lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

Німеччина / ВНП - Німецьке громадянство / ВНЖ Німеччини, види і переваги
ВНЖ Німеччини, види і переваги

ВНЖ в Німеччині: класифікація та переваги

ВНЖ Німеччини — Німеччина давно привертає українців своїм економічним становищем і загальним рівнем розвитку.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Визначення поняття «ВНЖ»
Де і як отримати ВНЖ?
Перелік типів ВНЖ
Aufenthaltserlaubnis (право на перебування)
Aufenthaltsbewilligung (право на тимчасове перебування)
Niederlassungserlaubnis (постійний вид на проживання)
Blaue Karte EU (Блакитна карта)
Erlaubnis zum Daueraufenthalt-EU (право на постійне перебування в країнах ЄС)
На яких підставах може бути отримано дозвіл для ВНЖ?
На яких підставах може бути оформлено ПМЖ?
Висновки

Найчастіше наші співвітчизники їдуть в Німеччину на заробітки, а згодом хочуть залишитися там жити. Не дивно, що легалізація іноземців в такій розвиненій країні є досить непростою і тривалою. До того ж, в Німеччину почали переїжджати громадяни сусідніх європейських країн. Для тих же поляків, чехів чи латишів еміграція є більш доступною, і вони мають в цьому пріоритет, в порівнянні з громадянами України або Білорусії. Однак не варто впадати у відчай, адже отримати ВНЖ в Німеччині може кожен. Потрібно тільки докласти зусиль і заздалегідь налаштуватися на довгий шлях до досягнення цієї мети.

У цьому матеріалі ми зібрали всю необхідну інформацію, яка допоможе вам розібратися в питаннях ВНЖ.

Визначення поняття «ВНЖ»

ВНЖ Німеччини, види і переваги

Вид на проживання є документом, який дозволяє іноземцю перебувати на території країни більше 90 діб в півріччі. Тривалість тимчасового перебування в Німеччині залежить від тривалості посвідки на проживання. Необхідно враховувати, що в ФРН поняття «дозвіл на перебування» і «вид на проживання» розмежовані. Відмінність полягає в тому, що в першому випадку це тимчасовий дозвіл (не плутати з поняттям «віза»), а в другому — постійне. Важливо запам’ятати цей нюанс, щоб полегшити подальше розуміння даного питання.

У німецькій мові існує кілька слів, які переводяться як «вид на проживання». Для українця формулювання бувають складними в сприйнятті, тому в даній статті під поняттям «ВНЖ» ми будемо розглядати всі види дозволів на тривале перебування. Розділяти ми їх будемо тільки за принципом тривалості на тимчасові і постійні.

Де і як отримати ВНЖ?

 Де і як отримати ВНЖ?

Якщо з правилами отримання візи все давно знайомі, то при оформленні ВНЖ часто виникає замішання. Потрібно запам’ятати, що на відміну від візи, яку відкривають у німецькому посольстві на території України, питаннями ВЖН потрібно займатися перебуваючи виключно в Німеччині.

Щоб в’їхати на територію Федеративної Республіки Німеччина, необхідно відкрити національну візу категорії D для тієї ж мети, на яку подано вид на проживання. Віза зазвичай видається на термін від 3 до 6 місяців. Пізніше, будучи вже в Німеччині, потрібно звертатися за дозволом на тривале перебування. Маючи цей документ, перебування на території ФРН буде легальним.

Перелік типів ВНЖ

Перелік типів ВНЖ

У Німеччині існує широка класифікація ВНЖ, з якої не завжди легко розібратися. Для більш комфортного сприйняття, ми прописали поняття з транскрипцією. Отже, основними типами ВНЖ в Німеччині є:

 • Aufenthaltserlaubnis (Ауфентхальтсерлаубніс).
 • Aufenthaltsbewilligung (Ауфентхальтсбевілігунг).
 • Niederlassungserlaubnis (Нідерлассунгсерлаубніс).
 • Blaue Karte EU (Блю Кард).
 • Erlaubnis zum Daueraufenthalt — EU (Дауерауфентхальт).


Розглянемо детально кожен з них.

Aufenthaltserlaubnis (право на перебування)

Aufenthaltserlaubnis (право на перебування)

Є найпопулярнішим статусом. Він видається на конкретний термін (зазвичай на кілька років), потім існує два шляхи проходження: перший — пролонгувати дозвіл, другий — залишити територію Німеччини і повернутися додому. Найчастіше такий тип ВНЖ дають для отримання освіти або легальної роботи на території ФРН. Якщо в назві поруч зі словом «Aufenthaltserlaubnis» написано «befristete», це означає, що даний тимчасовий статус можна буде перевести в безстроковий. Для цього іноземець повинен прожити в Німеччині більше 5 років, не зробивши ніяких правопорушень, і дотримуючись інших додаткових умов.

Aufenthaltsbewilligung (право на тимчасове перебування)

Aufenthaltsbewilligung (право на тимчасове перебування)

Може мати виключно тимчасовий статус. Видається на певний проміжок часу для виконання конкретного завдання. Зазвичай цим типом ВНЖ користуються студенти, аспіранти і т.д. Якщо після закінчення відведеного часу буде необхідність залишитися в Німеччині, то Aufenthaltsbewilligung можна пролонгувати, проте він ніколи не стане постійним (unbefristete).

Niederlassungserlaubnis (постійний вид на проживання)

 Niederlassungserlaubnis (постійний вид на проживання)

З цим документом іноземець може безстроково знаходитися на території ФРН. Найчастіше, отримання Niederlassungserlaubnis відбувається шляхом переходу від статусу befristete (тимчасовий) до unbefristete (постійний). Власник Niederlassungserlaubnis набуває практично ті ж права, що і громадянин Німеччини, крім можливості займати державні пости і брати участь у виборах. Якщо іноземця не перешкоджають здійсненню цього статусу з яких-небудь причин, то він діє постійно. Однак пластикову картку, яка є підтвердженням, необхідно міняти раз в 10 років.

Blaue Karte EU (Блакитна карта)

На Блакитну карту можуть подаватися фахівці високого рівня у своїй галузі, які відповідають ряду внутрішніх вимог Німеччини. Основна суть цього документа — залучення до Німеччини досвідчених професіоналів з країн, що не входять в ЄС. Для отримання Блакитної карти необхідно мати вищу освіту за затребуваною спеціальності і реальний довгостроковий трудовий контракт на роботу. На сьогоднішній день Німеччина потребує фахівців з сфери медобслуговування, фінансів, науки і юриспруденції. Звичайно, цей список набагато ширше, і знайти інформацію про нього можна на сайті Федерального відомства з працевлаштування в Німеччині. Спочатку Блакитна карта має тимчасовий статус, але його можна змінити його на постійний. Для цього передбачені пільгові умови.

Erlaubnis zum Daueraufenthalt EU (право на постійне перебування в країнах ЄС )

Спочатку є безстроковим документом, що дозволяє працевлаштуватися і переміщатися в межах усіх країн Євросоюзу.

На яких підставах може бути отримано дозвіл для ВНЖ?

Відповідно до закону Німеччини про перебування іноземців, виділяють 4 категорії підстав для отримання ВНЖ:

 1. Шлюб з німцем /німкенею.Іноземець оформляє терміновий вид на проживання, згідно з яким подружжя повинні жити разом на території ФРН. Після закінчення трьох років ВНЖ іноземного дружина перестає залежати від його сімейного стану та має самостійний характер. Якщо ж шлюб розпадеться до закінчення цього терміну, то іноземний чоловік буде змушений покинути Німеччину.
 2. Легальне працевлаштування. Якщо у вас на руках довгостроковий трудовий контракт і при цьому ви фахівець у своїй сфері, можете скористатися цим типом ВНЖ.
 3. Навчання в будь-яких німецьких навчальних закладах. По закінченню навчання іноземцю дається півтора року, щоб знайти підходящу роботу і залишитися в Німеччині як легального працівника. В іншому випадку, за законами країни іноземець повинен буде покинути ФРН.
 4. Гуманітарні обставини. Сюди відносяться жертви політичних переслідувань у себе на батьківщині.

Всі підстави мають свої нюанси і вимагають більш детального вивчення. Природно, для кожного з них пакет документів буде трохи відрізнятися. Цю інформацію можна знайти на сайті посольства Німеччини.

На яких підставах може бути оформлено ПМЖ?

 • ПМЖ після ВНЖ

Проживши деякий період часу на території Німеччини, багато українців хочуть тут залишитися назавжди. Щоб отримати таку можливість потрібно дотримуватися ряду правил, про які ми повідомляли. Адже якщо для отримання ПМЖ потрібно буде здавати іспит з німецької мови і на знання устрою Німеччини, то ці знання зайвими не будуть.

Niederlassungserlaubnis — постійний вид на проживання, на який можна претендувати після Aufenthaltserlaubnis, якщо:

 • Останні 5 років іноземець постійно жив і працював у Німеччині.
 • Знає язик не нижче рівня В1.
 • Є право на працевлаштування.
 • Іноземець не несе ніякої загрози безпеки жителям Німеччини.
 • Протягом 60 місяців виплачувалося соцстрахування.
 • Є житло і достатня сума коштів для комфортного життя.

ВНЖ Німеччини для окремих категорій людей

ПМЖ для окремих категорій людей

 • Етнічні німці. Для того, щоб отримати дозвіл, необхідно документально довести, що ви або ваші батьки мають німецьке коріння. Не секрет, що цієї категорії громадян отримати ВНЖ найпростіше. Однак необхідно відповідально поставитися до мовного іспиту і підготуватися до нього як слід.
 • Євреї. Для них процедура схожа: необхідно принести документи з підтвердженням приналежності до єврейського народу, і здати мовний іспит.

Отримання ПМП не буде здаватися таким трудомістким і виснажливим процесом, якщо почати готуватися до нього заздалегідь. Для поліпшення знань німецької можна записатися в мовну школу, проходити курси онлайн, або самостійно вивчати мову, переглядаючи фільми і читаючи книги. Також в іспит входять питання про культуру, історію, географію, важливі дати і видатних особистостей Німеччини. Якщо поставитися до цього з інтересом, то процес навчання пройде легко і невимушено.

ВНЖ Німеччини — висновки

Робота і життя в країнах Євросоюзу вже не здаються чимось позамежним. Межі стали більш відкритими, більш розвинені країни легко приймають на роботу українців, пропонуючи їм хороші умови праці та гідні зарплати. Проживши деякий час в Німеччині, деякі хочуть залишитися там назавжди. Адже і для батьків, і для їхніх дітей існує багато перспектив і шансів для успішного життя.

Вивчивши матеріал, можна з упевненістю сказати, що для переїзду до Німеччини існує велика кількість можливостей. Виберіть підходящий варіант і прагнете до досягнення мети.

ВНЖ Німеччини — з цією статтею так само цікавляться:

Лікування в Німеччині і скільки це коштує Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині
Лікування в Німеччині і скільки це коштує Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині

ВНЖ Німеччини. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Король Галина
Король Галина
1 рік назад

Доброго дня. Мене звуть Галина. Мене зацікавила ваша розповідь.
Я дуже давно шукаю допомоги як отримати ВНЖ у Німеччині . Якщо у Вас я можливість мені допомогти , тоді я з нетерпінням з вами по спілкуюсь.
+380501068913.
+491636202728. Галина.