Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям?
5/5 - (4 голоса)
Укладання шлюбу з німцем: що потрібно знати іноземцям?

Укладання шлюбу з німцем — німці славляться своєю педантичністю в дотриманні правил. І шлюбне законодавство не є винятком. У місцевої влади немає упередженого ставлення до іноземців, просто вони звикли все робити з дотриманням норм. Тому, давайте разом розбиратися, що ж потрібно для того, щоб укласти шлюб з громадянином Німеччини на легальних підставах.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Які вимоги висуваються до пари?
Які кроки потрібно зробити іноземці
Вік і ступінь спорідненості
Що таке Ehefähigkeitszeugnis?
Проживання в Німеччині до весілля
Зміна прізвища
Проживання в Німеччині після шлюбу
ПМЖ (Niederlassungserlaubnis)
Коротка інструкція щодо укладення шлюбу в Німеччині з німцем
Скільки потрібно заплатити?
Перевіряють чи шлюб на фіктивність?
— Перевірки в Німеччині
— Перевірки на батьківщині іноземця
Якщо шлюб з німцем полягає в країні нареченої іноземки
Чи можна забрати з собою дітей
Чи можна працювати
Через скільки років можна отримати громадянство
Підсумки

Укладання шлюбу з німцем — які вимоги висуваються до пари?

Укладання шлюбу з німцем - які вимоги висуваються до пари?

Ситуації бувають різні, тому з метою кращого розуміння будемо розглядати таку ситуацію: один з майбутнього подружжя, чоловік, — громадянин Німеччини, дружина — іноземка. Вони хочуть укласти шлюб в Німеччині з подальшим проживанням там же. Майбутній дружині іноземці необхідна віза для в’їзду в країну з метою укладення шлюбу. Саме таку ситуацію і будемо розглядати далі в матеріалі.

Отже, які кроки потрібно зробити іноземці:

Отже, які кроки потрібно зробити іноземці:

 • Переконатися, що даний шлюб можливий за законами двох держав, громадянами яких припадають молоді люди. Щоб не було порушень по спорідненості, віком, статтю, і до решти;
 • Отримати документ, який підтверджує можливість іноземного громадянина укладати шлюб — Ehefähigkeitszeugnis;
 • Відкрити візу необхідного зразка;
 • Повісті процедуру укладення офіційного шлюбу;
 • Провести натуралізацію в Німеччині.


З одного боку, нічого складного немає, звичайна процедура. Але давайте детальніше опишемо деякі пункти і проблемні місця, які можуть в них бути.

Укладання шлюбу з німцем — вік і ступінь спорідненості

Замужем за немцем - опыт | Стоит ли переезд в Германию жизни с немцемЗамужем за немцем — опыт | Стоит ли переезд в Германию жизни с немцем


Законодавство України та Німеччини щодо віку і ступеня споріднення однакові. Одружуватися можуть повнолітні громадяни країн за умови, що вони не доводяться один одному близькими родичами. Дозвіл може даватися і на шлюб неповнолітніх, але ось процедура настільки складна в реалізації, що легше дочекатися 18-ти років і одружитися без зайвих труднощів.

Що таке Ehefähigkeitszeugnis?

Документ під назвою Ehefähigkeitszeugnis — це офіційна папір, який підтверджує, що іноземець може укладати шлюб. Що він не перебуває в шлюбі, дієздатний і інше. Ehefähigkeitszeugnis оформляється безпосередньо в Україні або в Німеччині через суд. Це один з найскладніших для отримання документів, на який вам доведеться витратити багато сил і нервів. І взагалі деякі країни такі документи не мають, а Німеччина їх вимагає. Що ж робити?

 • Якщо ви українець, білорус або росіянин, і при цьому вже знаходитеся в ФРН, зверніться в своє консульство.Вам видадуть бланк заяви з печаткою консульства про дозвіл шлюбу на основі вашого паспорта, а точніше відсутності штампа в паспорті про реєстрацію шлюбу;
 • Якщо ж ви ще живете в своїй країні, то необхідно звертатися в ЗАГС. Там вам видадуть довідку про те, що ви не перебуваєте зараз в іншому бійці. Цей документ необхідно переслати до Німеччини, де на його підставі буде ініційовано судову справу. Якщо все пройде успішно, вам видадуть судове рішення про можливість одруження.


Ці два шляхи є звичайною робочою практикою. Але закони постійно змінюються і можливо Ehefähigkeitszeugnis вже не потрібно. Тому, перед тим, як почати збір пакету документів зверніться в Standesamt і запросіть актуальний перелік документів, необхідний вам для процедури одруження.

Проживання в Німеччині до весілля

Проживання в Німеччині до весілля


Важливо розуміти, що для німців важливо, щоб заявлена мета перебування в країні відповідала дійсності. Тому, якщо ви приїхали в країну по туристичній візі або в разі українців, щодо безвізового режиму, то укласти шлюб буде неможливо. Ви повинні мати на руках «візу нареченої». Вона видається в середньому на три місяці. Потім її можна продовжити, звернувшись в абх і вказавши нову підставу для знаходження в країні.

Зміна прізвища

Укладання шлюбу з німцем Зміна прізвища


Після весілля молодята можуть за бажанням міняти прізвище. Найчастіше саме дружина бере прізвище чоловіка, іноді присутній варіант подвійного прізвища. Але не забувайте, що якщо зміните прізвище, то міняти доведеться і всі документи, включаючи вашу візу. Це звичайно ж довгий процес і починати його потрібно з обігу в абх або консульство.

Проживання в Німеччині після шлюбу

Як тільки шлюб офіційно укладений, іноземець отримує посвідку на проживання на 1 рік. Якщо протягом цього часу обставини не змінюються, шлюб залишається в силі, то продовжується ще на 2 роки.
Вид на проживання

Щоб отримати ВНЖ в Німеччині лише укладення шлюбу не досить. Додатковими умовами є:

 • Прийнятна площа житла — не менше ніж 12 м2 на людину, іноді більше;
 • Початковий рівень володіння німецькою мовою;
 • Наявність коштів для існування сім’ї, не нижче встановленого мінімуму.


Місцева влада кожного регіону можуть висувати додаткові вимоги. Це може стосуватися і доходів, і місця проживання, та інших нюансів.

ПМЖ (Niederlassungserlaubnis)

Укладання шлюбу з німцем ПМЖ (Niederlassungserlaubnis)


Щоб претендувати на ПМЖ, іноземцю необхідно прожити в шлюбі мінімум 3 роки. Процес може бути прискорений, якщо заявник удосконалив свої знання німецької мови на рівні В1. Так що, все в ваших руках, вчіть мову. До речі, можна минути етап Niederlassungserlaubnis і відразу податися на громадянство. Але про це ми розповімо трохи пізніше.

Коротка інструкція щодо укладення шлюбу в Німеччині з німцем

Щоб мати перед очима наочну інструкцію, ми коротко консолідуємо всю важливу інформацію:
1. Пошук другої половинки в Німеччині;

2. Зверніться в місцевий аналог нашого РАГСу, іменований Standesamt, і запросіть актуальний перелік документів, який вам необхідно зібрати для одруження;

3. Збирайте пакет документів, а саме:

 • Паспорт;
 • Дозвіл на перебування в країні, віза;
 • Ehefähigkeitszeugnis або судове рішення, яким дозволений шлюб;
 • Папери про підтвердження /відсутності попередніх шлюбів, розлучень і дітей;

4.Укладення шлюбу;
5. Отримання свідоцтва про шлюб.
На цьому шлюб вважається укладеним. Далі необхідно подати документи для дозволу на проживання. Не зайвим буде нагадати, що кожен документ повинен бути правильно оформлений, підписаний, при необхідності переведений і завірений. Німці в цій справі дуже педантичні і суворі. Помилки з вашого боку можуть привести до затягування всього процесу.

Скільки потрібно заплатити?


Не існує встановленої законом такси, яка включає в себе всі витрати. Вам необхідно буде заплатити мито, розмір якої не постійний. Також потрібно платити за кожен документ, який ви отримуєте в Німеччині або в своїй країні. А так само не забудьте про переведення на німецьку мову, апостилювання та інших процедурах. Так що навіть приблизно сказати дуже складно.

Укладання шлюбу з німцем — чи перевіряють на фіктивність?

Шлюби перевіряють досить часто і серйозно. Перевірку можуть ініціювати як в Німеччині, так і на батьківщині іноземця. У Німеччині є поняття фіктивного шлюбу, але неможливо оголосити його таким по одному або декільком пунктам закону. Після збору всієї інформації вона направляється до суду і вже він приймає рішення про фіктивності.

Перевірки в Німеччині

Укладання шлюбу з німцем Перевірки в Німеччині

Основні етапи перевірки:

1. Підозри . Вони можуть виникнути у абх з різних приводів. Це можуть бути: велика різниця в віці між подружжям або проживання в різних квартирах. Буває, що заявлені доходи досить скромні, а весілля шикарна. Або один з подружжя був помічений в неналежній поведінці. Причин може бути безліч. І хоча не одна з них не є 100% причиною для визнання шлюбу фіктивним, може початися процес розслідування.

2. Розслідування за фактом підозри . Якщо все ж сумніви закралися, абх може почати розслідування. Воно полягає в опитуванні сусідів, друзів, колег по роботі. Вони можуть попросити показати спільні фото, докази спільного відпочинку, великих покупок. Або навіть проведуть анкетування кожного з подружжя. Процедура не з приємних, але відмовитися від неї не можна.

3. Суд . Якщо внаслідок розслідування Ausländerbehörde Не розвіяні свої підозри, справа передається до суду. Тільки він може визнати шлюб фіктивним.

4. Наслідки . Якщо шлюб визнаний фіктивним, кожна зі сторін буде покарано. Німцю доведеться виплатити чималий штраф. А іноземка і зовсім може бути депортований з країни або як мінімум позбавлена виду на проживання. При цьому шлюб в обов’язковому порядку визнається недійсним. Але, як показує статистика, в Німеччині досить рідко шлюби визнаються фіктивними і з кожним роком ця цифра знижується.

Укладання шлюбу з німцем — перевірки на батьківщині іноземця


Такі перевірки можуть бути на етапі відкриття візи. Причини в принципі схожі, перевіряють схожими методами. Але так, як перевірки йдуть ще до укладення шлюбу, то заявнику просто відмовлять у візі. Причина вказується як «намір укласти фіктивний шлюб». Німець за своїм законодавством теж отримає покарання, найчастіше у вигляді великого штрафу.

Якщо шлюб з німцем полягає в країні нареченої іноземки

Якщо шлюб з німцем полягає в країні нареченої іноземки

Якщо українка, білоруска або росіянка захочуть укласти шлюб з німцем на батьківщині, то процедура буде обернена до вищеописаної. Дозвільні документи з перекладом надає німецька сторона. Надалі шлюб повинен бути визнаний дійсним органами Німеччини.

Питання, які цікавлять наших читачів

1. Чи можна забрати з собою дітей від попереднього шлюбу в Німеччину?


Відповідь однозначна: можна. Але при дотриманні ряду умов. Як мінімум, вам повинна дозволяти площа проживання і дохід сім’ї. А також на руках має бути дозволу другого батька (при його наявності) на вивезення дитини. Якщо ж дитина у віці від 16 до 18 років, то ще необхідно підтвердити знання мови на достатньому рівні.

2. Чи можу я працювати, якщо вид на проживання отриманий внаслідок укладення шлюбу?


Так, працювати можна без отримання робочої візи або будь-яких інших дозвільних документів. Єдине, що роботодавець змушений буде проводити тести ринку праці. А не всі хочуть обтяжувати себе цим.

3. Через скільки років я зможу отримати громадянство?

У законодавстві чітко прописано, що іноземець може подавати документи на громадянство через 2 роки в законному шлюбі. За умови, що площа житла, доходи дозволяють це. Та ще й є достатній рівень володіння німецькою мовою. З іншого боку, щоб подаватися на громадянство, вже повинен бути ПМЖ, на який подаються через 2-3 роки. Але нюанс у тому, що подаватися на громадянство можна і маючи дозвіл на проживання, якщо всі вимоги для надання ПМЖ дотримані. Тому, ПМЖ не є таким вже необхідним.

Укладання шлюбу з німцем — підсумки

 Укладання шлюбу з німцем - підсумки

Любов не бачить меж. Тому, якщо ви все ж знайшли вою другу половинку в Німеччині і плануєте одружитися, то вам доведеться пройти цей нелегкий шлях німецької бюрократії. Але в результаті ви отримаєте чудову можливість жити в розвиненій європейській країні з коханою людиною поруч.

З цією статтею так само цікавляться:

 Безвізовий режим його правила і умови Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи
Безвізовий режим його правила і умови Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Медична страховка для оформлення Шенгенської або національної візи

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.
Подписаться
Уведомление о
guest
17 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Анна
Анна
1 рік назад

Таке питання, якщо взяти шлюб з поляком як переїхати жити з ним в Голландію?

Дима
Дима
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Вийдіть заміж за підданого Нідерландів.

Яна
Яна
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Таке ж питання, тільки хочемо в Німеччині працювати)

Валя
Валя
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Отримати карту на підставі шлюбу, купити квитки на літак / автобус і переїхати.

Анна
Анна
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Не обов’язково мати побит сталий?

Валя
Валя
Відповідь для  Анна
1 рік назад

А сенс ? Ви все одно працювати там не зможете по цій карті. Хоча і перебувати там більше 3 місяців не маєте права, але за цим ніхто не стежить

Анна
Анна
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Ви розумієте я хочу переїхати і там жити, тобто легально перебуває? І працювати теж.

Паша
Паша
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Потім читаєш новини, знаходять в сміттєвих пакетах і далі, допоможіть транспортувати тіло на батьківщину! У рідних немає грошей.

Анна
Анна
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Навіщо ви лізете якщо по темі нічого сказати?

Паша
Паша
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Ти хоч би по працювати приїхала, а вже подавай побит сталий і туди де мови не знаєш, гуглі вбили українку в Італії, німців Іспанії і тд, зрозумієш що таке все і відразу.

Анна
Анна
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Куди попрацювати? Ти про що?

Паша
Паша
Відповідь для  Анна
1 рік назад

У Голландії або ти на шию поляка сядеш? Він то Софі номер отримає а ти зі своїм українським паспортом і ВНЖ на возз’єднання що там робитимеш? На шиї сидіти?

Анна
Анна
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Так, так і планувалося.

Паша
Паша
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Ну кімната там буде на двох 600 євро і харчування на двох 500 якщо без пива і сигарет, а заробляти він буде якщо не знає мови як українець в Польщі через контору, яка буде рвати, 7-8 євро за годину згідно з САО — 8 годинний робочий день . На жаль вам не вистачить грошей.

Анна
Анна
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Не переживай Я вмію економити.

Паша
Паша
Відповідь для  Анна
1 рік назад

У фб дивись поляки в Голландії вступай в групи дивись їх заробітки вони так як і в німців якщо офіційно то луплять по 7 євро без оплати житла не на кваліфікованим праці а якщо по 8 там то стягують за житло в результаті то і на те виходить — що економити в кращому випадку 300 €? А якщо труси шкарпетки, пром товари? З Польщі мама вишле а то прокладки стоять 6 євро і шкарпетки 4?

Анна
Анна
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Так розмовляє і він і я.