Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові
5/5 - (1 голос)
Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Блакитна карта в Німеччині — деякі українці приймають для себе рішення працювати за кордоном. Для цього часто вибирають Польщу або Німеччину, і близькість кордонів грає тут важливу роль. У Німеччині для працевлаштування існує Blaue Karte EU . Потенційні працівники часто цікавляться саме нею, тому ми вирішили зупинитися на цьому питанні трохи докладніше.

Отже, в сьогоднішній статті ми розглянемо найбільш цікаві для здобувачів питання: що таке Blaue Karte EU, як її отримати і що вона дає. Отже, про все по порядку.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Що ж це — Blaue Karte EU?
Які існують привілеї у власників Blaue Karte EU в Німеччині?
Хто може отримати Blaue Karte EU?
1. Вища освіта
2. Робочий договір
3. Достатній рівень зарплати
4. Робота за фахом
Особливі професії
Регульовані професії
Нестиковки в законодавстві
Список затребуваних професій
Як українцю отримати Blaue Karte EU?
Етап 1. Куди слід звернутися
Етап 2. Які документи необхідні
Етап 3. Скільки днів потрібно на розгляд
Етап 4. Отримання Блакитної карти
Вартість оформлення
Причини відмови
Який термін дії Блакитної карти
Зміна місця роботи при наявності Blaue Karte
Підсумки

Що ж це — Блакитна карта в Німеччині (Blaue Karte EU?)

Що ж це - Блакитна карта в Німеччині (Blaue Karte EU?)

Блакитна карта в Німеччині Blaue Karte — це вид на проживання, який надається будь-якою країною-членом Європейського Союзу іноземцю, який має високу кваліфікацію в будь-якій сфері діяльності. Вона має і розширені можливості, а саме являє собою дозвіл на роботу. Маючи на руках Блакитну карту вам не потрібні додаткові дозвільні документи на роботу. Перелік професій, які підпадають під відкриття Блакитної карти загальноєвропейський. Але видає її кожна країна для свого ринку праці відповідно, всі процедури оформлення потрапляють під місцеве законодавство і можуть відрізнятися.

Повною мірою Карти почали видавати в 2012 році, але все ще в деяких країнах закон підігнаний в повному обсязі і періодично виникають труднощі. До речі, Німеччина щорічно видає по кілька тисяч Карт своїм майбутнім працівникам. А ось Данія категорично відмовилася визнати Blaue Karte EU і не дає їх нікому. Тому, якщо ви плануєте працювати в Німеччині, вам крупно повезло. Німеччина йде назустріч висококваліфікованим фахівцям.

Які існують привілеї у власників Blaue Karte EU в Німеччині?

https://www.youtube.com/watch?v=gFPWqEkROI4

Якщо у вас на руках Блакитна карта, ви можете розраховувати на:

 • Дозвіл на довгострокове перебування в країні;
 • Відсутність необхідності в отриманні дозволу на роботу;
 • Зниження мовних вимог до вас і вашої сім’ї;
 • Отримання дозволу на проживання через 21 місяць за умови, якщо рівень володіння мовою досить високий (сертифікат В1), якщо рівень нижче — через 33 місяці;
 • Можливість навчання, соціальної та медичної допомоги в Німеччині на одному рівні з громадянами Євросоюзу.

Крім того, якщо ви пропрацюєте в Німеччині мінімум 18 місяців по Blaue Karte EU, то ви зможете далі працювати в інших країнах Євросоюзу на тих же умовах.

Блакитна карта в Німеччині хто може отримати Blaue Karte EU?

 Блакитна карта в Німеччині хто може отримати Blaue Karte EU?

Щоб отримати Blaue Karte EU на законних підставах, у вас має бути вища освіта, яке котирується в Німеччині і спеціальність з переліку, затвердженого державою. Це якщо коротко. Але давайте детальніше розглянемо кожну позицію.

1. Вища освіта.

Диплом повинен бути переведений на німецьку мову і бути Апостильовані. Але випускники не кожного вузу цікавлять німецька держава. Це повинен бути вуз, який визнається Німеччиною. Для перевірки необхідно звернутися в ZAB із запитом, вони перевіряють ваш навчальний заклад по базі Anabin. Вам доведеться викласти за це € 200. Терміни для перевірки можуть бути різними, це залежить від наявності вашого вузу в базі. Якщо все в порядку, вам видається довідка для подальшого надання її в посольство. Даная довідка дійсна і при зміні місця роботи. Якщо ви її втратите, дублікат вам обійдеться в € 100.

2. Робочий договір.

Коли ви подаєте документи на Blaue Karte EU, ви вже повинні працювати в Німеччині та контракт повинен бути укладений не менше, ніж на рік. Якщо ви тільки плануєте шукати роботу, цей варіант не підходить. В крайньому випадку, вимагайте від майбутнього роботодавця підтвердження того, що після отримання візи він надасть вам роботу.

3. Достатній рівень зарплати .

Щоб отримати Карту, працівник повинен отримувати зарплату, яка відповідає встановленому розміру. Якщо ваша зарплата нижче, в отриманні карти вам буде відмовлено, тому що це одна з головних вимог. Розмір зарплати повинен становити півтори середніх зарплат в Німеччині. Для деяких виняткових професій цей коефіцієнт може становити 1,2. Для кожної країни ЄС ця величина різна і постійно змінюється. Можемо сказати, що за станом на 2018 рік у Німеччині мінімальна зарплата для отримання Blaue Karte EU становила € 52 тисячі.

4. Робота за фахом .

Якщо ви закінчили медичний вуз і маєте диплом лікаря, то в Німеччині ви повинні працювати теж лікарем. Тобто, ваша спеціалізація за дипломом і посаду в трудовому контракті повинні відповідати один одному.

Особливі професії

Блакитна карта в Німеччині Особливі професії


Особливі професії — це перелік професій, зарплата за якими відповідає коефіцієнту 1,2. Якщо в загальному, то сюди відносяться: лікарі, інженери, вчені в різних сферах науки. У профільному законі Німеччини точного переліку посад немає, але є посилання на Європейський закон, де все конкретно прописано.

Регульовані професії


До цього переліку професій вимоги трохи інші. Претендентові потрібно не тільки показати диплом з вишу своєї країни. Він обов’язково повинен підтвердити свою кваліфікацію одним або декількома способами: тестування, іспити, проходження практики та інше. До таких професій належать лікарі.

Нестиковки в законодавстві


У законі прописані вимоги до претендента. І одним з пунктів є те, що навіть якщо кандидат не має диплома за фахом, але має досвід роботи в професії мінімум п’ять років, то це може стати альтернативою. Але ось як цей досвід довести — в законі це поки не прописано. Тому, на сьогоднішній момент мати диплом обов’язково.

Список затребуваних професій

Блакитна карта в Німеччині Список затребуваних професій

Ринок праці постійно змінюється і попит на певні професії також. На даний момент в Німеччині найбільш потрібними професіями є:

 • Інженери;
 • Медики;
 • Юристи;
 • Банківські працівники;
 • Учення.


Це лише деякі найпопулярніші напрямки.У кожному з них є більш точні професії з зазначеними вимогами до них.

Як українцю отримати Blaue Karte EU?

BLUE CARD В ПОЛЬШЕ. КТО МОЖЕТ ОФОРМИТЬ?BLUE CARD В ПОЛЬШЕ. КТО МОЖЕТ ОФОРМИТЬ?
Якщо ви є представником однієї із затребуваних професій в Німеччині, ваша зарплата відповідає вимогам і ви хочете отримати Blaue Karte EU, вам слід зайнятися оформленням візи ще в Україні. Це буде робоча віза, але з прицілом на Blaue Karte EU. Саме тому документи частково будуть однаковими як на візу, так і на Карту. Що ви повинні зробити попередньо:

 • Перевірити диплом по базі Anabin і отримати довідку про відповідність;
 • Перевірити вашу професію на наявність в списку затребуваних;
 • Мати трудовий договір або офіційно оформлене попередню угоду про прийом вас на роботу після оформлення візи.


Якщо ви вже знаходитеся в Німеччині і хочете отримати Карту, ініціювати це можна і всередині країни, не виїжджаючи в Україну.

Етап 1. Куди слід звернутися . Насамперед вам потрібно звернутися з пакетом документів в Ausländeramt. Це Управління у справах іноземців, яке займається питаннями видачі посвідки на тимчасове проживання і зокрема Blaue Karte EU.

Етап 2. Які документи необхідні . Всі документи, заповнені українською мовою, повинні мати присяжний переклад, а в деяких випадках і апостиль.

Отже, що має бути в пакеті:

1. Заява на німецькій мові. Зазвичай воно заповнюється безпосередньо в Ausländeramt;
2. Фотографії, відповідні візовим вимогам;
3. Оригінал закордонного паспорта і 2 копії сторінок з відмітками;
4. Трудовий договір мінімум на 12 місяців від зазначеної в ньому зарплатою;
5. Диплом з вузу і довідка про визнання його з ZAB.
6. Оригінал біографії плюс 2 копії;
7. Підтвердження місця проживання в Німеччині.

Це затверджений законодавством обов’язковий пакет документів. Але Ausländeramt може зажадати будь-який інший їх цікавить. Тому, візьміть з собою все, що ви готували для візи, про всяк випадок.

Етап 3. Скільки днів потрібно на розгляд . Згідно написаним нормам, документи розглядаються до 3-х місяців. Але бувають і складні випадки, коли терміни відсуваються ще далі. Буває навіть, що термін візи закінчується, а Карту ще не видали. В цьому випадку необхідно запросити в Ausländeramt підтвердження того, що ви перебуваєте в країні законно.

Етап 4. Отримання Блакитної карти . При першому зверненні в Ausländeramt ви залишали свої контакти для зв’язку. Саме по ним вам і повідомлять про те, що Blaue Karte EU готова. При першій можливості прямуйте в Управління і забирайте вашу Блакитну карту у вигляді пластикової картки.

Вартість оформлення

Блакитна карта в Німеччині Вартість оформлення

Щоб оформити Блакитну карту, вам необхідно заплатити платіж в розмірі € 110 . Але крім цього ще існують додаткові витрати:

 • Перевірка диплома по базі — € 200;
 • Отримання національної візи. Завдяки безвізу, Українцям це не буде нічого коштувати. А ось білоруси і росіяни заплатять € 60;
 • Переклади документів на німецьку мову — близько € 20 за один аркуш;
 • Страховий поліс — € 100.


Можуть знадобитися і інші супутні витрати, заощадити на яких вам не вдасться.

Блакитна карта в Німеччині — найпоширеніші причини відмови

При будь-якому зверненні в консульство або посольство, вам може бути відмовлено. І звернення за отриманням Блакитної карти не виняток. Найчастіші причини відмови:

 • Пакет документів зібраний не в повному обсязі або неправильно оформлений;
 • Хоча б один документ визнаний підробленим;
 • Вашої професії немає в переліку затребуваних в Німеччині;
 • Якщо на посаду було кілька претендентів, і вони є громадянами Євросоюзу;
 • Майбутній роботодавець раніше порушував трудове законодавство;
 • Працівник мав проблеми з місцевим законом.

Блакитна карта в Німеччині — який термін дії


Стандартний термін, на який видається Блакитна карта Німеччини — це 4 роки . При цьому у вас є можливість продовжити цей термін або отримати посвідку на проживання. Але в Німеччині рідко дають Карту на 4 роки при першому зверненні. Найчастіше це 1-2 роки, але термін не повинен перевищувати термін, прописаний в трудовому контракті.

Зміна місця роботи при наявності Blaue Karte


Якщо ви отримали Блакитну карту, але плануєте змінити місце роботи, обов’язково повідомте про це в Управління у справах іноземців. І пам’ятайте, що при зміні роботи ви повинні залишатися в рамках професії, на яку видавалася Карта. Але це обов’язкова норма діє лише в перші 2 роки роботи. Далі обмеження не застосовуються.

Блакитна карта в Німеччині — підсумки

Робота за обраною професією приносить не тільки гроші, але і задоволення. І якщо ви вирішили застосувати свої знання і навички в Німеччині, то Blaue Karte вам підійде як не можна краще. Отримати її складно, але цілком реально, тому що Німеччина поважає висококваліфікованих фахівців і дає їм можливість попрацювати на благо країни. Тому, вивчіть уважно даний матеріал і починайте збирати документи. Німеччина чекає на тебе, не прогав свій шанс.

З цією статтею так само цікавляться:

Робоча віза в Німеччину Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи
Робоча віза в Німеччину Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
21 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Николай
Николай
1 рік назад

Цього року отримання візи Ван Дер Ельст виявилося довгим довелося чекати 4.5 місяці в Польщі. Все через коронавируса і роботи амбасади, але через довгі очікування віза була отримана. Віза дана була на сім місяців, до кінця дії польської візи.

Елена
Елена
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Я теж хочу в Німеччину, але боюся потрапити на шахраїв. Ви не підкажете фірму через яку ви їдете?

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Елена
1 рік назад

А що ви там будете робити?

Елена
Елена
Відповідь для  Ульяна
1 рік назад

Може копати, може не копати …

Виктор
Виктор
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Не було відрахувань в соцстрах, тому і зобов’язали відпрацювати мінімум 3 місяці.
З приводу страховки; при серйозних травмах вас »складуть», »заштопати», зроблять всі необхідні операції безкоштовно (польська чи будь-яка інша страховка в Німеччині все покриє), а на реабілітацію відправлять на батьківщину, так як реабілітація це величезні гроші. Принаймні у нас в компанії це так працює.

Анна
Анна
Відповідь для  Виктор
1 рік назад

Не особливо знаю, але туди їдуть їм відкривають карту EKUZ в плюс А1 що підтверджує податок плоті в Польщі що і говорить про складках здравотніх про відкриття екюз в Польщі, а щодо того чи відкриють їм AOK в німцях не знаю, це йти в бюргерант на анмельдунг і фірма і якщо все чітко легально може тоді?

Виктор
Виктор
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Ні, треба попрацювати щоб був якийсь термін, на мою мінімум 3 місяці, я брав в німецький візовий центр довідку за 6 місяців коли в Вільнюсі продавався на візу. Можна не працювати а бути у відпустці за своєю рахунок, але знаходиться в Польщі, таке теж канає

Анна
Анна
Відповідь для  Виктор
1 рік назад

Це так, я говорю за страховку! Вони або від німецької типу aok? Або польської NFZ EKUZ, я цього тільки не знаю.

Влад
Влад
Відповідь для  Анна
1 рік назад

На польській страховці 100%, німецька over багато грошей коштує.

Олег
Олег
1 рік назад

Середня зарплата українця в Німеччині, а також скільки дають годин працювати, за умови легальності роботи, відрядження від польської фірми?

Рома
Рома
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Знову ж це за наявності кваліфікації, ніхто не буде вам платити таку середню на м’ясі або теплицях.

Олег
Олег
Відповідь для  Рома
1 рік назад

Ок, дякую за змістовність.

Марк
Марк
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Я працюю 40 годин на тиждень отримую 1500 євро, але українці, що працюють поруч зі мною працюють в два, а то і в три рази більше ніж я і отримують в середньому від 2500 до 3300 євро на місяць (та й теж працюють від польської фірми як б у відрядженні).

Олег
Олег
Відповідь для  Марк
1 рік назад

А як у вас вийшло влаштуватися в Німеччині?

Славик
Славик
Відповідь для  Марк
1 рік назад

Де це ви працюєте? Чи можна якось по подробней.

Рита
Рита
Відповідь для  Марк
1 рік назад

І як же ви живете з такою злиденною зарплатою та ще й в такому дорогому місті як Мюнхен? Загадка.

Марк
Марк
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Ну а тепер дозвольте відповісти Вам, Я громадянин Євросоюзу, живу і працюю в Мюнхені допомагаю працевлаштуватися людям з офіційним працевлаштуванням по Європейським документам і по вакансіях можу додати що їх в інтернеті, як бруду, було б желаніе.Надеюсь я задовольнив Вашу стурбованість моїх повідомлень.

Рита
Рита
Відповідь для  Марк
1 рік назад

Що заважає написати все це в вашій темі? Може релігія? На рахунок ‘бруду »і« Європейським документам »чекаємо подробиць в вашої наступної теми.

Олег
Олег
Відповідь для  Марк
1 рік назад

Спасибі.

Виктор
Виктор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

2500 € в міс (середня, на руки), 55 годин на тиждень нормально, 63 стелю. Відрядження від литовської фірми.

Жека
Жека
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Ти женеш чи що? Годинну дають індивідуально !!!! Залежить від роботодавця !!!! Хто тобі точно скаже?