Домой / Виза / Рада ЄС на рівні міністрів затвердив скасування шенгенських віз для громадян України

Рада ЄС на рівні міністрів затвердив скасування шенгенських віз для громадян України

Рада ЄС затвердила законодавчу ініціативу.

Рада ЄС затвердила законодавчу ініціативу ввести безвізовий режим для громадян України. Безвізовий режим має на увазі вільне пересування на території Шенгенської зони. Рада ЄС на рівні міністрів затвердив скасування шенгенських віз для громадян України.

11 травня 2017 року, на засіданні Ради ЄС на рівні міністрів сільського господарства і рибальства було прийнято рішення про скасування короткострокових шенгенських віз для громадян України. Рішення про внесення змін до законодавства ЄС, а зокрема в регламент № 539/2001, що дозволяє громадянам України подорожувати без шенгенської візи, було прийнято одноголосно і без обговорення. Зазвичай, подібні рішення приймаються на засіданнях міністерств внутрішніх справ, але для прискорення підписання безвізового режиму законодавчий регламент був винесений на розгляд непрофільного міністерства. Далі за процедурою рішення міністрів буде передано на підписання Президенту Європарламенту, який підпише його 17 травня на урочистій церемонії.

У зв’язку з прийнятими змінами до регламенту постанови, в якому вказані треті країни, для громадян яких шенгенська віза при перетині кордонів Шенгенської зони не потрібно, вже з 11 червня наші співвітчизники зможуть скористатися безвізовим режимом, оскільки від моменту підписання до вступу в дію законодавчих змін буде потрібно додатково 20 днів для оприлюднення в офіційному віснику.

Після оприлюднення документа процес візової лібералізації між ЄС та Україною, що почався ще в 2010 році, буде завершено.

Незважаючи на скасування короткотермінових шенгенських віз, при перетині кордонів Шенгенської зони залишаються деякі правила, так відповідно до «Шенгенською прикордонним кодексом», для в’їзду на територію необхідно мати при собі чинний проїзний документ (закордонний паспорт), підтвердження мети поїздки, мати достатню кількість фінансових коштів, а також страховий медичний поліс, окремо варто згадати що для паспортів старого зразка, як і раніше необхідна шенгенська віза.

Угодою про безвізовий режим між Україною і Європейським союзом не передбачено дозвіл на роботу, навчання і термін перебування понад півроку безвиїзно.

Для відвідування Європи з метою працевлаштування необхідно буде отримувати відповідні дозвільні документи в консульських установах обраної країни.

У разі виявлених порушень візового кодексу, які будуть контролюватися прикордонною службою, до порушників можуть бути застосовані санкції у вигляді штрафу і заборони на в’їзд до 5 років, а якщо порушення набудуть масового характеру, тоді Європейський парламент зможе і скористатися механізмом призупинення безвізового режиму.

Історія скасування шенгенських віз бере свій початок ще в далекому 2010 році, коли між урядами України і Європейського союзу, вперше почали говорити про програму візової лібералізації, яка в кінці призведе до безвізового режиму. В рамках реаліз

Смотрите также

Приглашение на год от воеводы (Zezwolenie na prace)

Приглашение на год от воеводы Воеводское приглашение — это Zezwolenie na prace которое дает право …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *