Домой / Виза / Названа нова дата скасування шенгенських віз для громадян України

Названа нова дата скасування шенгенських віз для громадян України

Названа нова дата скасування шенгенських віз для громадян України

Названа нова дата скасування шенгенських віз для громадян України. Зовсім недавно стала відома нова дата підписання документів, завдяки яким шенгенська віза буде скасована. Голосування Європарламенту щодо скасування віз для України відбувся.

Зовсім недавно стала відома нова дата підписання документів, завдяки яким шенгенська віза буде скасована.

Рада ЄС займеться розглядом питання 11 травня, саме тоді в цей повноважний орган будуть передані відповідні папери. Сказати відверто — ніяких неприємних сюрпризів українцям чекати не варто. Має бути чисто формальне підписання дозвільного пакету документів черговим органом ЄС.

Попередньо, 26 квітня, питання буде розглядатися комітетом постпредів ЄС. За заявою високопоставленого представника МЗС України Вадима Пристайко, проблема шенгенських віз буде також розглянута чисто формально. Поточні заходи спрямовані на те, щоб повністю була дотримана буква закону. Після розгляду, схвалення постпредами, питання розглядатиме Радою ЄС.

За твердженнями українського дипломата, процес буде відбуватися таким чином. Десь 11 травня пакет документів, в якому шенгенська віза підлягає скасуванню, буде розглядатися Радою ЄС. Максимальні терміни бюрократичної процедури можуть становити тиждень. Таким чином, 18 травня можна вважати останнім днем, коли варто чекати підписання. Цілком ймовірно, що це станеться на кілька днів раніше.

Після підписання, шенгенську візу все одно буде потрібно оформляти особам, які подорожують в кінці травня-початку червня в Європу.

Справа в тому, що законодавчий акт не вступає в дію моментально. Спочатку походить кілька днів до дня публікації в офіційному виданні органів законодавчої влади. Після публікації рішення повинно пройти 20 днів до моменту, коли громадяни України зможуть вільно перетинати західний кордон без необхідності оформлення шенгенських віз. Приблизно можна підрахувати, що максимум з другої половини червня громадяни країни отримають можливість абсолютно вільно пересуватися через кордон ЄС. Звичайно ж, при наявності відповідних документів.

Слід нагадати, що шенгенська віза не потрібна тільки при наявності біометричних паспортів.

Володарям виїзних паспортів старого зразка доведеться як раніше оформляти дозволи в посольствах і консульських службах. На сьогоднішній день відзначається збільшення числа громадян, які бажають отримати паспорти нового зразка. На думку керівництва МВС, такі паспорти до кінця року можуть отримати до 1 500 000 громадян країни.

Кілька слів потрібно сказати про те, що шенгенська віза зовсім не дає право на постійне проживання в державах ЄС. Також не можна буде влаштуватися легально на роботу. Фактично, цей документ передбачає використання тільки в туристичних цілях. Є також певні обмеження щодо термінів перебування. Не можна знаходиться більше трьох місяців протягом півріччя в зоні ЄС. Ви можете за цей період часу зробити десяток короткострокових поїздок або одну довгострокову — в будь-якому випадку, обмеження по допустимому терміну перебування діють однаково.

До речі, наявність біометричних документів зовсім не гарантує вам вільний в’їзд до Європи.

Прикордонники можуть зажадати у вас папери, що підтверджують наміри повернутися на батьківщину.

Це може бути зворотний квиток, бажано мати на руках готельну бронь або запрошення від друзів, родичів у яких плануєте зупинитися.

Скасування шенгенської візи не скасовує вимоги, які були до в’їжджають раніше. Це в рівній мірі стосується медичної страховки, страхувати необхідно автотранспорт, якщо ви пересуваєтеся на машині. Що стосується даних статистики, то вони цілком втішні, не обіцяють неприємних сюрпризів. Судити можна з досвіду Грузії, 7 000 громадян якої в перший тиждень скористалися можливістю вільного переміщення. З них до країн Євросоюзу не пропустили тільки 3 людини.

Смотрите также

Приглашение на год от воеводы (Zezwolenie na prace)

Приглашение на год от воеводы Воеводское приглашение — это Zezwolenie na prace которое дает право …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *