Не потрібна Вам карту побиту в 2020
5/5 - (2 голоса)
Не потрібна Вам карту побиту — мінуси карту побиту

Не потрібна Вам карту побиту. Всім привіт! Не потрібна вам ця карта побиту. Це тема сьогоднішнього випуску. Мене звуть Макс Єлець, п’ять років в Польщі. Ну ви все це знаєте, починаємо.

Поділіться обов’язково цією статтею, у вас по-любому є знайомі, яким це буде важливо, корисно і цікаво. Все частіше у мене в коментарях, в індивідуальних консультаціях, при особистому спілкуванні люди запитують «Макс, як отримати карту побиту? Мені вона капец, як потрібна «. Ти питаєш у людини «навіщо?». А він каже «у всіх вона є, і мені потрібна». Ти говориш «немає, навіщо вона конкретно тобі?». «Ну у всіх вона є, все її отримують, всі про неї говорять, значить це щось круте». А ти кажеш людині «що крутого в твоїй конкретної ситуації?». «Ну, ось круто, треба її отримати».

Минусы Карты Побыту, о которых забывают. НЕ НУЖНА вам Карта Побыту 2020!Минусы Карты Побыту, о которых забывают. НЕ НУЖНА вам Карта Побыту 2020!

І з’ясовується, що людині вона нафіг не потрібна. Люди, якщо ви приїжджаєте в таких варіантах як:

  • попрацювати на один раз (підзаробити)
  • на два рази, подивитися Польщу
  • зрозуміти моя або не моя країна

Вам карта побиту не потрібна.

Більшість людей приїжджають саме з такими цілями. Карта побиту потрібна тільки в тому випадку, якщо у вас є якийсь роботодавець, на якого ви вже розраховуєте, якщо ви переїжджаєте з великими грандіозними планами в цю країну. Якщо ж ви просто їдете спробувати, то забудьте про це.

Які мінуси карти побиту?

Не потрібна Вам карту побиту

Дуже багато хто не вважають за великі мінуси, хоча це досить проблематично для людей, які тільки приїхали.

Перше — дуже багато розбиратися. Хоч це і для мене допустимо, здається вже досить просто як і для людей, які її отримують не в перший раз, але якщо ви в перший раз з цим стикаєтеся, там дуже багато тяганини. Особливо, якщо у вас є проблеми з мовою, якщо ви її погано знаєте — вам доведеться розбиратися в польських визначеннях. Якщо ви готові розбиратися — я прикріплюю знизу статті ссилочку на всі статті, в яких я так чи інакше згадував карту побиту, пояснював як її отримати. Якщо ви не готові і у вас немає довгострокових планів — забудьте про це .

Крім того, що складно це все, вам ще й необхідно буде записуватися на чергу.

У деяких містах, в деяких воєводствах це величезна проблема. Люди займають чергу з вечора, живу чергу. Електронна не завжди працює так, як хотілося б. Навіть якщо з електронною чергою все одно ви зіткнетеся з цією живою чергою, я стикався. Донести якийсь папірчик, забрати цю карту.

Прив’язка до роботодавця

Наступна проблема — ви, так чи інакше, прив’язуєтеся до роботодавця . Від нього можна відв’язатися, але у вас там вже будуть якісь терміни, вам буде даватися місяць на пошук нового роботодавця. Воно вам треба? Якщо ви просто приїжджаєте працювати по візі, ви без проблем просто розриваєте контракт з попереднім і шукаєте наступного роботодавця без ось цих проблем.

І наступний пункт, на який мало хто звертає увагу — отримавши печатку про подачу на карту побиту і при цьому, якщо ваша віза підійшла до кінця, ви стаєте безвиїзним.

Точніше, виїзним але назад не в’їзним. Тобто ви можете повернутися в Україну, вас випустять але при цьому назад, якщо ви захочете поїхати в Польщу, вам необхідно буде отримувати нову візу, або якщо у вас не закінчився безвіз, а на очікуванні на карту побиту безвіз дні капають. Якщо у вас віза закінчилася вам доведеться отримувати візу. Сюди ж можна додати те, що ви не зможете подорожувати Європою, поки у вас очікується карта побиту, закінчилися віза і безвіз. Тобто, ви не можете кататися по Європі, бо печатка про карту побиту дозволяє вам знаходитися тільки в Польщі, а не в Євросоюзі.

Підсумую

Якщо ви не хочете паритися з документами, не хочете стояти в чергах, збиратися ось ці документи, заповнювати заявки, якщо ви не плануєте довгостроково переїжджати до Польщі (не приїхав попрацювати на якийсь певний термін, а переїжджати до Польщі) вам карта побиту зовсім не потрібна. Окей? Пишіть в коментарях, що ви думаєте з цього приводу, вчіть іноземні мови, подорожуйте більше.

Не потрібна Вам карту побиту — З цією статтею також цікавляться:

 Не потрібна Вам карту побиту  Карта побиту по безвізу, поради  Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?
Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5/5 - (14 голосов) Прописка в Польші: що це і як отримати? Прописка в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
72 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Николай
Николай
11 місяців назад

Добрый день, подскажите если я имею годовую визу и подался на карту побуту,а срок визы закончится ,а карта еще не будет готова,а работать надо на территории Польши,как быть? Оформлять новую визу на 1 год?

Альбіна
Альбіна
1 рік назад

Доброго дня.Підскажіть будьласка .Маючи карту побита.Але працюючи як то кажуть на чорно.Чи є якісь ризики,чи потрібно обов’язково працювати з оформленням?Дякую

Дмитро
Дмитро
1 рік назад

Рідкісна нісенітниця. Всі документи можна підготувати за добу. минулого року оформлювали студенту вперше. Нічого складного.Зараз заповнюю на продоження.

Andrii
Andrii
1 рік назад

Карта побиту
Подав документи на карту побиту через одну жінку,підтвердження подачі є в оригіналах, в жінки виникли якісь проблеми з правоохоронними органами, телефон її виключений, не розумію що дальше робити, адже через неї проходили всі процеси, що повинно відбуватись дальше, чи задзвонять мені з ужонда коли треба здати відпечатки бо повинна була мене сповістити про це жінка посередник , в разі що вона зникла чи звяжуця зі мною з ужонда ? чи краще самому зателефонувати туди і спитати що і як? якщо так чи маєте контакти,абож підкажіть що краще зробити, віза
закінчилась вчора , місяць тому подав на карту, маю ще 90 днів біо

Suspected
Suspected
Відповідь для  Andrii
1 рік назад

Ну епта, зрозуміло краще зателефонувати в уженд, а ще краще прийти особисто і дізнатися у них що до чого

Andrii
Andrii
Відповідь для  Suspected
1 рік назад

Швидше за все так і зроблю, дякую

Kris
Kris
Відповідь для  Andrii
1 рік назад

По-перше — ваша віза продовжена до кінця стану епідемії. По-друге якщо ви підписували «пелномоцніцтво» на ту посередниця, то ви можете написати на адресу уженду заяву про відкликання пелномоцніцтво, і попросити щоб надалі вся інформація приходила до вас за адресою вашого фактичного проживання.
Днями в новинах розповідали «взяли» правоохоронні органи якусь вирішував яка хабара в уженді давала, не пам’ятаю тільки в якому воєводстві, можливо це ваша?
Або обіцяла вона вам «прискорене вирішення»?

Andrii
Andrii
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Нічого не підписував з нею, вона тільки заповнила документи і подала їх в ужонд, ніяких обіцянок і розмов про прискорення рішення не було, просто хотів зробити все щоб було тип топ, щоб без зайвої біганини зробити карту. Дякую

Kris
Kris
Відповідь для  Andrii
1 рік назад

Тобто вона просто відправила лист від Вашого імені. Важливо знати адресу вказала для кореспонденції. Тому, напевно, не Ваше. Вам важливо, щоб всі відомості по уженду приходили до Вас! Тому обов’язково зв’яжіться з ужендом, вкажіть адресу, за якою проживаєте щоб всі листи приходили вам … а далі чекайте вас про все повідомлять але це буде не скоро. І бережіть нерви бо з цими посередниками краще не зв’язуватися

Сергій
Сергій
Відповідь для  Andrii
1 рік назад

Сиди з візою по щиту х знає коли цей карантин закінчиться +30 днів

Andrii
Andrii
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Дякую

Ist
Ist
Відповідь для  Andrii
1 рік назад

На візу +30 днів до закінчення карантину.

Andrii
Andrii
Відповідь для  Ist
1 рік назад

Дякую

Anton
Anton
1 рік назад

Яка відповідальність?
Хлопці всім привіт. Таке питання. Подав документи на карту часового побиту. Але «умова винайму мешкання» липова. І як виявилося, ту адресу що прописані в розумне, його взагалі немає за фактом. Тобто мене легко сказати обдурили. Може хтось стикався з таким? І яка можлива відповідальність мені, по то що «умова винайму мешкання» взагалі липове, з неіснуючою адресою?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Напрошується питання, а де Ви взяли умову з липовою адресою, і ще одне питання, скільки заплатили? І останнє, напишіть будь ласка контакти, імена людей, які зробили Вам цю умову, може хтось зіткнеться, не дай бог звичайно.

Anton
Anton
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Його профіль порожній. Він очистив його

Сергій
Сергій
Відповідь для  Anton
1 рік назад

спасибі за відповідь

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Сушіи сухарі …

Vadim
Vadim
Відповідь для  Anton
1 рік назад

карта перевіряється
всі ваші дані якщо немає адреси
в природі не існує то дуже погано-інше справа вона є але ви там живете — останнє можна відмазатися знайшовши купу причин

Anton
Anton
Відповідь для  Vadim
1 рік назад

Нема будинку за цією адресою. За gps взагалі б’є середині перехрестя. Особисто їздив, перелазили все за цією адресою. Питав і сусідів, ніхто не знає цієї адреси

У понеділок принесу нову умову, нормальну. І її вишлють поштою.
Напружує тільки, що б не було проблем, типу липова адреса-а то ще штрафу або гірше Депорта мені НЕ вистачало

Vadim
Vadim
Відповідь для  Anton
1 рік назад

я зрозумів що немає там взагалі нічого типу пустир якийсь -тоді тебе безкоштовну пораду як від адвоката)) -прінесешь нову умову мовчки віддай, нічого не говори, якщо запитають чому нову адресу -відповідав Умова не підійшли і все, більше нічого НЕ пояснюю а GPS на середині перехрестя старий жарт як світ)))))))))))))))

Anton
Anton
Відповідь для  Vadim
1 рік назад

Зрозумів спасибі

Anton
Anton
Відповідь для  Vadim
1 рік назад

В якому сенсі «відмазатися»?

Tatka
Tatka
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Можуть за адресою перевірити проживаєте там чи ні.

Anna
Anna
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Так, я б теж радила якнайшвидше донести нову умову.
Багато часу вже минуло?

Anton
Anton
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Ні, тільки сьогодні подав документи. І сьогодні ж дізнався, що такої адреси немає взагалі

Anna
Anna
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Тоді бігом відправляйте нову. Вам може загрожувати суд за підробку документів, якщо це виявиться (зазвичай це НЕ відразу, а через рочки 2 може спливти), але якщо швидко підмінити документи, може ніхто і НЕ помітить

Anton
Anton
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Точніше здав відбитки

Anna
Anna
Відповідь для  Anton
1 рік назад

А у вас є можливість ще раз Зареєструватися в ужонд? Тоді просіть підмінити документи, щоб стару забрати (не знаю чи віддадуть вам її, але спробувати варто)
А якщо немає можливості, відправляйте поштою, обов’язково вкажіть до якої справи потрібно прикріпити ваш договір новий

Anton
Anton
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Виглядає як підробка, але я теж не юрист

Anna
Anna
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Так дякую

Serhii
Serhii
Відповідь для  Anton
1 рік назад

У мене юридична освіта, але не польська. За аналогією має бути таке ж. Є ознаки злочину підробки документа або хоча б надання підробленого документа. Рекомендую зробити новий документ і НАДАТИ особисто фахівцю, Пояснивши ситуацію, що коли здав документ, виявив, що там помилка з адресою. А так якщо цього не зробити, вони можуть відразу повідомити в поліцію, а там спершу порушать справу, а потім буде залежить від доказів … Не лякайтесь, але краще перестрахуватися …

Anton
Anton
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

Зрозумів, спасибі вам за інформацію

аа
аа
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Швидше принеси нову умову і сподівайся що пронесе

Andron
Andron
1 рік назад

Хто в курсі підскажіть перетин кордона
Добрий день хто знає чи хтось може так робив . Я зараз в Польші подався на карту побита ,поставив печать в паспорті но потрібно повернутися в Україну . На декілька днів , треба робить візу щоб знову вернутися ? Чи на кордоні можуть і так пропустить ? 
Підскажіть будь ласка. 

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Andron
1 рік назад

Якби була децізія тоді б пропустили

Олександр
Олександр
Відповідь для  Viktor General29
1 рік назад

Ні, децізія НЕ дає право на виїзд і в’їзд, тільки карта побути. Наберіть в Гуглі децізія що це, там все написано, а не полінуйтеся.

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Я знаю що пишу. У нас безвізові існує а децізія це під час карантину потрібно показати. Перевірені.

Andron
Andron
Відповідь для  Viktor General29
1 рік назад

А на запрошення можна їхати?
Щоб візу не робить.

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Andron
1 рік назад

можна, можливо

Сергій
Сергій
Відповідь для  Andron
1 рік назад

Для повернення до Польщі природно потрібно робити візу, якщо вона закінчилася.

Тимур
Тимур
1 рік назад

Всім привіт! Зібрав всі документи на карту побиту і тут таке питання, якщо надсилати їх через пошту то чи потрібно всі доки надсилати » 1 оригінал і 2 копії» чи тільки копії?Підскажіть будь-ласка! Роблю все вперше, тому трох переймаюсь.

Лев
Лев
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Не відправляйте оригінали, їх можуть загубити. Коли викличуть на відбитки, тоді покажете оригінали до ваших копій.
Тільки анкету оригінальну відправляєте і фотографії.

Полина
Полина
Відповідь для  Лев
1 рік назад

Якщо лист LIST POLECONY PRIORETYTOWY Z POTWIRDZENIEM ODBIORU то ніхто його не загубить.

Лев
Лев
Відповідь для  Полина
1 рік назад

Лист не загублять, а оригінали можуть посіяти) треба додаткового листа писати щоб вам вам повернули їх.

Катя
Катя
Відповідь для  Полина
1 рік назад

Письмо не потеряют, а оригиналы могут посеять) надо дополнительное письмо писать чтобы вам вам вернули их.

Андрей
Андрей
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Тільки копії.

Николай
Николай
1 рік назад

Всім привіт! Хто з Вроцлава чи Долньошльонского воєводства можливо хтось з вас чи ваших знайомих недавно подавався на карту побиту. Як саме ви домовлялись на візит з інспектором? Чи дзвонили на цей номер 717011100 Я просто вже годину чекаю на з’єднання з оператором і не знаю чи варто далі чекати. Написав до них на мейл. Чув, що можна надіслати поштою, але щось не особо довіряю їхній почті. Хотілось би на пряму прийти і подати. Можливо є ще якісь варіанти?

Гена
Гена
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Вроцлав це капець з його ужендом, дійсно поштою відправте, ви туди навряд чи додзвонитесь.

Денис
Денис
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Вони працюють до 15.30,пробуйте дзвонити в 15 годині,але в них вже свята)))

Екатерина
Екатерина
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Подайте поштою. На особисту подачу будете довго чекати. В мене друзі у Вроцлаві в шоці з їхнього уженду. LIST POLECONY PRIORETYTOWY Z POTWIRDZENIEM ODBIORU дойде 100% бо за відбір треба підписатись

Николай
Николай
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Ок, якщо не додзвонюсь то спробую. Так і на почті потрібно їм сказати? Чи ще щось заповнити?

Екатерина
Екатерина
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Там Вам все підкажуть

Костя
Костя
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Ну й витримка у вас — годину в очікуванні на трубці.

Валя
Валя
1 рік назад

На підставі печатки ви не можете їздити по інших країнах, лише перебувати на території Польщі.


Роман
Роман
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Ні, вам треба дочекатись карту на території Польщі, і такими подорожами краще не займатись поки її не отримаєте, безвіз при цьому не зачіпається.

Валя
Валя
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Нажаль безвіз таки зачіпається і рахується. Я поїхала і поверталася , маючи лише два дні безвізу (так виявилося на кордоні) та мене пустили бо я чекала на карту побиту. Хоча до того я жодного разу нікуди не їхала по біометрії.

Паша
Паша
Відповідь для  Валя
1 рік назад

На жаль, тільки після отримання карти ви по факту зможете їздити так як хочете — в туристичних цілях до інших країн Європи.

Маша
Маша
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Ваша віза продовжується, в зв’язку з проголошеною епідеміологічною ситуацією. Тобто Ваш безвіз не включився. Він включиться якщо ви в’їдете в іншу країну (так би мало бути). З Польщі і в Польщу ви можете в’їжджати по продовженій візі, бо це стосується тільки Польщі, так само як очікування карти стосується тільки Польщі. Безвіз з’їдав я би в тому випадку якби ви по ньому в’їхали в Польщу, але ви були на візі відповідно поки що ви на візі в очікуванні карти. Якщо на момент закінчення пандемії +30 днів у Вас ще не буде карти побиту тоді включиться безвіз, а якщо і після закінчення днів по безвізу у вас ще не буде карти тоді ви будете законно знаходитись на території Польщі у зв’язку з очікуванням на карту.
Надіюсь я Вас не заплутала…

Сережа
Сережа
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Справа в тому поки іде розгляд справи Ви не можете їздити як турист ні по Європі ні по шенген зоні. Тілки після отримання карти Ви можете їздити як турист.

Дима
Дима
Відповідь для  Валя
1 рік назад

При подачі на карту безвіз не зачіпається.

Олег
Олег
1 рік назад

Всім добрий день. Прошу дати відповідь на моє,складне для мене питання.
Отже, на карту побиту я подався 05.09.20, а моя віза закінчувалась 19.09.20.
На території Польщі я маю право легально знаходитись від 5.09 і до отримання карти, на основі очікування цієї карти.
Але моя біометрія також починається рахуватись від дати закінчення візи( від 19.09.20), як для Польщі,так і для решти країн і йде в звичайному режимі 90/90?
Чи для відновлення цієї процедури я маю перетнути кордон?
Отже, питання в тому, в який період я зможу легально(на основі біометрії,як турист, ціль і справді туристична і так я знаю,що зараз ковід, але питання загальне) поїхати до іншої країни?
Якщо я рахую вірно, то це виглядає так:
19.09.20 закінчилась віза і почалася біометрія
19.12.20 закінчилась біометрія 90 днів і почалась «перерва»
19.03.21- закінчилась перерва і звону маю 90 днів біо.
Дякую всім за відповіді!

Паша
Паша
1 рік назад

Карта Побуту-Зміна роботи!?
Усім доброго дня, подався на карту побуту місяць тому, ще немає ні печатки ані відбитків пальців.
Чи можу я змінити роботу, фірму яку я працюю і щоб моєю картою зайнявся інший роботодавець, якщо так то підкажіть будь ласка які документи мені потрібно взяти в роботодавця з роботи якої я хочу звільнитись.
Та чи можна буде міняти воєвудство чи потрібно буде шукати роботу в тім воєвудстві де я і подався?
Дякую за відповіді

Oksana
Oksana
Відповідь для  Паша
1 рік назад

можете

Петро
Петро
Відповідь для  Паша
1 рік назад

можна, поки нема рішення, то можете донести потім документи від нового роботодавця

Андрій
Андрій
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Можете міняти і воєвудство але тоді пишете заяву-прохання на перенесення справи в інше воєвудство
Від нового роботодавця до справи долучіть залончникА1 і нову умову

Kris
Kris
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Поки нема децизії по вашій справі то можна змінювати роботодавця доносячи нові документи.

Kris
Kris
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Ви маєте взнати на якому етапі справа ваша. Маєте мати підтвердження на руках що urząd отримав ваші документи. Якщо вас подавала фірма то яку адресу вони подавали?якщо не вашу то вам потрібно: доплати в urząd документи від нового роботодавця (załącznik) і написати теж про зміну місця проживання, щоб листи приходили до вас. Картою краще займатись самому, а не довіряти комусь… менше проблем тоді.
Якщо змінюватимете воєводство то треба направити в urząd прохання про переведення в те інше воєводство разом з залончніком і новою умовою в найму мєшканя.

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Доброго дня. Цікавить таке питання: якщо чоловік має карту побиту то чи може він забрати дитину до Польщі? Якщо так, то які документи для цього потрібні?

Микола
Микола
2 років назад

Скільки часу на рік можна перебувати в Україні з картою побуту і який податок потрібно платити?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Микола
2 років назад

Це питання до Ужонду праці