Домой / Виза / Шенгенская виза

Шенгенская виза

Шенгенская виза, как ее оформить, какие документы необходимо собрать для шенген визы и в какие сроки можно уложиться?  Как открыть шенгенскую визу в Польшу, а также с чем придется столкнуться при оформлении.  Шенгенская виза. Стандартный пакет документов для шенгенской визы в Польшу.

Шенгенська віза.

Після вступом в силу Шенгенської угоди в 1995 році у туристів з’явилася можливість вільного переміщення в межах Шенгенської зони без оформлення віз для відвідування кожної країни окремо. Досить оформити шенгенську візу в посольстві тієї держави, яке плануєте відвідати першим.
Ця вимога обумовлена ​​правилом першого в’їзду.

Шенгенська віза ділиться на два види — одноразова і багаторазова. Основна відмінність багаторазової і одноразової візи полягає в кількості перетину кордонів в Шенгенську зону. Таким чином, при оформленні візи одноразового користування в посольстві Польщі, перетин кордону і в’їзд в зону угоди повинен відбуватися однозначно в Польщі. Одноразова віза надає її власнику право перебувати в країнах Шенгену до 90 днів, багаторазова шенгенська віза дозволяє перетинати кордон неодноразово з перебуванням за кордоном строком від 30 до 90 днів.
Початковий в’їзд з багаторазовою шенгенською візою зберігається. При цьому багаторазові візи діляться теж на кілька варіантів в залежності від періоду їх дії.

Основною перевагою і безсумнівним зручністю оформлення даного документа є можливість відвідати кілька країн всередині зони тільки з шенгенською візою.
Це зручно і практично. Шенгенські візи користуються заслуженою популярністю серед українців, які відвідують зарубіжжі з різних причин — туризм, ділові зустрічі і переговори, відвідування друзів і родичів, які живуть за кордоном і т.д.  Шенгенская виза

Для того щоб отримати шенгенську візу, потрібно звернутися в посольство тієї країни, відвідування якої планується в першу чергу. Весь необхідний пакет документів і бланк анкети можна побачити на офіційному сайті посольств. При заповненні анкети бажано вказувати реальні дані і в тому випадку, якщо не плануєте відвідувати інші країни, крім обраної — необхідно вказати, що перетин кордонів інших держав Шенгенської зони не планується. Таким чином, з шенгенською візою можна буде без проблем перетинати кордони країн всередині угоди без хвилювання про виявлення помилок контролюючими органами. В цілому всі документи, які необхідні для оформлення візи можна розділити на два типи:

1. Документи, що підтверджують мету поїздки;

2. Інші формальні документи (закордонний паспорт, 2 фотографії, копія цивільного паспорта, довідка з банку, довідка з місця роботи).

Отримання візи є процес не складний і не вимагає залучення третіх осіб і посередників.
Найбільш лояльні в плані оформлення віз для України посольства таких країн як Швеція, Австрія, Угорщина, Литва, Іспанія, Португалія, Словенія, Польща. Існує думка, що найбільший відсоток ймовірності відмови в наданні візи може надійти від посольств Чехії, Німеччини та Італії.
Однак деякі складності в оформленні шенгенської візи в цих консульствах для жителів України зовсім не означає повну неможливість.

Варто відзначити також те, що існують певні категорії громадян, для яких шенгенська віза оформляється за спрощеною процедурою. Серед них можна виділити:

1. Членів офіційних делегацій України;

2. Підприємці та суб’єкти, які займаються господарською діяльністю;

3. Водії, які займаються міжнародними перевезеннями вантажів;

4. Члени транспортних екіпажів, які здійснюють роботи в декількох країнах;

5. Журналісти та персонал їх супроводжує;

6. Люди, що займаються в сферах культури, творчості та науки;

7. Студенти за програмою обміну, а також особи, які їх супроводжують;

8. Учасники різних міжнародних спортивних змагань;

9. Учасники програм взаємодії міст-побратимів;

10. Близькі родичі людей, що мають право проживання в одній з країн Шенгенського союзу;

11. Люди,
відвідують Шенгенську зону з метою відвідування похорону родичів;

12. Громадяни з метою відвідування кладовищ;

13. Люди, які переїжджають на медичне лікування;

14. Представники громадських організацій для відвідування освітніх програм, семінарів, лекцій і т.д .;

15. Люди, що займаються міжнародними виставками, які беруть участь в різних заходах, конференціях і т.д .;

16. Представники релігійних громад;

17. Учасники програм по прикордонному співробітництву.

Здійснення оплати, для того щоб отримати шенгенську візу, залежить від деяких факторів. Термін отримання даного документа може бути, як загальним, так і прискореним.
За прискорену процедуру оформлення необхідно заплатити додаткову ціну. Також необхідно буде заплатити уповноваженим посольств, які виступають в якості посередників. Варто зазначити, що існує ряд факторів, які звільняють від оплати за шенгенську візу, тому дану інформацію найкраще уточнити безпосередньо в організації, яка буде займати оформленням.

Загальним термін, за який шенгенська віза може бути оформлена, складає період в 10 календарних днів. Прискорена процедура скорочує його до трьох днів. Але для того щоб звернутися з таким проханням у візовій центр, необхідно мати на це реальні підстави, які можуть бути розцінені працівниками служби, як досить важливі.

Є деякі особливості в’їзду в Шенгенську зону, про які необхідно знати, щоб не порушити закон. Деякі нюанси виникають з перетином державного кордону Андорри. Це пов’язано з тим, що дана країна не підписувала угоду, а автоматично вступила в Шенген разом з Іспанією.
Саме тому в’їзд в неї автоматично вважається виїздом із зони. Разом шенгенською візою при цьому варто подбати і про виїзних документах

Такі країни, як Великобританія і Ірландія не надто давно приєдналися до Шенгену, тому на їх межі все ще відбувається посилений паспортний контроль, до чого потрібно бути готовим.
Шенгенська віза при цьому грає тільки роль спрощує фактора процедури перевірки.

Варто відзначити також, що далеко не всі країни Європейського союзу входять в Шенгенську зону. Це стосується, наприклад, Болгарії і Румунії. Через деякій політичної невизначеності все ще закритим є Кіпр. Хорватія є країною, яка офіційно не входить в зону, але в’їзд в неї дозволений з шенгенською візою.

Незважаючи на всі нюанси оформлення, шенгенську візу можна отримати цілком реально і швидко. Дерзайте і нехай удача Вам посміхнеться.

Смотрите также

Как продлить шенген визу не выезжая из Польши

Как продлить шенген визу не выезжая из Польши

Продление Шенгенской и польской национальной визы без выезда из Польши Оформленная ранее виза имеет свои …