Нові правила отримання візи в Польщу з 01.12.2020
Польський Сейм проголосував за затвердження поправок до закону, що описує питання в’їзду і перебування іноземців. Цей акт успішно подолав усі бюрократичні інстанції і почне діяти з першого грудня поточного року.
Чим викликана необхідність введення поправок?
Надійшли офіційні відомості про двох причинах для внесення змін. Це пристосування внутрішньої системи законів під виправлений міграційний кодекс Євросоюзу і внесення поправок за програмою «Віза Вейвер». Вона являє полякам можливість здійснювати безвізові турпоїздки в Америку.
Є думка, що інші поправки були потрібні заради спрощення доступу мігрантів до польських робочих місць. Отже, прийшов час уважно вивчити кожен пункт оновленого закону.
Схвалено: час видачі візи
Відтепер час для відкриття польської візи зафіксовано на рівні закону. У стандартному режимі на це відводиться п’ятнадцять днів. У деяких нетипових випадках можливе продовження розгляду заявки до двох місяців.
Тепер розгляд документів в консульстві може бути до 60 днів!
Але в основному 10-12 днів розгляд документів, раніше максимальний термін був 30 днів, тепер 60 днів.
Схвалено: місце і час подачі заявки на отримання візи
Продовжено термін направлення заявки на отримання польської візи типу Д. Перш здавати документи дозволялося не раніше, ніж за 3 місяці. Відтепер цей період продовжено до шести місяців. Причому, якщо раніше подача здійснювалася лише за місцем прописки, то згідно з новою редакцією дозволяється здавати документи фактично де завгодно, якщо переїзд в дану місцевість стався легально.
Чи не схвалено: видача дозволів на роботу старостами
Ще в 2020 році було заплановано передати повноваження з видачі дозволів з воєводських органів в повіти. Сенс був зрозумілий: якщо вже старости благополучно оформляли освядчення і засвядчення, то зможуть видавати і дозволу вести трудову діяльність.
Що стосується віз для біженців
Дані поправки знімають обмеження, що стосувалися видачі власникам таких віз дозволу працювати. В даний час дискусія ведеться щодо того, щоб скасувати необхідність отримувати дозволи для тих, хто має гуманітарну візу. Однак, якщо таке нововведення з’явиться, то не згідно із законом про іноземців, а завдяки особливому постановою Міністерства з питань праці.
Схвалено: нововведення в анкету на отримання візи
У анкету будуть включені додаткові розділи, а які саме, поки невідомо. Нововведення торкнуться і зразків допоміжних бланків, в тому числі відмовного рішення по візі, відмовного бланка з приводу апеляції. Час для направлення візової апеляції збільшиться з тижня до двох.
Схвалено: підвищення консульської мита
Консульський збір за візами шенгенської типу буде підвищено з тридцяти п’яти до сорока євро . Причому це торкнеться всіх випадків, що передбачають обов’язкову оплату збору.
Що стосується національних віз, то підвищення поки що торкнеться лише віз, які були видані по всіляких гуманітарних міркувань, у тому числі біженцям. Їх вартість виросте з шістдесяти до вісімдесяти євро.
Схвалено: страхові компанії і терміни страховок
Це нововведення звичайно не потішить тих, хто зібрався в Польщу, щоб там трохи підзаробити. Відтепер страховка потрібна в будь-якому випадку, включаючи отримання поліса NFZ, який стовідсотково необхідний при легальному працевлаштуванні.
Чи буде змінений список акредитованих страхових компаній . Так само важливо знати що тепер потрібно купувати страховку для візи і для безвіза на весь термін поїздки! Навіть якщо вас буде страхувати роботодавець.
Раніше дозволялося при оформленні воєводської візи купувати страховку на менший термін, до прикладу не на рік а на місяць, тепер страховка потрібна саме на рік.
Схвалено: відсутність судимості у державних службовців
Ретельнішого контролю, включаючи наявність в біографії тих чи інших злочинів, будуть піддаватися як начальники всіляких відомств, які отримали доступ до засекречених відомостей, так і всі, хто працюють в подібних організаціях.
питання
Підкажіть, безвіз закінчується 31 січня їду в Україну, хочу оформити візу, підкажіть коли я можу в’їхати до Польщі назад, чи є якийсь коридор …
Можна в’їхати коли дадуть візу але потрібно враховувати що вам обріжуть візу і ви НЕ отримаєте повні 180 днів у вас заберуть безвіз, якщо на те пішло то краще на карту
Вітання. Чому б просто не податися на карту побуту?
Звичайно, я не знаю обставин, але на мою думку це простіше ніж так як ви описали вище. Якщо що НЕ бийте.
Або сидиш 3 місяці, а потім Відкриваєш піврічну візу, або по приїзду робиш візу але тільки на 3 міс.
Але віза буде тільки на 3 місяці, якщо відразу подавати
Не менше 91 дня треба для відкриття візи.
можна і на карту побиту податися, щоб залишитися для працювати зараз, але якщо треба виїхати додому, то можна і візу навіть з 91 днем і потім податися на карту, можна і воевуду замовити або сезонне запрошення і по ньому сезонну візу.
неправильно прочитав, думав одним місцем.
потер попереднє повідомлення.
воевуду і сезонну візу роби для них коридорів немає.
Виїзд з України в Польщу
Доброго дня. Які документи потрібно для виїзду в Польщу (14.01.2021р.) По безвізу (біометрія)
Запрошення, страховка, адреса обсервації
І номер телефону, бажано польський
З українським номером теж ніяких проблем. Польський придбав вже коли карантин закінчився. На кордоні залишали український і кварантана була до нього прив’язана. Кожен день приходило по одному завданню. Поліція жодного разу не приїжджала
Із запрошенням без проблем. Я на руках маю легальну Умову про працю
Умова про працю не дає права на перетин кордону … Тільки освядчення
Потрібно запрошення, Умова про працю не є підставою для в’їзду
Із запрошенням на 3 місяці по біометрії можна їхати?
можна, можливо!
спасибі
Із запрошенням на 3 місяці і біопаспортом можна їхати?
так
Зрозуміло всім спасибі.
гроші не забудь
закінчується віза
Якщо у мене піврічна віза скінчиться через місяць, чи можу я ще залишитися?
Вибачте напевно вже НЕ перший раз цю тему запитують
ні не перший. Задати питання в пошуковику — це для слабаків !!!
Можеш залишитися в закінчення карантину.
можете
нічого) всі питають) можете залишитися в закінчення Пандемії і +30 днів
можете
Щодо питання продовження, польських робочих віз категорії D, та карт побиту, так перебування продовжено ще 31(!!!) Березня викладаю фото законодавчого акту, а також ссилку по якій можна перейти щоб повністю ознайомитись з документом, по питанню продовження нас цікавить артикул(стаття) 15zd.
Ось тільки роботодавці твердять зовсім інше, а доводити їм щось марно. Відповідь одна — подаватися на карту. Ще типу мені говорили можна залишитися, але для цього треба воевуду зробити і працювати по невикористаної біометрії після візи. Тут я взагалі приколу не зрозумів. Як я знаю, продовжується освячення, тоді навіщо фіг воевуда?! Хрін їх зрозумієш.
Або не в курсі або говорять те що їм вигідно. У будь-якому випадку сприймати людину на роботу на тих або Інших умовах і документах, вирішує роботодавець.
Хто знає чи впустить пограничник в Польщу по біометрії, з запрошенням на роботу, якщо я вже по цьому запрошені вїзжав і відбув 90 днів….після НР хочу їхати і прид’явити його там залишиться буквально 10 днів до закінчення. Хочу зіслатись на те, що мені виготовять нове за час проходженя обсервації.
А як ви збираєтеся перетнути кордон з одним тільки запрошенням? 🙂 адже безвіз у вас вже закінчився і тепер коридор 90 днів.
Зробіть нове запрошення і не морочтесь, якщо не пропустять дорожче обійдеться і по часу і по грошах , «скупий платить двічі» до вас не відноситься, просто до слова.
Не пустят.
Коридору не буде, коли безвіз появиться ще залишиться 10 днів в запрошені на роботу. І хочу знати чи впустять?
Ні.
Не впустят.
Те що вони тобі зроблять нове запрошення, нічого не дасть. Без візи знаходиться в Польщі можна тільки 90 днів. Відповідь: не впустять
залишитися працювати
Заїхати з запрошенням, страховкою але по біометрії без візи. Підкажіть шляхи що б залишитися працювати легально після 90 днів. спасибі
Карта побиту, але треба щоб при подачі на неї залишалося хоча б 2 тижні безвіза
Не важливо коли дадуть відповідь, головне встигнути подати а там хоч годину чекай і я легально можу працювати. Буде папір що чекаю я правильно зрозумів?
так
Зібрати пакет документів і подати на карту побиту
Виїхати і заїхати через 90 днів
А легальних варіантів працювати залишитися щоб без депорту немає?
На карту подаються тільки якщо з візою заїхали?
За біо можна, але на хорошу вакансію навряд чи погодяться тебе брати, а на пекельну працю з руками і ногами заберуть)))
Зварювальник мить маг напівавтомат
Так це дуже хороша спеціальність, але щоб податися на карту немає різниці на який ти роботі, на візі або на безвізе, головне щоб хтось допоміг правильно зібрати всі документи і встигнути податися до закінчення днів безвіза
У мене така ж проблема, залишився місяць безвіза, але на цій роботі не хочу подаватися на карту, якби можна було податися на карту від цієї роботи, але безболісно в січні перейти на іншу роботу, я б карту робив, може хтось в цьому питанні шарить?
Дякую зрозумів
Після біометрії 84 дні. Коли можна робити візу
Піврічну відразу можете робити
Підскажіть будь ласка я уже получила візу і куратору все передала а вона не дзвонить і нічого не говорить де буду проходити карантин.Підскажіть довго чикати на адресу?Дякую зараннє.
На Фейсбуці знайди це агенство і дзвони за номерами.
Чекайте або забити і поїхати на іншу роботу.
Пробуйте списатися з куратором, щоб ви їхали самі.
Пройдете раніше обсервацію, раніше групи вийдете на роботу.
Ну або якщо прям так пече, то їдьте, а на карантині шукайте нову роботу.
Групою .. мда, вас обдеруть на гроші максимально. Зараз вже групою їхати не актуально (дорого).
Простіше добиратися самому.
В якому місті взагалі збираєтеся працювати?
Варшава.
У вас обсервация безкоштовна?
Так.
Тим більше з 23 грудня по 3 січня. Будете сидіти вдома.
Впринципі, більш менш зарплату ви отримаєте аж у лютому, так що раджу взяти з собою грошей якомога більше.
Дата розгляду призначена на 30.11.Документи консульство передало нові повідомлення електронної пошти 26.11.Что це значить? І де можна перевірити статус відмова або отримання візи.
Статус на пошті тільки.
Дякую.
Просто вже відкрили візу, чекайте завтра паспорт.
Дякую.
Дочекайтеся документи і все буде ясно.
Дякую! Це і так зрозуміло.
Всім добрий вечір!
Підкажіть якщо, хто знає. При перетині кордону в Польщу які потрібні документи, щоб підтвердити адресу де будеш проходити карантин. Оригінал умів мешкання або можна просто адреса сказати. Заздалегідь всім СПАСИБО !!!
Тут раніше писали, що на кордоні треба заповнити бланк, де вказано точну адресу обсервації. Доводити нічого не потрібно.
Дякую.
Віддати папір … на якій залиште свій E обсервації і моб.телефон !!!
Адреси просто, там Бланк дадуть, номер телефону, місто, воєвудства, індекс, коротше точна інформація.
Дякую.
Дадуть маленьку анкету, її потрібно заповнити та все.
Дякую.
У Польщі ніби як є такий закон, що якщо ти збираєшся перебувати тут більше 30 днів, то ти повинен десь зареєструвати своє місце проживання … А я приїхала і зупинилася у подруг на пару місяців — як мені пройти цю реєстрацію? Явно ж через мене вони не будуть перепідписувати договір оренди … І що буде, якщо просто жити у них без реєстрації?
Це не Росія, де потрібна тимчасова реєстрація.
Шкода на вокзалах в Польщі ганяють дрімаючих громадян, починаєш встромляти, відразу будить охорона вокзалу.
Це цілковитий маразм. Якщо Вам дозволяє віза або безвіз (із запрошенням) можете вільно перебувати тут без всяких реєстрацій.
+ Я про те ж і пишу.
І можна навіть виїхати на цьому всім, якщо надають житло яких — то злотих 250 б доплачували до ЗП.
Спасибі, заспокоїли.
А які документи Ви малі при собі при перетіні кордону?
Освядченіе (запрошення на роботу) і закордонний.
Чесно, перший раз чую, что нужно обовязково реєструватісь. Прописка потрібна при подачі на карту побуту.
Нічого страшного. Ні все нормально. Можете просто від самого агенства від якого ви працюєте. Пояснити ситуацію, але не в точності що ви будете жити у подруг. Щоб вони вас вписали на хостел, природно ви там жити не будете, а вам ще за це і доплачувати будуть.
А якщо хостел навіть не пропонували?
А ну, повинні. У вас що з самого початку не було розмови за житло, надають, доплачувати і т.д?
Можливо, знайдуться люди, что більш конкретно допоможуть з інформацією Вам, бо я не маю точної.
Куди ці дівчата вічно їдуть, ото так вас і нехай ..
Нічого страшного, можете спокійно жити у подруг, тільки ж чіііі Бо комуналка йде на кількість людей зазначених в договорі.
Я в шоці ,, що це за запрошення ?, нас всю дорогу вели по телефону, переживали, потім зустріли в 2 ночі, поселили до ранку потім вибирали що до чого, а у вас як щось не серйозному.
Привіт всім. Чули, що з 1.12.20 прийняли закон що візу можна подавати за місцем фактичного проживання, а не за пропискою. Це супер, якщо мені зручно подавати в Києві, а не їхати до Харкова (куди дуже незручно добиратися).
Можете податі з будь-якого міста.
Проблем немає, сам подавався ні з місця прописки.
Тільки через нову пошту.
там ніби про легальне перебування йдеться. але \ так розумію, що механізм ще не розроблений. тому я б не поспішала б
Я так розумію що якщо прописан у Львові а проживаєш в Дніпрі то документи на візу можна подати в візовий центр в Дніпрі,?