Житло і допомога Українцям  з пошуками житла

Житло і допомога Українцям  з пошуками житла в Німеччині з початком війни

Після реєстрації в центрах прийому українським біженцям надається:

 • тимчасове житло;
 • засоби особистої гігієни;
 • перша медична допомога;
 • регулярне харчування.

Іноді українці поселяються в Німеччині у своїх родичів, друзів, знайомих для тимчасового чи постійного проживання в Німеччині на період військових дій пов’язаних з російською агресією в Україні.

Житло і допомога Українцям  з пошуками житла в Німеччині з початком війни

В разі зміни місця, міста чи країни проживання, повернення додому на декілька днів — про це потрібно повідомити в Solialamt.

На період написання статті пошуки постійного житла є основною і першочерговою темою українців в Німеччині на період війни.

Житло можна шукати самостійно в тематичних групах у Facebook: «Українці в Німеччині»,  «Біженці в Німеччині» , «Мост: группа помощи украинским беженцам», «Wohnraum flüchtenden Ukrainer/ житло для біженців з України», та аналогічних профілях.

Також в  подібних з додаванням назв німецьких міст типу «Українці в Дортмунді» в Telegram, Viber та інших месенджерах.

До прикладу, переселенці в Дортмунді створили групу у вайбері «Українці. Зустрічі музеї». Така назва з’явилася завдяки адміністрації місцевого музею футболу, яка гостинно запропонувала зустрічатися українцям в кафетерії на першому поверсі музею з 9-00 до 11-00 з безкоштовними тістечками та кавою.

Об’єднуючись в групи земляків люди легше переносять адаптацію в новій країні, обмінюються корисною інформацією,  а діти знаходять нових друзів.

Дозвір на роботу, медичне обслуговування українських біженців у Німечині

Дозвір на роботу українських біженців у Німечині з початком російського вторгнення в Україну

Питання працевлаштевання громадян України, що прибули до Німеччини під час війни, на момент написання статті законодавчо ще врегульовується.

Це пов’язано з тим, що оформлення карти Тимчасового дозволу на проживання займає деякий час. З початку війни таких карт видано українцям зовсім мало. Громадяни, що приїхали в Німеччину без візи чи з шенгенською візою не мають права на роботу.

Приступати до пошуків роботи, починати трудову діяльність, вести самостійну підприємницьку діяльність по німецьким законам дозволяється тільки після отримання з міграційної служби Тимчасового дозволу на проживання.

Дозвір на роботу українських біженців у Німечині з початком російського вторгнення в Україну

Для отримання роз’яснень та нових інструкцій щодо працевлаштування необхідно звернутися в місцевий відділ соціального забезпечення Sozialamt.

Медичне обслуговування біженців у Німечині з початком російського геноциду в Україні

Медичне обслуговування біженців у Німечині

Громадянам України, що прибули до Німеччини після війни, гарантується невідкладна медична допомога і лікування. На випадок захворювання — медичні і стоматологічні послуги, необхідні для лікування гострих станів, болю, а також забезпечення необхідними ліками і перев’язочними матеріалами.

Це надається згідно з параграфом 4 Закону про соціальну допомогу особам, що потребують притулку (AsylbLG).

Крім того, згідно з параграфом 6 , в деяких випадках можуть бути надані додаткові пільги, в разі необхідності забезпечення здоров’я (наприклад, особам з хронічними захворюваннями, вагітним, інвалідам). Для отримання матеріальної допомоги і дозволу на звернення за безкоштовними медичними послугами необхідно звернутися в місцеве відомство соціального забезпечення Sozialamt.

Права українців на проживання в Німеччині з 24.02.2022.

Права українців на проживання в Німеччині з 24.02.2022

З початком російського вторгнення 24.02.2022 на територію України було прийнято рішення Радою ЄС про те, що групи осіб з України можуть отримати Тимчасовий дозвіл на проживання.

Отримати тимчасове проживання, відповідно параграфу 24 Закону про проживання, можуть більшість біженців від ганебної російської війни в Україні. До цієї категорії громадян належать громадяни України, іноземці з постійним видом на проживання в Україні, особи без громадянства, які після 24.02.2022.(чи незадовго до цієї дати) виїхали на територію ЄС.

Права осіб зі статусом на проживання по параграфу 24 AufenthG

 • соціальна допомога;
 • медичне обслуговування;
 • працевлаштування;
 • підприємницька діяльність;
 • відвідування інтеграційних мовних курсів;
 • отримання матеріальної допомоги на дитину;
 • отримання допомоги для сімʼї;
 • та інші можливості.

Права українців на проживання в Німеччині з 24.02.2022.

Очікувано, що більш повний перелік прав переміщенних людей від війни а також поправки і роз’яснення слід уточняти в опублікованих державними органами федерального і земельного значення на дату вашого звернення.

Величезним кроком Німеччини і щирим бажанням допогти біженцям з України є забезпечення соціальною допомогою (проміжний етап) до отримання тимчасового дозволу на проживання.

Проект прибуття (Ankomemen)

В Німеччині стартує проект «Прибуття»( Ankomemen)

Проект прибуття( Ankomemen), який покликаний допомогти українцям, що потребують в Німеччині захисту від російської війни в Україні.

Завдяки проекту німецькі спонсори (помічники) надають допомогу українським біженцям та їх родинам в Німеччині.

Для цього потрібно написати листа на електронну пошту: patenschaften@projekt-ankommen.de, або звернутися за телефоном: +491776261793.

В разі, якщо ви телефонуєте на вказаний номер, то на автовідповідач надиктуйте, будь ласка, ваше прізвище та ім’я, номер телефону, питання яке вас цікавить.

Найближчим часом з вами зв’яжеться фахівець для вирішення вашого питання.

Щовівторка з 17.00 до 19.00 ви можете також звернутися за адресою: Dortmund Elizabethstr. 5

Проект прибуття( Ankomemen)

Мітинги та мирні акції на підтримку України у Німеччині

Мітинги та мирні акції на підтримку України у Німеччині

Ми маємо зупинити російську агресію, інакше — сьогодні Україна, завтра — Європа, післязавтра — світ!

Тому просимо всіх не мовчати, виходити на площі міст, де б ви не знаходилися і кричати на весь всесвіт про допомогу.
Ми маємо сьогодні говорити так, як ніколи не говорили, співати — як ніколи не співали, виходити разом під прапорами України і заявляти про своє право на життя і мир.

Мітинги та мирні акції на підтримку України у Німеччині

Ми благаємо про прості речі: дати можлимість жити в своїх домівках зі своїми рідними, ходити на роботу, вчитися в школах, збирати щедрий врожай з широких ланів, радіти на рідній землі.

А натомість нас вбивають російські окупанти, щодня бомблять житлові квартали і лікарні, гвалтують, катують, грабують, знищують українську націю.

Нехай весь світ почує нас і здригнеться від злочинів росіян і правди, яку вони намагаються замовчати і приховати.

Своєю позицією ми просимо зупинити геноцид народу України.

Мітинги та мирні акції на підтримку України у Німеччині

Своєю позицією ми намагаємося привернути увагу суспільства до війни в центрі Європи, зупинити кровопролиття і відновити мир.

стрелка вправоІнформація по мітингам в Telegram

стрелка вправоІнформація по мітингам в tiktok

Информация для украинцев в Польше, заехавших без загранпаспорта

Важная информация для украинцев в Польше, заехавших без загранпаспорта

Польская пограничная служба (страж гранична) получила внутреннее распоряжение о том, что все украинцы въехавшие в Польшу 24 февраля или позже этой даты, а это касается тех, кто заехал за границу не по загранпаспорту, а с любым другим документом, например внутренний паспорт или водительское удостоверение с вклеенным фото, свидетельство о рождении или любым другим документом.

Важная информация для украинцев в Польше, заехавших без загранпаспорта

Так вот, все те люди, которые заехали в Польшу по любому типу документа, кроме загранпаспорта, находились там некоторое время, вернулись в Украину и сейчас снова планируют ехать в Польшу, к ним у польских пограничников теперь будут вопросы и они будут просить аргументировать цель своей поездки. Это распоряжение связано с тем, что польское правительство следит за порядком и против любого хаоса и старается предотвратить любые мошеннические схемы. То есть те украинцы, которые туда-сюда переезжали не по загранпаспортам, теперь этого сделать не смогут.

Если у Вас нет загранпаспорта

Поэтому если у Вас по каким-то причинам нет загранпаспорта, если Вы заехали в Польшу по другому типу документа и сейчас планируете вернуться в Украину у Вас есть 2 варианта.

 • Первый: если у вас загранпаспорт на территории Украины, то никаких проблем с возвратом не будет. Вы просто приедете, возьмете его и обратно заедете как обычно.
 • Второй: это если же Вы, вернетесь в Украину, но обратно у вас тоже не будет загранпаспорта и Вы хотите заехать с тем же документом, будьте готовы ко многим вопросам со стороны польских пограничников.
Вы должны быть готовы доказать, что Вы едете с какой-то целью и что Вам это действительно нужно. Потому что иначе Вас просто могут не пропустить.

Надеюсь, что данная информация поможет Вам скорректировать планы и действительно Вам поможет!

Інформація для українців в Польщі, які заїхали без закордонного паспорта

Важлива інформація для українців в Польщі, які заїхали без закордонного паспорта

Польська прикордонна служба (страж гранічна) отримала внутрішнє розпорядження про те, що всі українці які заїхали до Польщі 24 лютого або пізніше цієї дати, а семе це стосується тих хто заїхав за кордон не по закордонному паспорту а з будь-яким іншим документом, наприклад внутрішній паспорт або водійське посвідчення з вклеєним фото, свідоцтво про народження або будь-яким іншим документом.

Інформація для українців в Польщі, які заїхали без закордонного паспорта

Так от, всі ті люди, які заїхали до Польщі по будь-якому типу документа окрім закордонного паспорта, перебували там певний час згодом повернулись в Україну і зараз знову планують їхати до Польщі, до них у польських прикордонників тепер будуть питання та вони будуть просити аргументувати ціль своєї поїздки. Це розпорядження пов’язане з тим, що польський уряд слідкує за порядком та проти будь-якого хаосу і старається запобігти будь-яким шахрайським схемах. Тобто, ті українці які туди-сюди переїжджали не по закордонних паспортах тепер цього зробити не зможуть.

Якщо у Вас немає закордонного паспорта

Тому, якщо у Вас з якихось причин немає закордонного паспорта, якщо Ви заїхали до Польщі по іншому типу документа і зараз плануєте повернутись в Україну у Вас є 2 варіанти.

 • Перший: якщо у вас є закордонний паспорт на території України, то ніяких проблем з поверненням не буде. Ви просто приїдете, візьмете його і назад заїдете як звичайно.
 • Другий: це якщо ж Ви, повернетесь до України, але назад у вас також не буде закордонного паспорта і Ви хочете заїхати з тим же документом, то будьте готові до багатьох питань зі сторони польських прикордонників.
Ви маєте бути готові довести що Ви їдете з якоюсь метою і що Вам це дійсно потрібно. Тому що в іншому випадку Вас просто можуть не пропустити.

Сподіваюсь що дана інформація допоможе Вам скорегувати плани та дійсно Вам допоможе!

15 дней для возвращения в Украину

Законопроект 7265 от наших депутатов о возвращении мужчин домой из-за границы

До 15 дней для возвращения в Украину, должны вернуться все мужчины. Но откуда эту дату считать? Для начала хочу поделиться с Вами информацией относительно законопроекта от 8 апреля 2022 под №7265 «О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины и Закон Украины «О правовом режиме военного положения» по установлению ответственности за невыполнение требований закона о возвращении в Украину после введения военного положения в Украине или отдельных ее местностях».

Законопроект 7265 от наших депутатов о возвращении мужчин домой из-за границы

Об этом законопроекте очень много людей хотят узнать, потому что не понятная информация ходит сейчас по сети интернет и не понятно до конца, какие мужчины должны возвращаться, должны возвращаться и если да, то когда? Потому что очень многие мужчины сейчас находятся за границей и некоторые из них находятся и проживают там уже очень давно, но по крайней мере у них еще гражданство Украины и не знают что делать.

Для начала хочу объяснить, что этот законопроект, пока еще не закон, он лишь направлен на рассмотрение в Верховную Раду Украины. Как долго его будут там рассматривать – неизвестно.

Основной целью законопроекта, как отмечается в пояснительной записке к нему, является «обеспечение полноценного функционирования сил обороны Украины, органов государственной власти и органов местного самоуправления в условиях военного положения». То есть, хотят собрать всех мужчин, которые являются гражданами Украины из-за границы, чтобы они стали на оборону нашей страны. И здесь все ясно. Но не понятно до конца, кто должен вернуться.

Кого могут обязать возвратиться?

Кого могут обязать возвратиться?

По новой ст. 10-1 Закона «О правовом режиме военного положения» при введении в Украине или в отдельных ее местностях военного положения.

 • лица, которые по закону подлежат призыву на военную службу во время мобилизации
 • члены КМУ, руководители органов государственной власти и их заместители
 • народные депутаты Украины, сельские, поселковые, городские головы
 • работники правоохранительных органов Украины
 • судьи, судьи Конституционного суда Украины, находящиеся за пределами Украины прокуроры при отсутствии уважительных причин обязаны вернуться в Украину.
Но есть еще исключения или так называемые уважительные причины: запрет на выезд из страны пребывания, стихийные бедствия, крушения, аварии, командировки, пребывание на стационарном лечении, другие обстоятельства, препятствующие выезду из страны пребывания.

Срок возврата вышеупомянутых лиц будет составлять не позднее, чем через 15 дней со дня вступления в силу настоящего Закона. Но еще раз подчеркиваю, что это только законопроект, там могут быть еще поправки и изменения.

Если же закон вступит в силу, то не обойтись без ответственности за невозвращение. Поэтому за невыполнение требований закона о возвращении в Украину без уважительных причин после введения военного положения в Украине или в отдельных ее местностях лицом, которое по закону подлежит призыву на военную службу во время мобилизации, другого лица, которое согласно закону обязано вернуться в Украину из-за границы, предлагается наказывать лишением свободы на срок от 5 до 10 лет.
Это хотят прописать в новой ст. 337-1 ККУ.

15 днів для повернення в Україну

Законопроект 7265 від наших депутатів про повернення чоловіків додому з-за кордону.

До 15 днів в Україну мають повернутися абсолютно всі чоловіки. Але від коли цю дату рахувати? Для початку хочу поділитись з Вами інформацією відносно законопроекту від 8 квітня 2022 року під №7265 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Закону України» Про правовий режим воєнного стану» щодо встановлення відповідальності за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях».

Законопроект 7265 від наших депутатів про повернення чоловіків додому з-за кордону

Про цей законопроект дуже багато людей хочуть дізнатися, тому що не зрозуміла інформація ходить зараз мережею інтернету і не зрозуміло до кінця, які чоловіки мають повертатися, чи мають повертатись і якщо так, то коли? Тому що дуже багато чоловіків зараз перебувають за кордоном і деякі з них перебувають і проживають там вже дуже давно, але принаймні Вони ще мають громадянство України і не знають що робити.

Для початку хочу пояснити, що цей законопроект, який поки ще не є законом, він лише направлений на розгляд до Верховної Ради України. Як довго його будуть там розглядати – невідомо.

Основною метою законопроекту, як це зазначається у пояснювальній записці до нього, є «забезпечення повноцінного функціонування сил оборони України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану». Тобто, хочуть зібрати всіх чоловіків, які є громадянами України з-за кордону щоб вони стали на оборону нашої країни. І тут все зрозуміло. Але не зрозуміло до кінця хто має повернутися.

Кого можуть зобов’язати повернутися?

Кого можуть зобов'язати повернутися?

За новою ст. 10-1 Закону «Про правовий режим воєнного стану» у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану.

 • особи, які згідно з законом підлягають призову на військову службу під час мобілізації
 • члени КМУ, керівники органів державної влади та їх заступники
 • народні депутати України, сільські, селищні, міські голови
 • працівники правоохоронних органів України
 • судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, які перебувають за межами України, за відсутності поважних причин зобов’язані повернутися в Україну.
Але є ще виключення або так названі поважні причини: заборона на виїзд з країни перебування, стихійні лиха, катастрофи, аварії, відрядження, перебування на стаціонарному лікуванні, інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Строк повернення вищезазначених осіб становитиме не пізніше, ніж через 15 днів з дня набрання чинності цього Закону. Але ще раз наголошую, що це лише законопроект, там можуть бути ще поправки і зміни.

Якщо ж цей закон набере чинності, то не обійтись без відповідальності за неповернення. То ж за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну без поважних причин після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях особою, яка згідно з законом підлягає призову на військову службу під час мобілізації, іншої особи, яка відповідно до закону зобов’язана повернутись в Україну із-за кордону, пропонується карати позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Це хочуть прописати у новій ст. 337-1 ККУ.

Кому разрешено пересекать границу в условиях военного положения

Кому разрешено пересекать границу в условиях военного положения

В связи с введением в Украине правового режима военного положения у многих людей возникают вопросы кто же может уехать за границу и какие документы необходимо иметь при себе для пересечения?!

Поэтому начнем с перечня документов, с которыми Граждане Украины могут пересечь границу Украины на контрольно-пропускных пунктах:

 • биометрического загранпаспорта гражданина Украины;
 • небиометрический загранпаспорт гражданина Украины;
 • внутреннего паспорта в виде книжечки;
 • внутреннего паспорта в виде пластиковой карты
В отдельных случаях пограничники согласовывают пропуск лиц на основании фотокопии (ксерокопии) любого из вышеприведенных паспортов.

Для женщин, несовершеннолетних детей (т.е. детей до 18 лет) и мужчин от 60 лет отсутствуют какие-либо ограничения для пересечения границы.

Кому разрешено пересекать границу в условиях военного положения

Для мужчин от 18 до 60 лет

В связи с введением военного положения мужчинам – гражданам Украины в возрасте от 18 до 60 лет ограничен выезд за пределы Украины. Но согласно законодательству есть категория лиц, имеющих исключения.

В частности, те, которые имеют:

 • удостоверение об отсрочке от призыва и уведомление о зачислении на специальный военный учет;
 • заключение военно-врачебной комиссии о непригодности.

Кроме того, ограничения не касаются лиц:

 • на содержании которых есть ребенок с инвалидностью;
 • на иждивении которых находятся трое и более детей в возрасте до 18 лет;
 • самостоятельно воспитывают ребенка (детей) в возрасте до 18 лет.

Также ограничения для тех, кто есть:

 • усыновителем;
 • опекуном;
 • чьи близкие родственники погибли или пропали без вести во время проведения антитеррористической операции.

Несовершеннолетние дети до 16 лет

Кому разрешено пересекать границу в условиях военного положения

Несовершеннолетние дети до 16 лет пересекают границу в сопровождении одного из родителей при наличии свидетельства о рождении ребенка.

При отсутствии свидетельства о рождении необходимо предоставить документы, подтверждающие наличие родственных связей. Нотариально удостоверенное разрешение другого родителя не требуется.

Несовершеннолетние дети до 16 лет могут пересекать границу в сопровождении других (кроме родителей) совершеннолетних лиц.

Желательно иметь документ, подтверждающий наличие родственных связей. Нотариально удостоверенное разрешение от родителей не требуется.

Несовершеннолетние в возрасте от 16 лет могут пересекать границу при отсутствии сопровождающих лиц при наличии биометрического загранпаспорта гражданина Украины или небиометрического загранпаспорта гражданина Украины или внутреннего паспорта посредством пластиковой карты. Разрешение родителей не нужно.

Дети-сироты и дети, лишенные родительской опеки могут выехать за границу с сопровождающими лицами по упрощенной процедуре во время военного положения при наличии только двух документов:

 • паспорт гражданина Украины или свидетельства о рождении ребенка (при отсутствии паспорта) или документов, содержащих сведения о лице, признанных Госпогранслужбой;
 • приказ директора заведения (или замещающего его лица), где проживал ребенок, о выезде детей за пределы Украины.
Важно! С 1 марта 2022 срок действия паспортов граждан Украины для выезда за границу может продлеваться на 5 лет.

Кроме того, в паспорта родителей или законных представителей осуществляется вклеивание фотографии детей с указанием их персональных данных. Эта информация удостоверяет их личность и подтверждает гражданство Украины. Продление срока действия паспортов, вклеивание фотографий ребенка в паспорта родителей или законных представителей, осуществляют территориальные органы/территориальные подразделения ГТС, а также посольства и консульские учреждения Украины.