ПМЖ в Польщі / Карта побиту / Не потрібна Вам карту побиту в 2020
Не потрібна Вам карту побиту в 2020

Не потрібна Вам карту побиту — мінуси карту побиту

Не потрібна Вам карту побиту. Всім привіт! Не потрібна вам ця карта побиту. Це тема сьогоднішнього випуску. Мене звуть Макс Єлець, п’ять років в Польщі. Ну ви все це знаєте, починаємо.

Поділіться обов’язково цією статтею, у вас по-любому є знайомі, яким це буде важливо, корисно і цікаво. Все частіше у мене в коментарях, в індивідуальних консультаціях, при особистому спілкуванні люди запитують «Макс, як отримати карту побиту? Мені вона капец, як потрібна «. Ти питаєш у людини «навіщо?». А він каже «у всіх вона є, і мені потрібна». Ти говориш «немає, навіщо вона конкретно тобі?». «Ну у всіх вона є, все її отримують, всі про неї говорять, значить це щось круте». А ти кажеш людині «що крутого в твоїй конкретної ситуації?». «Ну, ось круто, треба її отримати».

Минусы Карты Побыту, о которых забывают. НЕ НУЖНА вам Карта Побыту 2020!

І з’ясовується, що людині вона нафіг не потрібна. Люди, якщо ви приїжджаєте в таких варіантах як:

  • попрацювати на один раз (підзаробити)
  • на два рази, подивитися Польщу
  • зрозуміти моя або не моя країна

Вам карта побиту не потрібна.

Більшість людей приїжджають саме з такими цілями. Карта побиту потрібна тільки в тому випадку, якщо у вас є якийсь роботодавець, на якого ви вже розраховуєте, якщо ви переїжджаєте з великими грандіозними планами в цю країну. Якщо ж ви просто їдете спробувати, то забудьте про це.

Які мінуси карти побиту?

Не потрібна Вам карту побиту

Дуже багато хто не вважають за великі мінуси, хоча це досить проблематично для людей, які тільки приїхали.

Перше — дуже багато розбиратися. Хоч це і для мене допустимо, здається вже досить просто як і для людей, які її отримують не в перший раз, але якщо ви в перший раз з цим стикаєтеся, там дуже багато тяганини. Особливо, якщо у вас є проблеми з мовою, якщо ви її погано знаєте — вам доведеться розбиратися в польських визначеннях. Якщо ви готові розбиратися — я прикріплюю знизу статті ссилочку на всі статті, в яких я так чи інакше згадував карту побиту, пояснював як її отримати. Якщо ви не готові і у вас немає довгострокових планів — забудьте про це .

Крім того, що складно це все, вам ще й необхідно буде записуватися на чергу.

У деяких містах, в деяких воєводствах це величезна проблема. Люди займають чергу з вечора, живу чергу. Електронна не завжди працює так, як хотілося б. Навіть якщо з електронною чергою все одно ви зіткнетеся з цією живою чергою, я стикався. Донести якийсь папірчик, забрати цю карту.

Прив’язка до роботодавця

Наступна проблема — ви, так чи інакше, прив’язуєтеся до роботодавця . Від нього можна відв’язатися, але у вас там вже будуть якісь терміни, вам буде даватися місяць на пошук нового роботодавця. Воно вам треба? Якщо ви просто приїжджаєте працювати по візі, ви без проблем просто розриваєте контракт з попереднім і шукаєте наступного роботодавця без ось цих проблем.

І наступний пункт, на який мало хто звертає увагу — отримавши печатку про подачу на карту побиту і при цьому, якщо ваша віза підійшла до кінця, ви стаєте безвиїзним.

Точніше, виїзним але назад не в’їзним. Тобто ви можете повернутися в Україну, вас випустять але при цьому назад, якщо ви захочете поїхати в Польщу, вам необхідно буде отримувати нову візу, або якщо у вас не закінчився безвіз, а на очікуванні на карту побиту безвіз дні капають. Якщо у вас віза закінчилася вам доведеться отримувати візу. Сюди ж можна додати те, що ви не зможете подорожувати Європою, поки у вас очікується карта побиту, закінчилися віза і безвіз. Тобто, ви не можете кататися по Європі, бо печатка про карту побиту дозволяє вам знаходитися тільки в Польщі, а не в Євросоюзі.

Підсумую

Якщо ви не хочете паритися з документами, не хочете стояти в чергах, збиратися ось ці документи, заповнювати заявки, якщо ви не плануєте довгостроково переїжджати до Польщі (не приїхав попрацювати на якийсь певний термін, а переїжджати до Польщі) вам карта побиту зовсім не потрібна. Окей? Пишіть в коментарях, що ви думаєте з цього приводу, вчіть іноземні мови, подорожуйте більше.

Не потрібна Вам карту побиту — З цією статтею також цікавляться:

 Не потрібна Вам карту побиту Карта побиту по безвізу, поради Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?
Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5 / 5 ( 14 голосов ) Прописка в Польші: що це і як отримати? …

Подписаться
Уведомление о
guest
31 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Тимур
Тимур
20 днів назад

Всім привіт! Зібрав всі документи на карту побиту і тут таке питання, якщо надсилати їх через пошту то чи потрібно всі доки надсилати » 1 оригінал і 2 копії» чи тільки копії?Підскажіть будь-ласка! Роблю все вперше, тому трох переймаюсь.

Лев
Лев
Відповідь для  Тимур
20 днів назад

Не відправляйте оригінали, їх можуть загубити. Коли викличуть на відбитки, тоді покажете оригінали до ваших копій.
Тільки анкету оригінальну відправляєте і фотографії.

Полина
Полина
Відповідь для  Лев
20 днів назад

Якщо лист LIST POLECONY PRIORETYTOWY Z POTWIRDZENIEM ODBIORU то ніхто його не загубить.

Лев
Лев
Відповідь для  Полина
20 днів назад

Лист не загублять, а оригінали можуть посіяти) треба додаткового листа писати щоб вам вам повернули їх.

Катя
Катя
Відповідь для  Полина
20 днів назад

Письмо не потеряют, а оригиналы могут посеять) надо дополнительное письмо писать чтобы вам вам вернули их.

Андрей
Андрей
Відповідь для  Тимур
20 днів назад

Тільки копії.

Николай
Николай
20 днів назад

Всім привіт! Хто з Вроцлава чи Долньошльонского воєводства можливо хтось з вас чи ваших знайомих недавно подавався на карту побиту. Як саме ви домовлялись на візит з інспектором? Чи дзвонили на цей номер 717011100 Я просто вже годину чекаю на з’єднання з оператором і не знаю чи варто далі чекати. Написав до них на мейл. Чув, що можна надіслати поштою, але щось не особо довіряю їхній почті. Хотілось би на пряму прийти і подати. Можливо є ще якісь варіанти?

Гена
Гена
Відповідь для  Николай
20 днів назад

Вроцлав це капець з його ужендом, дійсно поштою відправте, ви туди навряд чи додзвонитесь.

Денис
Денис
Відповідь для  Николай
20 днів назад

Вони працюють до 15.30,пробуйте дзвонити в 15 годині,але в них вже свята)))

Екатерина
Екатерина
Відповідь для  Николай
20 днів назад

Подайте поштою. На особисту подачу будете довго чекати. В мене друзі у Вроцлаві в шоці з їхнього уженду. LIST POLECONY PRIORETYTOWY Z POTWIRDZENIEM ODBIORU дойде 100% бо за відбір треба підписатись

Николай
Николай
Відповідь для  Екатерина
20 днів назад

Ок, якщо не додзвонюсь то спробую. Так і на почті потрібно їм сказати? Чи ще щось заповнити?

Екатерина
Екатерина
Відповідь для  Николай
20 днів назад

Там Вам все підкажуть

Костя
Костя
Відповідь для  Николай
20 днів назад

Ну й витримка у вас — годину в очікуванні на трубці.

Валя
Валя
24 днів назад

На підставі печатки ви не можете їздити по інших країнах, лише перебувати на території Польщі.


Роман
Роман
Відповідь для  Валя
24 днів назад

Ні, вам треба дочекатись карту на території Польщі, і такими подорожами краще не займатись поки її не отримаєте, безвіз при цьому не зачіпається.

Валя
Валя
Відповідь для  Роман
24 днів назад

Нажаль безвіз таки зачіпається і рахується. Я поїхала і поверталася , маючи лише два дні безвізу (так виявилося на кордоні) та мене пустили бо я чекала на карту побиту. Хоча до того я жодного разу нікуди не їхала по біометрії.

Паша
Паша
Відповідь для  Валя
24 днів назад

На жаль, тільки після отримання карти ви по факту зможете їздити так як хочете — в туристичних цілях до інших країн Європи.

Маша
Маша
Відповідь для  Валя
24 днів назад

Ваша віза продовжується, в зв’язку з проголошеною епідеміологічною ситуацією. Тобто Ваш безвіз не включився. Він включиться якщо ви в’їдете в іншу країну (так би мало бути). З Польщі і в Польщу ви можете в’їжджати по продовженій візі, бо це стосується тільки Польщі, так само як очікування карти стосується тільки Польщі. Безвіз з’їдав я би в тому випадку якби ви по ньому в’їхали в Польщу, але ви були на візі відповідно поки що ви на візі в очікуванні карти. Якщо на момент закінчення пандемії +30 днів у Вас ще не буде карти побиту тоді включиться безвіз, а якщо і після закінчення днів по безвізу у вас ще не буде карти тоді ви будете законно знаходитись на території Польщі у зв’язку з очікуванням на карту.
Надіюсь я Вас не заплутала…

Сережа
Сережа
Відповідь для  Валя
24 днів назад

Справа в тому поки іде розгляд справи Ви не можете їздити як турист ні по Європі ні по шенген зоні. Тілки після отримання карти Ви можете їздити як турист.

Дима
Дима
Відповідь для  Валя
24 днів назад

При подачі на карту безвіз не зачіпається.

Олег
Олег
24 днів назад

Всім добрий день. Прошу дати відповідь на моє,складне для мене питання.
Отже, на карту побиту я подався 05.09.20, а моя віза закінчувалась 19.09.20.
На території Польщі я маю право легально знаходитись від 5.09 і до отримання карти, на основі очікування цієї карти.
Але моя біометрія також починається рахуватись від дати закінчення візи( від 19.09.20), як для Польщі,так і для решти країн і йде в звичайному режимі 90/90?
Чи для відновлення цієї процедури я маю перетнути кордон?
Отже, питання в тому, в який період я зможу легально(на основі біометрії,як турист, ціль і справді туристична і так я знаю,що зараз ковід, але питання загальне) поїхати до іншої країни?
Якщо я рахую вірно, то це виглядає так:
19.09.20 закінчилась віза і почалася біометрія
19.12.20 закінчилась біометрія 90 днів і почалась «перерва»
19.03.21- закінчилась перерва і звону маю 90 днів біо.
Дякую всім за відповіді!

Паша
Паша
27 днів назад

Карта Побуту-Зміна роботи!?
Усім доброго дня, подався на карту побуту місяць тому, ще немає ні печатки ані відбитків пальців.
Чи можу я змінити роботу, фірму яку я працюю і щоб моєю картою зайнявся інший роботодавець, якщо так то підкажіть будь ласка які документи мені потрібно взяти в роботодавця з роботи якої я хочу звільнитись.
Та чи можна буде міняти воєвудство чи потрібно буде шукати роботу в тім воєвудстві де я і подався?
Дякую за відповіді

Oksana
Oksana
Відповідь для  Паша
27 днів назад

можете

Петро
Петро
Відповідь для  Паша
27 днів назад

можна, поки нема рішення, то можете донести потім документи від нового роботодавця

Андрій
Андрій
Відповідь для  Паша
27 днів назад

Можете міняти і воєвудство але тоді пишете заяву-прохання на перенесення справи в інше воєвудство
Від нового роботодавця до справи долучіть залончникА1 і нову умову

Kris
Kris
Відповідь для  Паша
27 днів назад

Поки нема децизії по вашій справі то можна змінювати роботодавця доносячи нові документи.

Kris
Kris
Відповідь для  Паша
27 днів назад

Ви маєте взнати на якому етапі справа ваша. Маєте мати підтвердження на руках що urząd отримав ваші документи. Якщо вас подавала фірма то яку адресу вони подавали?якщо не вашу то вам потрібно: доплати в urząd документи від нового роботодавця (załącznik) і написати теж про зміну місця проживання, щоб листи приходили до вас. Картою краще займатись самому, а не довіряти комусь… менше проблем тоді.
Якщо змінюватимете воєводство то треба направити в urząd прохання про переведення в те інше воєводство разом з залончніком і новою умовою в найму мєшканя.

Тетяна
Тетяна
4 місяців назад

Доброго дня. Цікавить таке питання: якщо чоловік має карту побиту то чи може він забрати дитину до Польщі? Якщо так, то які документи для цього потрібні?

Микола
Микола
11 місяців назад

Скільки часу на рік можна перебувати в Україні з картою побуту і який податок потрібно платити?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Микола
11 місяців назад

Це питання до Ужонду праці