Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Не потрібна Вам карту побиту 2019-2020

Не потрібна Вам карту побиту 2019-2020

Не потрібна Вам карту побиту — мінуси карту побиту

Всім привіт! Не потрібна вам ця довбали карта побиту. Це тема сьогоднішнього випуску. Мене звуть Макс Єлець, п’ять років в Польщі. Ну ви все це знаєте, починаємо.

Поділіться обов’язково цією статтею, у вас по-любому є знайомі, яким це буде важливо, корисно і цікаво. Все частіше у мене в коментарях, в індивідуальних консультаціях, при особистому спілкуванні люди запитують «Макс, як отримати карту побиту? Мені вона капец як потрібна «. Ти питаєш у людини «навіщо?». А він каже «у всіх вона є і мені потрібна». Ти говориш «немає, навіщо вона конкретно тобі?». «Ну у всіх вона є, все її отримують, все про неї говорять, значить це щось круте». А ти кажеш людині «що крутого в твоїй конкретної ситуації?». «Ну, ось круто, треба її отримати».

І з’ясовується, що людині вона нафіг не потрібна. Люди, якщо ви приїжджаєте в таких варіантах як:

  • попрацювати на один раз (підзаробити)
  • на два рази, подивитися Польщу
  • зрозуміти моя або не моя країна

Вам карта побиту не потрібна.

Більшість людей приїжджають саме з такими цілями. Карта побиту потрібна тільки в тому випадку, якщо у вас є якийсь роботодавець, на якого ви вже розраховуєте, якщо ви переїжджаєте з великими грандіозними планами в цю країну. Якщо ж ви просто їдете спробувати, то забудьте про це.

Які мінуси карти побиту?

Дуже багато хто не вважають за великі мінуси, хоча це досить проблематично для людей, які тільки приїхали.

Перше — дуже багато розбиратися. Хоч це і для мене допустимо, здається вже досить просто як і для людей, які її отримують не в перший раз, але якщо ви в перший раз з цим стикаєтеся, там дуже багато тяганини. Особливо, якщо у вас є проблеми з мовою, якщо ви його погано знаєте вам доведеться розбиратися в польських визначеннях. Якщо ви готові розбиратися — я прикріплюю в низу статті все ссилочку на всі статті, в яких я так чи інакше згадував карту побиту, пояснював як її отримати. Якщо ви не готові і у вас немає довгострокових планів — забудьте про це .

Крім того, що складно це все, вам ще й необхідно буде записуватися на чергу.

У деяких містах, в деяких воєводствах це величезна проблема. Люди займають чергу з вечора, живу чергу. Електронна не завжди працює так, як хотілося б. Навіть якщо з електронною чергою все одно ви зіткнетеся з цією живою чергою, я стикався. Донести якусь папірчик, забрати цю карту.

Прив’язка до роботодавця

Наступна проблема — ви, так чи інакше, прив’язується до роботодавця . Від нього можна відв’язатися, але у вас там вже будуть якісь терміни, вам буде даватися місяць на пошук нового роботодавця. Воно вам треба? Якщо ви просто приїжджаєте працювати по візі, ви без проблем просто розриваєте контракт з попереднім і шукаєте наступного роботодавця без ось цих ось проблем.

І наступний пункт, на який мало хто звертає увагу — отримавши друк про подачу на карту побиту і при цьому, якщо ваша віза підійшла до кінця, ви стаєте безвиїзного.

Точніше, виїзним але назад не в’їзним. Тобто ви можете допустимо повернутися в Україну, вас випустять але при цьому назад, якщо ви захочете поїхати в Польщу, вам необхідно буде отримувати нову візу, або якщо у вас не закінчився безвіз, а на очікуванні на карту побиту безвіз днинки капають. Якщо у вас віза закінчилася вам доведеться отримувати візу. Сюди ж можна додати те що ви не зможете подорожувати по Європі, поки у вас очікується карта побиту і закінчилися віза і безвіз. Тобто, ви не можете кататися по Європі бо друк про карту побиту дозволяє вам знаходитися тільки в Польщі, а не в Євросоюзі.

Резюмую

Якщо ви не хочете паритися з документами, не хочете стояти в чергах, збиратися ось ці ось документи, заповнювати заявки, якщо ви не плануєте довгостроково переїжджати в Польщу (не приїхав попрацювати на якийсь певний термін, а переїжджати до Польщі) вам карта побиту нафіг не потрібна. Окей? Пишіть в коментарях, що ви думаєте з цього приводу, вчіть іноземні мови, подорожуйте більше.

З цією статтею так само цікавляться:

Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти сталого побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Кожен з …