lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Корисно знати / NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?
NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?

NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?

NIP в Польщі — іноземці, які приїжджають до Польщі не з метою підробітку на кілька місяців, а з намірами тривалого перебування, необхідно отримувати NIP. Він використовується як при собі посвідчення особи для тих, хто має доходи в РП, але з яких-небудь причин не може отримати PESEL. В основному це громадяни країн, що не входять в ЄС.

Простими словами, NIP — це аналог нашого ідентифікаційного коду.

Він необхідний для оплати податків, для отримання Карти побиту і так далі. Отримувати його можна після офіційного працевлаштування, і не потрібно міняти в разі зміни роботодавця. Чітких часових обмежень щодо отримання NIP в законодавстві не прописано, проте не рекомендуємо відкладати цю справу на потім.

NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?

NIP потрібен тим іноземним громадянам, які:

  • Заробляють на території Польщі (офіційне працевлаштування, власний бізнес і так далі);
  • Не мають достатніх підстав для оформлення PESEL.

Видачею кодів займається Ужонд. Пакет необхідних документів краще подавати особисто, а не довіряти роботодавцю. Справа в тому, що деякі недобросовісні наймачі можуть обманювати працівників і не подавати їх документи, щоб не сплачувати податки. Іноземцю необхідно відповідально підійти до питання отримання коду, щоб не ризикувати своїм добробутом і уникнути проблем з податковою інспекцією.

Вартість отримання коду становить 21 PLN.

Для оформлення NIP потрібні такі документи:

  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • Umowa o pracę (трудовий контракт);
  • Квитанція про оплату збору.

Далі необхідно прийти в найближчий Ужонд. При вході в будівлю зазвичай коштує термінал, за допомогою якого можна зареєструватися в електронну чергу. Після успішної операції заявнику необхідно взяти і заповнити бланк NIP-7. Найчастіше стійка з бланками знаходиться поруч з терміналами.

Коли всі документи будуть зібрані, а бланк заповнений, необхідно передати їх працівнику Ужонда. Період очікування коду — від 10 днів до місяця . Після того, як заявка буде оброблена, прийде повідомлення на вказану адресу електронної пошти або номер мобільного телефону. Залишиться тільки забрати готовий NIP в Ужонде.

Для того, щоб переконатися, що NIP дійсний , необхідно увійти на цей онлайн-ресурс і ввести отриманий десятизначний код.

NIP или PESEL/ ЧТО ТАКОЕ NIP И КАК ЕГО ОФОРМИТЬ?

З цією статтею так само цікавляться:

 Оформлення карти сталего побиту  Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі  Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка
Оформлення карти сталего побиту Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Польща продовжила безвиз через карантин

Польща продовжила безвиз через карантин

Оцените запись Польща продовжила безвиз через карантин Польща продовжила безвиз через карантин — це саме …

Подписаться
Уведомление о
guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі