lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Здоров'я / Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі
Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі

Медичний огляд при прийомі на роботу в Польщі: кому необхідний і скільки коштує

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі — працевлаштування в Польщі багато в чому відрізняється від українського. Там зовсім інші умови праці, зарплати, і навіть сам процес прийому на роботу має свої особливості. Одним з важливих моментів працевлаштування закордоном є проходження медогляду. У цій статті ми розберемося: кому необхідний, скільки коштує, і де проходити медичний огляд.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Кому потрібно проходити медогляд?
Кому проходити медогляд не обов’язково?
Що необхідно мати при собі?
Де і як пройти медичну комісію?
Етап 1. Влаштуватися на роботу
Етап 2. Отримати Skierowanie
Етап 3. Піти до лікаря
Етап 4. Пройти огляд у додаткових лікарів, і здати аналізи
Етап 5. Приступати до виконання робочих обов’язків
Яка ціна медогляду?
Для чого потрібні планові медогляди?
Які проблеми можуть виникнути при відсутності довідки про проходження медогляду?
Висновки

Рекомендація:

🍁 Медогляд 🍁
👉🏽 Все необхідно проходити в Республіці Польща, не варто з України вести медичну книжку, я вже не кажу про аналізи, вообщем ви зрозуміли 🤦🏽😂

Кому потрібно проходити медогляд?

Згідно з польським законодавством існує певний перелік категорій людей, для яких проходження медогляду є обов’язковим. До них відносяться:

  • Працівник, вік якого менше 18 років;
  • Потенційний співробітник, який буде працювати за трудовим договором;
  • Особа, яка переходить на іншу позицію в межах конкретної фірми.
#55. Медосмотр при приеме на работу в Польше.Какое нужно здоровье?


У цих випадках медичну комісію проходять перед тим, як приступити до виконання робочих обов’язків. Ще буває плановий медогляд, який проводиться через певні проміжки часу для всіх працівників підприємства. Це робиться для того, щоб підтвердити, що працівник повністю здоровий і може виконувати свою роботу без ризику для здоров’я.

Кому проходити медогляд не обов’язково?

Відповідь на це питання теж прописаний в польських законах:

  • Якщо після завершення робочого контракту пройшло менше місяця і людина знову влаштовується на роботу до колишнього роботодавця на ту ж позицію.
  • Якщо людина влаштовується на роботу до нового роботодавця, надає йому довідку про проходження медогляду, і роботодавець визнає її актуальною.


Дотримання цих умов дає можливість потенційному працівникові не проходити первинне медичне обстеження, але не звільняє його від планового медогляду.

Кому проходити медогляд не обов'язково?

Що необхідно мати при собі?

Великої кількості документів для проходження медогляду не потрібно. Як правило, їх має бути два:

  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • Напрямок від наймача (Skierowanie pracownika na badania lekarskie).


З цими документами працівник повинен піти до лікаря і отримати довідку про те, що він повністю здоровий і може приступати до виконання своїх трудових обов’язків. До якого лікаря і в який медичний заклад необхідно йти? Про це ми поговоримо нижче.

Де і як пройти медичну комісію?


Для того щоб мінімізувати труднощі проходження медогляду, роботодавці зобов’язані не тільки видати направлення на медичне обстеження, а й попередньо укласти договір з однією з клінік. При цьому потенційному працівникові потрібно лише взяти документи, зазначені вище, і піти в даний медичний заклад. У разі якщо особа бажає звернутися в іншу клініку, необхідно узгоджувати цей момент з наймачем, адже він може не визнати дійсною довідку від іншого лікаря.

Де і як пройти медичну комісію?

Етап 1. Влаштуватися на роботу


Як ми вже говорили, існує два види медоглядів: первинний (під час прийняття на роботу) і плановий. Для проходження первинного медогляду необхідно знайти підходяще місце роботи, переконати потенційного роботодавця прийняти вас, отримати дозвіл і запрошення на роботу, оформити візу, і перетнути польський кордон.

Етап 2. Отримати Skierowanie


Після підписання трудового контракту наймач видає направлення на проходження медичного обстеження. Тобто, офіційно людина вже прийнятий на роботу, але приступати до роботи ще не має права. Важливо пам’ятати, що законодавство Польщі забороняє працювати без актуальною довідки про успішне проходження медогляду. Тому необхідно бути обізнаним, щоб уникнути проблем з законом.

Етап 3. Піти до лікаря

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі


З закордонним паспортом і напрямком працівнику необхідно відправитися в цю клініку. Всі деталі проходження та номер кабінету лікаря повідомлять в реєстратурі. Гарне знання мови буде дуже важливим, якщо не сказати – необхідним. Як правило, лікар запитує про алергіях, хронічних захворюваннях, скаргах і так далі. Якщо у працівника є чи були якісь серйозні захворювання, то краще підготуватися заздалегідь і знайти в інтернеті, як вони називаються по-польськи. Це дозволить зберегти час і нерви при контакті з лікарем.

Етап 4. Пройти огляд у додаткових лікарів, і здати аналізи

Зазвичай для працевлаштування необхідна лише довідка від терапевта. Однак при специфічних видах робіт можуть призначати додатковий огляд у інших фахівців. Наприклад, для водіїв – психолог, для робітників на галасливих заводах – невропатолог, для кухаря – дерматолог.

Іноді призначають складання загального аналізу крові або інших необхідних аналізів. Якщо в клініці є лабораторія, то маніпуляцію зроблять на місці, якщо немає – відправлять в інший медичний заклад.

Далі працівник отримує висновок, в якому зазначається рішення лікаря про те, чи може він працювати на даній позиції.

Етап 5. Приступати до виконання робочих обов’язків

З готової довідкою від лікаря необхідно вирушати до роботодавця. Якщо медогляд був пройдений в тій клініці, яка вказана в Skierowanie, то ніяких проблем виникнути не може. Якщо ж довідка отримана в іншого лікаря, то важливо, щоб роботодавець її прийняв. Після успішного завершення цього етапу наймач повинен повідомити, коли працівник повинен приступити до виконання своїх обов’язків.

Яка ціна медогляду?

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі - ціна


Згідно з польським законодавством для найманого працівника проходження медогляду є безкоштовним. За всю фінансову частину відповідальність несе роботодавець. Потрібно бути уважним і не соромитися відстоювати свої права, якщо начальник вимагає гроші за медогляд. Що стосується планових обстежень, вони повинні проводитися тільки в робочий час.

Для чого потрібні планові медогляди?

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі


Наймач повинен бути впевнений, що його співробітники виконують роботу якісно і без загрози для свого здоров’я. Тому час від часу весь персонал повинен проходити планове медичне обстеження, щоб виключити різні захворювання. Від шкідливості виробництва залежить частота медоглядів. Точні часові рамки може встановити тільки лікар.

Які проблеми можуть виникнути при відсутності довідки про проходження медогляду?


Відповідальність за прийом на роботу і правильну організацію праці несе роботодавець. Якщо виявиться, що співробітник працює без довідки, то наймач буде зобов’язаний заплатити штраф. Його розмір може досягати 25 тисяч PLN. Тому, як правило, всі іноземні працівники в Польщі мають якісне медичне обстеження.

Висновки

Польські роботодавці, як правило, відповідально і зі знанням справи підходять до працевлаштування іноземців. Медичні обстеження проводяться якісно і безкоштовно для працівників. Однак бувають випадки, коли наймач виявляється недобросовісним і намагається обійти закон з вигодою для себе. Важливо чітко розуміти свої права та обов’язки, і вміти відстояти їх. Пам’ятайте, що здоров’я понад усе!

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Як перевірити роботодавця в Польщі
Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Як перевірити роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Легальна робота в Польщі

5 / 5 ( 4 голоса ) Легальна робота в Польщі Польща – одна з …

Подписаться
Уведомление о
guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Марія
Марія
9 місяців назад

Скільки часу необхідно для проходження медогляду в Польщі,для прийняття на роботу?
Чи можна отримати санкнижку за один день?