Оформлення німецької візи для дитини
5/5 - (4 голоса)
Оформлення німецької візи для дитини

Оформлення німецької візи для дитини — коли ви їдете з дитиною за кордон, вам потрібно турбуватися не тільки про вашій візі. Щоб вивезти дитину за кордон, вам також потрібна дитяча віза і деякі супутні документи. Як правило, при подачі заяви на візу для дорослих і неповнолітніх використовується одна процедура, але є невеликі відмінності. У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, які документи потрібні, де їх подавати і як довго чекати заповітну друк.

Зміст статті:
чи Актуальне безвізовий режим для дітей
Німецька віза для неповнолітньої дитини
Типи дитячих віз
Етапи оформлення
Можлива відмова у візі
Підсумки

чи Актуальне безвізовий режим для дітей

 

Так, безвиз з країнами Європейського Союзу поширюється на всіх громадян незалежно від віку, які мають біометричний закордонний паспорт. Відмінність біометричного дитячого паспорту від дорослого:

 • Якщо при досягненні 18-річного віку громадянин отримує паспорт, то термін його дії становить 10 років. Діти до 16 років отримують паспорт терміном на 4 роки, після 16 років – на 10 років.
 • Дитині віком до 12 років видається біометричний паспорт, але відбитки пальців при цьому не беруться і їх присутність при оформленні не обов’язково.
 • При досягненні 12-річного віку діти повинні бути присутніми в консульстві і здавати відбитки пальців;
 • При досягненні дитиною 16 річного віку, підпис в паспорті він ставить особисто.

Головне правило – фотографія в паспорті повинна бути актуальна і дитина на ній легко пізнаваний. Якщо дитині 4 роки, а при оформленні ви подали фотографію однорічного малюка, вас можуть не пропустити на кордоні, адже дитина на фото не впізнати. Тому, подаючи фотографію, не полінуйтеся зробити свіжі знімки.

Оформлення німецької візи для неповнолітньої дитини

Безвізовий режим з ЄС значно спростив процедуру перетину кордону і попереднього отримання дозвільних документів. Але все ж залишаються деякі моменти, коли віза дитині необхідна:

 • Якщо у неповнолітнього немає біометричного закордонного паспорта;
 • Коли дитині необхідно перебувати в Німеччині довше, ніж 90 днів. Наприклад, навчання в школі або вузі;
 • Якщо планується кілька відвідувань протягом року, що в сумі перевищить допустимий ліміт перебування в країні;

Раніше існувала практика запису неповнолітніх дітей до паспорта батьків. Зараз такої практики немає, з введенням біометричних закордонних паспортів. Якщо у вас все ще старий паспорт, в який вписана дитина, в будь-якому випадку доведеться отримувати візу, адже він не біометричний. А якщо дитина досягла 16-річного віку, то у нього має бути особистий паспорт.

Які бувають типи дитячих віз

Якщо говорити про типи віз для дітей, то вони нічим не відрізняються від дорослих. Єдине – на дітей не відкривають робочі візи, так як дитяча праця в ЄС заборонений. Тому, ви можете оформити на дитину як національну німецьку візу, якщо ви хочете залишатися тільки в Німеччині, чи Шенген, якщо ви хочете подорожувати по всіх країнах ЄС.

Яка б не була причина перебування дитини в країні, всьому повинні бути документальні підтвердження. Якщо це навчання – лист з вузу, лікування – лист з лікувального медичного закладу. І відповідно, цілий пакет документів, обов’язковий при подачі на візу.

Оформлення німецької візи для дитини з яких етапів складається процес

 

Отже, давайте подивимося, як подати заявку на візу для дитини у Німеччині.

Етап 1. Отримання закордонного паспорта

Якщо у дитини ще немає біометричного закордонного паспорта, необхідно для початку його отримати. Для цього необхідно звернутися до ДМС або посередницькі організації, які на цьому спеціалізуються. Це Візові центри, які є в усіх великих містах України. Зверніть увагу, що діти старше 14 років повинні мати ID-карту нового зразка або цивільний паспорт.

Етап 2. Запис в Візовий центр або Консульство

Щоб оформити візу, необхідно звертатися або в візові відділи при посольстві або платні Візові центри. Процедура ідентична, відмінність лише в тому, що Візовий центр додатково візьме з вас плату за свої посередницькі послуги з передачі документів у посольство та передачу паспорта з візою на руки заявнику. Також у них є додаткові платні послуги, такі як замовлення кур’єра з доставки паспорта на будь-який зручний заявнику адресу.

Візовий центр

Щоб стати в чергу, необхідно пройти онлайн-реєстрацію і записатися в електронну чергу на конкретний час і дату. Пам’ятайте, що не можна спізнюватися, тому що на кожного відвідувача дається всього кілька хвилин, і якщо ви пропустите свою чергу, то вона автоматично анулюється. Якщо ви знаєте, що не зможете прийти в обумовлений час, краще заздалегідь скасувати свій візит на тому ж сайті, тоді у вас буде можливість вибрати інший час прийому.

Посольство

Зверніть увагу, що Візові центри можуть допомогти у видачі візи лише на 90 днів. Якщо вам потрібна національна німецька віза – варто звертатися тільки в посольство. Для цього необхідно зателефонувати за київським телефоном +380 44 281 13 47 і записатися в чергу.

Етап 3. Написання заяви

Перший документ, який ви повинні заповнити, це анкета-заява. На відміну від анкети, яка подається повнолітнім заявником, для дітей вона складається у 2-х примірниках за підписом кожного з батьків або офіційного опікуна. Якщо дитині вже виповнилося 14 років, він сам ставить підпис в кінці анкети. Якщо дитині більше 12 років, то він разом з батьками повинен прийти в установу і надати відбитки пальців.

Біометрія для дітей дається один раз у п’ять років, і якщо процедура проводилася в період від 12 до 16 років, то повторення не потрібно.

Етап 4. Збір всіх необхідних документів

Важливим кроком для подання заяви на оформлення дитячої візи є збір усієї необхідної документації. Важливо не тільки правильно зібрати, заповнити, але і скласти документи в правильному порядку.

 1. Свідоцтво про народження дитини;
 2. Копії паспортів батьків;
 3. Страховий поліс на весь термін дії візи;
 4. Квитки в обидві сторони;
 5. Офіційну згоду батьків на те, що дитина зможе виїхати в Німеччину.

Випадки, коли необхідна згода батьків
Разрешение на выезд ребенка за границу.Заявление или доверенностьРазрешение на выезд ребенка за границу.Заявление или доверенность

Згода на виїзд повинні давати або батьки, або офіційні опікуни дитини. У разі, якщо один з батьків їде разом з дитиною, необхідно отримати згоду другого. Для цього необхідна заява завірити у нотаріуса, де чітко прописати мету поїздки дитини і період його перебування в Німеччині. Заява має бути свіжим, складеним не більш, ніж за півроку до дня подачі.

Якщо дитина їде за кордон без батьків

Якщо дитина відправляється в Німеччину сам, необхідно вказати особу, відповідальну за його перебування в країні. Винятки становлять:

 • Якщо відповідальна особа проживає за межами країни, де подаються документи на візу, ви можете отримати дозвіл у місцевої нотаріуса (з апостилем та легалізацією), в представництві Німеччини або в країні, де народилася дитина.
 • У разі коли один з батьків помер, необхідно додати свідоцтво про його смерть;
 • Якщо у матері є офіційний статус «одинаки», необхідно докласти відповідну довідку;
 • При позбавленні батьківських прав, необхідно додати копію рішення суду.

Будь-який документ, який написаний не на німецькій мові, підлягає апостилированному перекладу.

Етап 5. Проходження співбесіди

Щоб пройти співбесіду, діти повинні бути присутніми в посольстві, чи візовому центрі. Якщо дитині менше 12 років, його присутність на співбесіді не потрібно.

Етап 6. Оплата візового збору

Візовий збір для неповнолітніх дітей не оплачується, тобто віза безкоштовна. Але це має силу лише тоді, коли ви подаєте документ у відділи посольства. Якщо ж ви користуєтеся послугами візових центрів, то за їх посередництво доведеться заплатити.

Етап 7. Очікування візи

Точний термін очікування візи вказати складно. Багато що залежить від швидкості подачі документів, завантаженості фахівці та повноти поданого пакета. Ви повинні розраховувати приблизно на місяць очікування. Тому, починайте процес збору документів заздалегідь, щоб ви встигли отримати штамп. Як тільки ви отримали повідомлення про те, що паспорт з візою готовий, ви повинні забрати його разом з дитиною в тій установі, в якій подавали документи. Якщо дитині ще не виповнилося 12 років, можна забирати паспорт без його присутності. Також ви можете замовити послугу кур’єра і він привезе паспорт за вказаною вами адресою.

Можлива відмова?

Так, відмова в отриманні візи можливе з кількох причин:

 • Подання завідомо неправдивої інформації;
 • Надання неповного пакету документів;
 • Надання підроблених документів.

Якщо виявлено помилки у поданих документах, можна ще раз їх подати, але вже вірно заповненими. Але якщо ви упевнені, що всі документи вірні, заповнені правильно, то можна подати апеляцію на перегляд документації.

Оформлення німецької візи для дитини підсумки

Якщо ви плануєте їхати в Німеччину з дитиною або відправити його туди самостійно, завчасно подбайте про отримання візи не тільки на себе, але і на дитину. Цей процес не складний, і давно налагоджений у всіх відділах візових центрів і в посольствах. Однак, варто бути гранично уважними при підготовці документів та правдивості подаваної інформації. Інакше, ви можете наразитися на відмову і доведеться знову займатися всім процесом від початку і до кінця.

Оформлення німецької візи для дитини — з цією статтею так само цікавляться:

едицинская страховка для оформлення Шенгенської та національної візи Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівнику ВНП Німеччини, види та переваги
Медична страховка для оформлення Шенгенської та національної візи Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові ВНЖ Німеччини, види і переваги

Як отримати німецьке громадянство — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Програма Au-pair в Німеччині

5/5 - (3 голоса) Програма Au-pair в Німеччині Програма Au-pair в Німеччині — подорожі, вивчення …

Подписаться
Уведомление о
guest
14 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Katerina
Katerina
1 рік назад

Питання до знавців ..
Добрий вечір, підкажіть будь ласка є відкрита робоча віза з 5.01.21 і запрошення до нього. Ще НЕ виїжджав в зв’язку з хворобою, тепер на думала їхати, але ось другого агентства, скажіть чи дійсно це ще запрошення для перетину кордону?. Дякую

Ist
Ist
Відповідь для  Katerina
1 рік назад

Потрібно уточнити у свого першого роботодавця.

Katerina
Katerina
Відповідь для  Ist
1 рік назад

Дякую

Iryna
Iryna
Відповідь для  Katerina
1 рік назад

може забув

Наталія
Наталія
Відповідь для  Katerina
1 рік назад

Швидше за все запрошення аннулирований. Так як, роботодавець має обов’язок протягом 7 днів повідомити в ужонд приступив людина до роботи.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Katerina
1 рік назад

Тільки роботодавець, що відкрив для Вас це запрошення, зможе відповісти на Ваше питання.

Katerina
Katerina
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Зрозуміла Дякую!

Сергій
Сергій
Відповідь для  Katerina
1 рік назад

Будь ласка.

Ленін
Ленін
1 рік назад

Переїзд з дитиною через кордон
Скажіть виїжджав хто то з дитиною до рочку?
Обов’язково треба щоб дитина була в автокросі? Будь то автобус чи машина?
І в момент карантину які документи потрібні ??? Для дитини.

Дякую за реальні відповіді

Катерина
Катерина
Відповідь для  Ленін
1 рік назад

Для дитини потрібно запрошення з садка (жабка) або договір з нянею.

Валик
Валик
1 рік назад

Добрий день. Перебуваю в Польщі потрібно завірити дозвіл на виїзд дитини з дружиною в Польщу як краще це зробити? Чи можна зробити польською мовою і вислати в Україну і там нехай переведе або як? Хто може порадити?

Дина
Дина
Відповідь для  Валик
1 рік назад

Зробіть на польському і завірте нотаріально і відправте в Україні. Там нехай переведуть і також завіряти нотаріально. Все готово. Я так робила ніяких проблем на кордоні не було.

Катя
Катя
Відповідь для  Валик
1 рік назад

Все так, там переведуть і теж нехай запевнить обов’язково.

Гена
Гена
Відповідь для  Валик
1 рік назад

Все правильно ви і написали, вишліть в Україні дружині дозвіл, вона нехай занесе на переклад і запевнить у нотаріуса.