Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині
Оцените запись

Віза для вивчення мови в Німеччину

Віза для вивчення мови в Німеччину. Знання мов ніколи не бувають зайвими. Перед освіченими людьми відкривається багато дверей, вони більш успішні в роботі та мають більш високу зарплату. Тому, якщо ви плануєте вивчити німецьку мову, то краще це звичайно робити в природному середовищі. Ніякі курси в Україні не зрівняються з вивченням безпосередньо в Німеччині. Тим більше, якщо ви розраховуєте проживати саме в цій країні в майбутньому.

Найчастіше для цього оформляється Sprachvisum — спеціальний дозвіл для вивчення німецької мови. Ця стаття присвячена розгляду всіх нюансів, пов’язаних з отриманням такої візи. Чи є це просто вивченням німецької, або ви можете розраховувати на легалізацію з можливістю ПМЖ. Які кроки потрібно зробити, щоб отримати візу і не нарватися на відмову. Про це та багато іншого читайте далі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Sprachvisum: що це значить?
Які візи бувають?
— Короткострокові
— Довгострокові, з подальшим вступом до вузу
— Довгострокова віза, не пов’язана з навчанням у ВНЗ
Як отримати Sprachvisum?
Етап 1. Збір документів
Що потрібно знати при оформленні мовної візи неповнолітніми
Етап 2. Оплата всіх зборів.
Етап 3. Подача заяви.
Етап 4. Очікування розгляду заяви.
Етап 5. Отримання Sprachvisum.
Причини відмов
Довгострокова «мовна» віза з подальшим вступом до вузу
Підсумки

Віза для вивчення мови в Німеччину

Sprachvisum: що це значить?


У перекладі з німецького, Sprachvisum — це віза, яка видається іноземцю та дозволяє перебування в країні з метою вивчення мови. Але такі візи бувають різні, тому необхідно розглянути їх подібності та відмінності.

Віза для вивчення мови в Німеччину — які візи бувають?

ЯЗЫКОВЫЕ КУРСЫ В ГЕРМАНИИ | Советы и ВпечатленияЯЗЫКОВЫЕ КУРСЫ В ГЕРМАНИИ | Советы и Впечатления

Залежно від призначення мовних курсів розрізняють і види віз. Вони бувають:

Короткострокові (термін перебування до 90 днів). Це курси, що дозволяють або почати з нуля вивчення мови, оволодіти основами, або ж просто підняти рівень володіння. Для короткострокової візи потрібна Шенгенська віза. Отримання звичайне, тому поглиблено розглядати його не будемо.

Довгострокові, з подальшим вступом до вузу . Ці курси пов’язані безпосередньо з вузом, в яке планує вступати абітурієнт. Курси розраховані на рік, після цього слід надходження і подальше навчання. Відкривається віза по типу студентської або абітурієнтської.

Довгострокова віза, не пов’язана з навчанням у ВНЗ . Мета перебування в країні — виключно проходження мовних курсів з наступним поверненням в Україну. Зазвичай такі курси тривають 1-2 роки і вимагають попереднього оформлення національної візи.

Довгострокові візи без навчання в вузі ми і будемо сьогодні розглядати. Саме їх ми назвемо Sprachvisum і про них поговоримо нижче.

Як отримати Sprachvisum?


Національна віза для вивчення німецької мови — AufenthG § 16b. Отже, з яких етапів складається процес отримання «мовний» візи.

Віза для вивчення мови в Німеччину. Етап 1. Збір документів.

Віза для вивчення мови в Німеччину. Етап 1. Збір документів.

Початковий, самий витратний за часом і найбільш важливий етап. Пакет документів повинен бути зібраний в повному вигляді, правильно оформлений. І найголовніше — кожен документ повинен бути розкладений в затвердженому порядку і ніяк інакше. Ця інформація знаходиться на сайті посольства і може змінюватися. Тому, обов’язково звірте актуальність інформації перед тим, як подавати.

Список документів, з яких складається пакет:

 1. Заява-анкета в 2-х примірниках. Заповнюється на німецькій мові, підписується заявником.
 2. Два підписаних бланка про те, що ви ознайомлені з §§ 53 і 54 Закону про перебування в Німеччині.
 3. Три фотографії.
 4. Оригінал закордонного паспорта і 2 копії. Іноземці з України прикладають копії кожної сторінки з відміткою незалежно від їх важливості.
 5. Внутрішній паспорт громадянина і 2 копії: обов’язково для росіян і білорусів, для українців таких вимог немає.
 6. Запрошення від організаторів курсів.
 7. Квитанція про оплату мовних курсів на термін перебування в Німеччині.
 8. Підтвердження наявність суми коштів для перебування в Німеччині в розмірі € 800 на місяць.
 9. Документи, що підтверджують вашу освіту: диплом, атестат. Якщо ви вчитеся в даний момент, надайте довідку з місця навчання.
 10. Якщо працюєте, прикладіть трудову книжку або довідку з роботи.
 11. Лист з докладним описом причини вибору німецької мови для вивчення. Чому саме ці курси, для чого в майбутньому вам буде потрібно мову. Щоб було зрозуміло, що курси важливі для вас.
 12. Якщо хороший рівень німецького вам потрібен для роботи, прикладіть лист від роботодавця, де він докладно опише, що саме це вам дасть. Може бути, підвищення на посаді, окладі.
 13. Біографія у вигляді таблиці, де перша колонка — дати, друга — події, що відбулися. При цьому не повинно бути прогалини між датами, щоб була повна картина вашої діяльності.
 14. Якщо ви вже вивчали німецьку, покажіть сертифікати, дипломи.
 15. Проплачений страховий поліс.

Швидше за все, цього пакета документів буде достатньо. Але, посольство має право додатково запросити будь-який документ на їх розсуд.

Запрошення від навчального закладу, де будуть проходити курси: правила оформлення
Запрошення — це офіційний папір, яка повинна містити:

 • Назва закладу;
 • Місто, в якому він розташований;
 • Дати початку і кінця навчання;
 • Необхідний рівень володіння мови, з яким ви приїдете;
 • Рівень мови, який ви отримаєте після закінчення навчання;
 • Кількість годин або занять.


Для більш ефективного вивчення, уроки повинні бути кожен день. У сукупності за тиждень мінімум 18 годин. Це повинні бути курси тільки денної форми навчання. Заочні або вечірнє не будуть підставою для відкриття візи.

Що потрібно знати при оформленні мовної візи неповнолітніми

Що потрібно знати при оформленні мовної візи неповнолітніми


Якщо віза потрібна дитині, яка не досягла 18 років, то частина документів заповнюється батьками або офіційними опікунами. Наприклад, анкета-заява і бланк про ознайомлення з §§ 53, 54. Відсутність батьків або одного з них має підтверджуватися документально.

Етап 2. Оплата всіх зборів.


Для мовних курсів потрібна національна віза. Завдяки безвізовому режиму, Україна не оплачує ніяких зборів, тому хоч тут можна заощадити. І це, мабуть, єдина економія, яка можлива в Німеччині.

Етап 3. Подача заяви.


Його необхідно подавати тільки в візовий відділ посольства Німеччини. Візовим центрам ці повноваження по Німеччині не передані.

Етап 4. Очікування розгляду заяви.


Віза видається протягом 2-х місяців з дня подачі пакета документів. Але, ще потрібен час на очікування черги, щоб цей пакет подати. А ще можуть бути помилки, додаткові документи та інші заминки, через які терміни тільки відсуваються. Тому, постарайтеся правильно підготувати всі папери, щоб це не стало приводом для відмови у відсунення термінів.

Етап 5. Отримання Sprachvisum.


Якщо все пройшло успішно, посольство ставить відмітку про отримання візи в паспорт і віддає його заявнику. Головне, не пропустіть один момент. Якщо від вас вимагають відсутні документи, принесіть їх на цьому етапі. Інакше, паспорт вам не віддадуть і в візі відмовлять.

Причини відмов

Віза для вивчення мови в Німеччину Причини відмов

Причин для відмови не так вже й багато. Перша по частоті — це неправильно оформлені документи. І це виключно ваша вина. Тому, приділіть належну увагу кожному документу, порівняйте його вид з прикладами на сайті посольства, розкладіть в потрібному порядку. Друге — коли курси не підходять під встановлені норми. Наприклад, недостатня кількість годин або днів, невідповідний формат. Але самий неприємний відмову — якщо частина документів визнали підробленими. Це може спричинити проблеми в майбутньому. Тому, якщо ви впевнені в своїх документах, в їх справжності, обов’язково доводьте це, не пускайте на самоплив.

Віза для вивчення мови в Німеччину — довгострокова «мовна» віза з подальшим вступом до вузу

Поговоримо трохи про даній візі, яка передбачає навчання в вузах Німеччини в подальшому. Отримують її за аналогією з абітурієнтської візами. Але є відмінний приємний бонус — це можливість вашої легалізації в майбутньому. Довгострокові візи видаються терміном до 90 днів. Перебуваючи в Німеччині, зверніться до Управління у справах іноземців, де вам дадуть тимчасовий вид на проживання. Якщо курси приватні і не мають відношення до вузу, то по їх закінченню ви залишаєте країну. Якщо ж це курси, які закінчуються для вступу до навчального закладу Німеччини, то з початком навчання вам можуть продовжити дозвіл на проживання без виїзду в Україну.

Віза для вивчення мови в Німеччину. Підсумки

Щоб жити в європейській країні і користуватися її благами, можна вибрати кілька кроків. Наприклад, робота. Але не всі хочуть стояти на заводі або на будівництві, багато працівників розумової праці не звичні до фізичних навантажень. Можна піти по шляху вивчення мови. Мовні курси — це відмінний легальний спосіб тривалого перебування в Німеччині. А також можливість краще пізнати країну, її традиції і закони. Тому, якщо ви хочете для себе кращого майбутнього, робіть інвестиції в себе, в свою освіту і життєвий досвід. І в недалекому майбутньому ці інвестиції обов’язково дадуть свої дивіденди.

Віза для вивчення мови в Німеччину. З цією статтею так само цікавляться:

Як записатися на співбесіду в посольство Німеччини в Києві Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям? Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові
Як записатися на співбесіду в посольство Німеччини в Києві Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям? Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Відмова у візі в Німеччину

5/5 - (1 голос) Відмова у візі в Німеччину Зміст статті: Причини відмов від німецької …

Подписаться
Уведомление о
guest
2 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Елена
Елена
1 рік назад

Доброго дня!
чи існують вікові обмеження для отримання візи з метою відвідування мовних курсів?
дякую