Домой / Виза / Процедура оформлення робочої візи може змінитись.

Процедура оформлення робочої візи може змінитись.

Процедура оформлення робочої візи може змінитись.

Правила оформлення робочої візи змінюватися в 2017 році. Скільки коштує оформлення робочої візи до Польщі, як її отримати? Як зміниться процедура отримання дозволу на роботу в Польщі? Процедура оформлення робочої візи в Польщу.

Експертне співтовариство відзначає, що в зв’язку з майбутніми змінами в законодавстві ЄС, поляки активно переглядають процедуру отримання іноземцями робочих віз. До недавніх пір всі сторони — підприємців та працівників влаштовувала діюча система. Робоча віза по ній вже оформлялася протягом 10 років. Тепер ситуація почала змінюватися докорінно.

 

Нагадаємо, що в країні діяло положення, згідно з яким наявність робочої візи дозволяло офіційно працювати в Польщі впродовж півроку. Що цікаво, для цього не потрібно було отримувати будь-які дозволи у офіційних властей.

Цілком достатньо було роботодавцю надати заяву стандартної форми. Проблема вирішувалася швидко, проходити більш складну процедуру оформлення дозволу на працевлаштування зовсім не було потрібно.

Використовувана подібним чином робоча віза розглядалася як тимчасове рішення проблеми.

Але, як відомо, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове явище. Більше 10 років сотні тисяч людей працевлаштувалися в Польщі на підставі стандартного наказу. Такий стан речей перестало влаштовувати Міністерство юстиції, яке прийняло рішення про більш чіткої організації дозвільної системи.

Тепер цей наказ стане чітко прописаним законом, в якому будуть строго регламентовані всі кроки, робоча віза дозволить досить швидко влаштуватися на роботу. Звичайно ж, оформлення трудових відносин у вигляді законодавчого акту захищає українців, які отримали робочі візи. Але так чи все добре і безхмарно буде на ринку праці?

Давайте подивимося приховані недоліки такого рішення.

Перш за все, відзначимо значні обмеження по колу юридичних осіб, яким буде дозволено займатися процесом оформлення спрощених заяв. Крім того, роботодавців перевірятимуть на історію їх взаємин з законом. Співробітники дозвільної системи перевірять сплату соціальних внесків та інших обов’язкових платежів. В кінцевому рахунку, виявлені найменші порушення законодавства роботодавця в минулому, можуть послужити причиною відмови при оформленні по робочій візі українців в компанії.

Тепер робоча віза «на руках» іноземного працівника виключає безкоштовне оформлення, роботодавцю доведеться викласти 30 злотих за оформлення пакету документів.

Таким чином, не можна однозначно сказати — хороший чи поганий новий Закон.

З одного боку, він полегшує життя великим фірмам, які постійно користуються послугами іноземних співробітників. З іншого — обмеження кола компаній, для яких залишиться доступною дешева робоча сила, змусить багатьох підприємців наймати українських фахівців нелегально. Відзначимо, що в такому випадку, робоча віза перестане бути гарантом стабільності. Справа в тому, що невеликий комерсант не стане витрачати час, кошти на оформлення всіх бюрократичних формальностей. Йому буде значно простіше нелегально найняти співробітника. Приблизно через півроку дії Закону стануть зрозумілі повністю його переваги, недоліки. Цілком можливо, що він піддасться корекції.

Смотрите также

Приглашение на год от воеводы (Zezwolenie na prace)

Приглашение на год от воеводы Воеводское приглашение — это Zezwolenie na prace которое дает право …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *