Програма Au-pair в Німеччині
5/5 - (3 голоса)
Програма Au-pair в Німеччині

Програма Au-pair в Німеччині — подорожі, вивчення іноземних мов і цінний досвід – це те, про що мріє сучасна молодь. Єдиною перешкодою до досягнення цієї мети є постійна нестача фінансів. Але вихід є! Можна поїхати в Німеччину, безкоштовно харчуватися і жити в сім’ї, а також отримувати гроші на дрібні витрати. Це не вигадка і не фантастика, це спеціальна програма, яка називається Au-pair. У даному матеріалі ми розповімо, у чому суть цієї програми та як стати її учасником.

З цієї статті ви дізнаєтесь:
Програма Au-pair в Німеччині
Хто може стати учасником
Як стати учасником програма Au-pair в Німеччині
Пошук для сім’ї програма Au-pair через фірму
Отримання візи за програмою Au-pair
Мотиваційний лист
Успішна співбесіда
Вартість візи в програмі Au-pair
Висновки про програму Au-pair

Що таке програма Au-pair в Німеччині

Це взаємовигідна співпраця між німецькою родиною і молодим іноземцем. Сім’я надає житло, харчування, освіта, можливо, якісь види розваг на дозвіллі. Іноземець, у свою чергу, повинен виконувати прості домашні справи. Наприклад, легке прибирання по дому, догляд за дітьми або приготування вечері. Це приблизний опис взаємин за програмою Au-pair. Звичайно, вони трохи змінюються від конкретної сім’ї, тому при попередньому обговоренні, необхідно детально уточнювати, на які умови вас беруть.

Програма Au-pair в Німеччині хто може стати учасником

Не кожен іноземець може поїхати в Німеччину за цією програмою. Потенційний учасник повинен відповідати певним критеріям:

 • Вік від 18 до 27 років;
 • Не одружений (заміжня);
 • Не має дітей;
 • Знання німецької мови на початковому рівні;
 • Не є родичем запрошуючої сторони (німецької родини);
 • Може перебувати у Німеччині мінімум півроку (максимум рік);
Прожил один ГОД в НЕМЕЦКОЙ семье Au-PairПрожил один ГОД в НЕМЕЦКОЙ семье Au-Pair

Наведені нижче пункти не є обов’язковими, однак суттєво збільшують шанси іноземця стати учасником програми:

 • Середній або високий рівень знання німецької мови;
 • Уміння ладити з дітьми (якщо коли-то підробляли нянею, то можна взяти рекомендації);
 • Достатній рівень кулінарних здібностей (пара-трійка смачних страв);
 • Вміння надавати першу медичну допомогу;
 • Наявність посвідчення водія та досвід водіння;
 • Розвинені таланти (танці, спів, гра на музичних інструментах);
 • Спортивність;
 • Відсутність шкідливих звичок;
 • Навики викладання.

За правилами програми, брати участь можуть і дівчата і хлопці.

Однак, як показує практика, дівчат охочіше беруть у сім’ї. Тому хлопцям ми особливо рекомендуємо вказати всі свої переваги при подачі документів. Але перебільшувати і брехати не потрібно, так як брехня рано чи пізно виявиться, а подальша співпраця може опинитися під загрозою.

Як стати учасником?

Для початку потрібно знайти сім’ю. Зробити це можна самому, або звернутися в спеціальну фірму.Самостійний пошук абсолютно безкоштовний, а ось фірмі доведеться платити, хоча в такому випадку шанси знайти сім’ю набагато вище.

Що потрібно для самостійного пошуку:

1. Підготовка

Перш, ніж приступити до активного пошуку приймаючої сторони, чітко вирішіть для себе, чого ви очікуєте і яку роботу готові виконувати. Оцініть своє ставлення до дітей і пам’ятайте, що основним вашим завданням буде саме нагляд і елементарний догляд за дітьми протягом декількох місяців.

Важливо знайти хорошу сім’ю, яка дійсно буде зацікавлена у вашому розвитку, а не тільки буде шукати дешеву робочу силу.

Існують спеціальні онлайн-ресурси, на яких і відбувається взаємний пошук між німцями та іноземцями. Вибирайте ті сім’ї, у яких об’ємно заповнений профіль і є відгуки від попередніх учасників.

2. Створення заявки

 • Прізвище, ім’я, по батькові та інші особисті дані. Уважно вписуйте кожен символ, адже випадкова помилка може здатися німцям завідомо неправдивою інформацією. В такому випадку ваша кандидатура не буде обрано для участі.
 • Наявність досвіду. Детально описуйте, коли і за яких обставин ви няньчили дітей. Якщо є молодші брати і сестри, ви працювали нянею або вожатим у літньому таборі – це відмінний досвід, про нього потрібно писати.
 • Навички, знання, таланти. Іноді здається, що багато ваші вміння не потрібні і не цікаві іншим людям. Але не в цьому випадку, тут потрібно описати себе з найбільш вигідної сторони. Любите готувати страви домашньої кухні? Граєте на гітарі? Вивчали іспанську мову? Напишіть про це.
 • Заповнення німецькою мовою. На жаль, оформлення заявки на будь-яких інших мовах не допускається. Уважно перечитайте свій текст і перевірте його на наявність помилок.

3. Оформлення листа для німецької родини

По суті, треба писати таку ж інформацію, як і на попередньому етапі. Також можна вказати рівень своєї освіти. Якщо заявник навчається на педагога або психолога, то це буде плюсом. Про шкідливі звички теж необхідно вказувати відразу. Німці дуже серйозно до цього ставляться і можуть перервати співпрацю з іноземцем, який випиває або покурює. Якщо шкідливих звичок немає, то просто напишіть про це.

4. Публікація заявки і підбір сім’ї

Розмістіть свою анкету на обраному онлайн ресурсі і подивіться, які сім’ї готові до співпраці. Ви можете написати їм повідомлення з важливими питаннями чи уточненнями. Але простий листування недостатньо, ваша мета – підписання контракту.

AU-PAIR В ГЕРМАНИИ: СЛУЖАНКА ИЛИ ЧЛЕН СЕМЬИ??AU-PAIR В ГЕРМАНИИ: СЛУЖАНКА ИЛИ ЧЛЕН СЕМЬИ??

Як знайти сім’ю через спеціальну фірму

Для пошуку фірм можна скористатися цим ресурсом. Він не надає послуг з пошуку сімей, а містить у собі список посередників, які цим займаються.

Фірми не надають безкоштовних послуг. Однак їх перевагою є швидкий підбір сім’ї по параметрах. Також іноземець може розраховувати на підтримку посередника, навіть перебуваючи за кордоном.

В Україні є безліч подібних місцевих фірм, але ми рекомендуємо віддавати перевагу саме німецьким, з філією в Німеччині. Також звертайте увагу на відгуки учасників про це посередника, і на досвід його роботи.

Що потрібно для отримання візи за програмою Au-pair

Звертаємо вашу увагу, що для поїздки по програмі Au-pair необхідно оформляти національну візу. Далі буде наведено перелік документів, які подаються до візового центру:

 • Заповнена анкета (2 примірники). Завантажити бланк можна тут. Всі дані вписуються німецькою мовою, крім ПІБ – вони вказуються так, як у паспорті.
 • Пам’ятка. Натисніть, щоб завантажити. Її необхідно роздрукувати у двох примірниках і поставити підпис. У пам’ятці зазначено, які документи і в якому порядку мають бути надані. Нам це може здатися дурістю, але німці дуже уважно відносяться до дрібниць. Відмова у візі через невпорядкованість паперів – нерідка ситуація, з якою стикаються іноземці.
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Здається оригінал і копії всіх сторінок.
 • Фотографії. Кількість – 3 штуки. Розмір – 3.5*4.5 див. Важливо, щоб фото було новим, зробленим не більше півроку тому. Як правило, працівники фотостудій знають, які фотографії необхідно зробити. Однак ніхто не застрахований від зустрічі з непрофесіоналом. Тому ми рекомендуємо звернути увагу на нижченаведені вимоги і самостійно простежити за їх виконанням. Справа в тому, що німці прискіпливо дивляться на фото. Навіть якщо у візовому центрі їх приймуть, то на кордоні іноземця можуть не пропустити. Заявник повинен розташуватися до камери строго анфас, з нейтральним виразом обличчя без міміки. Нахил або поворот голови – строго заборонений. Фон необхідний світлий і однотонний. Якщо заявник носить окуляри, то вони можуть бути тільки з прозорими стеклами. За очками повинно бути добре видно очі, без будь-яких спотворень. Головні убори допускаються тільки з релігійних міркувань. Головне, щоб всі частини особи заявника були добре видні. Закритий лоб або підборіддя заборонений.
 • Біографія. Оригінал + дві ксерокопії.
 • Мотиваційний лист. Оригінал + дві ксерокопії.
 • Контракт. Оригінал + дві ксерокопії.
 • Письмове підтвердження від німецької родини про достовірності запрошення. Оригінал + дві ксерокопії.
 • Документ, що підтверджує знання німецької мови.

Як скласти мотиваційний лист

Єдиного встановленого бланка або чіткої структури мотиваційного листа не існує. Воно повинно бути складено у вільній формі, але конкретно і без води. Бажано, щоб весь текст помістився на одну сторінку і не був перевантажений. Вкажіть свої ПІБ, мета поїздки, досвід роботи з дітьми і так далі.
Щоб подивитися хороший приклад складання мотиваційного листа, натисніть тут.

Як успішно пройти співбесіду

Особливих знань від заявника ніхто вимагати не буде. Швидше, це формальна процедура і, щоб не пройти співбесіду, потрібно дуже постаратися. Консул поспілкується з вами приблизно п’ять хвилин, буде задавати загальні питання типу «як вас звати». Також популярними темами є:

 • Захоплення;
 • Сім’я;
 • Подорожі;
 • Ставлення до дітей;
 • Німецька сім’я (імена батьків і дітей, місто проживання, ваші передбачувані обов’язки).

Це часто задаються, але консул може запитати те, що вважатиме за потрібне. Важливо не розгубитися, а чітко відповідати навіть на некоректні запитання.

Що не можна робити на співбесіді?

Як вже говорилося вище, не пройти співбесіду вкрай важко. Однак відмова у візі можна отримати з таких причин:

 • Запізнення. Таку дрібницю консул навряд чи пробачить, тому потурбуйтеся про те, щоб вчасно, а краще заздалегідь приїхати на співбесіду.
 • Абсолютне незнання німецької мови.
 • Вислів про те, що після закінчення програми ви плануєте залишитися в Німеччині. Як би не складався ваш розмову з чиновником, пам’ятайте, що правильна відповідь – «Я планую повернутися на батьківщину».

Скільки чекати на відповідь?

Термін розгляду заяви залежить від завантаженості співробітників візового центру (консульства, посольства). У середньому, процедура триває близько двох місяців. Якщо заявник раніше виїжджав до Німеччини, то перевірка буде більш довгої і ретельної.

Скільки коштує віза

Для українців оформлення національній візи в Німеччину абсолютно безкоштовно. Оплачувати потрібно тільки додаткові послуги, за бажанням. Наприклад, заповнення анкети або допомогу у написанні мотиваційного листа.

Якщо ви отримали відмову у візі, то можна зробити двома способами: подати оскарження або заново подати пакет документів на оформлення візи. Рекомендуємо подавати оскарження тільки у разі стовідсоткової впевненості у своїй правоті. Якщо ж ви дійсно допустили якусь помилку (недостача або неправильно оформлені документи), то для початку необхідно усунути недоліки, а тільки потім заново подавати документи на отримання візи.

Програма Au-pair в Німеччині висновки

Програма Au-pair це прекрасна можливість розширити кругозір, вивчити іноземну мову і познайомитися з німецькою культурою. Іноді у іноземців виникають труднощі з оформленням паперів, але ми впевнені, що вивчивши всі нюанси, ви успішно підпишете контракт і отримаєте візу в Німеччину.

З цією статтею так само цікавляться:

Як записатися на співбесіду в посольство Німеччини Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Проект прибуття (Ankomemen)

5/5 - (8 голосов) В Німеччині стартує проект «Прибуття»( Ankomemen) Проект прибуття( Ankomemen), який покликаний …

Подписаться
Уведомление о
guest
48 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Aleksander
Aleksander
1 рік назад

Попередня реєстрація при в’їзді
Вітаємо!
Підкажіть будь ласка, чи потрібно попередньо реєструватися при в’їзді до Німеччини по робочій візі?

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

Анкета із зазначенням місця обсервації, якщо ви про це

Aleksander
Aleksander
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

Вона оформляється на сайті einreiseanmeldung.de Чи правильно я Вас розумію?

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

Вона оформляється від руки в літаку або автобусі, і пред’являються німецькому прикордонники для перевірки при в’їзді з поза меж ЄС.

Aleksander
Aleksander
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

А який вигляд тестів потрібно здавати, підкажіть ще будь ласка?

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

Здавала PCR тест вже в самій Німеччині в аеропорту, ціна 60 €, результат протягом доби

Aleksander
Aleksander
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

А його потрібно здати в аеропорту і чекати добу поки буде результат, або можна їхати, а результат Отримати потім?

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

Здати тест можна тільки після 5ти днів обсервація, я здавала в аеропорту після обсервация бо компанії в якій працюю так виходить дешевше. Ви можете здати в місті в якому будете проходить обсервация, але там ціни наближаються до 200 €

Aleksander
Aleksander
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

А обсервация може бути по будь-якою адресою, головне там бути присутнім протягом періоду обсервация, або повинен бути окремий ізольований від всіх адрес?

Vadim
Vadim
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

в’їзду в Німеччину немає

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Aleksander
1 рік назад

Де ви плануєте реєструватися заздалегідь? Якщо у вас німецька віза, повинні страхування все практично дороги відкриті крім в’їзду з Італії та Чехії з цих країн обов’язковий тест на корону тому виявили новий штамп корони, хоча і літаком з України або Польщі все одно потрібен тест … дилема

Сергій
Сергій
Відповідь для  Анатолій
1 рік назад

Можна спробувати зробити підкоп, тоді тест не потрібен

Kyrylo
Kyrylo
1 рік назад

Кордони
Кому цікаво, перетину Німеччина Польща. Тільки проїхав без проблем, патрулі в Німеччині як зазвичай кожні 30-50 км, на в’їзді до Польщі перевірок немає, дуже щільний трафік з Німеччини.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

Виїжджав через Франкфурт на Одері

Andrey
Andrey
Відповідь для  Kyrylo
1 рік назад

А німці, що перевіряють на в’їзді?

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Andrey
1 рік назад

6й рік їжджу через цей пункт пропуску, жодного разу не бачив там патрулі, більше шансів нарватися на zoll вже проїхавши кордон десь в «полях»

Паша
Паша
1 рік назад

Так як і обіцяв перетнув кордон з Німеччини до Польщі по А2. Зі сторони Німеччини немає жодного контролю чи постів. А при в’їзді до Польщі всі легкові авто направляють на контроль.

Рита
Рита
Відповідь для  Паша
1 рік назад

19.12 їхала з Берліна рейсовим автобусом в Україні. На кордоні, вже на польській стороні, водій скомандував надіти маски, і ми без зупинки проїхали повз. Але пост був.

Жека
Жека
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Велике спасибі!!!

Иван
Иван
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Друг тиждень тому виїжджав, то був на контролі Zoll, з польський боку не було.

Тимур
Тимур
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Дякую за інформацію.

Полина
Полина
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Передісторія для тих, хто не в темі, буде?)

Паша
Паша
Відповідь для  Полина
1 рік назад

Деякі хотять поїхати до Німеччини на святкування нового року. Питалися яка ситуація на кордоні.

Полина
Полина
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Зрозуміла, дякую, а ви чим їхали? не легковою?

Паша
Паша
Відповідь для  Полина
1 рік назад

Фурой

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Поїзд з Польщі до Німеччини

Привіт! Може хтось недавно їхав поїздом з Польщі до Німеччини? Що потрібно мати при собі для проїзду?
Дякую)

Ruslana
Ruslana
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

з якою метою їдете?

Михайло
Михайло
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

а ходять потяги в Німеччині зараз?

Влад
Влад
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

з приводу саме потягів не в курсі, але потрібен точно тест

Zlata
Zlata
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

тест обов’язку * зв’язковий, навіть при негативному результаті 5 днів обсервації потім буде, паспорт, анкету заповнюєте

Volodymyr
Volodymyr
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Сіли на машину і поїхали, немає ніяких перевірок. На кордоні є одна машина патрульна на весь потік автобану, зупинять одну з 100. Кажу зі свого досвіду! За останні 3 тижні їздив раз 5, не маючи тесту нічого подібного

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Volodymyr
1 рік назад

Питання про проїзд проїздом. Так, на кордоні стоїть одна машина контролю, але по дорозі в місто призначення ще як мінімум 4 нарахував (виїжджав з Німеччини сьогодні), якщо вас не зупинили Це не означає що всім так щастить.

Andrew
Andrew
1 рік назад

Як заїхати в Німеччину???

Повинен їхати в Німеччину які є варіанти ???
Потрібно мати запрошення? Або раб. візу?

Можна їхати машиною через Угорщину? Важко?

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

Потрібно мати відсутність інстинкту самозбереження, а решта то дрібниці

Крісті
Крісті
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

Ніколи на великі суми НЕ бачитеся. У Німеччині 2 тис євро і 1500 євро, різноробочим без знання мови, платить не будуть.
Зварювальники отримують від 1500тис євро до 2тис і ТД …

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

дзвониш в будь-яку фірму, яка займається працевлаштуванням в германии і дізнаєшся, як і що, і скільки.

Крісті
Крісті
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

За біо навіть і не думайте їхати навіть якщо є у вас запрошення. Робіть візу, якщо у вас є перевірений роботодавець то вам потрібно буде в Польщі 10 днів обсервация пройти і потім їдьте себе в Німеччину.

Andrew
Andrew
Відповідь для  Крісті
1 рік назад

У мене зовсім інша ситуація, мені треба в Німеччину не на роботу, і мене цікавить як туди потрапити ?? Що треба пропустили ???

Євген
Євген
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

Контролю як такого на кордоні є, можна автобусом з Польщі, але краще авто, перевізників вистачає

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Євген
1 рік назад

Автобус з Польщі вимагає заповнення анкети із зазначенням адреси проживання в Німеччині

Таr
Таr
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

Проблема в ПЛ потрапити з Укр а між ВЛ-De немає проблем

Andrew
Andrew
Відповідь для  Таr
1 рік назад

В пл потрапити можна через запрошення, а між пл і німцями я незнаю. Мені треба в Німеччину відразу там дівчина вчиться, і мене цікавить чи є якісь варіанти?

Антон
Антон
Відповідь для  Andrew
1 рік назад

У вас є такий працедавець? Ви можете допомогти?

Крісті
Крісті
Відповідь для  Антон
1 рік назад

У мене є, але поки що не беруть. Тільки в Чехію.

Антон
Антон
Відповідь для  Крісті
1 рік назад

Напишіть контакт?

Вікторія
Вікторія
1 рік назад

Добрий день, чи є обов’язкова обсервація при в‘їзді в Німеччину?

Кіріл
Кіріл
Відповідь для  Вікторія
1 рік назад

Ні!
Дивлячись ніж їхати будете, якщо автобусом — заповніть анкету і здасте мазки, літаком — тест в аеропорту безкоштовно, машиною — вибіркові перевірки, тест не потрібен.

Ян
Ян
Відповідь для  Кіріл
1 рік назад

Так обовязково