Як віддати дитину в садок в Польщі
Як віддати дитину в садок в Польщі — при переїзді в іншу країну необхідно заздалегідь дізнатися багато нюансів, щоб уникнути деяких проблем.
Наприклад, якщо ви приїхали в Польщу з маленькою дитиною, то напевно захочете влаштувати його в дитячий сад, а цей процес має також свої особливості.
Польські дошкільні установи: опис, класифікація
Перш за все, потрібно знати, що для діточок дошкільного віку в Польщі існують:
Ясла (Zlobek) — сюди приймаються діти від однорічного віку (іноді від 6-ти місячного) до 2,5 -3лет. Це дійсно аналог наших звичних ясельних груп, де з дітьми працюють вихователь і дві помічниці-нянечки. Для діток в цьому віці обов’язковий денний сон.
Дитсадок (Przedszkole) — відвідують дітлахи від трирічного віку і до 5 років. Вводяться додаткові заняття, спрямовані на розвиток дитини, денний сон замінюється «тихою годиною» — читання казок, відпочинок та ін.
нулевкой (Zerówka) — це навчання є обов’язковим для всіх дітей від 5-6 років , тому вашої дитини зобов’язані зарахувати, незважаючи на наявність вільних місць. Як правило, протягом року ведеться активна підготовка до шкільного навчання, з дітьми працюють не тільки педагоги, а й психологи.
Слід знати, що термін «zerówka» позначає не тільки дошкільне навчання, а й підготовчі курси при вузі або коледжі, тому будьте уважні при виборі установи.

У Польщі також існують два види власності дитячих дошкільних установ:
Державні дитсадки не особливо численні, там надається безкоштовний час знаходження дитини ( 7.00-13.00 ), а також є зобов’язання повернення грошей за пропущені дні.
Саме тому потрапити туди досить складно — іноді запис проводиться на рік-два вперед за попередніми заявками. Весь процес подачі такої заявки більш докладно описаний в наступному розділі.
Обслуговування дітей знаходиться на високому рівні — враховуються побажання батьків, садок має велику майданчик для ігор і прогулянок, діти відпочивають в окремих спальнях.
Середня вартість гос.детсада — 180 злотих /місяць плюс витрати на додаткові матеріали для ігор і навчання.
Приватні садки зазвичай розташовуються в житлових будинках в переобладнаних квартирах на перших поверхах, тому окремих приміщень для спалень там немає. Дитину можна залишити в такому закладі до 17.00 ( іноді і до 19.00 ), навчання повністю платне ( 300-900 злотих /місяць ), але ніхто не поверне вам гроші в разі хвороби дітей.
Харчування привозять із спеціалізованих кухонь, батьки можуть заздалегідь узгодити меню своєї дитини, якщо малюк не любить будь-яке блюдо. Навчання набагато інтенсивніше і різноманітніше, ніж в державних дитсадках — діти вчать кілька мов, в ігровій формі освоюють ази математики і читання, часто їздять на екскурсії.
Як записати дитину в садок?
Ви повинні відразу зрозуміти, що віддати дітей в приватний дитсадок дуже просто — прийом йде цілий рік, практичні завжди є вільні місця. Тому для запису в такий дитячий сад досить вибрати відповідне заклад, написати заяву і сплатити необхідну суму. З державними садками справа набагато складніше — їх мало, тому прийом заяв йде тільки з березня по вересень, і не факт, що вільні місця будуть. У Польщі є категорії людей, які користуються пільгами: матері або батьки — одинаки, інваліди тощо
Тому процедура запису дитини в дитсадок виглядає так:
- Зареєструйтеся на сайті спеціальної системи свого міста (у Польщі), зазначте основна плюс два-три додаткових і бажаних для вас установ. Автоматичний аналіз і вибір системи може зупинитися на вашому малюку через близькість садка до будинку, через обох працюючих батьків або наявності у вас інших дітей-вихованців цього ж садка.
- Після схвалення заяви необхідно з’явитися з необхідними документами в зазначений дитсадок до 1.09.
- Починайте відвідування садка.
Якщо ви з якоїсь причини захочете перевести свою дитину в інший садок, то вам потрібно буде тільки написати заяву на ім’я директора, реєструватися і проходити відбір більше не треба.
Як віддати дитину в садок в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:
![]() |
![]() |
|
Медичне страхування![]() |
Як зняти житло в Польщі без посередників![]() |
Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?![]() |
Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.
садок
Скажіть будь ласка дитині потрібно робити візу в садок до Польщі
Або не роблять дітям учнівську візу?
Потрібно, учнівські візи зараз роблять
А ви не підкажете які потрібні документи на подачу цієї візи
Дозвіл одного з батьків потрібно відправляти до Візового центру
Дозвіл від двох батьків. Якщо дитина буде їхати з мамою, значить тато робить на маму, а мама на себе
Копії паспортів тата і мами, Умова найму Локаль
велике спасибі
Спасибі)
Це на садочок можна відкрити цю візу, дитині 2 роки?
Напишіть будь ласка силку на той офіційний сайт для реєстрації дитини в державний zlobek
Доброго дня! Цікавить питання виїзду до Польщі з дитиною (орієнтовно 2.6 років на момент виїзду). Чоловік в Щецині працює, подав документи на карту побита. Ми плануємо їхати до нього, але я навіть уявлення не маю з чого починати та до кого звертатися. Підкажіть, будь ласка, яким повинен бути алгоритм? Чи можливо їхати із запрошеннями без віз, і чи можливо в такому випадку подаватися на карту побита? Цікавить варіант щоб бути в Польщі якомога довше ( мається на увазі період до завершення дії карти чоловіка)
Запрошення в дитсадок
Хто робив сам запрошення для дитини в дитячий сад в Польщі? Алгоритм дій?
Вам потрібно піти в садок і сказати, що ви хочете дати дитину до них в садочок (звичайно якщо у них є вільні місця), і що вам для цього потрібно запрошення (щоб дитина перетнула кордон), і потрібно показати їм зразок, як воно повинно виглядати, тому що в основному вони цього не знають, і всі вони вам на місці роблять запрошення
А де такий зразок самому побачить і як він називається то документ по польському?
ZAŚWIADCZENIE DO PRZEDSZKOLE. Пошукайте на ютубі, читала що там є зразки
хіба вийде в приватний садок?
Ні, у нас ходить до державного, просто треба запитати візьмуть дитину з України, але у нас з цим проблем не було
Що за місто?
Radom
Так в державний там з деяких пір набір йде, не можна бути так не в сезон влаштуватися?
Не знаю, це мабуть залежить від саду, ми віднесли документи в кінці січня, а з 1 лютого почали ходити
А що входить в документи? Запрошення і паспорт і все або ще щось?
Якщо ви хочете їхати на біо то так, а для візи там багато потрібно
Коротше в ютубі є все мабуть докладно?
Так, пошукайте, тут не дав теж таке питання задавали то писали що на ютубі можна знайти ……
Перебуваю в Україні, зайшла на сайт жлобків міста в яке планую їхати, написала по емейлу в різні садки, що хочу отримати в них запрошення в жлобку, один відповів, внесла оплату впісову (перший внесок) і вони на емейл скинули засвядченіе з підписом і печаткою , що дитина прийнята в саду. Усе)
А як сайт називається, і за скільки часу це запрошення вже готове?
У четвер уклала договір і оплатила оплату впісову, в п’ятницю скинула ніби як воно має виглядати і в понеділок мені все вислали
А на кшталт де знайшли?
Мені дівчинка в Фейсбуці скинула, знайшла її в одній з груп
Якщо я вже перебуваю в потрібному місті в Польщі то простіше бути до них піти самому запитати за місця і сплатити внесок ніж через сайт зв’язуватися напевно?
Можете і самі сходити, якщо є час вільний) просто у мене теж чоловік вже в Польщі і місяць тому теж ходив по різних садкам, тоді все було зайнято, а ось місяць пройшов і вирішили ще раз спробувати, але вже щоб знову не бігати, то я написала всім на емейл) вони швидко відповідають))
А що за воєводство і місто у вас?
Заходньопоморське воєводство, місто Голенюв, 30 км від Щецина
І то ви в приватні ходили садки, і до речі якщо дитині 3 з половиною роки то це в злобек треба її?
Так в приватний, нам 1.1 року. А за 3,5, то я не знаю жлобек потрібен пшедшкола
Тільки що подивилася, то з 3 років до 5 треба не zlobek a przedszkola
Спасибі, то теж на тому сайті можна знайти?
empatia.mpips.gov.pl/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/d3/rejestr-zlobkow-i-klubow
Так, вибираєте своє воєводство, гміну і воно вам вибиває всі садки які в цьому місті
Легальне перебування в Польщі
1. Підкажіть будь ласка, як легально, в даний час можна виїхати в Польщу одруженому парі, з умовою що дружина не буде працювати перші місяці?
2. Що буде якщо приїхати в Польщу по візі і не працювати, просто знаходитися в Польщі?
Якщо бабла багато, то нафіга працювати. Живи спокійно в Європі і НЕ парся. головне
стражам НЕ попадатися, а якщо попався і пробили по базі і виявилося, що ніде НЕ працюєш, скажи що робота НЕ підійшла, шукаю нову.
Нормально, тільки правоохоронцям Не попадайтеся в містах
Буде напряжно містити двох. Ось і вся проблема.
нічого не буде
Добрий вечір!! Підкажіть будь ласка,скільки коштує купити запрошення для дитини в садочок у перевізників??
У перевізників звідки запрошення з садка?)
Шукайте місцевих хто возить до праці вони вам підкажуть.
Скажіть будь ласка, чи вирішили ви своє питання? Мене це також дуже цікавить!
Чи потрібно відбувати карантин у Польщі,як що чоловік та я їдимо по робочій візі,а дитині открита віза на підставі запрошення в садочок
Ні, так як Ви батьки, детально вам на кордоні пояснять.
Адаптація в Польщі
Привіт всім читає, багато українців живуть в Польщі 2-3-5 і тд років, ви працюєте, діти в садочку чи школі, знаєте досконало мову, маєте карту побути, для поляків ви свій або вони сприймають вас як ,, понаехавшими ,, і тут ми ніколи НЕ будемо своїми, залишимося в статусі ,, чужинців ,,? Пишіть коментарі, спасибі
Поляки дуже чуйний і хороший народ, але не всі. Як і всюди. І хоч на польському говори з ним, хоч на китайському, він по життю такий. А є прості, як двері. Завжди допоможуть і НЕ попросять нічого натомість. Нам вчора поляк безкоштовно дав диск на машину і перебортіровал два колеса тому влетів в пень))
Ми в нього працювали (на шабашку) і він в знак подяки усіляких нам допомагав, хоча ми йому по суті ніхто. А в цеху зі мною працюю погані люди, що навіть не вітаються. Такі справи. Скрізь є адекватні і не дуже.
Ясна річ, що ти для них чужий. Але є люди, які адекватно ставляться до всього. Якщо говориш на їхній рідній мові, то в 90% випадків не будеш себе почувати якимось «чужим»
Ставляться дуже добре)
Прошу виправляти якщо говорю якісь слова неправильно, тому що інакше ніколи не буду їх говорити правильно 🤷
А хами всюди є, і без різниці національність.
Не скажу що прям чужаки, але відомо, що ми самі відчуваємо себе не вдома
Ідеальне володіння мовою за 2 роки це більше схоже на міф)
Звичайно, ми навряд чи станемо своїми, але ставлення хороше. Мені ніколи НЕ відмовляли в допомозі.
Згадалася історія, сусідка почула мій акцент, запитала звідки я. А на наступний день підловив мене перед роботою, втиснула свій номер телефону і сказала щоб я дзвонила якщо потрібна буде якась посуд, меблі або допомогу. Взагалі я помітила що до Українців ставлення дуже хороше, а ось більш Темношкірі раси поляки сприймають досить негативно.
Я себе відчуваю дуже затишно, хоча хотілося б краще розмовляти)
За свого ніколи НЕ візьмуть, а от стосунки хороші, ну принаймні до мене добре ставляться. Головне не впарювати їм свої звичаї, традиції і бажано пристосовуватися до їх
залишишся чужинцем. Адже вони не з Марса, а як і всі ми з планети земля. Припустимо! До тебе у двір (у бригаду на роботі) приїхав в’єтнамець, болгарин, серб. Коли-небудь (при його житті) його вважатимуть українцем ??? Сильно сумніваюся.
А ставлення до людини оточуючих — не має відношення до національності.
Головне працювати, і будеш як свій. Що я зрозумів за 4 роки в Польщі.
Не треба чекати, щоб хтось сприймав свого) вони-поляки, ми — українці … а про хороше ставлення як скрізь є хороші люди, а є погані … але в основному відношення дуже хороше. потрібно чітко розуміти, що ви приїхали в іншу країну і повинні вчити їхню мову, поважати звичаї, традиції і все буде гуд
Чув якщо їхати по візі то документів на дитину на кордоні не вимагають наприклад запрошення в жлобек. Дитина йде причепом. Правда чи брешуть. Хто їздив з дитиною в Польщу до чоловіка на приклад який працює в Польщі?
Потрібно освядченіє з жлобка. Або робіть візу дитині на основі своєї. Від коли це діти стали прицепами
з маленькою дитиною не раджу їхати тільки проблем чоловікові створите дуже багато
Підкажіть, будь ласка, в суботу прилетіла з дитиною в Польщу, в Аеропорті сказали що на карантині сидіти не потрібно так як я з дитиною, сьогодні прийшло повідомлення на телефон що я на карантині і за законом повинна завантажити додаток домашній карантин, підкажіть що в такій ситуації робити?
можете не завантажувати взагалі його
якісь дурниці вам той прикордонник сказав, всі повинні відбувати карантин
А що, дитина звільняє від проходження карантину? І хто вам це сказав …
На кордоні прикордонник, що на карантині не сидимо, так як дитині потрібно ходити в садок, а крім мене водити нікому
Садок не садок. Все одно потрібно сидіти. Це не жарти. Цей прикордонник, що щось наплутав. І якщо вам прийшла, що потрібно вдома сидіти. Значить потрібно завантажити
Підкажіть будь ласка, які документи потрібно мати з собою жінці та трьохрічному малюку для перетину кордону з України в Польщу. Чоловік її знаходиться в Польщі на піврічній візі і працює по умові злецення.
Для дружини потрібно запрошення, біопаспор, страхівка, місце для проходження обсервації.
Дитині потрібно освядченіє з пшедшколє, біопаспорт, страхівка. Якщо перетин буде з одним із батьків то нотаріально завірений дозвіл від другого для виїзду дитини за кордон
Добрий день.Де можна побачити кількість вільних місць держ. саду, наприклад у Гданську на 2019 рік?
Оля якщо і можливо, то на сайтах самих освітніх закладів.
Добрий вечір. Документи для зарахування в нульовку такі ж як і в садок?
Набір документів може змінюватися в залежності від установи. Ми вказуємо найбільш поширений перелік, але в конкретному садочку / школі можуть бути свої нюанси.
Які документи потрібні для подачі заявки в садок Польщі?
Стандартний набір посвідчення особи дитини і батьків, дозвіл на перебування, медичні допуски. Але кожна установа має право збільшувати цей список своїм розсудом.
Чи потрібні щеплення для вступу в садок, і взагалі для отримання громадянства Польщі?
У конкретному закладі можуть зажадати щеплення. У поляків ціла програма, стимулююча щеплення, тому вони досить серйозно ставляться до цього питання.
Якщо зо зробити ксерокс прищепної карти з мокрою печаткою,це підійде?
Правила можуть бути різні, потрібно дізнаватися безпосередньо в установі.
Якщо приїхати з дитиною по безвизу і там на місці оформляти в садок. Буде безвиз дитину рахуватися, як підстава перебування в Польщі та укладуть договір на вступ в садок?
Яна так, такий варіант практикується багатьма.
Які гарні приватні ясла у місті Варшава! Для дитини 1.5 року.
Яков ми не володіємо цією інформацією.
Приїхали на 3 місяці як тисти. Віддаю дочку в przedszkole. Їй потрібно по закінченню 3-х місяців з дружиною територію польщі та оформляти візу? .
Стас якщо у подружжя будуть свої підстави для картки, може податися на годинний побыт і вона з дитиною. Якщо не буде, то і з візою можуть бути проблеми.
Виходить що в 5-6 років дитина зобов’язані зарахувати в зерувку. Моїй дитині 5 років виповнилося у травні. Нам потрібна пшедшкола або зерувка?
Все залежить від Ваших планів щодо вступу в школу. Пшедшкола – це садок. Таке загальне поняття. Зерувка – «нулівка». Підготовча група (клас) до школи. Там навчання обов’язково, а ось зарахування зовсім не обов’язково. Буде тест або опитування, і якщо його результати позитивні, то зарахують, якщо ні – йдіть готуйтеся ще.