lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Депортація з Польщі та відмова в карті — що робити
Депортація з Польщі та відмова в карті — що робити

Депортація з Польщі та відмова в карті — що робити

Депортація з Польщі та відмова в карті. Всім привіт і ласкаво просимо. Давно хотіла сісти і написати статтю на цю тему. Мені здається, ця інформація повинна була бути взагалі найпершою на сайті. Але так вийшло, вже через два роки, я тільки зараз це пишу. І сьогодні хотіла б з вами поговорити, що робити в разі, якщо вам відмовляють у видачі карти побиту. Що робити, якщо вам дають депортацію, але і як повернути свої гроші, які ви оплатили за карту тимчасового побиту, або ж за карту стало побиту.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можна працювати
Відмова в карту побиту, що робити
Причини відмови в карту побиту
Відмова в карті якщо роботодавець не платить податки
Як самому відмовитися від карти побиту
Що робити в разі депортації?
Причини депортації з Польщі
В яких випадках не можуть депортувати

Депортація з Польщі та відмова в карті

Напевно, для кожного іноземця найгірше почути від ужонда або ж від варти граничні, що вас депортують або, що вам відмовляють в карті . Що робити далі? Невже доведеться повертатися назад в свою країну і ніколи не приїжджати сюди працювати, або ж таки не привезти свою сім’ю сюди?

Так ось, вихід є, не потрібно впадати у відчай, головне правильно вчинити в рамках закону.

Пам’ятайте ще також, якщо вам відмовляють два рази у видачі карти тимчасового побиту, на третій раз ви не маєте права вже подавати на саму цю карту побиту.

Ще дуже важливо знати також, що будь-яка відмова, будь-яка депортація, будь-яке анулювання віз, карт і всього іншого, дуже сильно впливає на майбутнє ваше тут на території Польщі. Впливає також на карту резидента, наприклад, на сталий побит або ж взагалі на громадянство Польщі. Я вже не раз вам також говорила, що якщо ви подаєте на карту тимчасового побиту, або ж на будь-який інший вид на проживання, і у вас закінчується, наприклад віза, у вас закінчується освядчение, зазволенія немає ще на руках, з печаткою в паспорті або ж з певною папірцем, яку видає вам інспектор при подачі документів на легалізацію, ви маєте право нелегально перебувати на території Польщі.

ДЕПОРТАЦИЯ из ПОЛЬШИ. ОТКАЗ В КАРТЕ ПОБЫТА. АПЕЛЛЯЦИЯ. ВСЁ ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ!!

Чи можна працювати

Так, ви не маєте права працювати. Перш ніж вам приступити до роботи, ви повинні мати певний пакет документів, але перебувати на території Польщі ви маєте право. Виїжджати в свою країну ви також маєте право, але потрібно пам’ятати, що для того, щоб в’їхати на територію Польщі, ви можете скористатися або ж біометричними днями, якщо у вас вони залишилися, якщо ви з іншої країни, не з України, тоді вам потрібно робити будь-яку візу для того, щоб в’їхати.

Друк, яку вам ставлять в ужонде для іноземців, не дає вам права в’їжджати або ж подорожувати країнами Шенгену.

Тим більше, вам не дає права працювати на території Польщі. Цей нюанс потрібно враховувати, тому що кожен день надходять одні і ті ж питання з приводу штампа в паспорті, і дуже багато хто думає, що штамп у паспорт дає вам легалізацію, як в роботі, так і в побиту. Якщо так вийшло, що пройшов уже великий період часу і вам не приходить ніяка відповідь по карті тимчасового побиту, ви йдете дізнаватися в ужонд у справах іноземців і виявляється, що у вас або ж завершена справа по карті тимчасового побиту, або ж у вас взагалі відмова . Не будемо приховувати той факт, що листи приходять дуже довго і іноді потрібно дізнаватися інформацію по вашій справі.

Відмова в карту побиту, що робити

Якщо ж все-таки так вийшло, що у вас відмова в карті тимчасового побиту, ви маєте право протягом двох тижнів від моменту отримання листа про відмову у видачі карти тимчасового побиту, оскаржити свою справу.

Напевно, багато хто відразу здивуються «чому відмовляють в карті тимчасового побиту або ж в будь-якому іншому вигляді на проживання, якщо я приніс внёсек, у мене є договір, все є, чому ж тоді відмовляють?». Відмовляти можуть в різних ситуаціях, все залежить від вашого пакета документів. Іноді навіть самі ви, не знаючи всіх тонкощів закону, можете не помітити цього.

Причини відмови в карту побиту

Депортація з Польщі та відмова в карті

Дуже часті помилки це коли у вас закінчився договір на оренду житла і ви не принесли новий, якщо вам не продовжили договір по роботі, якщо вам не дали новий дозвіл на роботу. Ну і, в гіршому, коли ваше дозвіл на роботу починається пізніше, ніж написано в договорі. Тобто, буває так, що вам дають договір і там, наприклад, дата стоїть, що ви можете приступити на роботу з 12 травня, але дають вам ще також, наприклад, освядченіе або ж зазволеніе на роботу і там вказана дата, що ви можете приступити тільки 16 травня. Так ось, згідно із законом ви зобов’язані приступити ні з 12 травня, а з 16. Саме з тієї дати, яка вказана на запрошенні.

Але і знову ж таки, з вами не можуть укласти договір на роботу раніше, ніж дозвіл на роботу. Сподіваюся ви розумієте, про що я. І ось тут у багатьох починаються проблеми і ось через це можуть бути також проблеми. Далі, якщо ви не здаєте піти, тобто, якщо ви пропрацювали офіційно, то вам, як я вже давно розповідала, видають ПІТ 11, ви повинні розрахувати ПІТ 37.

Так ось, якщо ви не здаєте ці піти, то вам теж можуть відмовити в карті тимчасового побиту. Здається, начебто дрібниця, чому я повинен звітувати, якщо по суті вони мені повинні повернути гроші. Але не завжди так буває. Іноді у деяких іноземців буває недорассчет по податках і навіть буває, 0.01 гріш вам потрібно буде доплатити. Так от якщо ви його не доплачуєте, то йде пеня і також йде штраф за те що ви не звітуєте за свої податки.

Відмова в карті якщо роботодавець не платить податки

Відмова в карті якщо роботодавець не платить податки

І ще один момент, через який вам також можуть відмовити у видачі карти тимчасового побиту, це коли ви не платите страховку або ж ваш роботодавець не оплачує за вас страховку. Якщо ви мені зараз задасте питання «як же перевірити, чи платить роботодавець за мене податки, сплачуються страхові внески?». Все це ви можете зробити самостійно, просто звернутися в кожен орган.

Тобто, наприклад, ви можете прийти в податкову за місцем вашої прописки, дати НІП або ж Песель і перевірити, платяться податки. Точно також стосується і страхового внеску, тобто, ви можете звернутися в компанію ЗУС, або ж в установу НФЗ, або ж в іншу страхову, де саме підкріплена ваша робота, це може бути і Свис Мед і Люкс Мед, якщо це приватні страхові та там перевірити, сплачуються страхові внески за вас.

Як я вам вже і сказала, що якщо вам приходить відмова по карті побиту, ви можете подати на апеляцію і можете це зробити протягом двох тижнів з моменту отримання листа на пошту. Далі, після того, як ви подаєте на апеляцію, ви перебуваєте на території Польщі легально.

Найважливішим фактом потрібно враховувати, що було написано в листі, тобто, в зв’язку з чим вам відмовили в карті тимчасового побиту. Якщо деякі нюанси вам незрозумілі, то раджу вам звернутися до знаючих тлумачним людям, які допоможуть вам розібратися в цій ситуації.Ще одним моментом, точніше ще одним радою, який я хочу вам дати, це звернутися не до першого ліпшого юристу або адвокату, а пройтися по двом-трьом і дізнатися у кожного, що вони скажуть.

Так, можливо в деяких ситуаціях це може бути затратно, якщо у вас немає таких знайомих, які вже точно пройшли цей шлях. Тому що не раз уже були такі ситуації, коли один юрист каже одне, другий юрист говорить третє, а четвертий юрист взагалі в результаті говорить правильну інформацію, яку вам потрібно було насправді, зробити. Тобто, іноді навіть за допомогою цих консультантів юридичних можна зробити собі гірше.

Як самому відмовитися від карти побиту

Як самому відмовитися від карти побиту

Якщо ж вам відмовили в карті тимчасового побиту або ж ви самі хочете відмовитися від карти тимчасового побиту, тобто, ви розумієте, що вам немає сенсу її чекати, ви можете поїхати в Україну, наприклад, або ж в свою країну, звідки ви приїхали і зробити воєводської візу і в підсумку приїхати працювати, і вам ця карта не потрібна, ви звичайно ж можете прийти і написати заяву вашому інспектору про відмову про видачу карти тимчасового побиту, або ж якщо вам саме приходить лист про те, що вам відмовили, ви маєте право повернути свої гроші за оплату карти брешемо ного побиту. Сума повернення така ж, як ви і оплачували, це або 440 злотих на карту тимчасового побиту і роботу, або ж 340 злотих на карту тимчасового побиту.

Тобто, це коли по возз’єднанню сім’ї або ж з інших обставин, або ж коли ви подаєте на карту для дітей. Все, що вам потрібно буде, це прийти в сам ужонд, де ви подавали документи на карту тимчасового побиту, написати заяву, прикріпити також квитанцію, а також прикріпити децізію про відмову у видачі карти тимчасового побиту, і все це віддати в ужонд.

Згідно із законом, протягом 5 років ви можете повернути цю суму. Повернення йде, по закону взагалі, від 3 до 6 місяців. У деяких воєводствах проходить це протягом буквально одного-півтора місяців, а в інших воєводствах тягнуть до останнього, іноді навіть до року. Але, вам моя порада, якщо вам вже тягнуть півроку і не повертають цю суму, тоді потрібно просто прийти, нагадати про себе те, що ви подавали заявку про повернення грошей, і тоді ваша справа трохи прискорять і поставлять його в пріоритет.

Що робити в разі депортації?

Депортація з Польщі та відмова в карті Що робити в разі депортації?

Депортація, напевно, для багатьох це просто найжахливіше слово, яке можуть вимовити, тому що це, по суті, невеликий, але хрест вже на майбутньому. Депортацію вам можуть дати від 6 місяців до 10 років, в залежності від ситуації, яка відбувається у вас і в зв’язку з чим у вас депортація. Депортація може бути як саме тільки в країну Польщу, так і по всій Шенген зоні.

Депортацію теж можна оскаржити, найголовніше, правильно це зробити. Тут теж я вам раджу найняти знаючих людей, які займаються цією проблемою.

Причини депортації з Польщі

Депортацію можуть дати, звичайно ж: якщо ви працюєте на території Польщі нелегально; ваша поїздка не відповідає дійсності. Тобто, якщо у вас видана робоча віза в Польщу, а ви працюєте в Чехії або в Німеччині, або ж взагалі просто відпочиваєте десь в інших країнах; якщо у вас підроблені документи; ви несете загрозу національній безпеці; якщо ви торгуєте забороненими товарами.

В яких випадках не можуть депортувати

Депортувати вас не можуть в декількох випадках: ви є чоловіком громадянина тієї країни, з якої вас хочуть депортувати; ви дитина громадянина Польщі; якщо у вашій країні є загроза для вашого перебування; якщо вас переслідують у вашій країні.

Також варто відзначити, що скасувати депортацію ви маєте право в усіх випадках: якщо у вас не числиться ніяких боргів по податках в тій країні, з якої вас хочуть депортувати; якщо ви не несете ніякої загрози національній безпеці; якщо ви не були засуджені на умовне позбавлення волі.

Найголовніше — це потрібно буде написати лист в страж граничну, пояснювальну на апеляцію, надати всі документи. Також вам потрібно буде потім заплатити штраф. І ще одним моментом, найголовнішим, пам’ятайте що якщо ви подаєте на апеляцію, ви не маєте права тут перебувати легально, на території Польщі. Тобто протягом місяця ви повинні виїхати.

На цьому у мене сьогодні все. Сподіваюся, інформація для вас була корисною та інформативною. Напишіть, будь ласка, в коментарях, які статті ви хочете бачити в найближчим часом. Що вас найбільше зараз цікавить. Загалом, чекаю ваших коментарів.

Депортація з Польщі та відмова в карті — з цією статтею так само цікавляться:

Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Карта побиту по безвізу, поради  Мінуси карту побиту
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Карта побиту по безвізу, поради Мінуси карту побиту

Депортація з Польщі та відмова в карті. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оцените запись Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Оформлення …

Подписаться
Уведомление о
guest
42 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Евгений
Евгений
11 месяцев назад

Добрий день. Знаходжуся в Польщі по карті побиту. Піду з роботи. Якщо роботодавець не подасть на ануляцію карти, чи зможу я знаходитися в Польщі по цій карті? І якщо подасть, як я дізнаюсь, що карта анульовано?

Саша
Саша
11 месяцев назад

 Добрий день.Получіл відмова по карті побиту в ужонде кажуть що повинен виїхати, але я маю проблему з поліцією і не можу виїхати з Польші.Как бути?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Саша

Саша виїхати на батьківщину Ви можете. Які будуть наслідки для майбутніх в’їздів, залежить від рішення правоохоронних органів.

Софа
Софа
11 месяцев назад

 Я отримала депортацію з Польщі, депортацію анульовано, офіційний документ отримала, але я перебуваю ще в базі SIS, підкажіть будь ласка, що потрібно зробити, щоб вивели з бази?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Софа

Потрібно написати в представництво ШІС в тій країні, куди плануєте в’їзд. Додайте копію документа про зняття заборони. Не впевнена, що це швидкий спосіб, але про інших мені не відомо.

Стас
Стас
11 месяцев назад

 Мені видали Польську візу і я в’їхав по ній до Словаччини але через два тижні повернувся на Україну і виїхав до Польщі там і пробув решту часу візи.Как вплине ця ситуація на отриманні наступного Польської візи! ???

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Стас

Стас є «правило першого в’їзду», коли перший в’їзд за візою повинен здійснюватися в країну, яка візу видавала. Але це рекомендація, а не жорсткі норми. Якщо в обидві країни в’їжджали без питань і проблем, то швидше за все проблем не буде.

Вера
Вера
11 месяцев назад

Добрий день.Копія якогось паспорта необхідна закордонного або цивільного та чи потрібно вказувати свою по батькові. Як я розумію все необхідно писати на мові тієї країни, куди звертатися з запитом?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Вера

Паспорт закордонний. Мова – країни отримання запиту,припустимо англійська, але не всіма країнами

Вика
Вика
11 месяцев назад

Добрий день.Я зараз на території України, чи можу перевірити подав людина є мої довер.особою клопотання на скорочення терміну або не подав. На даний момент згідно з цією людиною немає. Як я можу отримати таку інформацію?.

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Вика

Вика спробуйте додзвонитися до установи і з’ясувати про факт подання. Вони, як мінімум, підкажуть шляхи з’ясування. Але повинна бути можливість уточнення стосуються особисто Вас відомостей.

Макс
Макс
11 месяцев назад

Здраствуйте .Я на 10 днів перевищив термін перебування в Польщі без візу , на кордоні питань не задавали , друк відрізняється тільки тим що внизу зліва стоїть цифра 6 . Що це означає ?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Макс

Макс є або немає заборону можна дізнатися тільки в системі SIS. Але якщо є заборона в одну з країн Шенгену, то заборонений в’їзд на всю зону.

Марина
Марина
11 месяцев назад

Добрий день.Я можу виїжджати з біометрії після депортації на пів року .термін депортації пройшов на друку депортації написана з поворотом.

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Марина

Марина якщо термін минув, то заборона знята. Але бази оновлюються не завжди вчасно, і на кордоні можуть бути проблеми. Краще уточнити в ІНС стан Вашого питання.

Марк
Марк
11 месяцев назад

Добрий день.У мене віза 180/360 з коридором,я хочу виїхати на Україну на свята, після повернення до Польщі на кордоні можуть запитати показати умову про праце?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Марк

Марк якщо запрошення не анульовано, візьміть його. Але можуть все перевірити. Якщо дізнаються про незаконному працевлаштуванні – штраф, депорт, заборона на в’їзд.

Оля
Оля
11 месяцев назад

Добри день. У мене була заборона на в’їзд у країни ЄС на пів року з боку Польщі ,терміни минули ,подавався на нову візу ,але отримав відмову ,причина: заборона на в’їзд . Як можна вирішити це питання ,так як терміни заборони вже минули ?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Оля

Оля надішліть відповідний запит в SIS. Вони нерідко прибирають з бази із затримкою.

Валентина
Валентина
11 месяцев назад

Добрий день. Я отримала заборону на скрізь в Польщу на 6 міс. Як я можу з України її анулювати?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Валентина

Валентина звернувшись в інстанцію, инициировавшую заборона, з проханням про перегляд. Листування можна вести дистанційно або через представника.

Сеня
Сеня
11 месяцев назад

Добрий день.Я після депортації писав лист на ім’я варта граничного. Після довгої переписки (то дата не стоїть,то підпис не там) все одно відмовили. Чи може бути причина в тому,що я з Криму?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Сеня

Сеня не думаю, що географія проживання в цьому разі має значення, якщо документи оформлені вірно з їх точки зору. Ви не написали про причини депортації і про сенс звернення до Варту граничного, але підозрюю, що заборона вважають справедливим, тому і відмовили.

Сабина
Сабина
11 месяцев назад

Чоловіку дали депортацію на рік за нелегальне працевлаштування (помилка роботодавця в даті), він збирається подати клопотання для перегляду рішення, чи потрібно залишати країну?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Сабина

Сабина потрібно подати заяву на апеляцію. Коли його зареєструють, одночасно буде прийнято рішення про збільшення терміну видворення або без нього. З цього і потрібно виходити. Краще залучити місцевого юриста до процесу.

Света
Света
11 месяцев назад

Брата затримала в Кракові поліція за підозрою в нанисения тілесних ушкоджень, на даний момент знаходитися в ізоляторі, мені можуть дозволити один телефоный розмова з ним?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Света

Света не підкажу. Кримінал це не наша специфіка. Подивіться на профільних ресурсах.

Стася
Стася
11 месяцев назад

Сестрі дали депортацію на 3 роки, за прострочену візу 1,5 року. Якщо вона вийде заміж за громадянина Польщі у нас на Україні, чи може це якось вплинути на ситуацію?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Стася

Стася ні не думаю,що це вплине на ситуацію.

Сергей
Сергей
11 месяцев назад

Доброго дня. Мене депортувала з ЄС Словаччина. Якщо через пів року, по закінченню заборони, я, їду на словацький кордон ( не перевіривши себе в базі інс), і вони мене можуть повторно депортувати?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Сергей

Сергей вас просто не пропустять, аргументуючи наявністю в списках заборонених ІНС

Катя
Катя
11 месяцев назад

Доброго дня. Перебуваючи в РП за безвизу прийшла подаватися на карту побиту, виявилося, що в цей момент находилася 91 день, неправильно підрахувала, загалом. Оформили в Ужонде, далі направили в «офіс» вартою, завтра їду туди. Підкажіть, що робити, як оскаржити/зняти/відкласти виїзд. Я є студенткою першого курсу на денному стаціонарі.

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Катя

Катя послухайте, що скажуть у СГ. Але швидше за все, це депорт і заборона на в’їзд.

Павел
Павел
11 месяцев назад

Добрий день. Я перевищив термін перебування в Польщі за безвизу. При виїзді з Польщі я був готовий понести покарання за порушення візового режиму. Однак при проходженні прикордонного контролю у польських прикордонників до мене питань не виникло і я спокійно виїхав з Польщі. В штампі про виїзд в лівому верхньому кутку стоять літери PL. Підкажіть я зможу через 90 днів знову в’їхати в Польщу по безвизу або отримати робочу візу у польському посольстві?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Павел

Павел можуть побачити під час перевірки порушення. Але багато чого буде залежати від уважності. Головне, щоб Ви не були внесені в ІНС. Краще відправити туди запит, щоб з’ясувати чи немає Вам заборони на в’їзд.

Петя
Петя
11 месяцев назад

Добрий день. Я перебував у Польщі з безвизу і порушив термін перебування на 304 дні. При виїзді був готовий до депортації. Але на мій подив при проходженні паспортного контролю до мене питань не було і я спокійно перетнув кордон. У паспорті після перевірки поставили штамп про виїзд з Польщі з буквами PL в кружечку у верхньому лівому кутку . Я зможу після 90 днів перебування в Україні знову заїхати в Польщу без візи або отримати в посольстві Польщі робочу візу?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Петя

Найпростіший (але не самий розумний) спосіб перевірити – спробувати в’їхати. Інший спосіб – запитайте в ІНС, немає Вам заборони на в’їзд. Якщо ні, то шанс, що зможете в’їхати, значно збільшується.

Коля
Коля
11 месяцев назад

Добрий день. При виїзді з Польщі в останній день дії візи, через черги на кордоні отримав депортацію. Сказали що можу написати прохання про скасування заборони на в’їзд через 3 місяці, сплативши мито, надіслати лист на адресу, зазначену в документах. І рішення буде скасовано протягом 3-х тижнів. Чи можу я надіслати клопотання рекомендованим листом? І як потім дізнатися відмінили?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Коля

Коля так саме рекомендованим, і краще з повідомленням про отримання. Про рішення повинні проінформувати Вас, але нерідко такі листи «губляться». Якщо в зазначений термін не прийде повідомлення про рішення, Ви можете запросити дані в SIS.

Кирилл
Кирилл
11 месяцев назад

Добрий день.Я отримав депортацію на 6 місяців, за недобросовесной агенції.Мною було куплено запрошення на пів року, за яким я відкривав візу, працював у іншого роботодавця. При виїзді з Польщі, мені уневажнили візу і дали депорт, трактуючи що запрошення липове, внесли в базу САС. Скажіть, за истичению депортації я зможу спокійно відкрити візу?

Юля Визовый специалист
Автор
11 месяцев назад
Ответ для  Кирилл

Кирилл по закінченню терміну заборони, він повинен бути знятий, і всі Ваші права відновлені. Офіційно, це ніяк не повинно позначитися на майбутньому.