lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Як віддати дитину в садок в Польщі
Як віддати дитину в садок в Польщі

Як віддати дитину в садок в Польщі

Як віддати дитину в садок в Польщі — при переїзді в іншу країну необхідно заздалегідь дізнатися багато нюансів, щоб уникнути деяких проблем.

Наприклад, якщо ви приїхали в Польщу з маленькою дитиною, то напевно захочете влаштувати його в дитячий сад, а цей процес має також свої особливості.

Польські дошкільні установи: опис, класифікація

Перш за все, потрібно знати, що для діточок дошкільного віку в Польщі існують:

Ясла (Zlobek) — сюди приймаються діти від однорічного віку (іноді від 6-ти місячного) до 2,5 -3лет. Це дійсно аналог наших звичних ясельних груп, де з дітьми працюють вихователь і дві помічниці-нянечки. Для діток в цьому віці обов’язковий денний сон.

Дитсадок (Przedszkole) — відвідують дітлахи від трирічного віку і до 5 років. Вводяться додаткові заняття, спрямовані на розвиток дитини, денний сон замінюється «тихою годиною» — читання казок, відпочинок та ін.

нулевкой (Zerówka) — це навчання є обов’язковим для всіх дітей від 5-6 років , тому вашої дитини зобов’язані зарахувати, незважаючи на наявність вільних місць. Як правило, протягом року ведеться активна підготовка до шкільного навчання, з дітьми працюють не тільки педагоги, а й психологи.

Слід знати, що термін «zerówka» позначає не тільки дошкільне навчання, а й підготовчі курси при вузі або коледжі, тому будьте уважні при виборі установи.

Детские сады в Польше: как устроить ребенка и цена

У Польщі також існують два види власності дитячих дошкільних установ:

Як віддати дитину в садок в Польщі

Державні дитсадки не особливо численні, там надається безкоштовний час знаходження дитини ( 7.00-13.00 ), а також є зобов’язання повернення грошей за пропущені дні.

Саме тому потрапити туди досить складно — іноді запис проводиться на рік-два вперед за попередніми заявками. Весь процес подачі такої заявки більш докладно описаний в наступному розділі.

Обслуговування дітей знаходиться на високому рівні — враховуються побажання батьків, садок має велику майданчик для ігор і прогулянок, діти відпочивають в окремих спальнях.

Середня вартість гос.детсада — 180 злотих /місяць плюс витрати на додаткові матеріали для ігор і навчання.

Приватні садки зазвичай розташовуються в житлових будинках в переобладнаних квартирах на перших поверхах, тому окремих приміщень для спалень там немає. Дитину можна залишити в такому закладі до 17.00 ( іноді і до 19.00 ), навчання повністю платне ( 300-900 злотих /місяць ), але ніхто не поверне вам гроші в разі хвороби дітей.

 Як віддати дитину в садок в Польщі

Харчування привозять із спеціалізованих кухонь, батьки можуть заздалегідь узгодити меню своєї дитини, якщо малюк не любить будь-яке блюдо. Навчання набагато інтенсивніше і різноманітніше, ніж в державних дитсадках — діти вчать кілька мов, в ігровій формі освоюють ази математики і читання, часто їздять на екскурсії.

Як записати дитину в садок?

Як записати дитину в садок?

Ви повинні відразу зрозуміти, що віддати дітей в приватний дитсадок дуже просто — прийом йде цілий рік, практичні завжди є вільні місця. Тому для запису в такий дитячий сад досить вибрати відповідне заклад, написати заяву і сплатити необхідну суму. З державними садками справа набагато складніше — їх мало, тому прийом заяв йде тільки з березня по вересень, і не факт, що вільні місця будуть. У Польщі є категорії людей, які користуються пільгами: матері або батьки — одинаки, інваліди тощо

Тому процедура запису дитини в дитсадок виглядає так:

  • Зареєструйтеся на сайті спеціальної системи свого міста (у Польщі), зазначте основна плюс два-три додаткових і бажаних для вас установ. Автоматичний аналіз і вибір системи може зупинитися на вашому малюку через близькість садка до будинку, через обох працюючих батьків або наявності у вас інших дітей-вихованців цього ж садка.
  • Після схвалення заяви необхідно з’явитися з необхідними документами в зазначений дитсадок до 1.09.
  • Починайте відвідування садка.

Якщо ви з якоїсь причини захочете перевести свою дитину в інший садок, то вам потрібно буде тільки написати заяву на ім’я директора, реєструватися і проходити відбір більше не треба.

Як віддати дитину в садок в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Як зняти житло в Польщі без посередників Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?
Медичне страхування Як зняти житло в Польщі без посередників Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Купівля житла в Польщі

Купівля житла в Польщі

Оцените запись Купівля житла в Польщі для іноземця. Купівля житла в Польщі — зі статті …

Подписаться
Уведомление о
guest
24 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Оля
Оля
1 рік назад

Добрий день.Де можна побачити кількість вільних місць держ. саду, наприклад у Гданську на 2019 рік?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля

Оля якщо і можливо, то на сайтах самих освітніх закладів.

Катя
Катя
1 рік назад

Добрий вечір. Документи для зарахування в нульовку такі ж як і в садок?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Катя

Набір документів може змінюватися в залежності від установи. Ми вказуємо найбільш поширений перелік, але в конкретному садочку / школі можуть бути свої нюанси.

Даша
Даша
1 рік назад

Які документи потрібні для подачі заявки в садок Польщі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша

Стандартний набір посвідчення особи дитини і батьків, дозвіл на перебування, медичні допуски. Але кожна установа має право збільшувати цей список своїм розсудом.

Рая
Рая
1 рік назад

Чи потрібні щеплення для вступу в садок, і взагалі для отримання громадянства Польщі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рая

У конкретному закладі можуть зажадати щеплення. У поляків ціла програма, стимулююча щеплення, тому вони досить серйозно ставляться до цього питання.

Рита
Рита
1 рік назад

Якщо зо зробити ксерокс прищепної карти з мокрою печаткою,це підійде?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рита

Правила можуть бути різні, потрібно дізнаватися безпосередньо в установі.

Яна
Яна
1 рік назад

Якщо приїхати з дитиною по безвизу і там на місці оформляти в садок. Буде безвиз дитину рахуватися, як підстава перебування в Польщі та укладуть договір на вступ в садок?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яна

Яна так, такий варіант практикується багатьма.

Яков
Яков
1 рік назад

Які гарні приватні ясла у місті Варшава! Для дитини 1.5 року.

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яков

Яков ми не володіємо цією інформацією.

Стас
Стас
1 рік назад

Приїхали на 3 місяці як тисти. Віддаю дочку в przedszkole. Їй потрібно по закінченню 3-х місяців з дружиною територію польщі та оформляти візу? .

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас

Стас якщо у подружжя будуть свої підстави для картки, може податися на годинний побыт і вона з дитиною. Якщо не буде, то і з візою можуть бути проблеми.

Саша
Саша
1 рік назад

Виходить що в 5-6 років дитина зобов’язані зарахувати в зерувку. Моїй дитині 5 років виповнилося у травні. Нам потрібна пшедшкола або зерувка?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша

Все залежить від Ваших планів щодо вступу в школу. Пшедшкола – це садок. Таке загальне поняття. Зерувка – «нулівка». Підготовча група (клас) до школи. Там навчання обов’язково, а ось зарахування зовсім не обов’язково. Буде тест або опитування, і якщо його результати позитивні, то зарахують, якщо ні – йдіть готуйтеся ще.

Таня
Таня
1 рік назад

Добрий день.Для отримання візи дитині після оформлення в сад, необхідно мати підставу для проживання в країні? Буде підставою навчання матері на мовних курсах або в полицеальной школі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таня

Таня та якщо мати пред’явить достатньо коштів для проживання обох, а батько дасть письмову згоду на виїзд.

Олег
Олег
1 рік назад

Доброго дня.Якщо щеплень у дитини немає, є відмова, приймуть дитину в садок, потім в школу?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег

Є якісь заклади, куди беруть, але їх дуже мало і вони існують не в усіх містах.У звичайне можуть не прийняти.

Алла
Алла
1 рік назад

Добрий день.Ми зараз знаходимося в Польщі,чоловік працює по візі,я з донькою 6 місяців приїхала з безвизу.Дитину хочу в рік віддати в дитячий сад.Зробити візу і працювати,зможу ді я так зробити?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Алла

Можете Ви влаштовуйтесь на роботу, відкривайте відповідну візу (будинку), приїжджайте і працюйте. В процесі зможете так само подати на картку побуту. Якщо Ваших і Вашого чоловіка доходів буде достатньо, зможете відкрити карту і дитині на підставі перебування в садку.