Німеччина / здоров'я / Як потрапити до лікаря в Німеччині в неробочий і робочий час
Як потрапити до лікаря в Німеччині в неробочий і робочий час

Якщо необхідна допомога лікаря в Німеччині в неробочий час, що робити?

Як потрапити до лікаря в Німеччині, Іноземці які працюють в Німеччині, не з чуток знають про суворість і педантичність німецьких роботодавців. І якщо вчасно приходити на роботу і добре виконувати свої обов’язки залежить безпосередньо від працівника, то ось хвороба може наступити в самий невідповідний момент.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можна в робочий час піти в лікарню?
отримаю я оплату за час, проведений у лікаря?
зобов’язаний я розповідати роботодавцю про причини звернення до лікаря?
Чи може роботодавець не відпустити до лікаря?

Але що робити, коли час прийому у лікаря і робочий графік збігаються? Виходить, що потрібно або йти до лікаря під час своєї роботи або в неробочий час доктора. Да уж, ситуація не з легких навіть в Україні, а в Німеччині здається зовсім вже безвихідною. Але на практиці все не так складно.

Дану статтю ми створили в форматі питання-відповідь і висвітлили найчастіші запитання, які ми бачимо в коментарях під статтями. Отже, що ж хвилює наших читачів.

Чи можна в робочий час піти в лікарню?

Як потрапити до лікаря в Німеччині в неробочий

Даная норма прописана в параграфі 616 Цивільного кодексу . Якщо коротко, вона говорить: якщо відвідування лікаря є обов’язковим і його неможливо виконати в неробочий час, то працівник має право на надання такої допомоги в робочий час. Крім того, при гострих болях або певної симптоматиці роботодавець не має права заборонити працівникові невідкладно звернутися за медичною допомогою. Це може бути: гострий зубний біль, висока температура, нещасний випадок, біль в грудях та інше. Тому, якщо відчуваєте, що допомога потрібна під час робочої зміни, відразу ж повідомте про це роботодавцю.

Чи отримаю я оплату за час, проведений у лікаря?

Ще кілька років тому Федеральний суд Німеччини з праці дав роз’яснення, що час, проведений у лікаря оплачується в повному обсязі. Крім того, оплаті підлягає і час, витрачений на дорогу туди і назад. Тобто час з моменту, як ви покинули робоче місце і повернулися на нього, повністю буде оплачено.

Як потрапити до лікаря в Німеччині Чи отримаю я оплату за час, проведений у лікаря?

Чи зобов’язаний я розповідати роботодавцю про причини звернення до лікаря?

Якщо розглядати питання з юридичної точки зору, то не зобов’язані. Тим більше, що в лікарняному листі діагнози не ставлять. Ви маєте повне право просто віддати лікарняний лист, який буде підтвердженням вашої відсутності на робочому місці. Але це стосується тільки сторони закону.

Але існує і людська сторона взаємин. Якщо це не нещасний випадок, але ви відчуваєте необхідність відвідати лікаря, повідомте про це начальству. Адже вони теж мають право знати, де знаходиться їхній працівник і можливо необхідно знайти йому заміну на час відсутності. А якщо ви плануєте і далі залишатися там працювати, постарайтеся підтримувати нормальні довірчі відносини.

Чи може роботодавець не відпустити до лікаря?

Чи може роботодавець не відпустити до лікаря?

Може, якщо в цьому немає гострої необхідності. У відповіді на перше питання ми пояснили, в яких випадках точно перешкоджати відвідуванню не будуть. Але є не настільки екстрені випадки.наприклад:

  • Відвідування стоматолога внаслідок випадання пломби;
  • Курс масажу;
  • Профілактичні процедури;
  • Періодична здача аналізів для контролю свого здоров’я;
  • Косметологічні процедури.

У таких випадках вам можуть порекомендувати займатися здоров’ям в неробочий час і матимуть всі законні підстави для цього. Але бувають індивідуальні процедури, серйозність і значимість яких роботодавець може й не знати. Повідомте всі ці нюанси заздалегідь, щоб уникнути негативних ситуацій в майбутньому.

Звичайно, кожен роботодавець хоче в свою команду здорових, активних фахівців. Але і в наданні вам необхідного лікування теж ніхто не відмовить. Тому, якщо відчуваєте гостру необхідність відвідати лікаря, повідомте про це роботодавцю і негайно вирушайте за допомогою.

Як потрапити до лікаря в Німеччині — з цією статтею так само цікавляться:

 Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знатиВагітність і пологи в Німеччині Як потрапити на лікування до Німеччини і скільки це коштує
Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Вагітність і пологи в Німеччині Як потрапити на лікування до Німеччини і скільки це коштує

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі