Вагітність і пологи в Німеччині
5/5 - (7 голосов)
Вагітність і пологи в Німеччині

Вагітність і пологи в Німеччині — це завжди емоційно важкий період для будь-якої жінки. Часті відвідування лікарні, аналізи, УЗД і довге очікування пологів стомлюють. А якщо пологи проходять не вдома, а за кордоном, то стрес ще більший. Незнання або недосконале володіння мовою, відсутність підтримки і строгі правила в Німеччині іноді лякають. Але в той же час високий рівень медичної допомоги вселяє впевненість в тому, що все пройде на вищому рівні як для мами, так і для малюка. Якщо ви вирішили народжувати в Німеччині, це стаття як раз для вас. Ми розглянемо найбільш хвилюючі питання і дамо на них відповіді, щоб ви точно знали, до чого готуватися. Як вибрати клініку, що брати з собою на пологи, скільки це коштує — про все це та інше читайте нижче.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Вибір лікаря і клініки
Оформлення Mutterpass
Важливі питання перед пологами
Як вибирають клініку
Що брати в пологовий будинок
Вартість пологів
Пологи без страховки
Пологи по страховці
Які послуги входять в перелік платних і безкоштовних
Як проходять пологи в Німеччині
Скільки коштує кесарів розтин?
Післяпологовий догляд
Спостереження за новонародженим і виписка
Коли отримують свідоцтво про народження
Підсумки

ОТКРОВЕННО ГОВОРЯ | РОДЫ В ГЕРМАНИИОТКРОВЕННО ГОВОРЯ | РОДЫ В ГЕРМАНИИ

Вагітність і пологи в Німеччині. Вибір лікаря і клініки

Вибір лікаря для ведення вагітності та безпосередньо клініки залежить виключно від жінки. Це може бути лікар, у якого вона лікувалася раніше, або зовсім новий фахівець. Також можна вибрати будь-яку клініку: вона може бути як державна, так і приватний кабінет. У будь-якому випадку, медицина буде на досить високому рівні. Пам’ятайте, що стати на облік бажано до 7-го тижня вагітності.

Оформлення Mutterpass

Оформлення Mutterpass

Mutterpass — це медична картка пацієнтки. Відмінність від звичайної карти в тому, що в ній записані не загальні відомості про стан здоров’я пацієнта, а лише вузьконаправлена частина, що стосується вагітності. Щоб оформити Mutterpass, необхідно звернутися в медичний заклад і здати всі необхідні аналізи і пройти обстеження. Далі слід цю картку взяти з собою на пологи, щоб у лікаря були повні зведення про вас.

Важливо розуміти, що спілкування з лікарем грає велику роль в правильному заповненні Mutterpass. Тому, якщо ви не дуже добре говорите німецькою, постарайтеся знайти лікаря, які говорить зрозумілою вам мовою. Це знизить ризик неправильних діагнозів або скарг.

Важливі питання перед пологами

 Важливі питання перед пологами

Майбутній мамі треба буде розв’язати багато питань перед тим, як потрапити в пологовий будинок. Добре, коли є надійне плече чоловіка або родичів. Але іноді доводиться все робити самій. Тому, важливо подбати про таких моментах:

 • Емоційна нестабільність. Вагітні жінки часто схильні до перепадів настрою, гормональним перебудовам, а на тлі проблем, що виникають буває складно зберігати спокій. Пам’ятайте, що бюрократичні моменти, черги і очікування є невід’ємною частиною медицини в будь-якій країні. Тому, зберіться, налаштуйтеся на позитив і методично проходите всі необхідні етапи підготовки до пологів;
 • Вибір медичного закладу. Щоб не розгубитися у виборі лікарні, почніть вивчення цього питання заздалегідь;
 • Що брати з собою в лікарню;
 • Скільки це коштує і на що поширюється страховка.

Труднощі дійсно будуть, тому давайте детальніше розглянемо кожну позицію.

Психологічний стан вагітної . Нерви провокують велику кількість захворювань. А існуючі можуть погіршити. А якщо жінка ще й вагітна, то надмірні емоційні навантаження їй просто протипоказані. Звичайно, лікарі тактовні і ввічливі, вони намагаються все робити максимально акуратно. Але вагітна не завжди може впоратися з хвилюванням. Тому, одних лікарів не вистачить, потрібна додаткова допомога. До кого краще звернутися:

 • Найперше — це друзі і родичі. Говоріть про свої страхи з батьками, чоловіком, подругами. Особливо добре, якщо серед ваших подруг є молоді матусі, які зможуть поділитися своїм досвідом.
 • Професійні психологи. Це можуть бути як психологи широкого профілю, так і безпосередньо ті, хто працюють з вагітними. Вони допомагають впоратися з емоційною нестабільністю і спокійніше переносити пологи;
 • Передпологові курси. Відмінний варіант, особливо якщо це перша вагітність. На таких курсах не тільки вчать, як народжувати, а й приділяють особливу увагу психічному стану. Як показує практика, під час сутичок і безпосередньо пологів, весь пройдений матеріал забувається. Але ось саме спілкування в цій групі дуже допомагає розслабитися і налаштуватися на потрібний лад. Тому, якщо є можливість, обов’язково відвідуйте передпологові курси.

Вагітність і пологи в Німеччині — як вибирають клініку

Вагітність і пологи в Німеччині - як вибирають клініку

Майбутня мама сама має право вибирати, де народжувати. Можна заздалегідь знайти клініку, відвідати її разом з чоловіком. Походити по поверху і ознайомитися з розташуванням палат. І коли прийде час народжувати, ви будете почувати себе більш спокійно. Або ж якщо у вас складне перебіг вагітності, в пологовому будинку будуть знати, до чого готуватися і яка допомога вам необхідна. Але це абсолютно не обов’язково. При настанні сутичок вас привезуть до лікарні і в будь-якому випадку нададуть догляд на вищому рівні.

Якщо вагітність і пологи протікають нормально, то вибирають саме клініку, а не лікаря. Жінка надходить і пологи у неї будуть приймати акушери. Якщо необхідно, буде присутній і лікар, але це при більш складних випадках, коли наприклад з’являються розриви.

Якщо ж заздалегідь заплановано кесарів, то лікаря призначають завчасно. Саме він буде проводити оперативне втручання. Якщо ви вже хочете зовсім індивідуальний підхід і заздалегідь знати лікаря, то необхідно звертатися в приватну клініку. Там вам виділять лікаря, окрему палату і максимально комфортне перебування.

Що брати в пологовий будинок

 Що брати в пологовий будинок


Німецькі пологові будинки надають породіллі і новонародженого все необхідне. Починаючи від медикаментів, закінчуючи одягом для малюка. Засоби гігієни вам також видадуть. Звичайно, при бажанні ви можете взяти все своє, але в цьому немає ніякої необхідності. Адже пологові будинки завжди мають запас всього необхідного для матері і дитини.

Вагітність і пологи в Німеччині. Вартість пологів

Вагітність і пологи в Німеччині. Вартість пологів


У Німеччині вартість пологів — питання дуже актуальне і гостро цікавить вагітних, які планують там народжувати. Адже всім відомо, що німецька медицина досить дорога, і не кожен може собі її дозволити. Отже, яка вартість пологів для вагітної іноземки з полісом і без поліса.

Пологи без страховки

Якщо жінка давно живе і працює в Німеччині, то відсутність страховки малоймовірно. Тому, народжують без страховки зазвичай ті, хто навмисно приїжджає в країну заради цього. У цьому випадку доводиться платити за все. Лікарні надають послуги пакетом, в які включені: перебування в палаті до пологів, всі необхідні аналізи та обстеження, безпосередньо пологи і післяпологовий догляд. А також комплекс заходів, спрямований на догляд за дитиною. Повна вартість може бути в районі € 10-15 тисяч.

Породіллі слід врахувати нюанс з перельотами. Адже на пізніх термінах можуть просто не пустити в літак. Тому, варто взяти довідку від лікаря з клініки і прилетіти в країну мінімум за місяць до пологів. Тоді ви зможете і клініку підібрати, і легше перенести переліт. І пам’ятайте, народження дитини в Німеччині не дає йому ні громадянство, ні посвідку на проживання. Тому, якщо ви таким чином хотіли отримати будь-які привілеї, то варто шукати інші шляхи.

Пологи по страховці

Практично кожен, хто живе в Німеччині, має медичну страховку. Вона може бути обов’язковій державній, або приватної. Якщо жінка жила і працювала в Німеччині, то у неї повинна бути державна страховка. Тоді пологи для неї будуть за рахунок покриття страховки. Але як бути, якщо жінка не працювала і страхові внески не відраховувала? Тоді можливо працює чоловік або батько, які могли внести її в свою страховку. У яких випадках можна вносити членів сім’ї в свою медичну страховку:

 • Якщо ви проживаєте разом і ведете спільне господарство;
 • Якщо даний член сім’ї не застрахований по іншому полісу;
 • Чи не є приватним підприємцем;
 • Особистий щомісячний дохід нижче € 385;
 • Якщо член сім’ї — це дитина, чоловік або одностатевий партнер.

Дітей можна вписувати в страховку одного з батьків до настання повноліття. Якщо дитина навчається у вузі, то строк продовжується до 25-річчя або до закінчення навчання. Якщо у дитини є статус інваліда, то це право залишається за ним довічно. При вступі дітей до шлюбу вони виключаються з страхового поліса батьків.

Важливо пам’ятати, що якщо дружина внесена в страховку чоловіка, то потрібно завчасно сповістити страхову компанію, що мають бути пологи. Щоб вам не довелося в підсумку платити за всі послуги. Це обов’язкова умова.

Які послуги входять в перелік платних і безкоштовних

За полісом державного страхування породіллі безкоштовно виявляється великий спектр послуг. Це перебування в палаті, обстеження, пологи, післяпологовий догляд. Але при цьому не можна виходити за встановлений ліміт. У приватному страхуванні платежі більше, але і ліміт вище. Наприклад, при приватної страховці УЗД будуть робити при кожному відвідуванні, вам нададуть окрему палату і чоловік зможе безкоштовно перебувати поруч. Це понад те, що пропонує державна страховка. Чи потрібні вам ці додаткові блага — вирішувати тільки вам. Адже це додаткові витрати, а вам ще належить стільки витрат на малюка.

Як проходять пологи в Німеччині

Як проходять пологи в Німеччині
Як тільки жінка потрапляє в клініку, за неї тут же береться медичний персонал. Проводяться необхідні обстеження, вибирається спосіб пологів, призначається орієнтовний час пологів. При бажанні, в палаті може перебувати чоловік або наприклад мама.За державною страховкою перебування родичів не входить в пакет послуг і доведеться додатково заплатити до € 80, у приватній страховці ця послуга може бути включена.

Що відносно знеболювання, а саме епідуральної анестезії, в Німеччині з цим дуже суворо. Вам не зроблять укол без попередньо заповнених паперів. А якщо жінка поступила екстрено, і вже почалися перейми, займатися паперовими питаннями дуже складно. Тому якщо ви знаєте, що погано переносите біль і заздалегідь зважилися на епідуральну анестезію, обговоріть це питання з лікарем і заповніть всі папери до сутичок. Цей шах вам точно полегшить стан в майбутньому.

Скільки коштує кесарів розтин?


Кесарів — це операція, яка найчастіше не входить в страховий поліс. А якщо і входить, то супутні витрати можуть бути не включені. Тому, якщо лікар наполягає на операції, то обговоріть питання вартості заздалегідь. Сама операція може коштувати і € 5 тисяч, а з супутніми витратами і все € 10 тисяч. І це не рахуючи ускладнень, адже при операціях всяке може бути.

Вагітність і пологи в Німеччині — післяпологовий догляд

Після пологів мама постійно знаходиться в палаті. А ось дитина — за бажанням. Його можуть тільки приносити на годування, якщо мама себе погано почуває. Або ж він весь час перебуває в палаті, а забирають лише на процедури. Все залежить від вашого бажання, адже комфорт матері насамперед.

Якщо у вас державне страхування, то лежати ви будете в двомісній палаті. Там є все необхідне для мами і малюка: дитяче харчування при необхідності, засоби гігієни, підгузники. Але бувають проблеми, пов’язані з відвідуванням. У лікарні нікому не відмовляють у перебуванні в палаті. І можуть бути випадки, коли ви лежите удвох з дитиною, а до вашої сусідки постійно ходять цілі сім’ї і сидять там цілодобово. Якщо подібна ситуація виникне, попросіть змінити палату. Вам повинні піти на зустріч. А до цього моменту постарайтеся годувати дитину в спеціально відведеному місці, де менше вірусів і бактерій, принесених відвідувачами з вулиці.

Відносно харчування мами, в німецьких лікарнях теж все враховано. У палату прийде співробітник відділу харчування і погодить меню на найближчі дні перебування в лікарні. Якщо у вас є алергія на будь-які продукти харчування, це обов’язково буде враховано. Для вегетаріанців також є окреме меню, тому не соромтеся і прямо говорите про свої побажання.

Спостереження за новонародженим і виписка

Спостереження за новонародженим і виписка


Якщо і мама, і малюк почувають себе добре, то через 4-5 днів їх виписують додому. За цей час дитині будуть зроблені аналізи, проведені огляди і все це буде відображено в його медичній картці. При виписці всі необхідні документи вам будуть видані на руки. Також вам за час перебування потрібно вибрати медсестру, яка буде приходити до вас додому для спостереження за малюком. Її вибирають з персоналу тієї лікарні, в якій ви народжували.

Коли отримують свідоцтво про народження

Є два шляхи отримання свідоцтва, які присутні в Німеччині. Перший — представник РАГСу сам приходить до лікарні і бере інформацію про новонародженій дитині. А ви після виписки просто забираєте свідоцтво. Другий шлях — в лікарні готують необхідні документи, і ви самі йдете в Standesamt і подаєте заяву. У визначену дату приходите і забираєте свідоцтво. Вартість свідоцтва або невелика, або його й зовсім видають безкоштовно. А ось за кожну копію доведеться заплатити € 10.

Вагітність і пологи в Німеччині, підсумки

Високий рівень медицини, чемний персонал і сервіс — ось за що вибирають Німеччину майбутні мами. Звичайно, без страховки вартість може бути не по кишені багатьом вагітним. Але якщо ви вже живете і працюєте в Німеччині, маєте страховку, то турбуватися нема про що. Для вас все буде безкоштовно і на вищому рівні. Здоров’я вам і вашому малюкові.

З цією статтею так само цікавляться:

 Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям?
Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи Оформлення візи для вивчення мови в Німеччині Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
7 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Trishkanova
Trishkanova
1 рік назад

Хто народжувала в Польщі як мати-одиначка
Хто народжувала в Польщі як мати-одиначка які є виплати? Які потрібні документи для цього і що потрібно зібрати встигнути до пологів?

Alex
Alex
Відповідь для  Trishkanova
1 рік назад

в Україні простіше і краще народжувати

zoyc
zoyc
Відповідь для  Alex
1 рік назад

Це дуже навряд чи

Trishkanova
Trishkanova
Відповідь для  Trishkanova
1 рік назад

В Україні ні на кого дитини залишити. А тут я зможу через рік віддати дитину в приватний садок.

Liliia
Liliia
Відповідь для  Trishkanova
1 рік назад

Я народжувала коли не була в шлюбі з чоловіком … Крім 500 zł дитини брала ще 1 рік kosiniakowe 1000 zł (тому що не була зареєстрована ніде в роботі)

Trishkanova
Trishkanova
Відповідь для  Liliia
1 рік назад

Дякую я про це знаю тільки я зареєстрована на роботі і до сих пір ще працюю. Колишній цивільний чоловік кинув мене тому я не знаю що робити хочу народжувати тут тому що я зможу спокійно віддати дитину в садок і далі працювати і дитина буде поруч. Мені просто цікаво може бути я шукаю щось не знаю

Liliia
Liliia
Відповідь для  Trishkanova
1 рік назад

Зателефонуйте в MOPS в вашому місці, або ще краще підіть і спитайте, скажіть яка ситуація, вам скажуть на що можете розраховувати