Різниця між польською національною і шенгенською візою
5/5 - (7 голосов)
Різниця між польською національною і шенгенською візою

Національна і шенгенська віза — мабуть, кожен знає ці назви віз. Але не всі знають, які в них відмінності. Давайте розглянемо це питання у всіх його аспектах — ми надамо довідковий матеріал в доступному форматі, щоб кожен міг в будь-який час дізнатися, чи знайти відмінності між цими документами.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Головні відмінності
Основні терміни і опис
Різниця в тривалості перебування
Мета перебування в Польщі
Скільки коштує віза
Де дійсна віза
Скільки разів можна в’їжджати /виїжджати
Коридори
Візи двох типів
Шенгенська-робоча
Ділова робоча
Підсумки

 Різниця між національною і шенгенською візою

Різниця між національною і шенгенською візою — головні відмінності


Щоб дізнатися офіційно базові відмінності між цими типами віз, існує два шляхи: або заходьте на офіційний сайт посольства, або безпосередньо самі звертаєтеся до них із запитом. В основному, транслюється тільки одна офіційна відмінність — дозволена тривалість перебування. Але при спробі отримання дозволу виникає так багато різних особливостей, що перелік відмінностей значно збільшується.

Основні терміни і опис

ТИПЫ ПОЛЬСКИХ ВИЗ. ИХ ОСОБЕННОСТИ И ОТЛИЧИЯТИПЫ ПОЛЬСКИХ ВИЗ. ИХ ОСОБЕННОСТИ И ОТЛИЧИЯ

Просто запам’ятайте термінологію. Кожен тип візи позначається латинською буквою:

 • Віза «С» — це документ, так званий Шенгенська віза;
 • Віза «Д» — це національна віза.


Після літери знаходиться цифровий знак, який вказує мету відвідування країни.

Різниця між національною і шенгенською візою — різниця в тривалості перебування

 Різниця між національною і шенгенською візою - різниця в тривалості перебування

Саме про цю різницю заявляють фахівці з офіційних установ. Таким чином, заявлено, що: Шенгенська віза або безвізовий режим можуть застосовуватися для проживання іноземних громадян в РП на максимальний термін в 90 днів протягом півроку за умови дотримання відповідних угод між країнами. Якщо мета вашого візиту передбачає перебування в РП більше 3 місяців, вам слід брати національну візу. Найчастіше , це все заяви. Але на сравді —  все не так просто.

Мета перебування в Польщі

Раніше мета поїздки передбачала відкриття візи: шенгенська віза використовувався в туристичних цілях, для сезонного шопінгу. Національна віза служила для офіційного влаштування на роботу, навчання, проходження лікування. Міграція поляків в заможніші країни, брак робочої сили, яка повинна бути охоплена працевлаштуванням іноземців, надали широкі перспективи для в’їзду в Польщу.

На сьогодні мета перебування не настільки очевидна і може частково збігатися. Грубо кажучи, щоб працювати в РП, вам необхідні:

 • легальне перебування;
 • офіційний дозвіл на роботу.


У той же час, мета перебування в країні (мета видачі візи) відходить на другий план. Ви можете приїхати для вивчення мови на курсах, але на місці отримуєте дозвіл і працюєте без проблем. Є багато можливостей. Але не спокушайтеся на рахунок інших країн європейського союзу. Ця спрощена практика працює лише в Польщі. На практиці шенгенські візи в основному так і видаються для туристичних цілей, а національні візи покривають роботу, навчання, лікування.

Скільки коштує віза

Скільки коштує віза

Щоб розуміти ціноутворення, загальна вартість візи складається з декількох компонентів:

 • Консульський збір.
 • Сервісний збір.
 • Розширені послуги.

Додаткові послуги (заповнення анкети, фотографії, копії, кур’єрська доставка паспорта з візою до дому) є добровільними і пропонуються за бажанням заявника. В основному, до цих послуг вдаються при першому оформленні візи. Далі все йде по накатаній, самостійно.

Сервісний збір буде оплачений, якщо ви скористаєтеся послугами так званих візових центрів або ППВА. Вони допомагають швидко відкривати візи для Польщі. Вони співпрацюють за контрактами з Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Консульський збір — це обов’язковий збір для перевірки віз співробітниками посольства. Якщо ви звернетеся в ППВА, вам потрібно буде заплатити за їхні послуги і консульський збір. Якщо ви подаєте заяву на візу у візовому відділі посольства /консульства, ви можете проплатити консульські збори самостійно.

На розмір платежу впливає країна, в якій ви оформляєте, і тип необхідної візи.

Для шенгенської візи:

 • Україна: € 35 (звичайний режим), € 70 (прискорений режим);
 • Росія: € 35 (звичайний режим), € 70 (прискорений режим);
 • Білорусь: € 60 тільки звичайний режим

Щодо безвізового режиму оплата не потрібна. Рішення про в’їзд приймається безпосередньо на кордоні. Однак в цій області заплановані деякі зміни.

Національна віза

 • Україна: € 0 (звичайний режим), € 30 (прискорений режим);
 • Росія: € 20 (звичайний режим), немає (прискорений режим);
 • Білорусь: € 60 тільки звичайний режим


Зверніть увагу: згідно з міждержавними угодами, видача національних віз до Республіки Польща є безкоштовною для українців. Це не усуває необхідність оплати послуг ППВА.

Де дійсна віза

 Де дійсна віза

Це, мабуть, найлегше питання. Шенгенська віза поширюється на всі країни Шенгеской зони для знаходження за принципом 90/180. Національна — протягом всього терміну дозволяє працювати лише в тій країні, на яку була видана віза. Проте, нац. віза дозволяє, незалежно від терміну дії, перебувати туристам в інших країнах ЄС до 3 місяців за півроку.

Скільки разів можна в’їжджати / виїжджати

Скільки разів можна в'їжджати /виїжджати

Якщо ви мандрівник-початківець, то зверніть увагу:

Шенгенська віза буває наступна:

 • одноразово. Це означає, що ви можете залишатися протягом певного періоду в країнах Шенгенської угоди, при цьому перетнути кордон можливо лише одного разу.
 • Для багаторазового перетину. Практично не використовується, але все ще присутня. Кількість в’їздів одразу встановлено. Одним із прикладів є дворазова віза.
 • Мультивіза. Ви можете, хоч кожен день перетинати кордон країни.


Якщо говорити про національну візу, то вона не обмежує кількість перетинів кордону.

Різниця між національною і шенгенською візою, коридори

Досить складне питання, яке часто плутає навіть досвідчених мандрівників. За шенгенською візою або безвізового режиму коридор виглядає як 90/180, тобто перебування в Шенгенській зоні має в кожні шість місяців не перевищувати 90 днів. Обидві ці візи розраховані на короткострокове перебування іноземного громадянина в країні. Їх коридори підраховуються таким же чином. Тобто, після того, як ви побували в країні по безвізу, ви не можете знову приїхати по шенгенській візі і навпаки, без дотримання коридорів.

 Різниця між національною і шенгенською візою, коридори

З приводу коридорів національних віз, то тут трохи складніше. Найбільш часті варіанти:

 • Воєводська — віза зручна тим, що не має коридорів і обмежень. Вона відкривається в будь-який момент незалежно від наявності інших віз;
 • Робоча віза (D05A) — коридор існує в форматі 180/360, тобто ви можете залишатися до шести місяців протягом року.
 • Сезонна (D05B) — має коридор 270/360. Тобто 9 місяців в році ви можете перебувати на роботі в Польщі.

На сьогоднішній момент в Польщі обговорюється питання перегляду коридорів для іноземців. Проте, поки в силі ці стандарти.

Коридори двох різних віз враховуються окремо. Але бувають випадки, коли діє коридор одного типу, але можна отримати візу іншого типу. Головне, щоб у вас були вагомі причини.

Візи двох типів


Бувають випадки, коли для однієї і тієї ж мети можуть бути відкриті візи різного типу.

Шенгенська-робоча


З такою візою ви можете працювати у всіх країнах ЄС, особливо це необхідно, якщо потрібні постійні переміщення. Наприклад, їх відкривають міжнародні водії, водії автобусних ліній, далекобійники.

Ділова робоча

Така віза відкривається для наступних випадків:

 • Для ведення бізнесу на території ЄС можна відкрити шенгенську мультивізу;
 • Для ділової активності в Польщі протягом більш тривалого періоду можна розглянути варіант отримання нац. візи і навіть ВНЖ.

Підсумки

Тепер ви знаєте різницю між найпопулярнішими візами: шенгенською і національною візою для Польщі. Ця інформація буде вам корисна, коли ви почнете планувати свою поїздку в Польщу і будете точно знати, на яку візу подавати документи.

З цією статтею також цікавляться:

Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Запрошення на півроку (Oświadczenie) Скільки часу робиться робоча віза в Польщу
Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Запрошення на півроку (Oświadczenie) Скільки часу робиться робоча віза в Польщу

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Нові правила отримання візи в Польщу

4.8/5 - (23 голоса) Нові правила отримання візи в Польщу з 01.12.2020 Польський Сейм проголосував …

Подписаться
Уведомление о
guest
20 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Sam
Sam
1 рік назад

Підкажіть будь ласка а що таке національна віза, на скільки дається і чи можна її продовжувати в Польщі або треба їхати в Україну? Дякуємо!

Роман
Роман
Відповідь для  Sam
1 рік назад

Гугл в допомогу.

Sam
Sam
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Такі розумники .. якщо не знаєте відповідь, навіщо писати, щоб блиснути дотепністю? Ну молодці! Супер! Знаєте що таке гугл? Вау! Це така рідкість у наш час! Тільки є одна маленька проблемка, хочеться почути думку реальних людей, у яких можливо ця віза є, а не зачитуватися теорією.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Sam
1 рік назад

Національна віза видається для роботи або навчання терміном від 3 місяців до 1 року, продовжувати можна на місці тільки в Литві, в Польщі потрібно їхати в Україну.

Sam
Sam
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

Спасибочки! ❤

zoyc
zoyc
Відповідь для  Sam
1 рік назад

Звичайно ж не знаємо відповідь 🤣 🤣 🤣 ! 100% !!
Що ти там хочеш почути від реальних людей? Є офіційні джерела. Які, так, гугл тобі покаже. Але, мабуть, це дійсно рідкість — людина, яка вміє ним користуватися.
Доброго ранку!)))) Насмешила))) є у неї «маленька проблемка»)))

Роман
Роман
Відповідь для  zoyc
1 рік назад

У мене є віза, і всю інформацію я беру з Гугла, а точніше якщо ти не в курсах, є такі чудові ресурси як Польський консультант або in-poland.com, де юристи і фахівці в цій темі давно. Так що не тупи.

Sam
Sam
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Дякую мені вже відповіли, ті кому було не важко

Стас
Стас
2 років назад

 Добрий день.Національная віза для білорусів безкоштовна так само, якщо безпосередньо в консульство подавати, якщо ж до візового центру, то тільки 15 євро за послуги центру, сама віза безкоштовна?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас
2 років назад

Стас да, громадяни Білорусі, які подають на нац. візу в Польщу на території РБ, зараз оплачують лише послуги візового центру. Тільки офіційно консульський збір не скасований, а знижений до нуля до 31.01.2020 року.

Инга
Инга
2 років назад

 Добрий день.Мне роблять національну робочу візу в Польщу, запрошення будуть розіслані в електронному вигляді в усі консульства РБ або тільки в одне відправляється?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Инга
2 років назад

Инга якщо мова про «запрошенні» на роботу, то його Ви повинні пред’явити в оригіналі. Якщо мова про електронному доступі до бази даних з такими документами, то вона є у всіх відповідальних за це співробітників диппредставництв. Але ця перевірка проходить поза Вашої компетенції — Вам треба підготувати і надати весь пакет документів.

Саша
Саша
2 років назад

Чи може він після закінчення шенгену виїхати за студентською візою, яка буде отримана їм ще під час дії шенгену?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
2 років назад

поки є підстави для знаходження — можна перебувати. Тобто поки діє безвіз, перебування дозволено. Отримає візу — знову буде дозволено. Якщо між закінченням безвіза і початком візи буде перерва, то доведеться виїжджати.

Андрей
Андрей
2 років назад

Добрий день.Первий в’їзд за робочою візою д обмежений будь яким строком? Чув що потрібно в’їхати в перебігу 5 днів з дати зазначеної в запрошенні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Андрей
2 років назад

Якщо мова про д 05а, то за законом Ви повинні приступити до роботи протягом 7 днів з моменту початку дії освядчення.

Алина
Алина
2 років назад

 Добрий день.Меня викликають на роботу до 9.10 а запрошення і віза з 20.08. Чи необхідно лист для такого терміну?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Алина
2 років назад

Алина з таким невеликим терміном як правило проїжджають. Підстрахуватися ніколи не буває зайвим, все ж є норми закону, до яких можна причепитися. Попросіть про всяк випадок подібного листа, хоча б в електронному вигляді.

Анна
Анна
2 років назад

Доброго дня. Я перебуваю зараз в Польщі, є Карту Часового побиту з доступом до ринку праці до березня 2021го року. Чи може чоловік знаходиться в Росії, приїхати до мене в Польщу. Як в такому випадку потрібно оформляти Національну візу? Яке потрібно заявляти підставу в такому випадку і які документи варто подавати в консульство?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Анна
2 років назад

Анна в’їжджати туристом і подавати на ВНЖ по возз’єднанню більше не можна. Тепер підстави для в’їзду і підстави для карти побиту повинні збігатися. Але чоловік Ваш може подати на спеціальний Шенген, по карті дружини. Фактично це той же перебування в режимі 90/180, але при в’їзді не буде потрібно підтверджувати ні фінанси ні проживання, якщо коштів подружжя вистачить на двох.