Розмитнення машини з Німеччини: вартість, складові, процедура
5/5 - (14 голосов)
Розмитнення машини з Німеччини: вартість, складові, процедура

Розмитнення машини з Німеччини — купити іноземну машину за кордоном і самостійно зайнятися всіма процедурами по легалізації — справа клопітка, але дозволяє заощадити чимало коштів. Адже посередники збільшують вартість на кілька тисяч євро, при цьому можуть приховувати якусь важливу інформацію про пошкодження або дефекти. Купівля безпосередньо у господаря або в салоні б\у автомобілів набагато вигідніше і інформативніше.

Придбання автомобіля за кордоном з подальшим перегоном в Україні вимагає розмитнення на кордоні. Це досить клопітка з точки зору часу і бюрократії процедура. Якщо у вас є можливість, скористайтеся послугами митних брокерів. В іншому випадку доведеться все робити самому. Сьогодні ми поговоримо про митні процедури легалізації німецького автомобіля.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Які неприємності можуть чекати на кордоні
Детальна інструкція, яка вам знадобиться
Експортна декларація, повернення ПДВ
Проходження українського кордону
Передоплата збору
Розмитнення
Сертифікат відповідності
Реєстрація в МРЕВ: розмір платежу
Розрахунок вартості розмитнення машини, купленої в Німеччині
Акцизний збір
Підсумки
 Розмитнення машини з Німеччини: вартість, складові, процедура

Які неприємності можуть чекати на кордоні


На відміну від європейського законодавства, в Україні воно досить нестабільно. Останнім часом періодично вносяться правки, зміни до законів і за цим потрібно стежити. Ми розглянемо чинне законодавство щодо растаможеванія, яке має силу на сьогодні. У разі зміни, ми внесемо правки і до статті.

Розмитнення машини з Німеччини — детальна інструкція, яка вам знадобиться

Как пригнать и растаможить машину из ГерманииКак пригнать и растаможить машину из Германии

Отже, машина придбана в Німеччині, пригнана на кордон з Україною. Які документи у вас повинні бути на руках :

 • Договір купівлі-продажу;
 • Великий і малий Брифи;
 • Екологічний сертифікат;
 • Транзитні номерні знаки;
 • Транзитна декларація Т2;
 • Страховий поліс;
 • Паспорт, права.


Якщо ви плануєте займатися питанням повернення ПДВ , давайте поговоримо про це нижче. І мова піде про чималу суму, яка становить близько 20% вартості авто . Погодьтеся, нервування того варто.

Розмитнення машини з Німеччини — експортна декларація

Розмитнення машини з Німеччини - експортна декларація

Щоб повернути ПДВ, вам знадобиться саме цей документ. На такий відчайдушний крок наважуються далеко не всі, адже він досить складний. Уявімо, що ви вирішили повернути ПДВ і цей процес можливий.

Експортну декларацію вам видає країна, з якої ви в’їжджаєте в Україну. Тобто машину ви купили в Німеччині, але в Україні будете в’їжджати, припустимо, через Польщу. Тоді за документом потрібно йти саме в польське установа. Щоб процес пройшов швидше, зверніться до митного брокера . Він зі знанням справи підготує всі документи, передасть в потрібний термінал, що являє собою запис на прийом. Чи варто це близько 50 євро, але економить багато часу. А вам залишиться просто приїхати в вказане місце на машині і взяти декларацію. Півгодини і документ у вас на руках.

Проходження митниці на польському кордоні


Якщо ви плануєте розмитнення автомобіля, то вам необхідно вибирати червоний коридор на кордоні. Крім того, займайте чергу в тому ряду, де стоять вантажівки .Тому що за законодавством ваш автомобіль — це митний вантаж. Його зважать, перевірять документи, і ви поїдете на стоянку. У цей час вам необхідно підійти до інспектора з декларацією. Вам не видадуть новий документ, просто поставлять печатку в вашу ж наявну декларацію.

Проходження українського кордону

Весь процес дуже схожий з проходженням польського кордону. Ваш автомобіль оглянуть, відправлять на стоянку, а ви підете в офіс прикордонників. Для початку отримуєте штамп від інспектора радіологічного контролю. Далі йдете безпосередньо до митнику, який візуально оглядає і фотографує машину як зверху, так і в багажнику. Якщо все в порядку, вам видадуть ще кілька документів, а саме:

 • Митну декларацію;
 • Пропуск через кордон;
 • Акт огляду із зазначенням всіх дефектів.


Після проходження огляду і отримання документів, ви можете безперешкодно в’їжджати в країну. Але пам’ятайте, що максимум за 10 днів з цього моменту ви повинні пройти всі належні митні процедури.

Передоплата збору


Існує таке поняття, як авансовий митний платіж. Тобто ви проплачує частина необхідної суми ще на митниці як доказ того, що в подальшому ви все-таки плануєте завершити справу. При подальшій повній оплаті ця сума просто буде врахована.

Безпосередньо розмитнення

Растаможка авто по новым законам. ИтогиРастаможка авто по новым законам. Итоги

Як говорилося вище, щоб пройти всі процедури, у вас є всього 10 днів . Ви повинні прийти в митний термінал, який знаходиться найближче до вас. Співробітники порахують суму до оплати і дадуть вам відповідну квитанцію, яку потрібно відразу оплатити. Подальший процес досить довгий і виснажливий. Якщо хочете полегшити його для себе, вдамося до послуг митних брокерів. Вони беруть в районі € 200, але можуть зробити все буквально за один день. А ось самостійно ви це будете робити досить довго. При тому, ще й щодня будете платити за стоянку машини біля терміналу по € 30.

 

У кінці шляху вам дадуть наступні папери :

 • Митне дозвіл на реєстрацію;
 • Додаток до митної декларації, в якій зазначено технічні параметри автомобіля.

Сертифікат відповідності


Сертифікат обов’язковий для фінальної реєстрації автомобіля. Існує перелік організацій, уповноважених на його видачу. Список з адресами можна знайти в Інтернеті.

Реєстрація в МРЕВ: розмір платежу


Звернутися в МРЕВ ви можете як самостійно, так і залучаючи посередника. Середня вартість становить близько 1 тисячі гривень. Додатково ще існує платіж в ПФ, якщо автомобіль вперше реєструється в Україні. Вам доведеться заплатити 3-5% від оціночної вартості машини.

Розрахунок вартості розмитнення машини, купленої в Німеччині

Розрахунок вартості розмитнення машини, купленої в Німеччині
Домовимося спочатку, що цифри орієнтовні, адже основні параметри постійно змінюються. Саме тому підсумкова цифра не може бути точною. Безпосередньо перед покупкою уточніть всі моменти у брокера, він буде в курсі всіх змін. Сьогодні існують затверджені на законодавчому рівні параметри і пільги, які впливають на розмір оплати.

Як би там не було, розмитнення включає в себе:

1 — Мито (Т). Розраховується, як 10% від вартості ТЗ. У 2018 році були затверджені такі моменти:

 • Якщо ввозите машину з Євросоюзу, то мито становить 7,3%. У 2019 очікується зниження до 6,4%;
 • Автомобілі на дизпаливі, обладнані пасажирськими сидіннями в кількості більше 10 шт. — 20%;
 • Електромобілі — по € 1 за кожен кВт потужності.

2 — Акцизний збір (А). Цифра, яка залежить від індивідуальних параметрів автомобіля.Тому, розраховувати її потрібно індивідуально для вашого ТЗ.
3 — Податок на додану вартість (ПДВ). Він становить 20% від загальної вартості машини і всіх нарахованих платежів.

Отже, мито — це: Т + А + ((ціна авто + Т + Ф) * 20%)

Розмитнення машини з Німеччини — акцизний збір

Щоб розрахувати величину акцизного збору, використовуйте цю формулу:

Акциз = Базова ставка * Коефіцієнт віку * Коефіцієнт обсягу двигуна

З чого ж складається кожен з цих параметрів? Давайте розглянемо більш детально для кращого розуміння.
1. Базова ставка. Залежно від обсягу двигуна, вона становить:

 • Бензин, обсяг < 3л — € 50
 • Бензин, обсяг >3л — € 100
 • Дизель, обсяг < 3л — € 75
 • Дизель, обсяг > 3л — € 150

2. Коефіцієнт віку автомобіля . Залежно від справжнього віку ТЗ, розраховується і його коефіцієнт. Якщо машина досить нова, до 12 місяців, то КВ = 1. Від року до 15 розраховується так: від сьогоднішнього року відбираєте рік випуску ТЗ і мінус 1. Якщо ж машина старше 15 років, то КВ = 15.

3. Коефіцієнт обсягу (КО). Розрахунок простий: об’єм двигуна в см3 розділені на 1000. Наприклад, 2000 див3 = 2,0 л; КО = 2.

Найдешевше вам обійдеться розмитнення щодо нового, малолітражного автомобіля.
Пільговий період для розмитнення: як довго він діє

На сьогоднішній день діє пільговий період для оплати акцизу. Ви заплатите тільки половину від заявленої цифри, але зробити всі процедури потрібно протягом 90 днів. Щоб розрахувати вартість розмитнення конкретного автомобіля, скористайтеся онлайн калькуляторами, які є в безкоштовному доступі в Інтернеті.

Розмитнення машини з Німеччини — підсумки

Митні процедури можуть принести багато клопоту власнику автомобіля. Набагато більше, ніж самостійна поїздка до Німеччини, вибір машини і її доставка в Україну. Але, не варто опускати руки. По-перше, є посередники, які за невелику оплату вам відмінно допоможуть. А по-друге, це явна економія, завдяки якій автомобілісти і йдуть на такий ризикований крок. Тому, не переживайте, дерзайте і все у вас вийде. Натомість ви отримає відмінний європейський автомобіль німецької якості.

Розмитнення машини з Німеччини. З цією статтею так само цікавляться:

Що потрібно знати для покупки машини з Німеччини і скільки це буде коштувати Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи
Що потрібно знати для покупки машини з Німеччини і скільки це буде коштувати Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
13 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Дима
Дима
1 рік назад

Всім здрастуйте, хочу запитати хто скільки платив за переоформлення авто і за страховку, і як воно все вважається. Машина від 2005року до 11000тіс злотих до 2 літрів двигун.

Юра
Юра
Відповідь для  Дима
1 рік назад

2% від вартості податок, в уженді близько 200 злотих а страховка у кожного індивідуально виходить. У мене 1600зл.

Ян
Ян
1 рік назад

Оформити покупку машини. Хто може підказати або допомогти оформити покупку автомобіля? Віза закінчилася, стоїть штамп в паспорті на карту побиту, прописки немає але є договір оренди житла і господар не проти прописки. Варшава

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Ян
1 рік назад

А не обов’язково зараз оформляти …. їдь по доверке, отримаєш карту оформиш

Ян
Ян
Відповідь для  Юрчик
1 рік назад

Ми то їздимо, тільки один товариш не вміє тримати дистанцію, в’їхав в …. Тепер вирішуємо свою невелику проблему, а для цього потрібно напружувати господаря машини, і коли заберуть на ремонт, то в замін немає можливості взяти іншу машину, т. К . Вона у них не єдина, та й взагалі хочеться звільнити їх від нас))

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Ян
1 рік назад

Пересадите товариша в дитяче крісло і не давайте ключі …. Отримайте карту оформите …

Дима
Дима
2 років назад

 Добрий день Авто було куплено в Україні в 2010 році в автосалоні, потім власник авто в 2014 році виїхав до Німеччини, отримав блакитну карту ЄС, автомобіль перереєстрував в Німеччині. Тепер власник авто хоче повернути автомобіль в Україні і передати його своєму батькові, оформивши договір купівлі-продажу. Як це зробити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима
2 років назад

Дима якщо під «перереєстрацією в Німеччині» мається на увазі проходження всіх належних митних процедур, то тепер це німецький автомобіль. Відповідно, для експлуатації на території України будуть потрібні митні процедури цієї країни.

Жора
Жора
2 років назад

Яка приблизно вартість вартість расстаможкі.Авто з Германіі.2011год випуска.4.999евро цена.1560обьем.Мінівен.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жора
2 років назад

Жора за точними розрахунками потрібно звертатися до митного брокера. Для орієнтування — подивіться, в мережі є безліч калькуляторів.

Женя
Женя
2 років назад

Добрий день.Посоветуйте як повернути пдв з експортно декларації?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
2 років назад

Якщо Вас цікавить Tax Free, то подивіться матеріал по цій темі. Він про Польщу, але основні параметри всюди однакові.

Стас
Стас
2 років назад

Добрый день Авто было куплено в Украине в 2010 году в автосалоне, затем владелец авто в 2014 году выехал в Германию, получил голубую карту ЕС, автомобиль перерегистрировал в Германии. Теперь владелец авто хочет вернуть автомобиль в Украину и передать его своему отцу, оформив договор купли-продажи. Как это сделать?