінчилась 29 06 21 виїхала 19 07 21 по жовтій картці хочу поїхати до Польщі 13 вересня по біо на кордоні невернуть без віз невикористовувала. Дякую хто підкаже.

Sss
Sss
8 місяців назад

Хочу виїхати, але ще чекаю на «карту»
Усім привіт таке питання :
Вроді знайшов роботу, подався на карту.
Закинув документи в «коперкомат»,
Прийшло повідомлення на електронну пошту що документи прийняті і такий же документи видав сам коперкомат (по-суті просто чек на якому написано мої дані і коли я подав документи)

І все би добре, але по причині що роботодавець мудак. (Можна довго розповідати чому? Але питання не про це)

Я вирішив їхати додому скоро, тому що є інша робота.

Але в мене ще немає жодних «штампів» і «відбитків».

Чи можу я виїхати без проблем в Україну?
Тому що чекати рішення Уженду — немає часу.

Але в мене по суті є підтвердження що я подався на карту.

Прошу відповісти тільки тих які 100% знають відповідь.

Олексій
Олексій
Відповідь для  Sss
8 місяців назад

Бо головою думати треба коли збираєшся подаватися на карту. Норм люди карту на поточний рік чекають изза таких оленярів.

Sss
Sss
Відповідь для  Олексій
8 місяців назад

Слухай, я що і через тебе повинен отримувати копійки і сидіти тут? Або краще поїхати на нормальну роботу?

Ти головою думай як пишеш, я конкретно запитав і попросив не писати не по темі.

А якщо тебе не влаштовує очікування — так подай позов до суду. Згідно із законом не повинно все так довго затягуватися — бо твій інспектор просто ху * забиває як багато, а суд прискорить справу. Ще й компенсацію можете отримати.

Сподіваюся я дав повну відповідь

Олексій
Олексій
Відповідь для  Sss
8 місяців назад

Так навіщо ти на карту подаєшся якщо копійки отримуєш ???

Sss
Sss
Відповідь для  Олексій
8 місяців назад

Читай уважно і якщо не знаєш відповідь на питання який я запитав у темі, то не треба тут влаштовувати діскусcію.

Олексій
Олексій
Відповідь для  Sss
8 місяців назад

Ти краще розвивай свої когнітивні здібності бо інша робота і гроші тобі не допоможуть.

Василь
Василь
9 місяців назад

Доброго дня ,підкажіть будь ласка
Подав на карту поштою в Познань,відпечатки здавав в Каліші але печатки не поставили в паспорт так як сказали що потрібно чекати верифікації
Чи можу я виїхати в Україну і не получити депорт,маю жовтий корішок з пошти що подав і з уженду номер справи

336
0
Залиште будь ласка коментарx