Як анулювати польську національну і шенген візу
4.9/5 - (33 голоса)
Як анулювати польську національну і шенген візу

Як анулювати польську національну і шенген візу — відкриваючи візу в Польщу для туризму або роботи іноді іноземці стикаються з тим, що їх необхідно закрити. Для цього можуть бути різні причини, але процедура за фактом одна і та ж. Отже, які треба зібрати документи, щоб закрити польську візу, куди бігти і скільки чекати про це в сьогоднішній статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Випадки анулювання віз
Шкідливі поради
Анулювання невикористання візи
Процедура закриття візи
Етап 1. Відвідування ППВА
Етап 2. Написання заяви
Етап 3. Прийняття рішення
Інші нюанси
Роботодавець погрожує анулювати мою візу, чи є у нього такі повноваження?
Особливості закриття шенгенської візи
Підсумки

Як самому анулювати робочу візу в Польщу?

На даний момент, в карантинне час, просто так прийти в будь-який час, написати заяву на анулювання візи на жаль не можна.

Просто так анулювати візу неможливо, потрібна певна причина, це може бути повторна подача на візу поки попередня не закінчилася. При подачі на нову ви пишете заяву на анулювання попередньої і відкриття нової візи.

Якщо Ви подаєте документи новою поштою вам потрібно до пакету документів до нової пошти так само додати заяву на анулювання візи, скачати таку заяву можна тут.

Це приклад заяви для Львівського консульства, якщо у вас подача не в Львівське консульство ви пишіть своє, наприклад замість слово Львів — Харків, Київ, Одеса, Вінниця.

Зверніть увагу, якщо ви хочете їхати по безвізу і у вас є залишок візи, вам не потрібно її анулювати. Можна вільно їхати по безвізу, на кордоні так і говорите що їдете по безвізу а не по візі.

Випадки анулювання віз

 Як анулювати польську національну і шенген візу

Як ви знаєте, існує шенгенська і польська національна віза Польщі. Анулюються вони однаковим чином. Різниця лише в тому, питаннями по першій займаються диппредставництва будь-якої країни Шенгенської угоди, в другому випадку виключно в РП. Ось і вся різниця. До речі, не всі країни Шенгену вимагають анулювання візи. У них система побудована так, що при відкритті нової візи стара анулюється автоматично. Польща поки працює по-іншому.

Анулювання візи може проходити як добровільно, з ініціативи власника, так і в примусовому порядку. Примусово її можуть закрити, коли ви перетинаєте кордон в разі, якщо були виявлені помилки, порушення режиму проходження огляду, неповний пакет документів. Або вже в самій країні при скоєнні серйозного правопорушення. Тому, дотримуйтеся законів країни, в яку ви прямуєте, це вбереже вас від багатьох неприємностей.

Коли можна самостійно анулювати дозвіл на в’їзд:

 • Якщо виявилися помилки в ПІБ та інших особистих даних;
 • Якщо змінилися обставини, на підставі яких була видана віза;
 • При відкритті нової візи, коли ще діє інший тип;


І якщо примусовим анулюванням займається польська сторона, то добровільне прерогатива власника візи. Саме цей тип закриття ми детальніше розглянемо нижче.

Шкідливі поради

 Як анулювати польську національну і шенген візу

В Інтернеті та на форумах зустрічаються жартівники, які пропонують кроки для анулювання віз. Найпоширеніші з них:

 1. Спробувати перетнути кордон зі свідомо неповним пакетом документів;
 2. Зруйнувати штамп- перекреслити або розірвати лист.

Настійно не рекомендуємо слідувати даним радам і ось чому.

При перетині кордону з відсутніми документами вам звичайно можуть заборонити в’їзд і поставити штамп. Але в базі з’явиться запис про те, що у вас була заборона на в’їзд в РП. А це може негативно відобразитися на отриманні візи в майбутньому. Ви свідомо прирікаєте себе на проблеми, які все одно доведеться вирішувати вам. До того ж, їхати через півкраїни на кордон справа витратна. Хіба що ви живете в крокової доступності.

Механічне пошкодження штампа в паспорті звичайно ж призведе до заборони на в’їзд. А це ідентично першому пункту. І наслідки в принципі такі ж. Тому, не лінуйтеся і вирушайте до Візового центру писати заяву. Якщо ви працюєте і живете в Польщі, європейській країні, вчіться все робити за правилами і відповідно до закону.

Анулювання невикористання візи

При відкритті візи в країну її власник стає володарем ряду прав: на перетин кордону, проживання, роботу та інше.Але він так само може і не користуватися цими правами, якщо необхідність пройшла.

Якщо це одиничний випадок, не повинно бути ніяких негативних наслідків для видачі наступних віз. На практиці було багато випадків, коли іноземець, який не використав візу, не вжив жодних дій і в наступний раз повторно отримував візу.

Неприємності можуть статися, якщо їхати по робочій візі. Наприклад, іноземець знайшов роботу в Польщі і запросив у майбутнього роботодавця запрошення на роботу. По ньому була відкрита віза. Іноземець передумав їхати при настанні встановленого терміну і роботодавець анулював своє запрошення. І ось через кілька місяців іноземець все ж вирішив поїхати в Польщу, але на кордоні його вже не пропустять, адже за робочою візою потрібно надати чинне запрошення, а воно вже недійсне. Таким чином, маючи візу, перетнути кордон все одно не вдасться.

Процедура закриття візи

Як анулювати польську національну і шенген візу Процедура закриття візи


Отже, щоб закрити наявну візу, необхідно пройти такі стандартні процедури:

Етап 1. Відвідування ППВА

Щоб анулювати візу, потрібно особисто прийти в Сервісний центр або посольство РП. Краще звертайтеся туди, де вам її відкривали. Окремо записуватися на прийом не потрібно, просто приходите в будь-який зручний день і займайте живу чергу.

Деякі Сервісні центри можуть закривати візу паралельно з відкриттям нової, але не всі. Тому краще уточнювати на місці, щоб не було плутанини.

Етап 2. Написання заяви

Деякі ППВА дають свої бланки заяви, в інших доводиться писати самостійно від руки. У будь-якому випадку, заповнюєте його самі і головне, щоб не упустили важливі моменти:

 • ПІБ;
 • Що анулювати і яка причина;
 • Дата, підпис.


До заяви підкладаєте оригінал закордонного паспорта і його копію.

Етап 3. Прийняття рішення

Як тільки заява написана і документи подані, процес запускається. Питанням займається консул і на це відводиться 7 робочих днів. Якщо буде прийнято рішення анулювати візу, у паспорті на ній поставлять відповідний штамп. Він може мати різний вигляд, іноді можуть просто перекреслити позначку. Головне, що скасування буде відображена в базі і для оформлення наступного дозволу не буде перешкод.

Як бачите, все досить легко і швидко робиться. Так що не потрібно самостійно псувати візу або намагатися проходити кордон із зіпсованим штампом. Краще все зробити за правилами.

Інші нюанси

Бувають ситуації, коли по терміну віза ще дійсна, але дозволені дні перебування вже закінчилися. При цьому ви хочете відкрити нову візу іншого типу, але дія старої ще не закінчилося. Що робити в такому випадку? Є три найпоширеніші варіанти:

 1. анулюєте наявну візу, потім подаєте документи на нову;
 2. Подаєте документи на нову, при цьому підкладаєте заяву на анулювання старої;
 3. Просто подаєте документи на отримання нової.


Ви можете вибрати будь-який варіант, але краще всього віддати перевагу першому. Так ви убезпечите себе від можливих бюрократичних проблем на кордоні або при оформленні нового дозволу.

Роботодавець погрожує анулювати мою візу, чи є у нього такі повноваження?

Роботодавець погрожує анулювати мою візу, чи є у нього такі повноваження?
Ні, ці повноваження є лише у прикордонної служби. Роботодавець може лише звільнити працівника, якщо його щось не влаштовує, при цьому повідомивши в прикордонну службу. Або ж анулювати запрошення, за яким видавалася віза. Ніякого відношення до візі він не має.

Ви повинні подбати про те, щоб офіційно переоформлюєте своє перебування в Польщі.Інакше віза буде скасована, коли ви будете залишати країну або якщо потрапите під перевірку. Тоді санкції можуть бути більш серйозними: штраф або навіть депортація з країни.

Особливості закриття шенгенської візи

Як говорилося вище, процедура нічим не відрізняється від закриття національної польської візи. Винятком є те, що з питань шенгенської візи можна звертатися в диппредставництво кожній із країн, що входять Шенгенська угода. Хоча, в ряді випадків вас можуть перенаправити саме в польський центр, який видавав візу.

Як перевірити статус візи?

Найчастіше це перевіряється фізично є спеціальна позначка на штампі візи, значить віза закрита. Але буває, що ситуація просто викликає сумнів і хочеться бути впевненим на 100%. Тоді є кілька варіантів:

 • Спробувати в’їхати до Польщі;
 • Подати заяву на відкриття нової візи;
 • Написати заяву на анулювання наявної.

Також можна прийти в ППВА і прямо запитати про стан вашої візи. Але будьте готові до того, що саме це звернення може стати причиною скасування дозволу. Може бути така ситуація: ви відпрацювали якийсь час в Польщі, пішли з місця роботи і повернулися в Україну. Через пару місяців вирішили знову поїхати в Польщу. Так ось, роботодавець міг не повідомити відповідні служби про те, що ви звільнилися. Тоді ви легко можете знову приїхати в країну. Але ось при зверненні в ППВА вони перевірять, що ви більше не працюєте в тому місці, звідки прийшло запрошення на роботу і анулюють візу.

Підсумки

Візьміть собі за правило робити все по закону і встановленим правилам. Якщо потрібно анулювати візу йдіть в ППВА і пишіть заяву. І тоді відкриття нового дозволу не буде затьмарено розглядами і з’ясовуваннями причин відмови.

Як анулювати польську національну і шенген візу — з цією статтею так само цікавляться:

 Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Сезонна віза на 9 місяців до Польщі
Запрошення на рік від воєводи (Zezwolenie na prace) Страховка для візи в Польщу Сезонна віза на 9 місяців до Польщі
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

В мене віза робоча польська, скінчилася в кінці року в грудні, коли я можу подати на нову візу?

 • Віза піврічна була? Якщо так то можете робити вже зараз на рік або на 9 місяців, для того щоб піврічну зробити потрібно чекати коридор пів року

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Нові правила отримання візи в Польщу

4.8/5 - (23 голоса) Нові правила отримання візи в Польщу з 01.12.2020 Польський Сейм проголосував …

Подписаться
Уведомление о
guest
91 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
ОЛЕКСІЙ
ОЛЕКСІЙ
5 місяців назад

Хочу відкрити нову візу але срок старої ще не закінчився, стара віза на пів року. Телефонував в ППВА сказали що не можливо відкрити нову візу по одному і тому ж типу запрошення, нову візу по запрошенню на 24 місяці можу відкрити?

ОЛЕКСІЙ
ОЛЕКСІЙ
5 місяців назад

Здрастуйте, маю робочу візу нс півроку, яка дійсна до 3 березня, відробив 2 місяці і повернувся додому, чи можу я анулювати цю візу і відкрити нову за запрошенням на 24 місяці?

ОЛЕКСІЙ
ОЛЕКСІЙ
5 місяців назад

Добрий вечір, відкрив візу на пів року, пробув в Польші 72 дня і повернувся додому, віза ще дійсна до 3 березня, чи можу я анулювати її і відкрити нову по іншому запрошенні на 24 місяці? Якщо можу то як це зробити

Микола
Микола
9 місяців назад

Доброго дня! В мене віза сизона ще до 31.12.2021р. А ле я получив Воєвудське запрошення на 3-ри роки, і хочу по ньому відкрити візу. Як мені аналювати попередню візу, і відкрити нову?

Рита
Рита
Відповідь для  Микола
9 місяців назад

В візовому центрі пори подачі можуть анульувати залишок візи

Адріана
Адріана
11 місяців назад

Доброго дня, зробила Польську візу яка почала діяти ще взимку. По обставинам не скористалася нею. На даний момент вона закінчується у вересні. Але на місяць їхати не варіант. Що робити в такому випадку?

Рита
Рита
Відповідь для  Адріана
9 місяців назад

Можете нову робити візу якщо не користувались попередньою візою

Сергій
Сергій
1 рік назад

Доброго дня! Маю відкриту польську візу D до 12.06.21. По сімейними обставинами не скористаюсь візою. Якщо візою не скористаюсь проблем з відкриттям наступної не буде і чи є взагалі якась відповідальність, якщо не скористатись візою? І чи треба чекати коридор, так як віза була пів річна. Дякую

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Анулювати залишок візи для відкриття нової
Доброго дня, відкривала я візу на півроку дійсна до 10 січня але через сімейні обставини так і не виїхала до Польщі, сьогодні на сайті консульства знайшла інформацію що можна не чекати закінчення відкрити нову, нібито анулювання проходить автоматично …. хто стикався?

Денис
Денис
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Їдьте по цій візі, і залишайтеся з нею до кінця карантину, а потім, як все владнається, зробите нову візу, так зараз найкраще

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Дякую, питання в тому чи захоче роботодавець брати з таким залишком візи)

Денис
Денис
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Візьме, або знайдете нового, зараз всі документи продовжуються, нову візу будете чекати дуже довго

Світлана
Світлана
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

а чому б і нову не зробити? залишок малий, попереду свята, не факт що захоче хтось брати на роботу

Ігорьок
Ігорьок
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

на жаль, це не факт, але можна і спробувати

Рита
Рита
1 рік назад

Всем привет. Нахожусь в Польше, хочу перейти на другое агентство, с этим что сейчас рассчиталась, сколько по времени в ужонде аннулируется приглашение? Агентство сказало, что если будет не аннулировано это уже наши проблемы.

Жека
Жека
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Сколько по времени оно аннулируется не знаю, но получать другие вы можете тоже.

Дана
Дана
Відповідь для  Рита
1 рік назад

А зачем Вам аннулировать приглашение, которое у Вас сейчас? Вы же находитесь в Польше. Оно Вам не мешает и никаких проблем не сделает.
Можете получать приглашения от других работодателей без проблем.

Нина
Нина
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Ищите работу, работодатель другой вам анулирует. Зайдите спросите сами. Я анулировала сама в уженде. Чтоб дни рабочие не исчезали

Рита
Рита
Відповідь для  Нина
1 рік назад

Аннулирование приглашение, извиняюсь

Юра
Юра
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Можно написать на ужонд где было открыто это разрешение и узнать действует оно или нет.

Андрей
Андрей
1 рік назад

Спасибо, очень помогли

Наталія
Наталія
1 рік назад

Доброго дня в мене відкрита Польська віза до 26.01.2021,а я хочу відкривати Чеську візу,чи так можна.

Наталія
Наталія
Відповідь для  Константин - визовый специалист
1 рік назад

Доброго дня Констянтин а якщо в мене польська віза на загран простому паспорті а чеську візу роблю на інший паспорт загран біометричний,то тоже треба польську анолювати.

Inna
Inna
2 років назад

Доброго дня. У березні, перед карантином, отримала польську візу на 270 днів, проте сьогодні прийшов лист з консульства від 30.04.2020, що моя віза анульована, з чим це може бути пов’язано і що робити в даній ситуації?
Дякую.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Inna
2 років назад

Це питання треба вияснити в Консульстві. В нас не може бути такої інформації

Іванна
Іванна
2 років назад

Доброго дня
Я маю відкриту національну візу піврічну робочу з 15.03.20 по 5.09.20,але у зв»язку з карантином не можу забрати паспорт з ППВА
Чи може мій роботодавець зробити мені нове запрошення піврічне (просто пересунути термін дії) ,якщо діє ще ця віза?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Іванна
2 років назад

Так, може, а попереднє потрібно щоб він анулював. Але на термін візи ніяк це не вплине

Ольга
Ольга
2 років назад

Добрий вечір. Зараз маю піврічну візу Д05, хочу анулювати цю і відкрити сезонну, бо працюю два місяці і повернусь на Україну і не використаю її повністю , хочу анулювати але запрошення хіба зробили з 14 квітня до 14 грудня і виходить 8 місяців. Розумію , що дадуть на менший період, бо вже була в Польщі , алк чи взагалі дадуть дозвіл , якщо запрошення не на 9 місяців ?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ольга
2 років назад

Добрий день, сезонне запрошення має бути мінімум на 4 місяці.

Снежка
Снежка
2 років назад

Доброго дня. В мене відкрита річна віза D02 але дні перебування лише 91. Чи можу я анулювати її та подати на D05. й чи можливо подавати заяву про ануляцію разом з паперами на отримання візи.дякую. Й ще б хотіла дізнатись чи можливе отримання дозволу на роботу якщо офіційно не працюю з січня 2020

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Снежка
2 років назад

Так, це все можна

Володимир
Володимир
2 років назад

Доброго дня в мене піврична віза я пропрацював півтора місяця в Польщі але отримав дозвіл до Фінляндії на сезоні роботи на півроку чи мушу я анульовувати Польську робочу візу.

Ольга
Ольга
2 років назад

Доброго дня
Зараз маю візу робочу піврічну Д05 з січня по липень 2020 року
Тільки два місяці працюю і буду вертатись до дому
І маю запрошення на сезонні роботи на 9 місяців
Хочу анулювати цю візу
Але чи можу я відкрити на це запрошення нову візу до кінця року ?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ольга
2 років назад

Добрий вечір. Можете відкривати сезонну, бо це різні категорії віз. При подачі у візовий центр на сезонну візу можна буде написати заяву на анулювання піврічної.

Неля
Неля
2 років назад

доброго дня, якщо мені потрібна була піврічна робоча віза D05 а дали сезонну D05A. я можу анулювати сезонну і по тому ж запрошенні податись знову на потрібну мені? і чи можна по сезонній візі робити тимчасовий побут ?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Неля
2 років назад

Це не сезонна! Сезонна Д05В. А робоча піврічна Д05А.

Василь
Василь
2 років назад

В мене залишилось віза 3 місяці але зараз коридор
Можна анулювати
щоб відкрити нову візу?

Ольга
Ольга
2 років назад

Здравствуйте!А где можно найти бланк или образец заявления на аннуляцию визы?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ольга
2 років назад

Это на месте в визовом центре пишеться заявление. Образец они дадут

Сергій
Сергій
2 років назад

Зробив візу дали запрошення але неіду куда запрошення а на іншу роботу на границі нічого не скажуть як вартатись буду бо там робота 7 робиш 7 дома

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергій
2 років назад

Якщо запрошення у Вас діюче, не анульовано, то нормально пропустять, а в Польщі Ви переоформитесь.