Домой / Віза / Анулювати польську національну і шенген візу

Анулювати польську національну і шенген візу

Закриття і анулювання польської робочої і шенгенської візи

Відкриваючи візу в Польщу для туризму або роботи іноді іноземці стикаються з тим, що їх необхідно закрити. Для цього можуть бути різні причини, але процедура за фактом одна і та ж. Отже, які треба зібрати документи, щоб закрити польську візу, куди бігти і скільки чекати про це в сьогоднішній статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Випадки анулювання віз
Шкідливі поради
Анулювання невикористання візи
Процедура закриття візи
Етап 1. Відвідування ППВА
Етап 2. Написання заяви
Етап 3. Прийняття рішення
Інші нюанси
Роботодавець погрожує анулювати мою візу, чи є у нього такі повноваження?
Особливості закриття шенгенської візи
Підсумки

Випадки анулювання віз

Як ви знаєте, існує шенгенська і польська національна віза Польщі. Анулюються вони однаковим чином. Різниця лише в тому, питаннями по першій займаються диппредставництва будь-якої країни Шенгенської угоди, в другому випадку виключно в РП. Ось і вся різниця. До речі, не всі країни Шенгену вимагають анулювання візи. У них система побудована так, що при відкритті нової візи стара анулюється автоматично. Польща поки працює по-іншому.

Анулювання візи може проходити як добровільно, з ініціативи власника, так і в примусовому порядку. Примусово її можуть закрити, коли ви перетинаєте кордон в разі, якщо були виявлені помилки, порушення режиму проходження огляду, неповний пакет документів. Або вже в самій країні при скоєнні серйозного правопорушення. Тому, дотримуйтеся законів країни, в яку ви прямуєте, це вбереже вас від багатьох неприємностей.

Коли можна самостійно анулювати дозвіл на в’їзд:

 • Якщо виявилися помилки в ПІБ та інших особистих даних;
 • Якщо змінилися обставини, на підставі яких була видана віза;
 • При відкритті нової візи, коли ще діє інший тип;


І якщо примусовим анулюванням займається польська сторона, то добровільне прерогатива власника візи. Саме цей тип закриття ми детальніше розглянемо нижче.

Шкідливі поради

В Інтернеті та на форумах зустрічаються жартівники, які пропонують кроки для анулювання віз. Найпоширеніші з них:

 1. Спробувати перетнути кордон зі свідомо неповним пакетом документів;
 2. Зруйнувати штамп- перекреслити або розірвати лист.

Настійно не рекомендуємо слідувати даним радам і ось чому.

При перетині кордону з відсутніми документами вам звичайно можуть заборонити в’їзд і поставити штамп. Але в базі з’явиться запис про те, що у вас була заборона на в’їзд в РП. А це може негативно відобразитися на отриманні візи в майбутньому. Ви свідомо прирікаєте себе на проблеми, які все одно доведеться вирішувати вам. До того ж, їхати через півкраїни на кордон справа витратна. Хіба що ви живете в крокової доступності.

Механічне пошкодження штампа в паспорті звичайно ж призведе до заборони на в’їзд. А це ідентично першому пункту. І наслідки в принципі такі ж. Тому, не лінуйтеся і вирушайте до Візового центру писати заяву. Якщо ви працюєте і живете в Польщі, європейській країні, вчіться все робити за правилами і відповідно до закону.

Анулювання невикористання візи

При відкритті візи в країну її власник стає володарем ряду прав: на перетин кордону, проживання, роботу та інше.Але він так само може і не користуватися цими правами, якщо необхідність пройшла.

Якщо це одиничний випадок, не повинно бути ніяких негативних наслідків для видачі наступних віз. На практиці було багато випадків, коли іноземець, який не використав візу, не вжив жодних дій і в наступний раз повторно отримував візу.

Неприємності можуть статися, якщо їхати по робочій візі. Наприклад, іноземець знайшов роботу в Польщі і запросив у майбутнього роботодавця запрошення на роботу. По ньому була відкрита віза. Іноземець передумав їхати при настанні встановленого терміну і роботодавець анулював своє запрошення. І ось через кілька місяців іноземець все ж вирішив поїхати в Польщу, але на кордоні його вже не пропустять, адже за робочою візою потрібно надати чинне запрошення, а воно вже недійсне. Таким чином, маючи візу, перетнути кордон все одно не вдасться.

Процедура закриття візи


Отже, щоб закрити наявну візу, необхідно пройти такі стандартні процедури:

Етап 1. Відвідування ППВА

Щоб анулювати візу, потрібно особисто прийти в Сервісний центр або посольство РП. Краще звертайтеся туди, де вам її відкривали. Окремо записуватися на прийом не потрібно, просто приходите в будь-який зручний день і займайте живу чергу.

Деякі Сервісні центри можуть закривати візу паралельно з відкриттям нової, але не всі. Тому краще уточнювати на місці, щоб не було плутанини.

Етап 2. Написання заяви

Деякі ППВА дають свої бланки заяви, в інших доводиться писати самостійно від руки. У будь-якому випадку, заповнюєте його самі і головне, щоб не упустили важливі моменти:

 • ПІБ;
 • Що анулювати і яка причина;
 • Дата, підпис.


До заяви підкладаєте оригінал закордонного паспорта і його копію.

Етап 3. Прийняття рішення

Як тільки заява написана і документи подані, процес запускається. Питанням займається консул і на це відводиться 7 робочих днів. Якщо буде прийнято рішення анулювати візу, у паспорті на ній поставлять відповідний штамп. Він може мати різний вигляд, іноді можуть просто перекреслити позначку. Головне, що скасування буде відображена в базі і для оформлення наступного дозволу не буде перешкод.

Як бачите, все досить легко і швидко робиться. Так що не потрібно самостійно псувати візу або намагатися проходити кордон із зіпсованим штампом. Краще все зробити за правилами.

Інші нюанси

Бувають ситуації, коли по терміну віза ще дійсна, але дозволені дні перебування вже закінчилися. При цьому ви хочете відкрити нову візу іншого типу, але дія старої ще не закінчилося. Що робити в такому випадку? Є три найпоширеніші варіанти:

 1. анулюєте наявну візу, потім подаєте документи на нову;
 2. Подаєте документи на нову, при цьому підкладаєте заяву на анулювання старої;
 3. Просто подаєте документи на отримання нової.


Ви можете вибрати будь-який варіант, але краще всього віддати перевагу першому. Так ви убезпечите себе від можливих бюрократичних проблем на кордоні або при оформленні нового дозволу.

Роботодавець погрожує анулювати мою візу, чи є у нього такі повноваження?

Ні, ці повноваження є лише у прикордонної служби. Роботодавець може лише звільнити працівника, якщо його щось не влаштовує, при цьому повідомивши в прикордонну службу. Або ж анулювати запрошення, за яким видавалася віза. Ніякого відношення до візі він не має.

Ви повинні подбати про те, щоб офіційно переоформлюєте своє перебування в Польщі.Інакше віза буде скасована, коли ви будете залишати країну або якщо потрапите під перевірку. Тоді санкції можуть бути більш серйозними: штраф або навіть депортація з країни.

Особливості закриття шенгенської візи

Як говорилося вище, процедура нічим не відрізняється від закриття національної польської візи. Винятком є те, що з питань шенгенської візи можна звертатися в диппредставництво кожній із країн, що входять Шенгенська угода. Хоча, в ряді випадків вас можуть перенаправити саме в польський центр, який видавав візу.

Як перевірити статус візи?

Найчастіше це перевіряється фізично є спеціальна позначка на штампі візи, значить віза закрита. Але буває, що ситуація просто викликає сумнів і хочеться бути впевненим на 100%. Тоді є кілька варіантів:

 • Спробувати в’їхати до Польщі;
 • Подати заяву на відкриття нової візи;
 • Написати заяву на анулювання наявної.

Також можна прийти в ППВА і прямо запитати про стан вашої візи. Але будьте готові до того, що саме це звернення може стати причиною скасування дозволу. Може бути така ситуація: ви відпрацювали якийсь час в Польщі, пішли з місця роботи і повернулися в Україну. Через пару місяців вирішили знову поїхати в Польщу. Так ось, роботодавець міг не повідомити відповідні служби про те, що ви звільнилися. Тоді ви легко можете знову приїхати в країну. Але ось при зверненні в ППВА вони перевірять, що ви більше не працюєте в тому місці, звідки прийшло запрошення на роботу і анулюють візу.

Підсумки

Візьміть собі за правило робити все по закону і встановленим правилам. Якщо потрібно анулювати візу йдіть в ППВА і пишіть заяву. І тоді відкриття нового дозволу не буде затьмарено розглядами і з’ясовуваннями причин відмови.

З цією статтею так само цікавляться:

Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Страховка для візи в Польщу Сезонна віза на 9 місяців до Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Гостевая виза в Польшу: оформление и стоимость

Гостьова віза в Польщу: оформлення та вартість

Туристична віза в Польщу: оформлення та вартість Багато українців вже довгі роки живуть і працюють …