Як купити машину в Німеччині
4.7/5 - (4 голоса)

Як купити машину в Німеччині — що потрібно знати для покупки машини і скільки це буде коштувати

Як купити машину в Німеччині — Європа стала набагато ближче і покупка автомобіля безпосередньо в Німеччині вже не здається чимось позамежним.

Пригнавши авто з Німеччини Ви не тільки заощадите гроші, відмовившись від посередника в Україні, а й зможете ретельніше вибрати автомобіль за своїми запитами. А вибрати є з чого. Адже зазвичай німці продають машини в досить хорошому стані , вони якісні і надійні. Тому, якщо і купувати машину з пробігом, то краще за все саме в Німеччині.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Чи може іноземець купити автомобіль в Німеччині?
Де найкраще купувати машину: варіанти пошуку
— Автосалони
— Авторинки
— Інтернет-ресурси
— Газети
Як самостійно купити старий автомобіль
— Вибір машини
— Перевірка документів і машини
— На що звернути увагу
— Підписання договору
Подальші процедури
Отримання документів для подальшого виїзду в Україну.
Розмитнення і реєстрація автомобіля в Україні.
Скільки буде коштувати пригін авто з Німеччини
Наскільки вигідно самостійна покупка авто?
Які можуть бути додаткові витрати?

как купить авто в германии (пример из практики), Destacar.как купить авто в германии (пример из практики), Destacar.

Чи може іноземець купити автомобіль в Німеччині?

Ні абсолютно ніяких заборон або обмежень на покупку авто українцем. Варто просто укласти угоду, підписавши договір купівлі-продажу. Але є один нюанс. Купівля підтверджує право володіння, але не право користування. Якщо ви живете в Німеччині, авто потрібно буде зареєструвати за місцевими законами. Але якщо ви хочете вивезти її в Україну, то процедура буде абсолютно інша. Вам будуть потрібні для початку транзитні номера . Але про це трошки пізніше.

Як купити машину в Німеччині. Де найкраще купувати машину: варіанти пошуку

Як купити машину в Німеччині. Де найкраще купувати машину: варіанти пошуку

Вибір місця покупки і засобів пошуку досить широкий. Все залежить від того, якими ресурсами ви звикли користуватися. Адже кожен з них хороший по своєму, особливо якщо використовувати їх в комплексі.

Розглянемо детальніше кожен із способів пригону авто з Німеччини.


Салони автомобілів . Знайти їх дуже легко, тому що вони представлені в кожному великому місті Німеччини. Там зручно дивитися, вибирати, а перевірка машини і оформлення всіх паперів проходить набагато оперативніше, ніж у приватників. Мінусом можна назвати ціни. Вони будуть вище, ніж якщо брати безпосередньо з рук у господаря.

Авторинки . Німеччина багата своїми ринками б /у автомобілів. Це величезні площі з великим вибором авто на будь-який смак. Найбільший така торгова площадка розташована в Ессені і покликана найбільшої в Європі. Але слід пам’ятати, що на ринку багато перекупників, і ціна явно збільшена з урахуванням їх заробітку. Тому, найкращим виходом буде шукати тих продавців, які продають саме свою машину. Тоді ціна буде адекватна, і господар зможе більше розповісти про предмет покупки.

Інтернет-ресурси.

В епоху Інтернету гріх не скористатися можливістю онлайн вибору машини. Ще перебуваючи в Україні, ви можете вибрати десяток кращих пропозицій і вже тоді виїжджати до Німеччини. Але ви повинні розуміти, що реальна картинка може дещо відрізнятися від заявленої в Інтернеті. Робіть скидочку на це. Розгляньте різні сайти, краще звичайно, щоб це були агрегатори цін, де будуть пропозиції від багатьох продавців. Тоді у вас буде реальна можливість порівнювати і вибирати.

Інтернет-ресурси
Газети . Чи не найпопулярніший спосіб, але часом досить дієвий. У газетах можна наштовхнутися на досить цікаві пропозиції від представників старшого покоління. У них бувають хороші старі машини, але у відмінному стані і з невеликим пробігом. Такі на ринку рідко бувають, а в Інтернеті і поготів. Тому, використовуйте всі можливості для ефективного пошуку.

Як самостійно купити старий автомобіль

Як самостійно купити старий автомобіль


Щоб говорити мовою цифр, розглянемо конкретний приклад. Покупка б /у автомобіля Volkswagen, вік 5 років, пробіг 120 тис. Км, двигун 1,8 на бензині. Щоб приблизно розрахувати витрати, визначимо вартість в 7 тисяч євро, з перегоном в Україну і розмитненням.

Вибір машини . За допомогою перерахованих вище методів вибираємо підходящий автомобіль. Зв’язуєтеся з продавцем, обговорюєте всі нюанси огляду, перевірки, діагностики. А також спосіб передачі грошей і дату укладення договору.

Перевірка документів і машини . Дуже ретельно перевірте всі, що стосується самого автомобіля і документів на нього. Адже ви поїдете з країни і в разі будь-яких проблем їх буде вкрай складно вирішити. Тому, робіть все уважно з самого початку.

На що звернути увагу:

 • Якщо при огляді автомобіля ви побачили подряпини, пошкодження, які не були спочатку заявлені, вимагайте зниження ціни. Після підписання паперів вам вже ніхто нічого не поверне.
 • Продавець може не бути господарем авто, а продавати, наприклад, від імені дружини або батьків. Робити це ні в якому разі не можна. Тому що купівлю-продаж потрібно підписувати виключно з тим, хто записаний у свідоцтві.
 • Якщо ви не фахівець і не можете оцінити технічний стан машини, зверніться в сервіс. Так ви точно будете впевнені в тому, що купуєте.
 • Відмітка про техогляд є обов’язковою, вона говорить про безпеку експлуатації. На цьому її функція закінчується. Вона абсолютно не говорить про ідеальний стан, просто про те, що їздити безпечно. При цьому подряпини, вм’ятини цілком можуть бути.

Як купити машину в Німеччині Історія по VIN-коду

Як купити машину в Німеччині Історія по VIN-коду

Ч об дізнатися історію ТЗ по VIN-коду , можна вдатися до послуг різних онлайн ресурсів. Але ось покладатися повністю на них не варто. Так, вони покажуть інформацію і, швидше за все, вона буде правдивою. Але не факт, що повною . Адже німецьке законодавство не завжди дозволяє поширювати інформацію в повній мірі. Якихось важливих даних може просто не бути в цій базі.

Найкраще мати на руках документи зі справжньою і повною інформацією. І побачити їх ви повинні перед підписанням купівлі-продажу:

 • Fahrzeugbrief — документ, в якому вказано справжній господар ТЗ і всі попередні. А також повні параметри автомобіля.
 • «Маленький Бриф». Стисла версія попереднього документа. І якщо перший ви зберігаєте вдома, то «маленький бриф» необхідно мати при собі, коли експлуатуєте дану ТЗ.
 • TÜV. Ми вже говорили про це технічний огляд вище. Про його проходженні свідчить невелика наклейка або відмітка в документах.
  Екологічний сертифікат або ASU Abgasuntersuchung, який видається безпосередньо на автомобіль. Але воно обов’язково не по всій Німеччині.
 • Номерні знаки.


Підписання договору

Договір може бути як типовий з Інтернету, так і написаний самостійно, це не принципово.Підписується продавцем і покупцем, без будь-якого засвідчення. Головне, вкажіть дату і час проведення операції, це важливо.

 Підписання договору

Але можуть бути і деякі неприємні моменти, які продавець може прописати в договорі. Для цього необхідне знання мови або допомога перекладача:

 • Якщо вказано пробіг Laut tacho ( «по спідометрі»), то це не гарантує, що цифри вказані вірно. Тому, зробіть запис самостійно, за фактичними показниками.
 • Запис «Kein Unfallschaden» говорить про те, що ТЗ не було в аваріях. При відсутності цієї фрази уважно вивчіть авто і зафіксуйте всі дефекти. Якщо продавець попередньо склав перелік таких дефектів, перевірте його особисто на повноту і відповідність.
 • Щоб краще розуміти стан авто, зверніть увагу на попередніх власників. Дивіться, щоб серед них не було «Taxi-Service» (таксі), «Fahrschule» (автошкола), «Autovermietung» (прокат авто). І це зрозуміло, чому.

Як купити машину в Німеччині Подальші процедури

На даному етапі ви отримуєте нові свідоцтва, документи для перегону ТЗ в Україну та проходження митниці. Відповідальний за дані процеси орган називається Kfz-Zulassungsstelle. Якщо оформлення відбувається через автосалон, то всі труднощі вони беруть на себе. Але якщо ви робите все самостійно, для початку з’ясуйте, де ця організація знаходиться. Якщо усереднено, то весь шлях виглядає приблизно так:

 • Пишіть заяву, вказуючи термін страхового поліса і транзитних знаків;
 • проплачує мито в розмірі 70 євро;
 • Отримайте нові Брифи на своє ім’я;
 • Транзитні номера для безперешкодного в’їзду в Україну;
 • Чи отримуєте номерні знаки і поліс;
 • Установлюєте номерні знаки на автомобіль;
 • Перевірка ТЗ інспектором;
 • Отримання документів;

І хоча здається, що тут роботи не початий край, в Німеччині це займає не більше двох годин.

Отримання документів для подальшого виїзду в Україну.

Отже, пройшовши всі етапи, ви повинні мати на руках пакет документів, який складається з:

 • Великого і малого Брифу;
 • Транзитних номерів;
 • Страховки;
 • Даних про проходження ТО;
 • Свідоцтва про екологічний відповідно;
 • Якщо необхідне повернення ПДВ, то плюс Ausfuhrerklaerung;

Розмитнення і реєстрація автомобіля в Україні.

 Розмитнення і реєстрація автомобіля в Україні.

Найчастіше труднощі чекають саме на цьому етапі, адже бюрократія на українській митниці процвітає. Якщо це ваш перший раз, радимо звернутися до фахівців — митним брокерам. Інакше, без нервування і безлічі втраченого часу не обійтися. А вони за невелику винагороду зроблять всю складну роботу швидко і в повному обсязі.

Приблизний розрахунок вартості всіх витрат на покупку авто з Німеччини

Отже, ми купуємо б /у автомобіль Volkswagen, вік 5 років, пробіг 120 тис. Км, двигун 1,8 на бензині. Щоб приблизно розрахувати витрати, визначимо вартість в 7 тисяч євро, з перегоном в Україну і розмитненням. А також домовимося, що в Німеччину доїхали на автобусі, купували на ринку у власника і перегонимо в Україні самі.

 1. Автомобіль — € 7 тис;
 2. Квиток на автобус — € 80;
 3. Ночівля, їжа — € 80;
 4. Платні дороги по країні — € 70;
 5. Сплата мит — € 70;
 6. Номерні знаки і страховка ТЗ — € 150;
 7. Транзитна декларація Т2 — € 70;
 8. Витрати на митниці — € 2493;
 9. Відрахування до Пенсійного фонду — € 125;
 10. Сертифікат відповідності — € 100;
 11. МРЕВ в Україні — € 35;

Всього: € 10273

Наскільки вигідно самостійна покупка авто?

 Наскільки вигідно самостійна покупка авто?

Виходячи з наших розрахунків, автомобіль нам обійшовся в € 10273. Продавці в Україні за такою ж проситимуть близько € 15 тисяч. Як бачите, економія очевидна.

Які можуть бути додаткові витрати?

Додаткові послуги пов’язані з бажанням полегшити процедуру покупки. Тому, спрямовуються на:

 • Митним брокерам — € 200;
 • Посередникам для оформлення в Kfz-Zulassungsstelle — € 50;
 • Доставці ТЗ автопоїздом — € 500.

З цими необов’язковими додатковими витратами ТЗ вже буде коштувати € 11 тисяч. І все одно економія.

Як бачите, якщо трошки вивчити питання, то купити самостійно б \ у машину в Німеччині зовсім не складно. Натомість ви отримаєте автомобіль високого європейського, а точніше німецької якості, за досить доступною ціною. А якщо переживаєте, що не впораєтеся, заручитися підтримкою професійних посередників. Вони вже точно знають всю цю кухню зсередини. Тому, пробуйте і економте.

Як купити машину в Німеччині — з цією статтею так само цікавляться:

Розмитнення машини з Німеччини: вартість, складові, процедура Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові
Розмитнення машини з Німеччини: вартість, складові, процедура Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.
Подписаться
Уведомление о
guest
71 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Володимир
Володимир
8 місяців назад

Які потрібно мати документи тількі паспорт і права

Sergius
Sergius
1 рік назад

автобани
Всім привіти, підкажіть … Купив машину в Німеччині, буду їхати з Берліна на Україну, хто знає з яких платним автобаном їхати дешевше?

Alex
Alex
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Ну а не пробував в навігаторі, відключити проїзд по платних дорогах?)

Sergius
Sergius
Відповідь для  Alex
1 рік назад

Питання добре прочитай

Alex
Alex
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Саме так прочитав)))))) дешевше не їхати по платним

Nick
Nick
Відповідь для  Alex
1 рік назад

жебрак совок вже довів, що дешевше — не означає краще. Жага халяви нікого ще до добра не довела.

Миколай
Миколай
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Автобан, + всі інші дороги в Німеччині для легкових авто безплатно.
У Польщі найдорожча дорога А2.
Рекомендую в налаштуваннях навігатора поставити галочку навпроти «уникати платних доріг» — доїдете безплатно і не гірше ніж по автобану.
Так само в гугл пишемо фразу «стільки коштує проїзд в Польщі від … .. до … ..» і відразу все стане зрозуміло.

Sergius
Sergius
Відповідь для  Миколай
1 рік назад

Ок данке за інфу)

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Там варіантів кілька є

Sergius
Sergius
Відповідь для  Анатолій
1 рік назад

Я хочу по платним, але де які люди говорять що з цих двох яка дешевше виходить

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Сама дорога А2 в сторону дізнаються. 100 км -70 злот буде пробувати. Якщо в Варшаву їхати то 4 затвор кучеряво виходить. Найдорожчий відтінок при перетині Франкфурт на Одері перша затвор. Більшість їде по 92 вона безкоштовна в Познань.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

Простіше їхати на Вроцлав а потім по А4 через Катовіце то вона дешевше.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Sergius
1 рік назад

По А4, А2 дорожче в Польщі. У Німеччині якщо авто до 3.5 тонни то проїзд безкоштовно

Anna
Anna
1 рік назад

Хто купував авто в Німеччині/Італії?Цікавить питання чи є тут хтось, хто купував автомобілі в Італії/Німеччині і привозив до Польщі?
Або купували авто в Польщі, перегнане з інших країн, але ще не реєстроване жодного разу в Польщі?
Поділіться досвідом. Які документи потрібні на автомобіль з Італії/Німеччини?
Як розраховували акциз: від суми в умові чи робили виціну середньої вартості авто на польському ринку?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Скільки моніторив сайтів, форумів по б / у авто, ніхто не радить брати машину після італійців, як би м’якше сказати, ДУЖЕ НЕ акуратні ВОДІЇ.

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Тільки якщо ти її потім в Україні захочеш використовувати то дорого і невигідно бо подвійне розмитнення

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

в Україну не планую повертатися

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Все стандартно, знімаєте з обліку авто в Італії, отримуєте тимчасові номери, оформляєте купчу автомобіля бажано за нижчою ціною як пробує авто. У Польщі все по порядку постановка автомобіля на облік. Сплата податків отримання нового тих паспорта і страхування

Anna
Anna
Відповідь для  Анатолій
1 рік назад

Спасибі, просто в ужонді сказали якщо ціна за умовою буде значно нижчою за ринкову, вважатимуть за ринковою (

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Так попросіть калькулятор ринкової вартості як розраховують

Anna
Anna
Відповідь для  Анатолій
1 рік назад

А де його можна попросити?

Я знайшла тільки за 100 зл

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Ти куди гнати хочеш в Польщу або Україну

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

В Польщу

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Я знаю як в Україні як в Польщу хз, але по-любому машину потрібно зняти з обліку в тій країні де вона зареєстрована і отримати транзитні номери і документи купівлі продажу, а потім поставить на облік в тій країну де вам треба

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

Велике спасибі!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Дешевше купувати в Німеччині ніж в Італії

Андрій
Андрій
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Тільки з об’ємом двигуна до 2 л тому що розмитнення буде дорога

Anna
Anna
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Так, я бачила, спасибі. Авто підходить під першу категорію для розмитнення

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Дивлячись що ти хочеш, гнати є сенс напевно з 2008 року і НЕ великого обсягу до 2л, незалежно від машини, 1000 доларів додатково витрат

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

Ну блін, машина є. Від знайомих, які і самі не знають що потрібно робити

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Вони її купили або що

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Або тобі хочуть продати

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

Вони її продають, і от хочу в них купити

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Гнати в Україну

Anna
Anna
Відповідь для  Enig
1 рік назад

У сенсі в Україну? Навіщо ???

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Ну я ж не знаю може тобі вона в Україні потім треба буде

Enig
Enig
Відповідь для  Anna
1 рік назад

В Італії ніколи не чув, в основному Німеччину Бельгія Нідерланди Данія

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Anna
1 рік назад

контингенту даного сайту за радість код пейсенд комусь впарити, а вона питає, чи купував хтось автомобіль в німців. такий дурний питання тут ще не бачив

Anna
Anna
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

варто було спробувати

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Anna
1 рік назад

варто було б погуглити, якщо дійсно треба

Anna
Anna
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Я вже гуглила, і навіть в уженди дзвонила.
Але все одно якби хтось поділився досвідом, було б спокійніше

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Anna
1 рік назад

краще в тік-ток запитай, там більше шансів дізнатися

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Ти і запитай, розкажеш що дадуть

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Anna
1 рік назад

це не моя порада, це з тіктока. у знайомих поляків розпитай, що й до чого, а не сварися з ними

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

НЕ купував, але теж цікаво … моніторив ОЛХ, на дойче бляхах переоформити можна в Польщі … близько 800 ЗЛ.

Anna
Anna
Відповідь для  Юрчик
1 рік назад

Все залежить від вартості автомобіля
Акциз 3.1% (якщо мотор до 2000м3)
Бадані Технічне ~ 100-150зл
Багато ужондів хочуть переклад німецьких документів (тих паспорт, договір, якщо не на польському) ~ 150зл
~ 260 потрібно заплатити в відділі комунікацій по переробку документів
Ну і начебто якщо номери не Польські, то там теж щось потрібно доплатити (але я так і не зрозуміла що там хочуть)

Олександр
Олександр
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Анюта так що потрібно толком?, Ти в Польщі?, В Італії?, Або в Німеччині

Anna
Anna
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

А хіба не зрозуміло?
Я в Польщі, хочу купити авто з Італії (написала Німеччину бо я дока схожі, а з Німеччини частіше возять)

Олександр
Олександр
Відповідь для  Anna
1 рік назад

А навіщо з Італії ,, НЕ коли там не було нормальних дешевих машин, з дорогих та ,, вони НЕ дивляться за машинами ,, на планеті тільки Німці залишають після себе гідні машини ,, там все строго

Anna
Anna
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Спасибі за пораду. Ще щось можете доповнити з питання?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Anna
1 рік назад

У Польщі на Автохаус стоять з німецьким номерами без пробігу по Польщі ,, там же дає папір техогляду 100 злотих ,, і техпаспорт ,, на ранок в Ужонд, а не пізніше 257 злотих ,, це все ,, і 3% вже в них оплочено і Ужонде Скарбового ,, все.

Anna
Anna
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Дякую

Cropp
Cropp
1 рік назад

В’їзд до Польщі
Добрий день.
Підкажіть, хочу поїхати в Польщу і купити автомобіль під розмитнення.
Як перетнути кордон?
Планую зробити тест на ковід перед виїздом щоб не проходити карантин.
Не знаю тільки якісь потрібні ще доки. Робити ліве запрошення на роботу або є інші варіанти, можливо вже пускають просто в туристичних цілях.

Підкажіть будь ласка, заранее спасибо за відповіді.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Cropp
1 рік назад

Як туриста не пустять, тільки запрошення, реальне, його будуть пробивати на кордоні, плюс страховка, плюс адреса обсервації, або тест.

Вася
Вася
Відповідь для  Cropp
1 рік назад

як написали вище —
туризм не прокотить, хоча …. бізнес поїздка. Зателефонуйте в консульство, уточніть.
Робоча (НЕ ліве) освядчення і можна по безвізу.
да! тут машини дешеві, але скільки вам обійдеться розмитнення ???? або ви на перспективу?))))

Дмитро
Дмитро
1 рік назад

купити машину

Підкажіть будь ласка, хто знає, які документи потрібні для покупки машини в Латвії для Українців, не для розмитнення, а для їзди по країні? Якщо перебуваєш в країні по польській робочій візі і відрядження листа.

Юрій
Юрій
Відповідь для  Дмитро
1 рік назад

а потім куди її?

Даня
Даня
Відповідь для  Дмитро
1 рік назад

реєстрація, страховка, техогляд, сплата податків

Стас
Стас
Відповідь для  Дмитро
1 рік назад

а так можна? або там пофіг?

Коля
Коля
Відповідь для  Дмитро
1 рік назад

договір купівлі-продажу і страховка, думаю так

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Коля
1 рік назад

спасибі

Лариса
Лариса
Відповідь для  Дмитро
1 рік назад

на ютубі є відео на таку тематику, людина вічно дивиться, пошукайте

Oleksandr
Oleksandr
1 рік назад

Добрий день, 

Хочу перетинати кордон машиною 24 чи 25 грудня, як думаєте, які черги будуть?
На який пункт пропуску ліпше їхати ?

Дякую 

Александр
Александр
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Моя порада краще їхати 26 і пізніше

Наталья
Наталья
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Точно на таке питання відповість провісник

Igor
Igor
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

заздалегідь їхати треба чергібудуть і дуже великі коронавірус ((((((((((((((

Роман
Роман
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Привіт
Минулого року їхав 24 грудня зранку, через грушів то черги не було взагалі, тільки на пасі TaxFree, то чекав приблизно 3-4 год.
Цього разу так само буду їхати 24 або 25, але через який кордон ще незнаю.

Vasyl
Vasyl
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Минулого року їхав 21 грудня то стояли 15 годин, через ягодин

Александр
Александр
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Та які Черги ,,,, що ви вигадуєте ,, на машині ще, хто там кого буде тримати ,, якщо доки на мазі годинку з кавою і в Україні ..

Jerry
Jerry
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

Всюди будуть черги

Sergey
Sergey
Відповідь для  Oleksandr
1 рік назад

передбачити важко. Черги відстежують както по камерах або за програмами спеціальним точно не скажу