ПМЖ в Польщі / Як віддати дитину в садок в Польщі
Як віддати дитину в садок в Польщі

Як віддати дитину в садок в Польщі

Як віддати дитину в садок в Польщі — при переїзді в іншу країну необхідно заздалегідь дізнатися багато нюансів, щоб уникнути деяких проблем.

Наприклад, якщо ви приїхали в Польщу з маленькою дитиною, то напевно захочете влаштувати його в дитячий сад, а цей процес має також свої особливості.

Польські дошкільні установи: опис, класифікація

Перш за все, потрібно знати, що для діточок дошкільного віку в Польщі існують:

Ясла (Zlobek) — сюди приймаються діти від однорічного віку (іноді від 6-ти місячного) до 2,5 -3лет. Це дійсно аналог наших звичних ясельних груп, де з дітьми працюють вихователь і дві помічниці-нянечки. Для діток в цьому віці обов’язковий денний сон.

Дитсадок (Przedszkole) — відвідують дітлахи від трирічного віку і до 5 років. Вводяться додаткові заняття, спрямовані на розвиток дитини, денний сон замінюється «тихою годиною» — читання казок, відпочинок та ін.

нулевкой (Zerówka) — це навчання є обов’язковим для всіх дітей від 5-6 років , тому вашої дитини зобов’язані зарахувати, незважаючи на наявність вільних місць. Як правило, протягом року ведеться активна підготовка до шкільного навчання, з дітьми працюють не тільки педагоги, а й психологи.

Слід знати, що термін «zerówka» позначає не тільки дошкільне навчання, а й підготовчі курси при вузі або коледжі, тому будьте уважні при виборі установи.

Детские сады в Польше: как устроить ребенка и цена

У Польщі також існують два види власності дитячих дошкільних установ:

Як віддати дитину в садок в Польщі

Державні дитсадки не особливо численні, там надається безкоштовний час знаходження дитини ( 7.00-13.00 ), а також є зобов’язання повернення грошей за пропущені дні.

Саме тому потрапити туди досить складно — іноді запис проводиться на рік-два вперед за попередніми заявками. Весь процес подачі такої заявки більш докладно описаний в наступному розділі.

Обслуговування дітей знаходиться на високому рівні — враховуються побажання батьків, садок має велику майданчик для ігор і прогулянок, діти відпочивають в окремих спальнях.

Середня вартість гос.детсада — 180 злотих /місяць плюс витрати на додаткові матеріали для ігор і навчання.

Приватні садки зазвичай розташовуються в житлових будинках в переобладнаних квартирах на перших поверхах, тому окремих приміщень для спалень там немає. Дитину можна залишити в такому закладі до 17.00 ( іноді і до 19.00 ), навчання повністю платне ( 300-900 злотих /місяць ), але ніхто не поверне вам гроші в разі хвороби дітей.

 Як віддати дитину в садок в Польщі

Харчування привозять із спеціалізованих кухонь, батьки можуть заздалегідь узгодити меню своєї дитини, якщо малюк не любить будь-яке блюдо. Навчання набагато інтенсивніше і різноманітніше, ніж в державних дитсадках — діти вчать кілька мов, в ігровій формі освоюють ази математики і читання, часто їздять на екскурсії.

Як записати дитину в садок?

Як записати дитину в садок?

Ви повинні відразу зрозуміти, що віддати дітей в приватний дитсадок дуже просто — прийом йде цілий рік, практичні завжди є вільні місця. Тому для запису в такий дитячий сад досить вибрати відповідне заклад, написати заяву і сплатити необхідну суму. З державними садками справа набагато складніше — їх мало, тому прийом заяв йде тільки з березня по вересень, і не факт, що вільні місця будуть. У Польщі є категорії людей, які користуються пільгами: матері або батьки — одинаки, інваліди тощо

Тому процедура запису дитини в дитсадок виглядає так:

  • Зареєструйтеся на сайті спеціальної системи свого міста (у Польщі), зазначте основна плюс два-три додаткових і бажаних для вас установ. Автоматичний аналіз і вибір системи може зупинитися на вашому малюку через близькість садка до будинку, через обох працюючих батьків або наявності у вас інших дітей-вихованців цього ж садка.
  • Після схвалення заяви необхідно з’явитися з необхідними документами в зазначений дитсадок до 1.09.
  • Починайте відвідування садка.

Якщо ви з якоїсь причини захочете перевести свою дитину в інший садок, то вам потрібно буде тільки написати заяву на ім’я директора, реєструватися і проходити відбір більше не треба.

Як віддати дитину в садок в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Як зняти житло в Польщі без посередників
Медичне страхуванняЯк зняти житло в Польщі без посередниківЯкі є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Купівля житла в Польщі

Купівля житла в Польщі

5 / 5 ( 7 голосов ) Купівля житла в Польщі для іноземця. Купівля житла …

Подписаться
Уведомление о
guest
49 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Лена
Лена
1 день назад

Добрий вечір!! Підкажіть будь ласка,скільки коштує купити запрошення для дитини в садочок у перевізників??

Денис
Денис
Відповідь для  Лена
1 день назад

У перевізників звідки запрошення з садка?)

Юра
Юра
Відповідь для  Лена
1 день назад

Шукайте місцевих хто возить до праці вони вам підкажуть.

Сергій
Сергій
10 днів назад

Чи потрібно відбувати карантин у Польщі,як що чоловік та я їдимо по робочій візі,а дитині открита віза на підставі запрошення в садочок

Юра
Юра
26 днів назад

Адаптація в Польщі
Привіт всім читає, багато українців живуть в Польщі 2-3-5 і тд років, ви працюєте, діти в садочку чи школі, знаєте досконало мову, маєте карту побути, для поляків ви свій або вони сприймають вас як ,, понаехавшими ,, і тут ми ніколи НЕ будемо своїми, залишимося в статусі ,, чужинців ,,? Пишіть коментарі, спасибі

Роман
Роман
Відповідь для  Юра
26 днів назад

Поляки дуже чуйний і хороший народ, але не всі. Як і всюди. І хоч на польському говори з ним, хоч на китайському, він по життю такий. А є прості, як двері. Завжди допоможуть і НЕ попросять нічого натомість. Нам вчора поляк безкоштовно дав диск на машину і перебортіровал два колеса тому влетів в пень))
Ми в нього працювали (на шабашку) і він в знак подяки усіляких нам допомагав, хоча ми йому по суті ніхто. А в цеху зі мною працюю погані люди, що навіть не вітаються. Такі справи. Скрізь є адекватні і не дуже.

Роман
Роман
Відповідь для  Роман
26 днів назад

Ясна річ, що ти для них чужий. Але є люди, які адекватно ставляться до всього. Якщо говориш на їхній рідній мові, то в 90% випадків не будеш себе почувати якимось «чужим»

Mariana
Mariana
Відповідь для  Юра
26 днів назад

Ставляться дуже добре)
Прошу виправляти якщо говорю якісь слова неправильно, тому що інакше ніколи не буду їх говорити правильно 🤷
А хами всюди є, і без різниці національність.
Не скажу що прям чужаки, але відомо, що ми самі відчуваємо себе не вдома

Anna
Anna
Відповідь для  Юра
26 днів назад

Ідеальне володіння мовою за 2 роки це більше схоже на міф)
Звичайно, ми навряд чи станемо своїми, але ставлення хороше. Мені ніколи НЕ відмовляли в допомозі.
Згадалася історія, сусідка почула мій акцент, запитала звідки я. А на наступний день підловив мене перед роботою, втиснула свій номер телефону і сказала щоб я дзвонила якщо потрібна буде якась посуд, меблі або допомогу. Взагалі я помітила що до Українців ставлення дуже хороше, а ось більш Темношкірі раси поляки сприймають досить негативно.
Я себе відчуваю дуже затишно, хоча хотілося б краще розмовляти)

Suspected
Suspected
Відповідь для  Юра
26 днів назад

За свого ніколи НЕ візьмуть, а от стосунки хороші, ну принаймні до мене добре ставляться. Головне не впарювати їм свої звичаї, традиції і бажано пристосовуватися до їх

Вася
Вася
Відповідь для  Юра
26 днів назад

залишишся чужинцем. Адже вони не з Марса, а як і всі ми з планети земля. Припустимо! До тебе у двір (у бригаду на роботі) приїхав в’єтнамець, болгарин, серб. Коли-небудь (при його житті) його вважатимуть українцем ??? Сильно сумніваюся.
А ставлення до людини оточуючих — не має відношення до національності.

Leonid
Leonid
Відповідь для  Юра
26 днів назад

Головне працювати, і будеш як свій. Що я зрозумів за 4 роки в Польщі.

Olha
Olha
Відповідь для  Leonid
26 днів назад

Не треба чекати, щоб хтось сприймав свого) вони-поляки, ми — українці … а про хороше ставлення як скрізь є хороші люди, а є погані … але в основному відношення дуже хороше. потрібно чітко розуміти, що ви приїхали в іншу країну і повинні вчити їхню мову, поважати звичаї, традиції і все буде гуд

Влад
Влад
1 місяць назад

Чув якщо їхати по візі то документів на дитину на кордоні не вимагають наприклад запрошення в жлобек. Дитина йде причепом. Правда чи брешуть. Хто їздив з дитиною в Польщу до чоловіка на приклад який працює в Польщі?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Влад
1 місяць назад

Потрібно освядченіє з жлобка. Або робіть візу дитині на основі своєї. Від коли це діти стали прицепами

Igor
Igor
Відповідь для  Андрій
1 місяць назад

з маленькою дитиною не раджу їхати тільки проблем чоловікові створите дуже багато

Олена
Олена
1 місяць назад

Підкажіть, будь ласка, в суботу прилетіла з дитиною в Польщу, в Аеропорті сказали що на карантині сидіти не потрібно так як я з дитиною, сьогодні прийшло повідомлення на телефон що я на карантині і за законом повинна завантажити додаток домашній карантин, підкажіть що в такій ситуації робити?

Den
Den
Відповідь для  Олена
1 місяць назад

можете не завантажувати взагалі його

Костик
Костик
Відповідь для  Олена
1 місяць назад

якісь дурниці вам той прикордонник сказав, всі повинні відбувати карантин

Він
Він
Відповідь для  Олена
1 місяць назад

А що, дитина звільняє від проходження карантину? І хто вам це сказав …

Олена
Олена
Відповідь для  Він
1 місяць назад

На кордоні прикордонник, що на карантині не сидимо, так як дитині потрібно ходити в садок, а крім мене водити нікому

Крісті
Крісті
Відповідь для  Олена
1 місяць назад

Садок не садок. Все одно потрібно сидіти. Це не жарти. Цей прикордонник, що щось наплутав. І якщо вам прийшла, що потрібно вдома сидіти. Значить потрібно завантажити

Oleksandr
Oleksandr
1 місяць назад

Підкажіть будь ласка, які документи потрібно мати з собою жінці та трьохрічному малюку для перетину кордону з України в Польщу. Чоловік її знаходиться в Польщі на піврічній візі і працює по умові злецення.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Oleksandr
1 місяць назад

Для дружини потрібно запрошення, біопаспор, страхівка, місце для проходження обсервації.
Дитині потрібно освядченіє з пшедшколє, біопаспорт, страхівка. Якщо перетин буде з одним із батьків то нотаріально завірений дозвіл від другого для виїзду дитини за кордон

Оля
Оля
1 рік назад

Добрий день.Де можна побачити кількість вільних місць держ. саду, наприклад у Гданську на 2019 рік?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Оля якщо і можливо, то на сайтах самих освітніх закладів.

Катя
Катя
1 рік назад

Добрий вечір. Документи для зарахування в нульовку такі ж як і в садок?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Катя
1 рік назад

Набір документів може змінюватися в залежності від установи. Ми вказуємо найбільш поширений перелік, але в конкретному садочку / школі можуть бути свої нюанси.

Даша
Даша
1 рік назад

Які документи потрібні для подачі заявки в садок Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Стандартний набір посвідчення особи дитини і батьків, дозвіл на перебування, медичні допуски. Але кожна установа має право збільшувати цей список своїм розсудом.

Рая
Рая
1 рік назад

Чи потрібні щеплення для вступу в садок, і взагалі для отримання громадянства Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рая
1 рік назад

У конкретному закладі можуть зажадати щеплення. У поляків ціла програма, стимулююча щеплення, тому вони досить серйозно ставляться до цього питання.

Рита
Рита
1 рік назад

Якщо зо зробити ксерокс прищепної карти з мокрою печаткою,це підійде?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Правила можуть бути різні, потрібно дізнаватися безпосередньо в установі.

Яна
Яна
1 рік назад

Якщо приїхати з дитиною по безвизу і там на місці оформляти в садок. Буде безвиз дитину рахуватися, як підстава перебування в Польщі та укладуть договір на вступ в садок?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яна
1 рік назад

Яна так, такий варіант практикується багатьма.

Яков
Яков
1 рік назад

Які гарні приватні ясла у місті Варшава! Для дитини 1.5 року.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яков
1 рік назад

Яков ми не володіємо цією інформацією.

Стас
Стас
1 рік назад

Приїхали на 3 місяці як тисти. Віддаю дочку в przedszkole. Їй потрібно по закінченню 3-х місяців з дружиною територію польщі та оформляти візу? .

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас
1 рік назад

Стас якщо у подружжя будуть свої підстави для картки, може податися на годинний побыт і вона з дитиною. Якщо не буде, то і з візою можуть бути проблеми.

Саша
Саша
1 рік назад

Виходить що в 5-6 років дитина зобов’язані зарахувати в зерувку. Моїй дитині 5 років виповнилося у травні. Нам потрібна пшедшкола або зерувка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Все залежить від Ваших планів щодо вступу в школу. Пшедшкола – це садок. Таке загальне поняття. Зерувка – «нулівка». Підготовча група (клас) до школи. Там навчання обов’язково, а ось зарахування зовсім не обов’язково. Буде тест або опитування, і якщо його результати позитивні, то зарахують, якщо ні – йдіть готуйтеся ще.

Таня
Таня
1 рік назад

Добрий день.Для отримання візи дитині після оформлення в сад, необхідно мати підставу для проживання в країні? Буде підставою навчання матері на мовних курсах або в полицеальной школі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Таня та якщо мати пред’явить достатньо коштів для проживання обох, а батько дасть письмову згоду на виїзд.

Олег
Олег
1 рік назад

Доброго дня.Якщо щеплень у дитини немає, є відмова, приймуть дитину в садок, потім в школу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Є якісь заклади, куди беруть, але їх дуже мало і вони існують не в усіх містах.У звичайне можуть не прийняти.

Алла
Алла
1 рік назад

Добрий день.Ми зараз знаходимося в Польщі,чоловік працює по візі,я з донькою 6 місяців приїхала з безвизу.Дитину хочу в рік віддати в дитячий сад.Зробити візу і працювати,зможу ді я так зробити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Алла
1 рік назад

Можете Ви влаштовуйтесь на роботу, відкривайте відповідну візу (будинку), приїжджайте і працюйте. В процесі зможете так само подати на картку побуту. Якщо Ваших і Вашого чоловіка доходів буде достатньо, зможете відкрити карту і дитині на підставі перебування в садку.