Домой / Виза / За 2016 рік власники польських віз перевели в Україну майже мільярд евро.
За 2016 рік власники польських віз перевели в Україну майже мільярд евро.

За 2016 рік власники польських віз перевели в Україну майже мільярд евро.

Робота в Польщі для українця. Польській економіці дійсно потрібні українські робочі руки. Робота по безвізу в Польщі. Як українці працюють в Польщі? Легальне працевлаштування в Польщі для українців. Робоча віза.

Згідно зі статистичними даними Національного польського банку (НПБ), в 2016 році іноземці, які мають польською візою з правом на працевлаштування, перерахували до своїх країн понад 1,5 мільярда євро. При цьому загальна сума даних перекладів в два рази більше ніж у 2015 році, а велика їх частина припала на Україну. Так, тільки в останні шість місяців минулого року українські заробітчани перерахували на батьківщину близько 752 мільйона євро.

 

Зростання ролі українців

Національний польський банк на початку 2016 опублікував свій щорічний звіт про фінансові трансакції всіх іноземців, що працюють в Польщі на законних підставах. Тобто тих, які отримали польську візу. У ньому зазначено, що кількість перекладів заробітчан з Польщі в свої країни за минулий рік зросла в два рази.

При цьому частка переказів в Україну займає більшу частину подібних трансакцій. НПБ зазначає, що особливо активно українські заробітчани переказували гроші на батьківщину в другій половині минулого року.

За цей час з Польщі в Україну було перераховано близько 752 мільйонів євро, тобто 80% від усіх подібних перекладів (940 мільйона євро), що свідчить про зростання частки громадян України на польському ринку праці.

Схожу тенденцію відзначили і в Міністерстві праці та соціальної політики Польщі. За інформацією даного відомства, в минулому році польська віза з правом на працевлаштування видавалася в основному українським громадянам (60% від усіх дозволів), а їх загальна кількість збільшилась на 11% в порівнянні з 2016 роком. При цьому Міністерство підкреслює, що інші 40% дозволів відносно рівномірно розподілені серед інших іноземців: на другому місці китайці — 5%, на третьому білоруси — 4%.

Ще відомство відзначило, що українці працюють в середньому близько 54 години в тиждень і отримують при цьому 2,1 тисячі злотих на місяць.

Українське заміщення

«Для нас легальне працевлаштування українців в Польщі — це позитивне явище. Оскільки не всі свої заробітки українські громадяни відправляють додому. Адже вони тут живуть, отже, платять за житло, роблять покупки, користуються транспортом тощо Крім того, не варто забувати, що поляки масово виїжджають на заробітки в багатші країни ЄС, через що на нашому ринку праці утворюється недолік робочий сили, який як раз-таки і заповнюється робочими іммігрантами. Іншими словами, польська віза, видана громадянину України — це відмінне капіталовкладення », — підкреслюють економісти НПБ.

Слід зазначити, що польські візи з дозволом на працевлаштування не дають права іноземцям працювати в інших країнах ЄС. Тому українські заробітчани можуть працювати тільки в Польщі.

Тенденція зберігається

Підкреслимо, що за інформацією польського Міністерства праці та соціальної політики, за перші два квартали 2016 року польська віза з правом на працевлаштування була видана 183 тисячам українців. Це більш ніж 95% від всіх подібних дозволів, виданих представникам СНД (191 тис.). Крім громадян України, польські візи з дозволом на працевлаштування видавалися вірменам, росіянам, грузинам, білорусам і молдаванам.

Смотрите также

Программа Au-pair в Германии

Программа Au-pair в Германии

Программа Au-pair в Германии Программа Au-pair в Германии — путешествия, изучение иностранных языков и ценный опыт – …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о