Домой / Виза / Громадяни України масово оформляють робочі візи
Громадяни України масово оформляють робочі візи

Громадяни України масово оформляють робочі візи, з метою працевлаштування в Польщі.

Польща дійсно спростила працевлаштування, введено нові правила працевлаштування в Польщі для українців. Оформлення робочої візи в Польшу.

На думку експертів, що оцінюють польський ринок праці, 2018 рік наочно показав вектори перспектив розвитку.

Як і раніше значна частина громадян Польщі прагне виїхати в інші країни ЄС для працевлаштування, розраховуючи на більш вигідні умови. Жителям сусідніх держав на сході робоча віза видавалася рекордну кількість разів — 1 500 000 осіб в’їхали в країну для офіційного працевлаштування. Відзначено рекордне зростання, в порівнянні з попереднім роком, за цими показниками. Робочою візою скористалося на третину більше людей, ніж в попередньому, 2017 році.

Не будемо також забувати, що незважаючи на серйозні штрафні санкції, в Польщі залишається розвинений тіньовий ринок праці. Чи не кожним може бути отримана робоча віза, в силу різних причин. Деякі роботодавці вважають за краще користуватися послугами нелегальних працівників, економлячи фонд заробітної плати, податки. Точно оцінити масштаб проблеми складно, але вона реально існує. Спрощене оформлення документів для трудівників з України здатне завдати значного удару по нелегальному сегменту ринку.

Українці і ВВП Польщі

Українці грають досить серйозну роль у формуванні ВВП країни. Основний потік робочої сили спостерігається саме з цієї країни. Про це красномовно свідчать цифри про трудових мігрантів з інших сусідніх держав.

Із загальної кількості приїжджих на ринку праці в Польщі білоруси становили лише 3.5%, молдаван приїхало ще менше — 2.3%. Такі дані до числа робочих віз, виданих в минулому році, видали офіційні інстанції, контролюючі міграційний потік.

Багато приїжджих скористалися можливістю отримання документів, що дозволяють постійно проживати в Польщі. Минулий рік побив усі рекорди, Варшава «дала добро» на постійне проживання 123 000 чоловік. Характерною особливістю можна вважати той факт, що 83% таких паперів отримані вихідцями з України. Незначна кількість молдаван і білорусів в загальному потоці трудових мігрантів пояснюється більш благополучною ситуацією в державах. З цих місць за робочою візою звертаються значно рідше, маючи можливість отримати гідне місце у себе вдома.

Цікаво подивитися на працевлаштування українців за секторами економіки. Якщо 7-8 років основна їх частина працювала на фермах, зведенні житлових багатоповерхівок, офісних центрів, то тепер ситуація кардинально змінилася. Сьогодні робоча віза видається досвідченим інженерам і менеджерам, IT-фахівцям, технологам і медикам. Зріс обсяг кваліфікованих кадрів, затребуваних в Варшаві.

Звичайно ж, це не говорить про те, що зникла потреба в будівельниках, які займаються збиранням на конвеєрах і обслуговуючому персоналі.

Робочі спеціальності все так же домінують у списку затребуваних. Просто, стала добре помітна тенденція, яка свідчить про переломний момент на ринку праці. На думку аналітиків, щорічно буде зростати відсоток трудових мігрантів, яким буде видаватися робоча віза для працевлаштування в інноваційних секторах економіки.

Поляки мають намір серйозні боротися за українських фахівців, після скасування візового режиму з країнами ЄС. Цілком можливо, що багато українців віддадуть перевагу більш високооплачувану роботу в країнах Європи. Керівництво країни, різні громадські організації докладають максимум зусиль для створення комфортних умов для мігрантів. Красномовним свідченням можна вважати розробку мобільного додатку для трудових мігрантів. У ньому можна дізнатися стан ринку праці, оцінити алгоритм роботи соціальних служб, медичних установ

Смотрите также

Программа Au-pair в Германии

Программа Au-pair в Германии

Программа Au-pair в Германии Программа Au-pair в Германии — путешествия, изучение иностранных языков и ценный опыт – …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о