Домой / Виза / Послы Европейского союза проголосовали за отмену шенгенских виз для граждан Украины

Послы Европейского союза проголосовали за отмену шенгенских виз для граждан Украины

Граждане Украины смогут ездить в государства-участники Шенгенско зоны.  После отмены визового режима с Европейским союзом граждане Украины смогут посетить без виз 30 стран Европейского союза. Послы Европейского союза проголосовали за отмену шенгенских виз для граждан Украины.

Посли Європейського союзу проголосували за скасування шенгенських віз для громадян Украіни.

Посли Європейського союзу, схвалили скасування шенгенських віз, для громадян України, проголосувавши за відповідне рішення 26 квітня 2017 року, на засіданні Комітету постійних представників. Засідання проходило в рамках програми візової лібералізації між Європейським союзом і Україною, щодо виконання якої, шенгенська віза буде скасована для громадян України, які прямують до Європи в туристичних і комерційних цілях, на строк не перевищує 90 днів в півріччі.  Отмена шенгенских виз для граждан Украины

За повідомленнями кореспондента з Брюсселя, Рікарда Йозвяк, наступним етапом стане прийняття відповідного рішення на рівні міністрів Європейського союзу, розгляд якого вже заплановано на 11 травня 2017 року. У разі прийняття позитивного рішення про скасування шенгенських віз для українців, відповідний документ необхідно буде опублікувати в Офіційному журналі Європейського союзу. Варто відзначити, що рішення вступають в силу після закінчення 20 днів з моменту публікації. Таким чином, неважко вирахувати, що 11 червня 2017 року, шенгенська віза для громадян України вже не буде потрібно при короткострокових подорожах до країн Шенгенської угоди, і вже цього літа тисячі українців зможуть перевірити цей механізм в дії.

Незважаючи на відсутність необхідності оформляти шенгенську візу, при перетині кордону з Європейським союзом, як і раніше необхідно буде мати при собі документи, що підтверджують мету поїздки, поліс медичного страхування, грін-карту, якщо подорожуєте на автомобілі, оплачену бронь готелю, а також підтвердження платоспроможності , для покриття витрат, пов’язаних з поїздкою в ЄС. Але як показує практика тих країн, які раніше отримали безвізовий режим, кількість документів, які можуть зажадати прикордонні служби, при мінімальній кількості порушень громадянами правил в’їзду, будуть скорочуватися. Також необхідно врахувати, що власникам закордонних паспортів, в яких відсутні біометричні дані, доведеться оформляти шенгенську візу.

Важливим моментом є і той факт, що для влаштування на роботу, отримання освіти і перебування в країнах шенгенської зони більше 90 днів в півріччі, необхідно буде оформляти візу відповідної категорії і типу. Оформлення візи, також буде потрібно бажаючим відвідати Великобританію. За дотриманням правил візової лібералізації, стежитимуть прикордонні служби, які, з 7 квітня 2017 року, перейшли на посилений режим чергування на внутрішніх кордонах країн Європи.

Як уже повідомили в Міністерстві закордонних справ України, в разі скасування короткострокових віз, через ЗМІ, будуть додатково роз’яснювати основні правові аспекти дії безвізового режиму, з метою мінімізувати кількість порушень, через які порушникам може бути заборонений в’їзд в Європейські країни, а до самого державі застосований механізм припинення безвізового режиму. Але як показує статистика на прикладі Грузії та Молдови, які раніше за Україну, приєдналися до безвізового угодою, порушення міграційного законодавства носять скоріше індивідуальний, а не масовий характер.

О программе Константин - визовый специалист

Смотрите также

Изменения в условиях страхования для визы.

Изменения в условиях страхования для Польской визы. Изменения в условиях страхования были внесены в правила …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *