lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

Перетин кордону / Польща закрила кордони з Україною
Польща закрила кордони з Україною

Польща закрила кордони з Україною із за Коронавірусу

Пандемія нового коронавірусу COVID-19  призвела до того, що Україна та більшість європейський країн були вимушені закрити свої кордони і ввести карантинні заходи. Через це було прийнято низку змін, про які Вам потрібно знати, щоб потрапити в іншу країну, зокрема Польщу або Чехію.

Хто має право перетнути кордон? Починаючи з 16 березня 2020 року Польща вимушена була повністю закрила свої кордони для іноземців, в тому числі і громадян України. Незважаючи на це, все ще є категорії людей, для яких все ще існує можливість туди потрапити.

Окрім громадян Польщі перетнути кордон мають право українці, які

  1. Мають карту поляка
  2. Мають право на постійне чи тимчасове проживання на території Польщі
  3. Ведуть транспортний засіб для перевезення вантажів
  4. Є дітьми або подружжям громадян Польщі
  5. Є під опікою громадян Польщі

Перетин кордону

Якщо ж ви мали намір поїхати в Польщу на роботу, то ви зможете це зробити, маючи з собою всі необхідні документи, які дозволяють вам працювати. Це сказано на офіційному сайті правління Польської Республіки.

Проте, що мабуть очікувано, на кордоні ситуація є дещо неоднозначною. Попри дану офіційну інформацію, прикордонники повертають всіх, хто намагається поїхати на роботу маючи на руках лише запрошення та біометричний паспорт. Це пов’язано з тим, що ті, у кого є лише ці документи, не підпадають під жодну категорію, описану вище, а тому не мають жодного права перетинати кордон.

Натомість тих, у кого наявна карта побуту, пропускають одразу ж. Також ситуація є неоднозначною з особами, які мають робочі візи. В деяких випадках, прикордонники пропускають тільки тих людей, які вирушають на роботу закордон не вперше. А в інших, отримують дозвіл і ті, в кого в паспорті крім візи нічого не має. З цього можна зробити висновок, що таке рішення надавати дозвіл на виїзд в Польщу чи ні приймає сам прикордонник.

Після перетину кордону

Якщо ви все-таки зможете перетнути польський кордон, то будете змушені відправитися на 14-денний карантин задля уникнення поширення коронавірусної інфекції. Вимушена ізоляція необхідна навіть в тому випадку, якщо ви не відчуваєте абсолютно ніяких ознак хвороби.

Безпосередньо на самому кордоні вам потрібно буде вказати майбутнє місце вашого проживання та інші контакті данні. Якщо ж ви ще не знаєте де вас розмістить ваш роботодавець, ви мусите залишити контактні дані офіційного офісу або представників , щоб в разі потреби контролюючі служби могли дізнатися ваше місце перебування.

Відкриття робочих віз

Починаючи з 16 березня 2020 року Польща та Чехія офіційно повідомили, що на момент карантину вони не будуть приймати документів на оформлення робочої візи Якщо ви вже подали документи то вашу заяву розглянуть в звичному режимі, оскільки на даний момент інформації щодо зміни в термінах немає. Якщо ж ви тільки збираєтеся подати документи і вже оплатили візовий збір, то існує цілих два варіанти розвитку подій:

  • Якщо у вас назначена дата реєстрації (до 3 квітня), то назначена зустріч відміняється. Про нову працівники візового центру повідомлять окремо
  • Якщо ви тільки збираєтеся заплатити візовий збір, то ви можете це зробити, оскільки КредоБанк та Ідея Банк працюють у звичному режимі. Однак після оплати працівники візового центру повідомлять про дату зустрічі лише тоді, коли ситуація з коронавірусом стане стабільнішою

Українці на території Польщі

Українці, які знаходяться на території Польщі можуть або залишитися або в будь-який час повернутись в Україну. Перетнути кордон  ви зможете літаком, автомобілем або автобусом. Для повернення літаком вам необхідно буде звернутися в консульство і чекати подальших розпоряджень.

Якщо ж ви маєте намір їхати автобусом, то з цим можуть виникнути проблеми. Зараз графік перевізників досить таки змістився, а також ціни на перевезення підвищилися в два а то і в три рази. До того ж більшість з них їдуть лише до кордону, а далі ви будете змушені шукати інші способи, щоб самостійно його перетнути. Крім того, пішки це зробити ви не зможете через спеціальний указ Президента України! Для того щоб повернутися своїм транспортом, ви повинні доїхати до певних пунктів пропуску, які визначені тим же указом.  Для того, щоб бути точно впевненими, що ви повернетесь додому, найкраще буде звернутися в українське консульство.  Мінусом цього є лише те, що списки людей на повернення можуть складатися досить довгий час. Однак, цей спосіб є найнадійнішим.

Чехія

Необхідно звернути увагу, що з  16 по 24 березня 2020 року в Чехії закриті не лише кордони, а й внутрішнє пересування по країні. Тобто люди мають змогу ходити лише за продуктами, в аптеку та їздити на роботу. Ця заборона стосується громадян Чехії та тих, хто перебуває там по двохрічних картах.

Українці на території Чехії.  Тим українцям, які зараз перебувають на території Чехії і хочуть повернутися додому, потрібно буде заповнити спеціальну форму. Після цього через деякий час український повідомить про необхідні заходи та дату вашу рейсу .

З цією статтею так само цікавляться:

Безвіз стане платним Что можно провозить через границу в Польшу 2019-2020
Візовий центр закритий на карантин
«Безвіз» стає платним! Нові правила 2020 – 2021
Що можна провозити через кордон до Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Зелена карта на авто на 15 днів

5 / 5 ( 25 голосов ) Зелена карта для машини на 15 днів Подорожі …

Подписаться
Уведомление о
guest
2 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Віталій
Віталій
7 місяців назад

Доброго дня.в мене 24 березня подача на візу,чи працює візовий центр?у звязку з карантином