ПМЖ в Польщі / Депорт / Депортація з Польщі: як оскаржити, причини
Депортація з Польщі: як оскаржити, причини
4.6/5 - (8 голосов)

Депортація з Польщі: причини і строки заборони, а також варіанти вирішення проблеми

Депортація з Польщі — Працювати і жити в Польщі прагне все більше українців.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чому можуть депортувати?
Нелегальне перебування
Незаконна трудова зайнятість
Як конкретній особі дізнатися, що йому в’їзд до Польщі заборонено?
Як відбувається депортація, і хто виносить вердикт?
Що таке депортація в примусовому порядку?
Хто фінансує примусову депортацію?
Як відбувається депортація на кордоні?
Ставлять позначку при депортації?
На який період забороняють в’їзд?
Що робити, коли штамп про заборону на в’їзд вже поставлений?
Як подати апеляцію щодо депортації?
Як зробити запит про скасування заборони на в’їзд?
В яких випадках не варто сподіватися на позитивний результат?
Висновки

Деякі з них навіть будують плани на далеке європейське майбутнє. Однак іноді трапляються труднощі і непередбачені ситуації, які псують всі плани. Однією з них є депортація з країни. Найчастіше в такі моменти люди зневіряються і опускають руки. Але не варто просто приймати ситуацію такою, яка вона є. Необхідно розібратися в причинах депортації і з’ясувати, чи дійсно для цього були підстави. Однак навіть якщо інцидент стався з вини українця, часто можна виправити ситуацію. Головне – знати, як це зробити. У цій статті ми постараємося максимально розібратися в даній темі і знайти шляхи вирішення проблеми.

Чому можуть депортувати з Польщі?

Підстави для депортації з Польщі прописані в польському законодавстві. Однак фактор суб’єктивності Варта граничного або Воєводи завжди присутній і тягне за собою прийняття остаточного рішення. Основні причини депортації:

 • Нелегальне перебування на території Республіки Польща. До цього пункту можна віднести і випадки, коли віза вже закінчилася, а людина продовжує перебувати в країні;
 • Незаконний бізнес і/або робота. Найбільш поширеними є випадки працевлаштування без трудового контракту;
 • Якщо людина внесений у списки SIS. Зазвичай це відбувається при порушенні закону або при перебуванні в країні за підробленими документами;
 • Фінансовий недолік. Мається на увазі, що спочатку ситуація була задовільною, а згодом змінилася до гіршого. Наприклад, чоловік в’їхав у Польщу робочій візі, але офіційно не працевлаштувався. Логічно, що законним шляхом він не заробляє, тому може бути депортований;

Чому можуть депортувати з Польщі?

 • Ухилення від сплати податків. Це дуже серйозне порушення. Тому якщо неплатника просто депортують, то це можна вважати успіхом. Нерідкі випадки, коли недобросовісні громадяни опиняються за ґратами;
 • Незаконний в’їзд в країну. Якщо така спроба виявиться на кордоні, то можуть просто не впустити в РП, а якщо виявиться вже на території Польщі – депортують;
 • Після звільнення з в’язниці. Коли людина з якихось причин відбуває покарання в Польщі, то після звільнення його відправляють на батьківщину;
 • Якщо іммігрант загрожує громадської або національної безпеки.

Як показує практика, найчастіше українців депортують з-за нелегального перебування та незаконного працевлаштування в Польщі. Саме тому ми розглянемо ці положення більш детально.

Як виглядає депортація з Польщі

Як виглядає депортація з Польщі

Нелегальне перебування

Маються на увазі не тільки випадки знаходження в РП за підробленими документами або за візою, яка давно прострочено. Як не дивно, навіть запізнення на кілька хвилин потягне за собою депортацію. Польські прикордонники дуже суворі в цьому плані і не прощають, здавалося б, таких дрібних порушень.

Бувають випадки, коли Страж граничний сам неправильно порахував дні? Так! І дуже часто.

Що ж робити іноземцю? Як правило, порозумітися і домовитися з прикордонником практично нереально. Тому доведеться писати різні заяви і чекати рішення не один місяць. У цей період в’їзд в Польщу буде неможливий.

ДЕПОРТАЦИЯ из ПОЛЬШИ. ОТКАЗ В КАРТЕ ПОБЫТА. АПЕЛЛЯЦИЯ. ВСЁ ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ!!ДЕПОРТАЦИЯ из ПОЛЬШИ. ОТКАЗ В КАРТЕ ПОБЫТА. АПЕЛЛЯЦИЯ. ВСЁ ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ!!


Саме тому ми рекомендуємо не зволікати до останнього дня за кордоном, щоб не свідомо йти на такий ризикований крок. Краще виїхати з країни за день-два до закінчення строку дії візи або безвиза.

Незаконна трудова зайнятість

З явних моментів можна виділити роботу за трудовим договором. Якщо він відсутній – гарантована депортація. Найбільш вигідною формою для працівника є Umowa o pracę, яка захищає його права. Ще є цивільно-правові контракти, до яких відносяться: Umowa zlecenie, Umowa o dzieło. Вони вимагають від роботодавця менше відповідальності, але все ж є надійними інструментами для легальної роботи.

Що стосується неявних моментів, то це так звана «сіра зарплата». Мається на увазі, що невеликий відсоток виплат є офіційним, а решту «в конверті». В такому випадку буде покараний і наймач і працівник. Тільки наймачеві загрожує штраф, а іммігранту – депортація за незаконну трудову зайнятість.

Заради вашої власної впевненості у завтрашньому дні, ми рекомендуємо працювати тільки за трудовим контрактом.

Як конкретній особі дізнатися, що йому в’їзд до Польщі заборонено?

Коли не хочеться вникати в суть цього процесу, то можна просто спробувати перетнути кордон. Тих, хто знаходиться під забороною, просто не пропустять прикордонники. Однак такий спосіб не дуже раціональний, особливо якщо до кордону потрібно проїхати не одну сотню кілометрів.

Є ще один спосіб, який допоможе з’ясувати наявність заборони. Це перевірка наявності свого імені у списках SIS. Для цього необхідно подати запит в SIRENE Польщі. Зробити це можна через інтернет, надіславши листа електронною поштою.

Залежно від місцезнаходження людини, депортація може бути двох видів:

 • Перший – коли людина підлягає депортації, перебуваючи в Польщі. В такому випадку він отримує повістку із зазначенням строків, в які він повинен покинути країну. Найчастіше це відбувається під час перевірок на роботі, коли виявляється, що іноземець не працевлаштований офіційно;
 • Другий – коли людина намагається перетнути кордон. У такому разі йому оформляють депортацію за фактом виїзду чи виїзду. Зазвичай це трапляється при перевищенні термінів перебування в країні.

Як відбувається депортація, і хто виносить вердикт?


Якщо іноземець підлягає депортації, перебуваючи в Польщі, то розглядом справи і прийняттям рішення займається Воєвода. Важливо враховувати, що покинути країну потрібно конкретно зазначений термін, і обов’язково на батьківщину іммігранта. Заборонено безпосередньо виїжджати з Польщі в іншу країну ЄС, якщо рішення про депортацію вже прийнято. Ще один момент стосується апеляції. Подати її можна протягом двох тижнів з моменту отримання повістки, а крайній термін виїзду може бути через 5 днів. Тому краще не відкладати подачу заяви про апеляцію на потім, інакше доведеться займатися вирішенням проблеми вже з України. А це займе більше часу і зусиль.

Що таке депортація в примусовому порядку?

У більшості випадків, іноземець повинен сам покинути країну до конкретної дати. Проте з усіх правил є винятки, і в цій ситуації теж. Депортація відбувається примусово в таких випадках:

 • Самостійне перетин кордону іноземцем може загрожувати безпеці країни;
 • Людина не покинув територію РП у встановлені терміни.


У таких випадках іноземця привозять на кордон або в аеропорт, звідки він повинен виїхати на батьківщину.

Хто фінансує примусову депортацію?

Хто фінансує примусову депортацію?

Переліт або переїзд порушника в його рідну країну може бути дорогим. Тому польські власті не хочуть брати на себе фінансування цього процесу. Згідно із законодавством, оплачувати переїзд депортованого громадянина може:

 • Наймач, який незаконно працевлаштував іноземця;
 • Особа, яка вислала іноземця гостьове Zaproszenia в Польщу. У разі якщо порушення було скоєно в період дії Zaproszenia;
 • Навчальний заклад, що дало запрошення громадянину, який порушив закон.

Якщо з якихось причин вищевказані особи не зможуть оплатити переїзд іноземця, то ця відповідальність буде лежати на ньому самому.

Як відбувається депортація на кордоні?

У процесуальному плані все дуже просто: прикордонник перевіряє документи, виявляє порушення, ставить депортацію і випускає іноземця з Польщі. Правда, іноді це займає багато часу. Особливо, коли порушення не явне і прикордонник починає ретельно розбиратися. Важливо враховувати, що громадський транспорт їде за розкладом, і не буде чекати когось одного. Тому доведеться самостійно знаходити інші варіанти, щоб дістатися додому.

Як відбувається депортація на кордоні?

Ставлять позначку при депортації?

Звичайно. На ній вказується латинська буква, яка позначає одну з причин заборони:

 • А – підстави для в’їзду відсутні;
 • B – підстави для в’їзду фальшиві;
 • З – дозволи для легального перебування в країні прострочені;
 • D – дозволи для легального перебування в країні фальшиві;
 • Е – неможливість підтвердження мети в’їзду;
 • F – перевищення терміну перебування в країні;
 • G – фінансова недостатність;
 • H – наявність імені іноземця в списку SIS;
 • I – іммігрант загрожує безпеки РП.

На який період забороняють в’їзд?

У польському законодавстві немає чітких тимчасових обмежень на в’їзд. Існують лише крайні періоди: мінімальний і максимальний. У цих рамках і вибирається термін, на який іноземцю буде заборонений в’їзд до РП. Рішення з цього приводу приймає польські чиновники, і залежить воно від серйозності правопорушення.

Основні крайні періоди:

 • Від півроку до трьох років. Підстави: проблеми з документами, фінансова недостатність, недійсність мети перебування, перевищення терміну перебування в країні.
 • Від одного року до трьох років. Підстави: незаконна трудова зайнятість.
 • Від трьох до п’яти років. Підстави: наявність імені іноземця в списку SIS, загроза безпеки.

Що робити, коли штамп про заборону на в’їзд вже поставлений?

Для вирішення проблеми важливо зрозуміти відмінність двох основних понять: апеляція депортації і запит про скасування заборони на в’їзд.

Також необхідно враховувати, що якщо іммігрант отримав депортацію при виїзді з Польщі і вже перебуває на батьківщині, то апелювати з цього приводу недоцільно. В такому випадку необхідно оскаржувати заборону.

Як подати апеляцію щодо депортації?

Найважливіший момент – часові обмеження. Як вже говорилося вище, заява на апеляцію приймають протягом перших двох тижнів після отримання повістки від Воєводи.

По-перше, іноземцю необхідно відвідати Воєводський ужонд, який прийняв рішення про депортацію. Там він отримає бланк заяви, який необхідно заповнити.

По-друге, заява подається Воєводі, а той, у свою чергу, передає його в організацію, яка займається розглядом апеляцій.

По-третє, необхідно чекати рішення. Зазвичай крайній термін виїзду з країни продовжується до моменту винесення вердикту. У разі скасування депортації, з іноземця знімаються всі обмеження. Якщо ж рішення залишилося незмінним, то порушник зобов’язаний відразу ж покинути країну.

Як зробити запит про скасування заборони на в’їзд?

Такий варіант раціонально використовувати, коли іноземець вже перебуває вдома, в Україні.

По-перше, необхідно знайти юриста в Польщі, який буде представляти ваші інтереси.

По-друге, сплатити збір, який необхідний для розгляду заяви;

По-третє, скласти і подати заяви. Якщо наймати юриста, то він зробить це за вас.

По-четверте, чекати вердикту. Він буде вислано на вашу пошту.

В яких випадках не варто сподіватися на позитивний результат?

Зазвичай ми розповідаємо про те, що потрібно боротися до останнього і ніколи не опускати руки, але бувають ситуації, коли змінити нічого не можна і краще прийняти склалося, ніж витрачати сили без толку.

Не потрібно подавати заяву, коли:

 • Депортація була через «I»;
 • Ніхто не відшкодував державі розтрати за виїзд порушника на батьківщину;
 • За останні 24 місяці вже подавалося аналогічну заяву.

Висновки

Виходячи з вищевикладеного матеріалу, ми рекомендуємо відповідально ставитися до правил, які встановлює Республіка Польща. Не ризикуйте своїм добробутом і не давайте приводів чиновникам для вашої депортації. Однак якщо інцидент уже стався, то шляхи вирішення завжди є. Необхідно тільки вчасно взяти себе в руки і відстояти власні інтереси.

Депортація з Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Що таке ужонд працї в Польщі? Sąd pracy (Трудовий суд) ZUS в Польщі: що це таке?
Що таке ужонд працї в Польщі? Sąd pracy (Трудовий суд) ZUS в Польщі: що це таке?

Депортація з Польщі, якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Как проверить есть ли я в базе SIS Польша

Як перевірити чи є я в базі SIS Польща

4.7/5 - (16 голосов) Подача запиту в SIRENE Польщі: як його скласти? Як перевірити чи …

Подписаться
Уведомление о
guest
46 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Serhii
Serhii
7 місяців назад

Які ситуації привели до депортації?
Корисно було б дізнатися, які реальні ситуації привели до депортації, щоб не допускати помилки. Може у когось знайомий або сам потрапив під депортацію або майже потрапив, але завдяки чомусь уникли її? Особливо цікаві ситуації по межами Польщі.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

То варіанти які я особисто знаю в депортації, я не беру країни Польщу Чехію, то це 80 / косяки самих робітників, з часом привільно себе почувають. Або роблять Непродумані рухи тіла по країні. Потім мають депорт.

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Найбільш часті причини депортації
Найчастіше рішення про обов’язковому повернення іноземця видається при:

іноземець не покинув територію Польщі до закінчення терміну перебування на яке він мав право на підставі шенгенської візи (тип C) або національної візи (тип D) і до закінчення строку дії цієї візи;
іноземець, який перебуває в Польщі в безвізовому режимі, не покинув територію Польщі до 90 днів перебування на території всіх або Деяких країн Шенгенської зони в кожні 180 днів;
іноземець виконує або виконав незаконну роботу в день початку перевірки законності роботи. Перевірка проводилася уповноваженим органом. Робота виконувалася без відповідного дозволу на роботу або декларації про доручення роботи іноземцеві, внесення до реєстру декларацій;
остаточним вироком в Польщі іноземець був засуджений до тюремного ув’язнення з обов’язковим виконанням, і є підстави для провадження у справі в його перекладі в кордон з метою виконання вироку, винесеного йому.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

тема лісового жителя, що жив в лісі або на узліссі

Rider
Rider
Відповідь для  Covidlo
7 місяців назад

У людини дефіцит спілкування)

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Rider
7 місяців назад

ну да, час класних історій або байки зі склепу

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Помилки в запрошенні можуть привести до депортації або до відмови у в’їзді

Наталя
Наталя
Відповідь для  Dmitry
7 місяців назад

Наприклад Які саме?

Стасон
Стасон
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Що ти куриш? Відсип .

Alex
Alex
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

в ці країни в’їзд закритий можеш тільки нелегально але зловлять депортація заборона на в’їзд і штраф

Baiyzet
Baiyzet
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Будь-які адміністративні порушення, можуть бути приводом для висилки з країни.
Будь-які кримінальні, будеш відбувати в країні перебування.
Їдь і НЕ парся, до неподобства красива і доглянута країна.

Женя
Женя
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Сергій ви Миколі більше НЕ дзвонили? Я сам від них чекаю запрошення.

Serhii
Serhii
Відповідь для  Женя
7 місяців назад

Ні, не дзвонив. Коли агенту потрібні люди, так вони кожен день по кілька разів пишуть і дзвонять. Зараз інший мені постійно телефонує і пише. І начебто нормальне місце і за 24-25, 10 годин, 6 днів. Але це обіцянки, а як там, ніхто не знає.

Диана
Диана
10 місяців назад

Доброго дня, 

Підскажіть будь ласка отримала депортацію, після неї ще декілька місяців працювала у Польші
Пізніше дізналася, що я не могла працювати коли отримала депортацію 
Чи можна подаватися на візу з умовою від цього роботодавця? Чи висвітлиться у них ця інформація?

Коля
Коля
11 місяців назад

Доброго вечора. Скажіть будь ласка як що закінчився біопаспорт чи дають депортацію чи ні?

Леша
Леша
Відповідь для  Коля
11 місяців назад

Якщо не подали на карту побиту і в’їхали післят14.03.2020. то скоріше за все депортація!

Макс
Макс
Відповідь для  Коля
11 місяців назад

Звичайно.

Анна
Анна
Відповідь для  Макс
11 місяців назад

Якщо є запрошеня і умова праці?

Рома
Рома
Відповідь для  Анна
11 місяців назад

Умова і запрошення не дають жодної переваги перед використаними днями біо паспорта. Однозначно депортація попробуйте літаком полетіти є шанс її не отримати

Андрей
Андрей
Відповідь для  Коля
11 місяців назад

На карту подавайтесь.

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Перетин кордону

Всім добрий день! Питання: чи можна проїхати без депортації з Польщі в Україну по біо.паспорту якщо час на 20 днів буде перевищувати 90 днів, якщо подався на карту побиту?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

якщо ви відправили документи на карту побиту то краще вам не залишати Польщу на період виготовлення

Паша
Паша
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Отримали підтвердження про розгляд справи по карті побиту?

Max
Max
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

якщо є підтвердження, то ок

Zlata
Zlata
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

можете і депорт отримати якщо підтвердження не надасте, а ще краще не їхати поки робите її

Вікторія
Вікторія
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Дочекайтеся, тоді можете пакувати речі. Але раджу не залишати територію Польщі поки не отримаєте на руки карту, якщо це для вас важливо!

Заур
Заур
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Штам в паспорті або відповідний документ про підтвердження що ви приняті на облік

Alex
Alex
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Якщо є підтвердження шо подалися на карту — печатка в паспорті або внесок. Тоді можна сам так їхав депортації не буде.

Dzen
Dzen
1 рік назад

депортація

Доброго вам дня!
Підкажіть будь ласка, чи можна залишатися в Польщі після закінчення робочої візи?
Віза була відкрита на 180 днів,
Дата в’їзду 17.07.2020. Дата закінчення візи 05.01.2021.

Igor
Igor
Відповідь для  Dzen
1 рік назад

можна, можливо

Сергій
Сергій
Відповідь для  Dzen
1 рік назад

якщо паспорт біометричний то можна якщо звичайний то ні

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Dzen
1 рік назад

У вас ще після візи ще 3 місяці безвіза.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Vladyslav
1 рік назад

yes

Iryna
Iryna
1 рік назад

Якщо прострочила біометрії, які наслідки на митниці при поверненні в Україну?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Iryna
1 рік назад

Залежить від настрою варта. Є такі, що випускають без депортації. А так то взагалі можливо, що буде депортація.

Олег
Олег
Відповідь для  Iryna
1 рік назад

Депорт

Богдан
Богдан
Відповідь для  Iryna
1 рік назад

Прострочення була 7,5 місяців, пройшов кордон за 3 хвилини без депорту … але заїхав до 14 березня ..

Rider
Rider
Відповідь для  Iryna
1 рік назад

Коли ви в’їхали в Польщу?

Iryna
Iryna
Відповідь для  Rider
1 рік назад

У мене 10.11.2020 буде 89 день. Але мене звуть нелегально попрацювати в Німеччині. Кажуть, що зараз депорт не ставлять, а беруть штраф. Не знаю, як вчинити.

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Iryna
1 рік назад

говори з роботодавцями своїм

Iryna
Iryna
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Работодатель отказался на КП подать

Юлія
Юлія
1 рік назад

Чи можна самому подати прохання до коменданта стражі граничної про відміну депортації без представника в Польщі і як це відбувається ?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Вибачте, ми таким не займаємось.

Анна
Анна
1 рік назад

Чи можна їхати в Польщу після того як закінчилася депортація але штрафи неоплачені?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Це питання до юристів