lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

Німеччина / Віза / Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати
Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати

Віза на лікування в Німеччину: що потрібно знати

Віза на лікування в Німеччину — німецька медицина вважається однією з кращих в Європі і світі. Сучасне обладнання та висока кваліфікація лікарів вивела медицину на досить високий рівень. Тому в Німеччину їдуть лікуватися з багатьох країн світу. Але для того, щоб проходити лікування, одного лише бажання замало. Ще вам необхідна віза. І від того, наскільки швидко ви зможете її отримати, залежить оперативність наданої вам допомоги. Іноді це вкрай необхідно і кожен день відстрочки може коштувати пацієнту життя. Краще володіти інформацією в повному обсязі, щоб зробити все максимально швидко. Тому в даній статті ми поговоримо про відкриття візи в Німеччину для лікування.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Які існують умови для отримання візи
Національна віза на лікування
Етап 1. Збір документів
Документи супроводжуючого
Документи для неповнолітніх пацієнтів
Етап 2. Звернення в посольство Німеччини
Етап 3. Терміни видачі візи
На який термін видається віза
Як продовжити візу
Допомога посередників
Підсумки

Віза на лікування в Німеччину — умови для отримання візи

 Віза на лікування в Німеччину - умови для отримання візи

Якщо у вас є необхідність лікування в Німеччині, то і віза вам повинна бути видана. Вона буває різних типів в залежності від тривалості та виду лікування. Візи бувають для:

 • нетривалого лікування або проходження діагностик;
 • Стаціонарного лікування;
 • Тривалого амбулаторного лікування;
 • Супровід хворого. І пацієнт, і супроводжуючий готує і подає свій пакет документів.

Для нетривалого лікування або проходження обстежень оформляється Шенгенська віза з можливістю перебування в Німеччині до 90 днів . Процес подачі документів нічим не відрізняється від стандартного. Єдине, що підставою послужить папір з лікарні у вигляді направлення, діагнозу, виписки. Якщо ж вам потрібна віза для трьох останніх типів з перебуванням довше 90 днів, то отримувати доведеться національну візу. Про це ми поговоримо далі.

Національна віза на лікування

Відкриття національної візи досить стандартний процес. Він складається з наступних етапів:

Національна віза на лікування

 • Виникнення підстав. У нашому випадку, прийняття рішення про лікування;
 • Збір всіх необхідних документів в залежності від підстави;
 • Подача документів на відкриття візи;
 • Отримання візи;
 • Поїздка до Німеччини.

Приділіть належну увагу збору і правильному оформленню всіх документів. Адже посольство може відмовити вам в отриманні візи через неправильно оформленого документа. Щоб цього уникнути, уважно ознайомтеся з інформацією, яку ми для вас зібрали. А перед подачею зайдіть на сайт консульства або посольства і переконайтеся в правильності інформації.

Віза на лікування в Німеччину Етап 1. Збір документів

Віза на лікування в Німеччину Етап 1. Збір документів

Ми поговоримо про пакет документів для пацієнта. Нюанси з приводу супроводжуючого будуть описані нижче. Що відносно закордонних паспортів, то кількість сторінок, необхідних до копіювання, відрізняється для українців, білорусів і росіян. Українці підкладають всі сторінки з відмітками, плюс копії попередніх паспортів, якщо вони не здані. Білоруси і росіяни копіюють лише ті сторінки, де є особисті позначки, а також внутрішній паспорт країни.

Українці з ID-паспортами такі копії не докладають. Посольство виставляє суворі вимоги не тільки до повноти пакету документів, але і до черговості документів. Все повинно бути складено відповідно до встановленого порядку.

Пам’ятки скачати можна тут:

Україна

Ознайомитися з ним ви можете на сайті посольства. І бажано це робити незадовго до подачі, інакше можете не врахувати нових змін. Отже, які документи повинні бути зібрані:

 1. Анкета-заява;
 2. Підписані бланки про ознайомлення з §53, §54 в 2-х примірниках;
 3. Три фотографії встановленого зразка. Дві фотографії вклеюються в анкету-заяву, а третя прикладається окремо.
 4. Закордонний паспорт і внутрішній паспорт громадянина;
 5. Висновок або вписка з лікарні. Якщо отримання візи не термінове, то цей документ не обов’язковий.
 6. Лист з лікарні в Німеччині, яка буде працювати з цим пацієнтом. У листі обов’язково повинен бути зазначений тип лікування, його тривалість, терміни початку і кінця лікування. А також інформація про лікувальний заклад: адреса, назва та інше.
 7. Документ, що підтверджує бронювання житла. Це необхідно, якщо пацієнт не буде лежати безпосередньо в лікарні.
 8. Квитанції про повну або часткову сплату лікування. Якщо ви внесли лише частина коштів, то повинні підтвердити наявність відсутньої суми.
 9. Гарантії наявності коштів. Це може бути виписка з банку, гарантії спонсора та інше.
 10. Страховий поліс.
 11. Гроші на проїзд або куплені квитки в дві сторони.


Посольство розглядає наданий вами пакет документів і при необхідності може запросити додаткові відомості. Оперативність їх подачі впливає на швидкість відкриття візи.

Документи супроводжуючого

Якщо пацієнту необхідно супроводжуючу особу, то він окремо збирає свій пакет документів для відкриття візи. Крім названих документів, що супроводжує прикладає додатково:

 • Довідку з лікувального закладу своєї країни на хворого із зазначенням, що йому потрібна допомога у вигляді супроводу;
 • Доказ фінансової можливості з розрахунку 25 євро в день на харчування;
 • Довідка з місця роботи, де вказано посаду, стаж, і підтвердження відпустки на весь період перебування в Німеччині.


Кожен повинен зібрати свій пакет документів і подати його особисто. Але краще зробити це одночасно, щоб посольство змогло розглянути їх в комплексі.

Документи для неповнолітніх пацієнтів

Якщо лікування необхідно дитині, яка не досягла 18-річного віку, то всі документи підписуються батьками або опікунами. Якщо одного з батьків немає, це також підтверджується документально. Які документи підписуються дорослими:

 • Анкета;
 • Бланки про ознайомлення з § 53, 54;
 • Інформація про опікунів в Німеччині;
 • Додатково прикладається свідоцтво про народження дитини.


Документи на українській мові перекладаються на німецьку. У пакет вкладається оригінал і 2 копії.

Етап 2. Звернення в посольство Німеччини

 Звернення в посольство Німеччини


Візові центри не займаються видачею національних віз. Тому вам необхідно звертатися безпосередньо до візового відділу посольства або консульства. Вас поставлять в чергу на прийом. Коли черга підійде, вам необхідно з’явитися в призначений час на співбесіду з повним пакетом документів для проходження співбесіди. Попередньо ви повинні сплатити консульський збір.

Етап 3. Терміни видачі візи

Как получить визу на обследование и лечение в Германии


Для видачі національної візи не існує поняття «термінова» або «нетермінова». Адже процес займає в середньому 2 місяці. Але якщо лікар у своєму висновку вкаже, що пацієнтові потрібна термінова операція, то в посольстві можуть прискорити цей процес.Але скільки часу це займе — невідомо. Встановленого регламенту немає.

На який термін видається віза


Залежно від складності і тривалості лікування, терміни медичних віз можуть різнитися. Посольство може видати і на весь термін лікування, який вказаний в листі з німецької лікарні. Але якщо лікування амбулаторне — то можуть обмежити 90 або 180 днями. Продовжити цей термін ви можете вже перебуваючи в Німеччині.

Як продовжити візу


Якщо терміни підтискають, а лікування ще не закінчено, то термін перебування можна продовжити. Для цього ви берете підтверджуючі документи і звертаєтеся в абх з проханням продовження тимчасової посвідки на проживання. А якщо його немає, то для його отримання. Як показує практика, вам без проблем піде назустріч. Адже здоров’я для німців має досить велике значення.

Допомога посередників


Якщо ви вперше відправляєтеся на лікування до Німеччини, вам може знадобитися допомога посередників. Адже вони знають мову, місцеві закони і нюанси. Вони зможуть надати вам необхідну допомогу і підтримку, якої так не вистачає в чужій країні. Знайти контакти посередника ви можете в Інтернеті або будь-яким зручним для вас способом.

Віза на лікування в Німеччину. Підсумки

Жити повним, активним життям — мрія кожного. Але іноді здоров’я підводить і потрібна допомога європейських фахівців. Лікування в Німеччині — це відмінні рішення для позбавлення від багатьох серйозних недуг. Для цього пацієнтові обов’язково потрібна віза. Як її відкрити, які види бувають і що потрібно зробити супроводжуючому — все моменти ми докладно описали в даній статті. Прочитайте самі і поділіться з близькими.
Бажаємо вам здоров’я!

Віза на лікування в Німеччину. З цією статтею так само цікавляться:

Що потрібно знати для покупки машини з Німеччини і скільки це буде коштувати Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи
Що потрібно знати для покупки машини з Німеччини і скільки це буде коштувати Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Програма Au-pair в Німеччині

Оцените запись Програма Au-pair в Німеччині Програма Au-pair в Німеччині — подорожі, вивчення іноземних мов …

Подписаться
Уведомление о
guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі