Як скласти Wezwanie do zapłaty
Wezwanie do zapłaty — це запит до боржника (роботодавцю) про погашення боргу. Найчастіше такий документ застосовується в разі, якщо наймач не виплатив працівникові заробітну плату. Важливо, щоб між сторонами було укладено трудовий договір. У разі нелегального працевлаштування довести свою правоту навряд чи вийде.
Єдиного бланка Wezwanie do zapłaty в Польщі не існує. Однак стандартну форму, яка підходить для більшості випадків, можна отримати за цим посиланням .
Якщо немає можливості роздрукувати бланк з інтернету, то можна скласти Wezwanie do zapłaty самостійно. Необхідно писати грамотно, структуровано і інформативно. У тексті повинно бути якомога менше «води». Запит повинен містити таку інформацію:
- Рік, місяць і число складання;
- Адреса фірми;
- ПІБ працівника-жертви і наймача;
- Дані трудового договору;
- Розмір боргу і період невиплати;
- Бажаний термін погашення заборгованості. Зазвичай це кілька тижнів;
- Яким способом бажано отримати гроші (на банківський рахунок або готівкою);
- Яких заходів слід вжити по відношенню до роботодавця, якщо він не заплатить.
Якщо перші 7 пунктів працівник без праці може заповнити самостійно, а в пунктах «заходів» краще порадитися з професійним юристом. Вони підкажуть, які саме заходи оптимально зробити в конкретному випадку. Як правило, це можуть бути:
- При наявності Umowa o pracę — звернення до Інспекції Праці або в Трудовий суд;
- При наявності Umowa zlecenie або Umowa o dzieło — звернення в Районний або Окружний суд;
- Компенсація моральних збитків.
До запиту також можна прикріпити копію Umowa o pracę (Umowa zlecenie , Umowa o dzieło ) та виписку з банку, яка вкаже на те, що зарахувань від роботодавця справді не було.
Після заповнення Wezwanie do zapłaty недостатньо просто віддати його роботодавцю, так як згодом він може сказати, що ніякого документа від працівника не отримував. Тому краще відправити запит рекомендованим листом поштою з повідомленням про отримання. Чеки з пошти про відправлення листа краще зберегти, щоб мати докази відправлення в разі, якщо лист загубиться.
З цією статтею також цікавляться:
![]() | ![]() | ![]() |
Як перевірити роботодавця в Польщі![]() | «Гаряча лінія» Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі![]() | Sąd pracy (Трудовий суд)![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Як скласти Wezwanie do zapłaty — якщо є питання з цієї теми, пищіть їх тут.